2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın sabah 7de derenin mızırdamasıyla kalktım gözü kapalı ağlıyo baktım ateşi var sahurdan sonra uyandı yatağında oynadı dolandı durdu kendi kendine uyudu hafif burun tıkanıklığı vardı pek rahatı yoktu sabahta ateşle kalktı çok değil 38 hemen dolven verdim ılık duş aldırdım keyfi yerinde alkış yapıyo çığlı atıp gülüyo benimde midem bulanıyo kasıklarım ağrıyo sahurda regl oldum

geçmiş olsun canım, İnşallah bir daha çıkmaz ateşi.

serpilcim en güzelini yapıyorsun hayat kısa, içindekileri şimdi söylemezsen bir daha söyleme fırsatı bulamayabilirsin....çok doğru yapıyorsun.
Bizim kreşte öğretmenimiz ayrılmıştı, şimdi başka bir kreşe geçmiş. Dün ziyaretine gittik, Aslı onu görünce çok mutlu oldu, o okula gitmek istediğini söyledi. Yeni okul daha sıcak geldi bize, eğitimi de şu an gittiği yer ile aynı seviyede. Bakalım öğretmenimiz deneme sürecindeymiş, deneme sürecinden sonra 2009'ları alacakmış, bizde belki okul değiştereceğiz bu durumda. Yavrum sabah bile öğretmenini sorarak uyandı, anne bugün de oraya gidecekmiyiz diye sordu. Tek olumsuz tarafı şimdi gönderdiğimiz yerden aylık 240TL daha pahalı. Gerçi etkinlikler ve geziler dahilmiş. Öğretmenimizin deneme süresi bitene kadar vaktimiz var, düşünmeye devam...

merhaba..
geçmiş olsun ca nım umarım daha iidir şimdi deren..
kızlar ben de nili bi okula verdim şimdilik,1,5 ay falan gidecek merak ediorum demin aradım iiymiş:))(!)kötü demezler herald:))okuldakilere devlet kreşine kayıtlı demedim sorun olmasın die..erak ediorum çooookkkk...
hepimizin okıulu hayırlı olsun herşeyden önce öğretmen çok önemli bize bunu çok ii hatırlatııorlar:))

marmarise göç.. denizi kirletti :)))) hatice oku bak bu haberi :)))

MARMARİS'TE DENİZE GİRENLER KAŞINIYOR

Muğla'nın Marmaris İlçesi'ne bağlı İçmeler Beldesi'nde, son günlerde plajdan denize giren bazı kişilerde kaşıntı vakalarının görülmesi üzerine Muğla Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Nuri Tarkan başkanlığındaki ekip tarafından inceleme yapıldı, su örnekleri alındı. İnceleme sırasında denizanalarına rastlamadıklarını, ancak Keçi Adası yakınlarında su yüzeyinde beyaz köpükler tespit ettiklerini belirten Prof. Dr. Tarkan "Köpükler tek hücreli bitkisel bir canlının aşırı üremesi sonucu meydana gelebilir. Aşırı üreme aynı zamanda kirliliğin bir göstergesi. Denizin değişik yerlerinden ve köpüklerden örnekler aldık. Kesin sonucu laboratuvarda bir takım incelemelerden sonra açıklayabiliriz" dedi. Doğuş Esat BERME -MARMARİS -DHA

nazo geçmiş olsun ....
duygu yeni kreşiniz hayırlı olsun inşallah sorun yaşamazsınız canım:))bencede öğretmen çook önemli...
yaren hayırlı olsun sağlıkla kucağaına alıp büyütürsün inşallah sare ismi güzelmiş :))
duru da hasta sabaha kadar öksüdü dr.gittik sadece öksürük şurubu verdi.serpil küçükken bende çok sessizdim liseden mezun oldum insanlarla konuşurken yüzüm kızarıyodu çok içime kapanıktım şimdi cadolozum o ayrı:))) kızımın ne çok özgüveni yüksek olması nede pısırık olmasını istiyorum durum neyi gerektiriyosa onu yapsın ama bizimki kendini ezdirmez gibime geliyo bakalım ...

Sabahtan beri şuraya iki kelam edicem tam açıyorum iş geliyo yaaa aaaa
bu sefer azimle yazıyorum :))

ne yazacağımı da unuttumya neyse.

Gülce geçmiş olsun, sende öksürüyodun şimdi durumu başladı.
Serpil bende hiç sevmezdim sende vur demeyi ama bende diyorum bazen valla, napiyim anne beni dövdü diye yanıma gelip ağlamasına sinir oluyorum.

Bende düngece sahuru acil serviste yaptım. Sahurdan sonra bir sancı başladı böbreğimde, yerlerde sürünüyodum artık, kusma falan, serum ağrıkesici derken geçti neyse, kum yada taş düşürüyosun dediler, röntgende çıkmadı, akşam ultrason çekeceklerdi, bende işe geldim ağrım geçince, işyerinde birden yine başladı sancı hemen ağrı kesici alayım derken kesiliverdi ve aşağıda bir yanma hissettim., tuvalete gittim ve nur topu gibi bir taşım oldu :))))))) Taş düşürüyomuşum meğer ama böyle kolay düşen taşa can kurban valla, 10 sene öncede vardı taşım düşmemişti kırdırmıştım onu.

Hastaneden dönüşte Elif'i yazdıracağım okula gittim bakayım dedim öğretmeni gelmişmi kimmiş, nasıl biriymiş, çünkü bende sizin gibi kreşten ziyade öğretmenin nasıl olduğuyla ilgileniyorum artık. Öğretmenler daha belirlenmemiş ama yinede ön kaydını yaptırdım bakalım hayırlısı.

Sabahtan beri şuraya iki kelam edicem tam açıyorum iş geliyo yaaa aaaa
bu sefer azimle yazıyorum :))

ne yazacağımı da unuttumya neyse.

Gülce geçmiş olsun, sende öksürüyodun şimdi durumu başladı.
Serpil bende hiç sevmezdim sende vur demeyi ama bende diyorum bazen valla, napiyim anne beni dövdü diye yanıma gelip ağlamasına sinir oluyorum.

Bende düngece sahuru acil serviste yaptım. Sahurdan sonra bir sancı başladı böbreğimde, yerlerde sürünüyodum artık, kusma falan, serum ağrıkesici derken geçti neyse, kum yada taş düşürüyosun dediler, röntgende çıkmadı, akşam ultrason çekeceklerdi, bende işe geldim ağrım geçince, işyerinde birden yine başladı sancı hemen ağrı kesici alayım derken kesiliverdi ve aşağıda bir yanma hissettim., tuvalete gittim ve nur topu gibi bir taşım oldu :))))))) Taş düşürüyomuşum meğer ama böyle kolay düşen taşa can kurban valla, 10 sene öncede vardı taşım düşmemişti kırdırmıştım onu.

Hastaneden dönüşte Elif'i yazdıracağım okula gittim bakayım dedim öğretmeni gelmişmi kimmiş, nasıl biriymiş, çünkü bende sizin gibi kreşten ziyade öğretmenin nasıl olduğuyla ilgileniyorum artık. Öğretmenler daha belirlenmemiş ama yinede ön kaydını yaptırdım bakalım hayırlısı.

çok geçmiş olsun fenaymış böbrek agrısı... eniştem çekti gecenlerde 2 gece hep acile gittiler...

su içmeyi ihmal etme bari...

derene de duruya da geçmiş olsun. filiz sana da.
duyguuu bugün bereket kültü ve mabet fahişesi diye bi kitap var m. ilmiye çığın sen iyi bilirsin anacım tanrıçalardan bahsediyo falan durmadan inanna da bahsediyo yaa bu tanıdık ama kim diye diye sonunda buldum sendin yaaa öyle işte gün boyu sen geldin aklıma. kreşiniz hayırlı olsun
herkesin kreşi hayırlı olsun

merhaba:)
teşekkür ederiz kreşi çok gözüm tutmadı ama insanlar ii zten 1 ay die sanırım vazgeçmeyeceğim:KK43:ben nili almaya gittiğimde de bi çocuk nili itmiş merdivenden al sana yaramaz çocuk sendromu!!
canım ya böbrek çok kötüdür,neyse gitmiş çok geçmiş olsun:KK43:(
duruya da çok geçmiş olsun..,nil de burda çok kayısı var çok yio,okulun bahçesindedn de yemiş bi geldi,ishal..neys söölemişlerdi de..yalnız nil çok komik şimdi muz yemeliyim ki düzeleyim dio:))

derene de duruya da geçmiş olsun. filiz sana da.
duyguuu bugün bereket kültü ve mabet fahişesi diye bi kitap var m. ilmiye çığın sen iyi bilirsin anacım tanrıçalardan bahsediyo falan durmadan inanna da bahsediyo yaa bu tanıdık ama kim diye diye sonunda buldum sendin yaaa öyle işte gün boyu sen geldin aklıma. kreşiniz hayırlı olsun
herkesin kreşi hayırlı olsun

o benimmm...inanna/iiştar/venüs/afrodit hepisi benim anacım..bi tarafım dişi,diğeri erkek,hem seksiyim hem savaşçı:)))
o kitaplarını okumadım ama muazzez hanım muazzam bi kadındır..
gün boyu aklında olmak nasıldı,bazen sen benim aklımda oluosun yeterrr be diorum:))
kreş için teşekkürler..

güzeldi duygucum seni seviyorum biliyorsun hiçte yeter demedim ama sen bana yeter diyorsun haa o nasıl bir duygu öyle bakıyımm

güzeldi duygucum seni seviyorum biliyorsun hiçte yeter demedim ama sen bana yeter diyorsun haa o nasıl bir duygu öyle bakıyımm

saol canımmm...işin şakası yeter tabi ama bazen takıorum soona da diorum ki tanımıorum etmiorum,soona da olur mu tanımıorum gayet ii tanıorum..falan filann..soona da yeterrrr:))))

kızlar ben ne zamandır soracağım unutuorum..
nil acayip hayalperest oldu.başka dünyaya geçio bazen.peri tozları,kaptanlar,hikayeler anlatıo devamlı..çizgi filmlerden görüo bunları tabi diorum ki bunlar gerçek diil biliosun di mi,öğrendi ama ne bilimm hep parkta öle hadi sihir yapalım diyen kızlara gıcık!!oluodum nil de öle m, olacak??sizde durum nası?

Filiz geçmiş olsun, atlatmışsın....
Aslı'da da var bu hayal pereslik ama genelde objeleri insanlaştırmak,veya insanları hayvanlaştırarak hikayelemek gibi....Dün balkonda gemisi ile oynuyor gemi babası olmuş, babasına hikaye anlatıyormuş falan...sonra canafarlar gelmiş gemi (baba) yı almış, bi de hav hav lar gelmiş ama onlar bişey yapmadan gitmişler hatta gemiyi sevmişler.....

Günaydın,

Nazo , deren iyidir inşallah şimdi.Çocukların ne zaman hastalanacağını farkedemiyoruz, yaz günü ateş..Çabucak atlatsın, onlar hasta olunca annelerin canından bir parça gidiyor.Ufacık bir şey bile olsa.

Yaren hayırlısı olsun. Sağlıkla alırsın kucağına inşallah.

Dreya senin yazdığını gördüm, direk girdim inceledim bende.Biz denize hafta içinde içmeler sahilden giriyoruz.Pazartesi günü de kreş götürmüştü çocukları içmeler sahile.Allahtan birşey yok.Ama dün akşam kreşede söyledim.Böyle bir durum varmış dikkatli olun diye.Haftada 2 gün götürmeyi düşünüyorlardı çünkü.Şimdi sonucu alıp öyle giderler sanırım. Geçen hafta kreşte çok hoşuma giden bir şey oldu.Çocuklar sıcaktan isilik filan oluyorlar diye, bizden havlu, şampuan istediler.Hergün uykudan kalkınca çocukları banyo yaptırıyorlar.Bunu düşünmelerine çok sevindim.

Filiz geçmiş olsun, taş düşürmek gerçekten çok zor, dayımda var biliyoerum.O da kırdırmıştı.Ama allahtan çok sorun yaşamadan nur topu gibi bir taşın olmuş:)))

Duyguu, yeni kreşiniz hayırlı olsun. Hayal bizde de var.Arabalarını konuşturuyor.Bize bir şeyler anlatıyor, hayalet geldi, ben o hayaleti öldürdüm, çiğnedim.Falan filan gibi.Bu yaşlarda normal sanırım.

Günaydın sağolun kızlar deren iyi şükür bi daha çıkmadı ateşi ay ama çok huysuz zaten defne gibi değil çok hareketli defneyi mama sandalyesinde kemer takmazdım ama buna mümkün değil kucak istiyo ama durmuyo mama sandalyesine yürüteçe yatağa girmek istemiyo ayaklarını topluyo başlıyo kedi gibi miyavlamaya ama sırf inattan bağrındığı belli dün çorbasını yapıyorum nası bağırıyo annecim mama yapıyorum diorum mama sandalyesinden beni görüyo ama yok ağlıyo ama tvde reklam çıktımı tık yok reklam bittimi başlıyo şimdi buna inat demezsinde ne dersin ben mama sandalyesini çeviriyorum tvye bakmasın diye o aradan dereden eğiliyo çoğu zaman kapatıyorum defnenin hiç merakı yoktu bende uzak tuttum çocuk bu kış 3 yaşında öğrendi çizgi filmleri

filiz canım çok geçmiş olsun inşallah birdaha tekrarlamaz deryanın dediği gibi bol su iç:126:
duygu duru dada var tatilde korsan gemisi gibi gezi gemisi vardı ne zaman gelse sahile kaptankanca geldi diyo birsürü şey anlatıyo:))geçengün arabada giderken bana sana peritozu atıyorum hızlı kullan diyo cimcime:))

günaydın kızlar

hastaa çocuklarımıza çok geçmiş olsun

Meralcim komşumla komşu oldunuz mu :) görüştünüz mü hiç ? iyilermi

Bizde de var hayaller bu dönem çocuklarının en önemli özelliğiymiş zaten çok normal hatta iyi hayal kurmaları beyinleri gelişiyor

Onatda havuz istiyor bu yaza kadar hiç denize sokamadık, bu yaz tatile gidemedik tutturuyor denize giricem diye geçen gün de havuz gördü tutturdu nasıl ağlıyor giricem diye ama ilk sorusu anne mayomu yanına aldın mı havuza girebilirmiyim akıllı sıpam benim biliyor mayosuz giremeyeceğini :))

X