2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

meralcim bende baya aramıştım burdaki toyikide yoktu valla başka yerlerde arayarak bulmuştum çıngırağı hem ayı hemde ele geçmeli arı şeklinde iki tane almıştım daha doğmadan önce şimdide şu çekince titreşen oyuncaklar varya onlardan aldık balık şeklinde elini tutuyor çekmeye çalışıyor ses çıkarsın diye öyle bişeyde alabilişrsin banada birisi sölemişti burdan tam hatırlamıyorum çocuk neden sonuç ilşkisini öğrenmeye başlıyormuş bu aylarda ondan al demişlerdi aklında olsun :)))))))))

dün gece istekte bulunan arkadşlar hepinizi gördüm anladınız siz onu:))))))

günaydınnn,
iyi haftasonları diliorum hepinize bebişlerinizle
benim bebişte anneannesi ve babası ile birlikte dr a rota nın 2. aşısını olmaya gitti,benim öğrencim gelicek gidemedim onlarla,ama aklımda onlarda kuzucum bakalım uslu durcakmı?

günaydın kıslar çağanda dün yine saat başı uyandı gece ay sütmü yetmiyor demiyorum çünkü sütüm var pedler ıslanmış az emiyor oda yetmiyor o yüzdenmi uyumuyor artık bu çocuk yaa gece mama veren arkadaşlar kaçta veriyosunuz mamayı ben yatırmadan önce mama mı versem acaba

inaysa ben de öyle düşünüyodum Efe beni emmiyordu her seferinde sütüm mü bitti acaba diye kontrol ediyodum ve süt fışkırıyodu. Mememyi bırakacak sanırım dedim. doktorum o sütün ona yetmediğini yeterli gelmediği için emmediğini söyledi, doyuracak kadar çok gelmiyomuş. o yüzden mama verdi gece hiç vermedim yatmadan önce veriyorum ben.

Bu arada hala benim sütüm var akıyo taşıyo ama eEfenin emmediğini savunuyorum. nasıl doyurmaz ilk 1-2 dk nasıl anlar bebek bu beni doyurmıcak ben emmeyim mi diyor. hani böyle 10-15 dk emerde doymaz o zaman bırakır anlarım. yok ya ben doktora kendimi anlatamadım ya da doktorum beni anlamıyor

CANIMKESİK SÜT KUSMASI ÇOK SIK YEMEKTEN,SÜTÜ ÇIKARMASI DA ÇOK GELMESİNDEN KAYNAKLI aman verme boşuna da kusmasın,yarasın kuzucuğa:nazar:

Cnm sütüm az o yüzden kıymetli. Kustuktan sonra acıkmasını bekledim (doğrusu hep emmek istiyor) emzirdim şimdi uyuyor.. Belki midesini üşütmüşümdür diye havlu ütüleyip karnına koydum... İnş düzelir..

merhaba arkadaslar of cok canım sıkıldı kaanın gulme ve agulaması bıze resmen dert oldu
cocuk avızeye oyuncaga kıkır kıkır guluyor aguluyor bıze bısey yok dıye hırpalamakda haklıymısım kendımı
bebeklerın ınsanla ıletısımı cokkkkk onemlıymıs gelısımı acısından
arkadaslar bol boll konsunnnn guldurun ne kadar cok gulup konussa o kadar ıyı yani
aksam oyuncak almaya cıkıcaz bu aylarda farklı oyuncaklar verın elıne dedı dokunmayı ve aralarındakı farkı kesfetmeyı ogrenmelıymıs
vurabılecegı sesler cıkaran oyuncaklar alınmalıymıs
alan arkadaslar neler aldınız sızın faydası olduguna ınandıgınız oyuncaklarınız neler oldu

inaysa ben de öyle düşünüyodum Efe beni emmiyordu her seferinde sütüm mü bitti acaba diye kontrol ediyodum ve süt fışkırıyodu. Mememyi bırakacak sanırım dedim. doktorum o sütün ona yetmediğini yeterli gelmediği için emmediğini söyledi, doyuracak kadar çok gelmiyomuş. o yüzden mama verdi gece hiç vermedim yatmadan önce veriyorum ben.

Bu arada hala benim sütüm var akıyo taşıyo ama eEfenin emmediğini savunuyorum. nasıl doyurmaz ilk 1-2 dk nasıl anlar bebek bu beni doyurmıcak ben emmeyim mi diyor. hani böyle 10-15 dk emerde doymaz o zaman bırakır anlarım. yok ya ben doktora kendimi anlatamadım ya da doktorum beni anlamıyor

bence doktor haklı cunku bende bugun farkettımkı kaan ılk sutu super emıyor hızlı aktıgı ıcın ama son sutu emerken artık kendımı ınanılmaz yogun hıssedıyorum aglıyor agzından cıkarıyor sıkıyor kendını kafayı gerı atıryor
kafama takıldı denedım
baktım sutum var ama kaan yıne benımle cebellesıyor emmemek ıcın sutun yogunluguna baktım cokkkk yogundu dıger memeyı verdım hızlı akıyor ve cok saydamdı dıger memeden gelen sutle alakası yok ama onu cak cuk emıyor yapısmıs bı halde
bence bızım afacanların emmesınde bı sorun yok ama onlar şakır şakır akan bı sut ıstıyorlar
şoyle bı cozum urettım kendımce ilk sutu memeden son sutu akışı hız bı bıberonla verdım sonuç superrr
:lepi:

merhaba kızlar hepinize güzel bir hafta sonu diliyorum bebişlerinizle

esra kız bu kim kaç puan vermiş nerden anlıyoruz ayol , birde rotanın 2. dozu 2ay sonramı oluyor

merhaba arkadaslar of cok canım sıkıldı kaanın gulme ve agulaması bıze resmen dert oldu
cocuk avızeye oyuncaga kıkır kıkır guluyor aguluyor bıze bısey yok dıye hırpalamakda haklıymısım kendımı
bebeklerın ınsanla ıletısımı cokkkkk onemlıymıs gelısımı acısından
arkadaslar bol boll konsunnnn guldurun ne kadar cok gulup konussa o kadar ıyı yani
aksam oyuncak almaya cıkıcaz bu aylarda farklı oyuncaklar verın elıne dedı dokunmayı ve aralarındakı farkı kesfetmeyı ogrenmelıymıs
vurabılecegı sesler cıkaran oyuncaklar alınmalıymıs
alan arkadaslar neler aldınız sızın faydası olduguna ınandıgınız oyuncaklarınız neler oldu

canım biz oyuncakcıya gidip Efe'ye göstererek karar eriyoruz Joker'de bir sürü oyuncak var hangisini severse onu alın biz kitap aldık ben kitap okuyorum resimlerine bakmayı daha çok seviyoır.. Sesli oyuncak olarak poşet'e bayılıyor :)

Canım sen zaten Kaanla bol bol konuşan yakından ilgilenen bi annesin, eminim yakında sana da gülecektir.

Merhaba herkeseee, nasılsınız_?Biz anneanneyi yolcu ettik bugün teyzesine oğluşumun.10-15 gün ana oğul idare edeceğiz artık.Annemle iyi oluyordu, şimdi yemek olursa temizlik olmöaz, şantiyeye gidecek olursam evde hiçbişi olmazlülülülülülü
iyidir be kankim bu zilli beni yakında tırlattırıcak valla
dünür sen bu kızı almayı bi daha düşün senin oğlanı iki günde çürütür
Dünürüm hiç üzülme:)))İkisi birbirinin dilinden anlar, bizim dilimizden anlamıyor onlar, o yüzden yapıyorlar öyle.

Ela senin zillide tam nazlı olmuş valla ama bence karnı falan ağrıyodur yada başka biyeri, durup dururken okadar huysuzlanmaması lazım artık, mesela benimkide üçgündür biraz hasta balgamı var, burnu tıkalı falan bu akşam memeyi almak istemedi bacaklarını kastı falan, sonra bacak hareketleri yaptırdım meğer karnı ağrıyomuş heralde bir kaka yaptı akıllara zarar su gibi doldurdu ve rahatladı biraz.

Birde benimki emziğe alıştıda acayip rahat ettim yahu iyikide alıştırmışım yoksa zaptedilmez bunlar.
Hoşgeldin kuzi.Evet haklısın, iyi ki alıştırmışız ama son zamanlarda iyice uykusu gelmeden almıyor bizim oğlan.Gece hiç veremiyorum, ağzında benim göğsümü istiyor sadecedelikafadulden

meralcim bende baya aramıştım burdaki toyikide yoktu valla başka yerlerde arayarak bulmuştum çıngırağı hem ayı hemde ele geçmeli arı şeklinde iki tane almıştım daha doğmadan önce şimdide şu çekince titreşen oyuncaklar varya onlardan aldık balık şeklinde elini tutuyor çekmeye çalışıyor ses çıkarsın diye öyle bişeyde alabilişrsin banada birisi sölemişti burdan tam hatırlamıyorum çocuk neden sonuç ilşkisini öğrenmeye başlıyormuş bu aylarda ondan al demişlerdi aklında olsun :)))))))))
Bugün bende baktım toys rusa. Ama yok istediğim gibi bişey.Bulamadım.Verdiğin öneri için teşekkürler, ben onlardan gördüm almamıştım daha beceremez diye , demek almak lazımmış öyle mi_? Alayım bari.

slm tribün
çok mutluym ya, dr a gittik herşeyi çok iyi buldu, kafayı falan kaldırdı oturucak nerdeyse bu ii bişeymiş, 1kilo almış tam, 5900, boyu 5cm uzamış 60 olmuş, ben nekadar ısrar etsem de uyutmadan mama verim çok uyusun diye verme dedi, onun yerine bizimki 9la 2 arası uyanmıyodu 12de kaldır emzir dedi, çocuk sabaha kadar o 5saatin açlığını dindirmek için çok kalkıomuş meğer, deniyelim bakalım,bu ay da su yok meyve yok, güneşlenicekmiş bolbol
dr dan sonradan 3saat falan dışardaydık, yemek yedik alışveriş yaptık, açık havada tabi, uyudu bakındı hiç ağlamadı maşallah.

alisha maşallah naza tam alması gereken kiloyu almış inş 12de kaldırdığında emer..siz su vermiyomusunuz ben veriyorum ne olcak ki meyve neyse de bence su verilir ben hep veriyrm..

Maşallah naz hanıma alisha, büyümüş:))

Burcu bende doğduğundan beri su veriyorum hayatım, dr. lara kalsa 6 ay vermeyin diyorlar anne sütü alırsa diye ama ben sırf anne sütü versemde suyu hiç eksik etmedim, hergün 1-2 kez birkaç damlada olsa verdim.

alisha gözünaydın maşallah naz kızımıza ne güzel büyümüş, benim dr da ilk yattığında uyuduğu 4-5 saatlik uykuda sakın ellemyin rahatını bozmayın dedi o uyku onun için önemliymiş

bende su vermiyorum 1-2 kez verdim o kadar , bir yerde okumuştum su tok tuttuğu ve besleyici bir değeri olmadığı için vermeyin diyorlar su içip doyacak süt içmiyecek yazmışlar

mama veren annelere su verdiriyoruz dedi, anne sütünde herşey olduğu için extra bişeye herek yokmuş, meyve suyunu da mesela mama verenlere verdiriomuş, elma armut sadece ama.
ben de aslında su verio sayılırım emziğini şekerli suya batırıorum arada günde bikaç damla alıodur, ne zararı olcak ki, buarada sırada beklerken drda, bi bayanla tanıştm bi kızı 9 aylık biri 2yaşında ay resmen acıdım ya, sanki yeni doğum yapmş gibi kilosu, ve hala gecede 10kere kalkıorum dedi, ben fönlü makyajlı mini etek falan kadının iice moralini bozdum:)))

saolun kızlar, ekinsucum benim dr da 4-5saat uyusun ama en değerli uyku 12-5 arası o araya denk getirin dedi, biz çok erken yatırdığımız için uyandır zaten uyanmaz uykusunda emer dedi. gecede 5saat uyuyosa çok şanslısınız dedi bi de, moral oldu valla

bizimkide uyuyo ben bi kere kaldırayım dedim emmedi feryadı bastı hiç o kadar ağladığını bilmem zor uyuttuk tekrar

kızlar nasılsınız...canlarım benim herkesler beni replemiş kaydirigubbakcemile5
şu titreşimli oyuncaktan banada hediye gelmişti ,koltuğuna takıyordum ben eline hiç vermemiştim ama artık çok hareketlendi maşallah ,sürekli bişileri yakalamaya çalışıyor...
barcli bende su hiç vermiyorum,dr.um anne sütünden ihtiyacı olan suyu alıyor ,bunun için gerek yok dediydi.....

talyacım alishacım güle güle kullanın
alishacım 28 oldu tatlım:eek:sana kısmet arttı bugün :roflol:anlarsınız siz onu

X