2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

buyaka 'ya gittim sonunda Gymboree mağazası için özellikle de o ne fiyatlar öyle yahu, bekliyodum ama bu kadarda değil uçmuşlar resmen, banamı öyle geldi bilmem :))

buyaka 'ya gittim sonunda Gymboree mağazası için özellikle de o ne fiyatlar öyle yahu, bekliyodum ama bu kadarda değil uçmuşlar resmen, banamı öyle geldi bilmem :))

:)) evet maglesef uçuk... birde ucuza getirtmek varken insanın hç hiç alası gelmiyor:))

Günaydın istanbuldayım derenin kontrolü için geldim bu akşam dönücektim ama işlerim vardı yetiştiremedim o yüzden heralde yarın akşam dönücem piştim yaaaa klimada bozuk gece sıcaktan uyuyamadım çınarcıktaysa cam açık yatamıyosun

günaydın :))
duru ile hastaydık işlerde yoğun giremedim uzun zamandır..
serpil gözünüz aydın babanın tahlilleri temiz çıkmış:)
filiz ne haber ...???

merhabaa..
canım geçmiş olsun:KK43:(
havalar bi ısındı tam ısındı di mi,ankara da beter bi kaç gündür..
teşekkür ederim canım,karnem ii benim de:))ama bisiklet almadı kocam:KK52:
ev için de enerji gönderin perşembe bi daha bakacağız..Allahımm bıktımmmm...:KK50::18::KK37:

:)) evet maglesef uçuk... birde ucuza getirtmek varken insanın hç hiç alası gelmiyor:))

tabi canım ne gerek var göz göre göre adam kazıklamak diye buna derler, ama zor çıktım mağazadan :))))

Günaydın istanbuldayım derenin kontrolü için geldim bu akşam dönücektim ama işlerim vardı yetiştiremedim o yüzden heralde yarın akşam dönücem piştim yaaaa klimada bozuk gece sıcaktan uyuyamadım çınarcıktaysa cam açık yatamıyosun
sende en sıcak akşama denk gelmişsin Nazlı, düngece fenaydı, Defne'yi uyutamadım bende sıcaktan

filiz ne haber ...???

İyilik Gülcecim zillilerle uğraşıyoruz işte, geçmiş olsun, bizimkilerde de ne öksürük ne tıksırık bitiyo aylardır ama kayda değer bir hastalıkta yok ortada

mrblar kızlar..bişey sorucam size ya şimdi bizimkilerin ilkokula başlamasına 2sene mi kaldı.çok erken diil mi daha ben nazı uyuturken bezliyorum:)
öyleyse doğru düzgün bi okula vericem bu sene.ya marmara koleji ya bostancı doğa onlar yakın bize ama bilemiyorum araştırmak lazım.ilkokula devam etsin ordan sbs sonuçlarına bakmak lazım

Evet filiz yaaaa akşam 6da dışarı çıktım eridim bugünde oturduğum yerden ter döktüm valla ayşegül yanlış değilsem 2014 eylülde başlıcaklar yani evet 2 sene var bizlmkide anaokuluna gidicek göndermeyi düşündüğüm ilkokulla aynı bahçede hoş orasıda ilkokulmu kalır ortamı olur bilmiyorum

filiz ne haber ...???

geçmiş olsun.

merhabaa..
canım geçmiş olsun:KK43:(
havalar bi ısındı tam ısındı di mi,ankara da beter bi kaç gündür..
teşekkür ederim canım,karnem ii benim de:))ama bisiklet almadı kocam:KK52:
ev için de enerji gönderin perşembe bi daha bakacağız..Allahımm bıktımmmm...:KK50::18::KK37:

tebrikler karnen iyiymiş...

İki senede neler neler değişir kızlar ya stres yapmayın şimdiden, hemde bizimkiler şanslı olacak sistem oturmuş olacak ozamana kadar

Günaydın,

Biz 2013 yılında Doğa Kolejine vermeyi düşünüyoruz, bı yıl gittiği kreşe devam edecek, gerçi daha zaman var, zamanla fikirler değişir, yeni alternatifler oluşur, Allah çocuklarımız için hayırlısını nasip etsin. Gerçi ben çalışıyor olmasam devlet okuluna gönderirdim, ama bu durumda bakıcıya vereceğimiz parayı hesaplayınca daha mantıklı geliyor özel okul.

mrblar kızlar..bişey sorucam size ya şimdi bizimkilerin ilkokula başlamasına 2sene mi kaldı.çok erken diil mi daha ben nazı uyuturken bezliyorum:)
öyleyse doğru düzgün bi okula vericem bu sene.ya marmara koleji ya bostancı doğa onlar yakın bize ama bilemiyorum araştırmak lazım.ilkokula devam etsin ordan sbs sonuçlarına bakmak lazım

Ayşegül benim komşumun kızı 5 yıldır marmara kolejinde şimdi 2. kızını oraya başlatıyor çok memnunlar , doğa koleji için de iyi diyende var sadece otel hizmeti gibi sadece dış görüntü ve lüks okul diyende var

okul işi benimde kafama çok takılıyor bu ara ...

bizim oraya yapılan (halkalı) doğa koleji olacak buyuk ihtimal... inanılmaz bir yer yapıldı ....

Doğa Koleji >> Halkalı Doğa Koleji

ama bende anaokulunda oraya verirmiyim bilmiyorum... 18 bin lira çünkü anaokulu yıllık...

eşim okula verilen paraya acıma diyor .. iyi eğitim şart diyor... çok ta haklı ama anaokulu yani bu ne biliyim...

devlet okulları duzgun olsaydı da keşke onlara gönderebilseydik...

avrupa kolejinin anaokulu ile görüştüm dun...2 yasından itibaren ingilizce ders veriyorlarmış, bu yıl almanca da vericeklermiş... dil en önemli unsur bizim için diyor...

bugun de yeni açılan bir anaokuluna gittim dev gibi bir yer superde yapmışlar... 3 yasa ingilizce yok çok erken diyor :)))

aradıgımı nerede bulurum bilmiyorum ... umarım verdiğimiz paralara degerde iyi bir gelecek bekler bizim veletleri...

Okul işinde ben de daha net olamıyorum.
Liseye kadar devlet okulu olsun, her sene özele vereceğimiz parayı lise bitince yurt dışına gönderdiğimde mi harcasam,
yoksa özel okula verip her sene o parayı verip doğru düzgün bir üniversiteye mi düşüneyim.

İkisi de kafama yatıyor, bir şekilde şekillenecek bakalım.

Okul işinde ben de daha net olamıyorum.
Liseye kadar devlet okulu olsun, her sene özele vereceğimiz parayı lise bitince yurt dışına gönderdiğimde mi harcasam,
yoksa özel okula verip her sene o parayı verip doğru düzgün bir üniversiteye mi düşüneyim.

İkisi de kafama yatıyor, bir şekilde şekillenecek bakalım.

valla temelden iyi egitim aldırmak aslında daha iyi bence....

önce devlet okuluna göndereyim ... üniversitede özele göndereyim gibi bir secenekte var ama ... ne bileyim ...temel iyi atıp kendi iyi bir universite kazansa daha iyi olur aslında ...

Zor işler bunlar yaw,
Derya anaokulu fiyat konusunda aşmış yalnız :))
Ben burada bir kolejin anaokuluna sordum da yıllık 9000 TL dedi çok buldum ne ucuzmuş meğer :)
Ben özel okul düşünemiyorum şuan çünkü iki çocuk aynı zamanlarda ilkokula başlayacak masrafını düşünemiyorum, birde şu var, ilk başta hadi verdim, ilerde maddi olarak sıkıntıya düşersem malum işsizlik olur, herşey olur, sonra o çocuğu özelden alıp devlete vermek çocuk açısından zor olur gibi gibi düşüncelerim var. Hayırlısı bakalım artık.
Meral iki düşüncende mantıklı aslında.

Herşeyden önemlisi inşallah çocuklarımız aklı fikri yerinde insanlar olurlar, öyle olduktan sonra her şekilde çıkarlar işin içinden.

okul konusu açılmış ...
biz seneye gideceği okulun kreşine vericez okul kayıtlarında sorun yaşamak istemiyorum bizim eve bilfen çok yakın ama uçuk fiyatlar biz avrupa koleji yada okan kolejini düşünüyoruz ama okan koleji çekmeköydeki yerini kapatıp ataşehirdeki okulda hizmet verebileceğini söyledi o yüzden avrupa koleji olucak heralde şubatta kesinleşir ...
devlet okulları yarım gün olabilir diyolar ozaman bakıcıda olucak benim için aynı hesap oluyo birde sınıflar 40-45 kişilik öğretmen nasıl yetsin bukadar öğrenciye :KK43:(
arkadaşım tuncelide çalışıyo özel okul yıllığı 3000tl miş istanbulda fiyatlar çok uçuk

okul konusu açılmış ...
biz seneye gideceği okulun kreşine vericez okul kayıtlarında sorun yaşamak istemiyorum bizim eve bilfen çok yakın ama uçuk fiyatlar biz avrupa koleji yada okan kolejini düşünüyoruz ama okan koleji çekmeköydeki yerini kapatıp ataşehirdeki okulda hizmet verebileceğini söyledi o yüzden avrupa koleji olucak heralde şubatta kesinleşir ...
devlet okulları yarım gün olabilir diyolar ozaman bakıcıda olucak benim için aynı hesap oluyo birde sınıflar 40-45 kişilik öğretmen nasıl yetsin bukadar öğrenciye :KK43:(
arkadaşım tuncelide çalışıyo özel okul yıllığı 3000tl miş istanbulda fiyatlar çok uçuk

:)))3000 liramı ?? aman allahım... 18 bin lira fatih kolejine arkadaşım yazdırı 1 . sınıfa... dogada aynı.. florya koleji 12 bin lira.. istek vakfı 26 biin :KK43:((

işimiz zor yani... tabi okul kıyafeti kitaplarda varmış...

:)))3000 liramı ?? aman allahım... 18 bin lira fatih kolejine arkadaşım yazdırı 1 . sınıfa... dogada aynı.. florya koleji 12 bin lira.. istek vakfı 26 biin :KK43:((

işimiz zor yani... tabi okul kıyafeti kitaplarda varmış...

batıdan doğuya gittikçe fiyatlar azalıyor, sonuçta onlarda ticaret yapıyorlar ve maliyetleride batıdan doğuya düştüğünden herhalde fiyatlar böyle.

3000-tl mi çerez parası :))) hatta florya kolejinin fiyatı istek vakfının yanında ne kadar sevimli kalmış öyle :)))

çıldırmış olmalılar

Aslında çocuklarımız için herşeyin iyisini istiyoruz tabiki normal olarak imkanlarımızı zorluyoruz birşeyler yapsınlar diye ama şunu düşünmeden de edemiyorum Gülce demişin ya 45 kişi bir sınıfta, biz sıralarda 3'er 3'er oturuyoduk, 60 kişi bir sınıftaydık ve osıralardan ne doktorlar, ne öğretmenler, ne mühendisler çıktı :)) Ama tabiki yarın öbürgün ben yapmadım ben uğraşmadım diyip pişman olmamak için herşeyi yapmak en doğrusu galiba. Sizde anne baba olunca anlarsınız derlerdi ya küçükken, böyle birşeymiş demekki. onlar için yaşıyo insan.

X