2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

geçmiş oslun canım. ezgi de 18 aylıktan beri bu kulak iltihabını çekiyoruz biz... ilk oldugunda bütün gece aglamıştı çocuk konuşamıyorda ne oldugunu anlamadık. deli olmuştuk. agrı kesici içirip sabah erkenden dr gittiğimizde çıkmıştı ortaya.. dr bakıp bakıp ah yavrum çok agrır nasıl dayandın deyip durmuştu.

çok agrırmış yani o yüzden o kadar aglamış olabilir canım...

şimdi ezgi de hafif belirtiler olunca ben hemen dr götürüyorum. kulak kızarmaya başlamış oluyor bizde. antibiyotiksiz yırtıyoruz.

ama hiç geciktirmemek lazım... tecrübesizlikten bir kaç kez 1-2 gün bekleyip gitmiştik hemen iltihap olmuştu...

yazıyorum gitmiyor. bakıyorum iki kere gidiyor. çok sorunlu birkaç gündür burası benim için anlamadım...

Son düzenleme:
Sağol deryacım öyleymiş kimi duysam ayyy çok ağrı yapar diyo bizimde sadece kızarıkmış ama yinede antibiotik verdi defnede daha olmadı onun giymem bunu giyerim diye küçükken sordunmu sen hiç hangisini giymek istermisin diye

soruyordum tabi. secerdi birini. bu sefer abartı tepki veriyor. aglıyor resmen giymem diye... bende aglatmak istemiyorum bir kıyafet için ama sinir olmaya başladım iyice herşey sıfır kaldı...

çok canım sıkkın benim ya.... hiç keyfim yok. bu ezginin agresif hali çok canımı sıkıyor artık....

dünde dogum gunu varmış. bir arkadaşını itmiş yine...
ögretmenide anneme söylemiş. vuruyor arkadaşlarına falan diye. dogum gunundeki kadında benim çocugumada vuruyormusun a çok korktum şimdi falan demiş..

ay nasıl üzüldüm sinirlendim canım sıkıldı... her gün tembihlemekten konuşmaktan yoruldum artık ya... hep söz veriyor. özür diiyor... ama yine yapıyor. bu çouk niye böyle oldu ben anlamıyorum. biz sana vuruyormuyuz diyorum hayır diyor. arkadaşalrın vuruyor mu diyorum hayır diyor. sen niye vuruyorsun diyorum bilmiyorum diyor. oyunumu bozuyorlar diyor. birşey buluyor...

eve gelince bütün ojelerini rujlarını çöpe attırdım. son aldıgımız en sevdiği bebeğinizi de attırdım. agla agla içi çıktı... sonra aldım kaldırıdm onalrı. baktım arıyor çöpte. kapıcı var metin o almış dedim. birde ona agladı sen kötüsün metin kötüdiyor.

dedim akıllı olursan oje alırım arkadaşlarına vurursan atarım. kural bu bu kadar basit...

bu vurma huyunun önüne geemiyorum. ve artık çok sıkılıyorum bu durumdan.

herkes çocuktur yapar diyor. ama yapmasın ya... bu kadar agresfi olacak naptık bu çocuga biz anlamıyorum. evde kavga olmaz bagrış olmaz. eşimle kötü söz söyleyiz birbirimize. nerde yetişti bu çocuk böyle anlamıyorum ya...

Son düzenleme:
Kimi çocuk hep dahası dahası diyo seninki sormana alışmış artık başka bişey istiyo peki bu vurma olayını o arkadaşına sordunmu nasıl yaklaşamn gerektiğini evde böle ortam yok peki tv izliyomu şlmdilerde dizilerde hep böle sahneler

ödüllendir yada cezalandır diyor... hepsini yapıyorum. çokta üzülüyor ezgi. birdaha yapmıycam diyor söz veriyor yine yapıyor...

tv izlemez fırsatı yok zaten... dizileri kaydediyorum o yatınca izliyoruz zaten...

Alalala napcan hakketen öle yok böle yok vurma konusunda hiç oralı olmasan tembihlemesen hiç konuşmasan görmezden gelsen öğretmeninede söle dikkat çekmek i.in yapıyo olabilir ve başarılı oluyoda

Selam

Gülce bakiyim şu şuruplarla da geçmezse dediğin şurubu deniyim birde.

Duygu ne biliyim valla, bugünde gitmedi hala arayan yok Elif'i okuldan hahah, varlığıyla yokluğu belli değilmi ne :)))
Bende inat ettim aramıyom bakalım ne olacak. Hayır Allah korusun belki çocuğun başına bişey geldi dimi bi sorun yani

Bu sabah okula gönderecektim aslında yarın nasıl olsa tatil diye, sabah bir gitcem dedi, bir gitmiycem dedi, enson gitmiycem diye diretti bende iyi dedim, sonra aşağı indik babanneye bu seferde tutturdu okula gidicem diye, işe geç kalırım diye göndermedim o saatten sonra giydir et.

Derya zor iş ya, insan napacağını şaşırıyo gerçekten, bizimkinde de herşeye bağırma ve ağlama huyu var, cezada kesmiyo, ödülde böyle gidecekler herhalde kendileri anlayana kadar yapacak birşey yok.
Ezgi kendine çok özgüveni olan bir çocuk, hani özgüveni olsun diye uğraşıyoruz ya fazlasıda mı zarar nedir :)) ben bilemedimki nasıl yetiştirmek lazım, şimdi Ezgi hep kendi yönetmeye, kurmaya, lider olmaya çalışıyo ya, bunu karşısındakine kabullendiremediği zaman agresifleşip zor kullanmayamı çalışıyo acaba. Hep ben merkezli yani tabiri caizse.

Bence mesela o vurduğu kişinin annesi kızsa ezgi'ye, bu da senin zoruna gider belki ama, ya da telefonda başka birini konuştur ezgiyle, vurduğu çocuğun annesiymiş yada babasıymış gibi, sen benim çocuğuma nasıl vurursun, birdaha görmiyim falan gibi bi kızsın ona telefonda. Korkutmadan da olmuyo yav napcan :))

Bizimki başkasına vurmuyo ama kardeşine vuruyo, yapma etme'den anlamıyo, bende aynı şekilde ona vuruyorum bak nasıl canı acıdı kardeşinin anla diye, doğru yada yanlış yapıyorum bilmiyorum, gerçi ondan da çok anlamıyo ama hiçbirşey yapmamakta olmuyo işte.

Nazlı geçmiş olsun kulak ağrısı kötüymüş ya, bizde hiç çekmedik Allaha şükür ama.

Viks olayını komşum söyledi bana da dün. denemek lazım zararı yok nasılsa.

Bugün hiç iyi değilim dünün stresini atamadım gece rahat uyuyamadım acaip rüyalar gördüm zil çalıyo diyip eşimi kaldırdım oda iyimisin ne zili kimse yok diyo ama o kadar gerçektiki defnede delirtti (iyki okula gidiyo varya) bide en mühimi bugün dayımın senesi ondan duygusalım

Allah rahmet eylesin dayına nazlıcım.

Defne'ye noldu ya böyle :) yada sen sükunete alıştın okula başladığından beride sanamı öyle geliyo acaba.

Elif'te gece uykusunda sayıkladı bağırdı tepindi durdu yine, bu alerji şurupları agresif yapıyomuş ya yatırırken vermiştim ondanmı, hastalığındanmı, kötü rüyamı gördü anlamadım.

Bugün herkes mutsuz desenize, bende de bir başağrısıdır gidiyo, sabaha karşı başladı 2 hap, 1 koca fincan kahve, çay buharı banyoları hiçbirşey kar etmedi, bütün hafta sonu ağırır artık.

Sağol filizcim tabi oda var yani aynen sessizliğe alıştım heralde bide arada geliyolar bizimkine keçiler geliyo seninde migren tuttu heralde

filiz benimde 2 gündür başım çok ağrıyo sinizüt im tuttu heralde(
derya belki geçiş dönemidir sabırlı olmaya çalış dicem ama valla sabırda kalmıyo insanda duruda söz veriyo ellerimizi öpüyo oyuncaklarını çöpe atıyoruz bizde nasıl diller döküyo bize ama sonuş aynı yanlışlıkla oldu söz bida yapmıcam hep aynı of of
birde odana git orda ağla diyoruz yok gözümüzün içine baka baka ağlıyo... bizimki de dayak yer vurma huyu yok (ama herşeyi ağlayarak yaptırması bağırması beni deli ediyo kıyafet sorunu bizdede var

bu gün arkadaşım var onu aradım gel diye kendimi depresyonda hissediyorum birada onu sokayım :))

bişey sorcam ben levrek alıcam akşama fırına borcama koyup sade pişiriyorum ama başka nasıl yapsam ??

bişey sorcam ben levrek alıcam akşama fırına borcama koyup sade pişiriyorum ama başka nasıl yapsam ??

ben lüfer almanı tavsiye edeim. fırında tepside pişirebilrisn yine... lüfer levrekten çok lezzetlidir. ve şuan tam zamanı... şiddetle tavsiye ederim.

aynı aynı işte.. özür dilerim yanlışkla oldu birdaha yapmıycam. canım annem güzel annem :)))

Yarın günüm var biraz kendime gelirim belki haftaya pazar derenin d.günü gündüz hanımlara defnyele beraber yapmayı düşünüyorum pasta bakmam lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…