2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Ben de deneyeyim onu.Ama her akşam alırken yolda konuşuyoruz.Neler yaptık bugün diye.Canı isterse anlatıyor, canı istemezse anlatmıyor.

Akşam söz veriyor öğretmenine de ben ağlamayacağım bir daha bebekler ağlar diyor ama yine yapacağını yapıyor.

:)) yerim o abiyi ben, abiler ağlayamazmı ne var yani :)))))

İşine gelmeyen birşey olduğunda öyle laflar söylüyorlarki güler misin ağlar mısın.

Dün arkadaşın köpek çiftliğine gittik. Öğlen yemek yiyoruz orada, tabii bizim öğle yemeğimiz, onların daha sabah kahvaltısıydı.Salam yemek istedi bizim beyefendi.Ben de ne yerse yesin, hiç olmazsa 2 lokma yemiş olsun diye sesimi çıkarmadım.Sadece arada oğlum şu ekmeği de sok ağzına, al bir parçada salatalık vereyim filan diyorum.Bu arada döndü bana, anne bu kadar çok konuşursan yiyemem ki ben dedi. Ne yapacağımı şaşırdım.Herkesi bir gülme aldı.Ciddi ciddi susmamı istiyor, onu zorluyorum diye:)))
Daha 3,5 yaşında bu velet yaaa, sonra nasıl başa çıkacağız bilmem.

bu arada size bir ingilizce liste vermiştim bir ara hatırlıyan varmı???

anaokulundaki yıllık ingilizce takvimi diye.. ben onu buzdolabına astım...

ezgiye ögretiyorum...

şuan renkleri, sayıları biliyor... hayvanlara başladık.. hergun bir yada iki hayvan ögretiyorum.. 15 tane falan hayvan ögrendi.... kahvaltıda yediklerimize geçicez şimdi sütü biliyor...inanılmaz çabuk ögreniyor... beyin boş olunca çok çabuk kapıyorlarmış...
Ay evet, kaydetmiştim onları ama başlamamıştım.Ara ara aklıma geldikçe bazı şeyler söylüyordum ben.Sen hatırlatınca şimdi onları düzenledim.hayvanlar, sayılar, yiyecekler, taşıtlar olarak.İngilizcesini yazdım, yanına da resmini koydum.Daha fazla ilgisini çeker böyle olunca.Ben de asayım dolaba.

Meşhur görümcemin oğlu yüzünden eşimle görümcen dün iyice bir tartıştılar sonunda, eşim kızkardeşini çok sever normalde eniştesini de seviyo, ikidebir tutturur gidelim onlarla biryerlere gezmeye, tatile falan, ben elimden geldiği kadar uzak durmaya çalışıyorum çünkü dediğim gibi çocuklarına yan bakman bile alınmaları için yeterli bir sebep, eşimde asabidir fazla tahammül edemez, biliyorum ki eninde sonunda kızacak çocuğa ve alınacaklar küsecekler, buna mahal vermemek adına az görüşmenin yerinde olduğunu düşünüyorum ama böyle söyleyincede kardeşi ya neticede alınıyo tabi eşim.

dün parkta oynarken, kaydırağın merdivenlerinden Elif'i iter, eline birşeyler alır vurmak için kovalar göya oyun oynuyomuş, en son eline plastikten ince çubuk gibi bir şey almış onunla kovalıyomuş Elif'i vurmaya çalışıyomuş, eşim sonunda dayanamamış, almış o elindeki plastik şeyi aç bakiyim elini demiş vurmuş eline onunla, bak gördünmü nasıl acıtıyomuş sen bunla Elif'e vurmaya çalışıyosun anladınmı şimdi acısını demiş :)) Görümcemde bozulmuş tabi, ben Elif'e hiç vurmuyorum kızmıyorum ama biliyomusun demiş eşime, yani sen benim çocuğuma nasıl kızarsın demek istemiş, eşime gelmişler iyice, ben bunun dayısı değilmiyim ne demek kızamıycam, sende kızılacak birşey yaptımı kızacaksın Elif'e halası değilmisin falan diye bir başladı, tartışma büyüdüde büyüdü. sinirler iyice gerildi öylece kalktık, ve bukadar şeyin üzerine arabada çocuk ortaya oturmuş bacaklarını açmış, Elif'e sıkıştırıyosun beni oturma diye bağırıyo yer vermemeye uğraşıyo, ölürmüsün öldürürmüsün yahu, bu kadar sinir olabilirmi bi çocuk :))

şimdi olacaklar kesin şöyle, görümcem hergün annesine gelir normalde, şimdi gelmeyecek bir süre, bunun üzerine k.valide başlayacak zaten istemiyodunuz çocuğumu, gelmesin diye yaptınız, işte gelmiyo, ne yapmış benim çocuğum size falan filan bir sürü laf söyleyecek, artık hastamı olur yataklaramı düşer bilmem, sonunda eşim annesiyle de tartışacak amaaan hep aynı can sıkıcı senaryo işte.

Bende eşime kızdım, gitmeyelim gelmeyelim az görüşelim dostluğumuz pekişsin, biliyorum böyle birşey olacağını ne gerek vardı şimdi dedim, ses çıkarmaya çıkarmaya böyle oldu bunlar, anlasınlar biraz bişeyleri boşver diyor.
Sizin bu görümcenin oğlu, bütün aileyi birbirine sokacak:))) İşiniz zor.

Abiler ağlamaz, bebekler ağlar diyoruz biz çünkü.Herşeye ağlıyordu bir ara, çözümü biraz olsun böyle bulabildik .Hata mı değil mi bilmiyorum artık.

ay filiz boşver sen hiç karışma abisiyle arası düzelir sen bi laf söylesen unutulmaz sen uzakdur bence:)) kim istiyosa görüşsün görümcenin oğlu geldiğinde kayınvalidene inme o gelirsede bi yalanla sav gitsin çocuğuda ...boş ver onun çocuğu ona kıymetli seninkide sana ...
derya biz hafta sonu gidemedik yağmur yağınca kaldı yarın duru ile işten izin alıp gitmek istiyorum yanıma almam gereken bişey varmı havlu şampuan falan ...

Meral iyi yada kötü yapmış olmanız bizim veletler için fark etmez, onlar zaten işlerine geldiği gibi uygulayacağı için sorun yok :))
bizimki mesela işine geldimi, anne yaaa baksana ben gocaman bi kız oldum, koca kızım ben diye dolanıyo, biz Elif bak bunu yapma artık sen kocaman bi kız oldun deyince ama anne ben daha çok küçüğüm diyo, kızdığım zaman da anne bana hep kızıyosun ama ben daha çok küçüğüm diyo, geçen azarladım onu gitmiş balkonda kendi kendine kafayı eğmiş önüne konuşuyo, annemde bana kızıyo, babamda kızıyo, herkes kızıyo bana :)) dediğin gibi gülermisin ağlarmısın

:)) maşallah paylaşımcı desene, benim ki tam tersi bu kıyafet benimdi diye üzerinden çıkartmaya uğraşıyo, yoluyo çocuğu :))

yok çok şükür filiz daha deren doğmadan defnenin bebekliklerini çıkardığımda bile anne bunları artık kardeşim giysin diyip durdu senin görümcenin oğluda evlerden ırak heeee

ay filiz boşver sen hiç karışma abisiyle arası düzelir sen bi laf söylesen unutulmaz sen uzakdur bence:)) kim istiyosa görüşsün görümcenin oğlu geldiğinde kayınvalidene inme o gelirsede bi yalanla sav gitsin çocuğuda ...boş ver onun çocuğu ona kıymetli seninkide sana ...
derya biz hafta sonu gidemedik yağmur yağınca kaldı yarın duru ile işten izin alıp gitmek istiyorum yanıma almam gereken bişey varmı havlu şampuan falan ...

tabi tabi al yanına herseyini... sadece ortam guzel :))öyle lüks değil yani....

yemekte al hatta ... çok fazla yiyecek şey yok...

havuz bu bakmışsındır belki int...

Son düzenleme:
Maşallah ezgi'ye negüzel uğraşıyosun böyle şeylerle Derya, doğru telaffuz edebiliyomu peki kelimeleri, elif daha Türkçe'yi öğrenemedi ki ingilizceyle hiç uğraşamıycam ben :))))

Lütfen'e düften diyordu, şimdi yüpten demeye başladı, doğrusunu nezaman bulacak merak ediyorum :)))
ama artistlikte üstüne yok, bana kafa tutmalar falan o biçim, birşey yap deyince yaaa tamam yaaaa, sanane, banane, bugünlerde de böttey (boşver) demeye alışmış, mesela meyve suyu içiyo, kızım döküyosun dikkat etsene biraz, böttey anne yaaa dökülsün ne vay :)) tam erkek fatma olacak başıma.

ya ugraşıyorum bakıyorum kapıyor hemen.... hoşuma gidiyor ... hatta kendi soruyor bunun ingilizcesi ne diye...

telaffuzlarını çok guzel yapıyor... iphade e oyunlar indirdim ... hayvaların isimlerini ingilizce söylüyor. ordan telaffuzu tam kapıyor...

sayıları ve renkleride öyle ögrendi...

Meşhur görümcemin oğlu yüzünden eşimle görümcen dün iyice bir tartıştılar sonunda, eşim kızkardeşini çok sever normalde eniştesini de seviyo, ikidebir tutturur gidelim onlarla biryerlere gezmeye, tatile falan, ben elimden geldiği kadar uzak durmaya çalışıyorum çünkü dediğim gibi çocuklarına yan bakman bile alınmaları için yeterli bir sebep, eşimde asabidir fazla tahammül edemez, biliyorum ki eninde sonunda kızacak çocuğa ve alınacaklar küsecekler, buna mahal vermemek adına az görüşmenin yerinde olduğunu düşünüyorum ama böyle söyleyincede kardeşi ya neticede alınıyo tabi eşim.

dün parkta oynarken, kaydırağın merdivenlerinden Elif'i iter, eline birşeyler alır vurmak için kovalar göya oyun oynuyomuş, en son eline plastikten ince çubuk gibi bir şey almış onunla kovalıyomuş Elif'i vurmaya çalışıyomuş, eşim sonunda dayanamamış, almış o elindeki plastik şeyi aç bakiyim elini demiş vurmuş eline onunla, bak gördünmü nasıl acıtıyomuş sen bunla Elif'e vurmaya çalışıyosun anladınmı şimdi acısını demiş :)) Görümcemde bozulmuş tabi, ben Elif'e hiç vurmuyorum kızmıyorum ama biliyomusun demiş eşime, yani sen benim çocuğuma nasıl kızarsın demek istemiş, eşime gelmişler iyice, ben bunun dayısı değilmiyim ne demek kızamıycam, sende kızılacak birşey yaptımı kızacaksın Elif'e halası değilmisin falan diye bir başladı, tartışma büyüdüde büyüdü. sinirler iyice gerildi öylece kalktık, ve bukadar şeyin üzerine arabada çocuk ortaya oturmuş bacaklarını açmış, Elif'e sıkıştırıyosun beni oturma diye bağırıyo yer vermemeye uğraşıyo, ölürmüsün öldürürmüsün yahu, bu kadar sinir olabilirmi bi çocuk :))

şimdi olacaklar kesin şöyle, görümcem hergün annesine gelir normalde, şimdi gelmeyecek bir süre, bunun üzerine k.valide başlayacak zaten istemiyodunuz çocuğumu, gelmesin diye yaptınız, işte gelmiyo, ne yapmış benim çocuğum size falan filan bir sürü laf söyleyecek, artık hastamı olur yataklaramı düşer bilmem, sonunda eşim annesiyle de tartışacak amaaan hep aynı can sıkıcı senaryo işte.

Bende eşime kızdım, gitmeyelim gelmeyelim az görüşelim dostluğumuz pekişsin, biliyorum böyle birşey olacağını ne gerek vardı şimdi dedim, ses çıkarmaya çıkarmaya böyle oldu bunlar, anlasınlar biraz bişeyleri boşver diyor.

ay sen şu çocugu anlattıkça benim görümcemin kızı geliyor. akıma geldikçe gıcık oluyorum hahaha... amma sevmiyorum kızı ya...

o defneyi yerim ben, tam ideal çocuk, düşünceli, fedakar....Allah bahtından güldürsün İnşallah.
Filiz senin yazdıklarını okudukça benim kızasım geldi görümcenin oğluna....
Maşaallah Ezgi'ye, bizim ki de okulda öğreniyor, evde söylediğimizde hiç pas vermiyor, tekrarlamıyor bile... , zaten bütün derdi bizimle benim cadının... Hatta bizimle beraberken 1-2-4-5-8-9 diye sayıyor okulda normalmiş, ama ingilizcesi one-two-three-four.....gayet güzel sayıyor.
Egehan da süpermiş, annesi çok konuşma çocuk senin yüzünden yiyemiyor..
Ohhh sonunda bişeyler yazmaya fırsat buldum, ne yoğun bir gündü okudum ama yazamamıştım...

Arzu bizimde aynen bir yazı yazıcam 3 saatte yazıyorum yoğunluktan valla,

ay şu polonezköy'e bende baktımda çokmu pahalı fiyatı ne 35 TL girişi 09.00 - 12:30 sadece kahvaltı yazıyor, havuz +kahvaltı yine yarım gün 65 TL'mi ne yazıyor ve kişibaşı fiyatlar bunlar, böylemi gerçekten çokmuş yahu

Arzu bizimde aynen bir yazı yazıcam 3 saatte yazıyorum yoğunluktan valla,

ay şu polonezköy'e bende baktımda çokmu pahalı fiyatı ne 35 TL girişi 09.00 - 12:30 sadece kahvaltı yazıyor, havuz +kahvaltı yine yarım gün 65 TL'mi ne yazıyor ve kişibaşı fiyatlar bunlar, böylemi gerçekten çokmuş yahu

hafta sonu 40 hafta içi 25 di sanırım... kahvaltı falan yok ama...

ya fazla olsunda herkes giremesin... 12 liraya havuz yapıyorlar bütün istanbulun kroları orada ondan sonra...

o defneyi yerim ben, tam ideal çocuk, düşünceli, fedakar....Allah bahtından güldürsün İnşallah.
Filiz senin yazdıklarını okudukça benim kızasım geldi görümcenin oğluna....
Maşaallah Ezgi'ye, bizim ki de okulda öğreniyor, evde söylediğimizde hiç pas vermiyor, tekrarlamıyor bile... , zaten bütün derdi bizimle benim cadının... Hatta bizimle beraberken 1-2-4-5-8-9 diye sayıyor okulda normalmiş, ama ingilizcesi one-two-three-four.....gayet güzel sayıyor.
Egehan da süpermiş, annesi çok konuşma çocuk senin yüzünden yiyemiyor..
Ohhh sonunda bişeyler yazmaya fırsat buldum, ne yoğun bir gündü okudum ama yazamamıştım...

bizim okulda yok maglesef keşke olsa... hep beraber daha guzel ögrenirler... o yuzden bende başladım evde ögretmeye...

Butun cocuklar ayni seyleri yapiyorlar hemen hemen demekki normal bizim veletler :) bizde iphone den ogrendi baya ingilizce renkler sayilar vs. Seviyor bazen babasiyla ing konusuyolar anlamadigi kelimeler olunca tamam simdi normal konusalim diyor :))

Hafta sonu k.b.b. Doktorundaydik bogazi iltahaplanmisti gene ilac vermedi dr. Ertesi gun biraz daha iyiydi ateside olmayinca hic ilac kulllanmadik..belkide bundan once antibiyotikleri bosuna icirdik cocuga :KK43:

Okudum gecmisi ama aklimda hicbisey kalmadi :26: bir haftanin yorgunlugunu dun bi nebzede olsa attik.selimiye koyune gittik piril piril denizde yuzmek cok guzeldi ece baya alisti kolluklariyla yuzuyo bizimle artik hep birlikte denize girebiliyoruz..

Bende buradaki kresleri arastirmaya basladim ekim ayinda yarim gun gondermeyi dusunuyorum...
Ece egehani sorup duruyo arkadasim ne zaman gelecek anne diyo:))

Geleceğiz haticecim:)))

Marmaris'te gönderebileceğin en iyi kreşlerden birisi, HSBC bankın, marmaris girişinde inci heykelinin orada, köşede bir kreş var.Esnaf ve sanatkarlar odasının kreşi.Dışardan da alıyorlarmış.Uzaklığını düşünmesem ben oraya göndereceğim.

Bekliyorus :))
Gordum bahsettigin kresi birde pinokyo var bize yakin musait bi zamande gidip tek tek bakacagim...ece cok istiyo biz oyunevi diye ogrettik kresi :)) bakalim artik...sizin ks icmelerdemi ?

merhabaa...
kuzularımın hepsini öpün benim yerime,hepsi birbirinden akıllı,tatlı:)))
şimdi çok yazamıorum nil tepemde:))

Sende nili kocaman kocaman öp bu arada cafe sizinmi yani işletmeciliğinimi yapıyosunuz hatice ne çabuk marmarisli oldunuz Allah ağzınızın tadını bozmasın bak nası olur derken oldu bile bravo valla

Günaydın,

Evet canım bizim kreş içmelerde.Ama o söylediğim kreşi arkadaşlar çok övüyorlar.Pinokyodan alıp oraya vermişlerdi.Fiyat olarak daha ucuz, pinokyodan daha iyi demişlerdi.Ama onların oğlu bu sene okula başlayacağı için, bu yaz göndermiyorlar.
Geçen sene okulda kendi aralarında küçük sınıflar büyük sınıflara misafirliğe gidip çalışmlara filan katılıyormıuuş, ortak çalışmalar yağıyorlarmış.Ama bu sene öyle olamayacak tabii, 5,5 yaşında okula başladıkları için.Bizim çocuklar büyük sınıf oluyor artık:)))

Derya bende dün hazırladığım resimli ingilizce yazıları astım dolaba.Gidip gelip anne bu neydi diye soruyor.Zaten okulda bir kaç kelime öğrenmişti.Sayıları da 10 a kadar ingilizce sayıyor.Ben dün ilgilenince farkettim.Kreşte öğrenmiş, ama evde söylemiyor:)))
10 a kadar rakamları tek tek okuyordu.Onda da şok geçirmiştim. Gördüğü rakamları tek tek sayınca.

hafta sonu 40 hafta içi 25 di sanırım... kahvaltı falan yok ama...

ya fazla olsunda herkes giremesin... 12 liraya havuz yapıyorlar bütün istanbulun kroları orada ondan sonra...

:)) o da doğru valla.
ben internetten baktımda tatil günleri çok zengin açık büfe kahvaltı 35 TL, havuz+kahvaltı 65 TL yazıyor ama ortam çok güzel görünüyo gerçektende.

X