2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Neresi köy filiz bizde h.sn babamız gelince havada güzeldi burda mısırcı bahçeleri var çay bahçesi gibi mısır gözleme çay falan salıncaklar çayır çlmen yakında yazın sık sık gideriz oraya gittik aynen defnede pak mutlu mesuttu babasıyla saklambaç oynadı incecik bi ağacın arkasına saklanıp oldu diyo

merhabalar kızlar nasılsınız?
okuyorum fakat yazamıyordum uzun zamandır.
serpil,accu geçmiş olsun....duygu umarım en kısa zamanda işleriniz yoluna girer...

havalar bi düzelmedi tam hastalıktan kurtuluyoruz derken yenisi başlıyo...bi ara salgın vardı galiba ailece hasta olduk...
ecenin bebekliğinden beri ufak tefek alerjileri olurdu bu kış tüm vücudunda döküntüler oldu atopik dermatit dediler :KK43: tam olarak geçmiyo kaşıyıp duruyo çocuk ne yapacağımı şaşırdım...
bizim kız da evde çok sıkılıyo ama kreşe göndermeyi düşünmüyorum...belki ekim -kasım gibi oyun grubuna gider...

Son düzenleme:
serpil,accu geçmiş olsun....duygu umarım en kısa zamanda işleriniz yoluna girer...

havalar bi düzelmedi tam hastalıktan kurtuluyoruz derken yenisi başlıyo...bi ara salgın vardı galiba ailece hasta olduk...
ecenin bebekliğinden beri ufak tefek alerjileri olurdu bu kış tüm vücudunda döküntüler oldu atopik dermatit dediler :KK43: tam olarak geçmiyo kaşıyıp duruyo çocuk ne yapacağımı şaşırdım...
bizim kız da evde çok sıkılıyo ama kreşe göndermeyi düşünmüyorum...belki ekim -kasım gibi oyun grubuna gider...

Hatice geçmiş olsun canım.Acaba tuzlu su yapsan geçirir mi o kaşıntıyı. Egehanda oldu yaklaşık bir ay önce, tüm karnını yırttı kaşıyacağım derken, en sonunda tuzlu su yaptım, bir de o hafta sonu hava serindi ama yine de bir denize soktum.Şimdi kurudu.

Bebekken de olmuştu öyle bütün vücudu, bize de aynı şeyi söylediler.Kortizonlu bir krem vardı onu kullanın demişti dr.u. Kullanıyordum ama kremi sürünce geçiyordu, ertesi gün yine çıkıyordu. O zamanda tuzlu su yaptım son çözüm olarak. O kurutmuştu. O yüzden bu seferde aynı şekilde geçirdim.Bizimkinin terlemekten oluyor.

merhabaa..
kızlar gene uzak kaldım ama ..
yaren hamile misin??hayırlı olsun,4. mü ben mi yanlış hatırlıorum??
serpilcim geçmiş olsun canım,hastalık çok zor,ben de acayip atak dönemindeyim:KK43:(
kızlar nil de bi deli oldu,devamlı bebek oluo,aguluo,kafayı yiycem!!!1 dk boş duramıo,kendi bişi yapmıo,beni azarlıo...
ben de ii diilim geçiremedim depresyonumu..evimi istiorum ne kadar uzun sürdü bu kabus...
avanos'ta 1 okul var devletin eylül döneminde açılıo ama nil okulsız kalmaktan harap oldu,ilk önce özel bi kreşe vereceğiz yakınlarda nerde varsa artık,oraya yazlık okul dedim,soona kendi okuluna geçeceksin..belki düzelir?
yediği hiç bişi yememeye başladı,onu sevmem bunun büyüyünce yiycem,bunu bebekken yerdim..herşeye bi kulbu var.
benim de salı dınavlarım bitio bakalım nası olcak ,çalışamadım dooru düzgün işallah ortalamadan kalmam çünkü 50ler genelde!!:KK43:
neys şimdilik bu kadar,mcukss:)

evet canım 4.ye hamileyim kaza sonucu.ve çook kötü geçiyor.hafta sonu hastanede yettım yine.diğerlerinde hiç böyle değildim.onlarda çok rahattım.inş.geçicek bu günler diye ümit ediyorum.resmen gün sayıyorum 1 gün daha geçti diye.

Neresi köy filiz bizde h.sn babamız gelince havada güzeldi burda mısırcı bahçeleri var çay bahçesi gibi mısır gözleme çay falan salıncaklar çayır çlmen yakında yazın sık sık gideriz oraya gittik aynen defnede pak mutlu mesuttu babasıyla saklambaç oynadı incecik bi ağacın arkasına saklanıp oldu diyo

Şile nazlıcım, sizin yerinizde güzelmiş

Geçmiş olsun, geçen yaz Elif'te olmuştu mahfolmuştu çocuk, tabi bende ama ne kullandıysak fayda etmedi, kışa doğru kendi kendine geçti, deniz güneş hiçbirşey geçirmemişti bizimkini. İnşallah çabuk atlatır.

sağol hatice, ece'ye de geçmiş olsun,
serpil tek gelin tahtın yıkılmış, olsun aile genişlemiş, kalabalık her zaman güzeldir, bu arada Allah iyiliğini versin İnş.
yaren hamileliğinin kötü geçmesine üzüldüm, umarım bir an önce geçer.
defneciğin bu hevesi hiç bitmez umarım...
duygu her şey gönlüne göre olur İnşallah.
filizcim ne güzel köy havası almışsınız, çocuklar özgürlük istiyorlarlar işte...
sosyal hayat mı dediniz, tarifini bile unuttum:)

sağol hatice, ece'ye de geçmiş olsun,
serpil tek gelin tahtın yıkılmış, olsun aile genişlemiş, kalabalık her zaman güzeldir, bu arada Allah iyiliğini versin İnş.
yaren hamileliğinin kötü geçmesine üzüldüm, umarım bir an önce geçer.
defneciğin bu hevesi hiç bitmez umarım...
duygu her şey gönlüne göre olur İnşallah.
filizcim ne güzel köy havası almışsınız, çocuklar özgürlük istiyorlarlar işte...
sosyal hayat mı dediniz, tarifini bile unuttum:)

:) çocuk olunca hayat ondan ibaret demekki yada bizde iş yok

evet çocuklar bıktı avm'lerden kapalı mekanlardan, süper oldu, havalarda bir düzelseydi artık.

İnşallah arzucum baksana elifte öyleydi şimdi nasıl geçmiş olsun yaren Allah yardımcın olsun bulantıdanmı yattın yolunuz bu tarafa düşerse beklerim filizcim

teşekkür ederiz arkadaşlar..meral bu akşam banyo öncesi deneyeceğim aklıma yattı bu tuzlu su olayı... bizim tam olarak neden olduğunu tespit edemiyoruz..dün yüzüne ve kollarına 50faktör güneş kremi sürmüştüm 2 saat kadar dışarıda kaldık akşam eve geldiğimizde kolları ve yanakları isilik gibi olmuştu..sanırım kremde tetikliyo...dr. deniz suyu iyi gelir dedi ama haziran sonu tatile çikacağiz..

:))) sosyal hayatmı o nasıl birşeydi nazlı hiiiç hatırlamıyorum :)) hiç sorma sinemaya gitmeyeli yıllar oldu, sabah ezanlarına kadar filmler falan seyrederdik, oyunlar oynardık arkadaşlarla toplanıp, nekadar çok boş vaktimiz varmış eskiden meğer. Şimdi evde iki kelime konuşmaya bile vaktimiz yok, önemli şeyleri telefonda konuşuyoruz eşimle, evde izin vermiyolar çünkü her lafın içindeler :))
o sosyal hayatı bizde unuttuk hatta bazen tek başıma dışarı çıktığımda da kendimi boşlukta gibi hissediyorum o kadar çok alışmışım ki herşeyi onatla yapmayı:))
Filiz bizde de kreş olayı hüsranla sonuçlandı biliyorsun bende aldım hemen eylülde zorlanmasın diye eğer mecbur değilsen zorlama çocuğu daha kötü oluyor sonra çünkü sorun çocukta değil kızların dediği gibi kreşte , birde bana ordaki müdür yardımcısı çok iyiydi dediki eylülde değil ekimde başlatın dedi , eylülde yeni başlayan bir sürü çocuk oluyor ağlayanlar huzursuz olanlar dolayısıyla etkilenir dedi ekim gibi başlarsa herkes alışmış bu gibi durumlar minimuma inmiş olur dedi banada çok mantıklı geldi bilgin olsun seninde

Nazlııı ne oldu sizin dukan diyeti ? gözlemeler mısırlar ohhh afiyet olsun valla :)))

Emelcim ben çoktan bıraktım dukanı sarsmaya başladı iki çocuk ev işleri derken güçten düştüm baktım olcak gibi değil bıraktım

İnşallah arzucum baksana elifte öyleydi şimdi nasıl geçmiş olsun yaren Allah yardımcın olsun bulantıdanmı yattın yolunuz bu tarafa düşerse beklerim filizcim

evet canım bulantıdan dolayı yattım.bugün sanki biraz daha iyiyim.kızlar tekrar tekrar söylüuorum 2. veya 3. düşünüyosanız sakın 35 yaşından sonraya bırakmayın.çok zor oluyo.abla tavsiyesi:))

o sosyal hayatı bizde unuttuk hatta bazen tek başıma dışarı çıktığımda da kendimi boşlukta gibi hissediyorum o kadar çok alışmışım ki herşeyi onatla yapmayı:))
Filiz bizde de kreş olayı hüsranla sonuçlandı biliyorsun bende aldım hemen eylülde zorlanmasın diye eğer mecbur değilsen zorlama çocuğu daha kötü oluyor sonra çünkü sorun çocukta değil kızların dediği gibi kreşte , birde bana ordaki müdür yardımcısı çok iyiydi dediki eylülde değil ekimde başlatın dedi , eylülde yeni başlayan bir sürü çocuk oluyor ağlayanlar huzursuz olanlar dolayısıyla etkilenir dedi ekim gibi başlarsa herkes alışmış bu gibi durumlar minimuma inmiş olur dedi banada çok mantıklı geldi bilgin olsun seninde

Nazlııı ne oldu sizin dukan diyeti ? gözlemeler mısırlar ohhh afiyet olsun valla :)))

Aa evet çok mantıklıymış Ekim olayı düşünürüm bunu. Bende yaz döneminden vazgeçtim gibi zatende şimdi okul gösterisi var Elif çok az okula gitmesine rağmen baktım bayağı birşeyler öğrenmiş çok güzel söylüyo oynuyo, onu konuşucam öğretmenle katılabilecek gibiyse belki hoşuna gider heveslenir okul için.

Bu arada sen 10 kilomu verdin Emel maşallah

slm....

okul konusunda ekim banada mantıklı geldi...

biliyorsunuz ezgiyi bir bale kursuna yazdırmıştım... yeni sınıf açılmıştı .... zır zır aglayan bir sürü çocuk .... ezgi sogumuştu gitmiycem diye tutturmuştu.. baleyi sevmiyorum istemiyorum demişti.. resmen aglayan çocuklar sogutmuştu ezgiyi.. tabi bir de ögretmeni sevmedik :)))

kızımla aynı kişileri sevip aynı kişileri sevmiyoruz :))

sonra başka okula götürdüm ... orası açılalı 5 ay olmuştu herkes alışıktı ... hiç sorun yaşamadık hala oraya gidiyoruz

bu arada ezgi kedi köpekten hiç korkmazdı bu ara onlara başladı.. sokakta bahcede hep yerde böcek karınca arıyor sonrada korkuyor kaçıyor :))

4 yaşında başlar demişti dr korkular erken başladı bizimkinde...

Aman zaten Elif ağlayan bağıran gördümü ödü kopar, Pepe'nin bisikletten düşüp dizinin yaralandığı bölümü seyretmiyo mesela, pepe onda ağlıyomuş diye korkuyor, ya televizyonu kapatıyo, ya öteki odaya kaçıyo :) Ekim bayağı mantıklı, tabi herkes bizim gibi düşünürse o kötü :))

Neyse bugün 1,5 saatlik bir uğraştan sonra amcası zorla götürdü okula bağıra çağıra, şimdi iyiymiş ama annen almaya gelecek demiş amcası, okulda da annen gelecek demişler ben almayınca bozulacak. Öğretmeniyle konuştum biraz önce, dedim ki Elif bukadar hevesliyken bukadar niye soğudu, tamam sıkılması istememesi normalde aşırı tepki veriyo dedim, çok normal bizim herzaman karşılaştığımız şey bu diyo öğretmen, okulda da sorun çıkarıyo olsa göndermeyin diycem ama burda bir süre ağlıyo sonra gayet normal diyor, e napsın çocuk yapacak birşeyi olmayınca susup oturuyo heralde.

Bu arada Net'ten aldığım ışıklı kaplumbağa geldi bugün, önce çok dandik göründü gözüme ama fena değilmiş enazından çalışıyor, bayağı da uygun oldu fiyatı sanki 29 TL kapıda ödemeli, bakalım akşam sevinecekmi bizim cadı.

Elif hala korkmaz kediden köpekten, hatta kedi elini tırmaladı hala peşlerinde koşuyo, çocuk ağlamasından korkuyolar kedi elini tırmalıyo korkmuyo enteresan bu çocuklar :)) ama ineklerden korktu, ahırın kapısından içeri sokamadım e buda normal tabi :)

Defnede çok korkar kediden köpekten bide burda dolu kışın açlar insan görünce etrafında dönüp duruyolar defnede korkuyo geçen kedi takıldı peşimize çığlık çığlığa atladı kucağıma

Günaydın,

Filiz güle güle kullan ışıklı kaplumbağayı:)) İnşallah sever elifte.
Egehana bir tane küçük el feneri almıştım, önüne 3 farklı karakterde kapak konuluyor, duvarda filan onların şekilleri çıkıyor.2 gecedir, gece lambasını söndürüp onu yakıyor, onunla oynayarak uyuyor yatağında.

Derya o sevme sevmememe meselesi bizde de var.Eğer ben biraz temkinli uzak dıuruyorsam egehanda o kişiye ısınamıyor, benim sevdiğim kişileri o da seviyor.Sanırım psikolojik olarak etkileniyorlar:)))

Bir ara annem yapmasını istemediği şeylerde böcek olur, böcek gelir filan demişti.O yüzden böcekten korkmaya başlamıştı.Ama şimdilerde attı o korkuyu.Karıncaların, örümceklerin peşinden koşuyor, öldürmeye çalışıyor.Ya da bisikletiyle ezmeye çalışıyor:)))Kedi köpek dersen onların peşinde sürekli.Filizin dediği gibi egehanında elini tırmaladı kedi ama yine de her gördüğü kediyi kucaklamaya, kuyruğunu çekmeye çalışıyor.Köpeklerde de durum aynı.Bir abimizin 2 tane golden köpeği var, ona uğramıştık bir akşam.Üstüne çıkıyorlar yalayacağız diye, oralı değil, anne bak beni seviyor köpek diye onu sevmeye çalışıyor.
Dün akşamda bir arkadaşa gittik, otelini yeni açtı, hayırlı olsun diyelim dedik.Onunda küçük juck russel cinsi terrieri var.Onunla 10,5 -11 e kadar oynadı.Uykusu geldiği halde ben gitmek istemiyorum, suziyle oynayacağım diyordu:)))) Şimdilik korkusu yok, inşallah hiç olmaz.

X