2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Ay deme filiz ya a a bende bayağ niyetine girmiştim doktorum önermişti deren doğduğundan beri taktırcam ama cesaret yok yani acıdan falan değil reglde kanamam zaten çok yoğun oda arttırıyomuş bide sprila hamile kalan çok kişi duydum gerçi doktorum en güvenilir yöntem diyo

Nazlı korkuttum seni de ama dediğim gibi herkeste aynı olmuyo, ben işyerinde arkadaşımın söylediklerine istinaden gözümü karartıp gittim, o ben hiç öyle hissetmedim biraz için çekiliyo gibi oluyo ama öyle acım olmadı diyor mesela, kişiden kişiye göre değişiyo yani, ben evlendiğimde kısa süreli bir vajinismus problemi yaşamış ve kısmen hala etkisinde olan biri olarak belki psikolojik olarakta fazla gelmiştir bana, birde tüp bebek tedavisinde çok çektiğim için böyle şeylerden oda geriyo tabi beni çok kasılıyorum.Özellikle normal doğum yapanlarda daha kolay oluyomuş, dediğin gibi hamile kalma olasılığı var evet, dış gebelik, rahimi delme, kanama artışı falan gibi yan etkiler olabiliyomuş ama yine de en güvenilir çözüm bu bizim için, hap iğne prezervatif nereye kadar, ben yine de enaz bir sene bu spirale güvenip işimi şansa bırakmam ama. kendimde dikkat ederim.

emelcim Allah kolaylık versin...Meral çok haklı bu konuda bir an önce sensizde bişeyler yapabileceğinin farkına varmalı.
Filiz geçmiş olsun canım, neyse artık kafan rahat...
Meralcim ben tam iyileşmişken yüz felci geçirdim, ameliyat sonrası olabilecek bir şeymiş, şimdi evde iyileşmeye çalışıyorum, ancak 2-3 ayda ancak iyileşirmişim,

Aaa Accu çok geçmiş olsun geldimi peş peşe gelir ya, neyse bununla kalır inşallah .

Geçmiş olsun accu yaaa filiz acıdan çok tırsmıyorum arkadaşımda smear bile yaptıramaz ben rahatmda ne bilim gerçi taktırsamda senin gibi dikkat ederim aslında kesin kafaya koymuştum kırkım çıktıktan sonra taktırcaktım o ara apandist amelyatı olunca kaldı sonrada fırsat olmadı derenin kontrollerinde taktirim dedim ama uymadı bide bikaç ay kontrol etçekmiş e şimdi yazlıktayım kışa kaldı işte kesin karar vediğimde taktıraydım

Geçmiş olsun aslı yaa, hepsi üstüste geliyor zaten böyle şeylerin.İnşallah bunuda atlatırsın çabucak.

Ben de spiral taktırdım, sorun yaşamıyorum.Ama evet kanamayı biraz daha arttırıyor.Benim zaten 5-6 gündü, şimdi 7 gün civarı sürüyor.İlk 2. ve 3. gün sonrası azalıyor iyice, ama uzun süre ped takmak rahatsız ediyor, hele de yaz gelince. Senelerdir de bu yöntemle korunuyorum, şükür birşey olmadı şimdiye kadar.

Derya bizim de okulda ara ara veriyorlar ingilizceyi. 2 hafta öncesinde defterine yazmışlar, 5 e kadar ingilizce saymayı 5 tane de farklı kelime, araba, elma gibi.
Ben pek fazla ilgilenmiyorum arada merdiven çıkarken falan ingilizce sayıyorum.Egehanda 5 e kadar sayıyordu geçen gün:)))))
Zaten sayı saymayı da merdiven inip çıkarken öğrendi. 25 e kadar saydı, geçenlerde. 21 i atladı ama olsun:)))

Meral benim doğumlardan sonra arttı 2. 3.gün o kadar yoğunki ne yatak kalıyo ne üst baş dahada arttığını düşünemiyorum

off off da benden.
çağanla kavga ettik. banyoya soktum yıkadım zorrrlaa saçının kesilmesi lazım berbere gitmiyor ben önlerini keseyim diyorum yok cnı istemiyormuş konuştum olmadı kızdım olmadı en sonunda kalk git yat gözüm seni görmesin dedim. gitti bu arada babamızda berberde. şimdi odasında babam beni bırakıp gitti baba beni bırakıp gitme diye ağlıyo ama ne ağlamak ne yakarmak.

arzu geçmiş olsun sana
emel ne diyim ki sıkma canını diye klişe bi laf edeyim bari
mirana diye bi spiral varmış o kanamayı azaltıyormuş haberiniz olsun
hah şimdi yanıma geldi çizgi film açarmısın anne diyo

Serpiiil ben birini aklımdan geçirmiyim hemen haber alırım şimdi derenin mamasının içirirken aklımdan geçtin bu kız kaç gündür yok yarın bi arim dedim

Emelcim evde tek başlarına çok sıkılıyor çocuklar, yanlarına illa arkadaş istiyorlar. Aslında kreşe gitse, biraz alışsa o da rahatlayacak sende. Sürekli çocukla birlikte olunca biz de sıkılıyoruz. Birde onat sana çok bağlı. O yüzden de sanırım her şeyi seninle yapmak istiyor. Şükür egehan öyle değil.Tamam benimle birlikte de bir şeyler yapmak istiyor ama evde olduğumuzda arabalarıyla kendi kendine oynamasını da seviyor.
Zaten cumartesi pazar evdeyiz.Onda da fazla tv seyretmesin istiyorum, o yüzden sabah kahvaltıyı hazırlayıncaya kadar tv seyrediyor.Arkasından tv kapanıyor.Kahvaltıdan sonra puzzle çıkartıyorum, beni çağırsa da benim işim var sen kendin yap, yapamazsan yardım ederim diyorum. Ben işlerimi yaparken o oyalanıyor. İşlerim bittikten sonra, boyama kitraplarını ya da çıkartmalı kitaplardan çıkartıyorum, onları beraber yapıyoruz.Öğle yemeğini yiyor, yatıyor.Saat 3 gibi uyanıyor. Çoğunlukla o saatten sonra ya ofise gidiyoruz, ya da arabayla bir yerlere gezmeye.
Uzun uzun anlattım ama, benimle fazla bir bağımlılık yaşamıyor onu anlatmak istedim.Bunun sebebi belki doğduğundan beri ben sürekli işimdeydim. Evde ya anneannesiyle kalıyordu kreşe gitmediğinde ya da ofiste beraber oluyorduk. Ama her zaman kendi başına oyunlar oynamayı bildi.Onat sürekli seninle, her şeyi seninle yapmaya alışkın olduğundan ne senden ayrılmak istiyor, ne de sensiz herhangi birşey yapmak istiyor.

Fakat bu okula başladığında daha büyük sorun olacak sanırım.O yüzden hiç olmazsa evdeyken o ne kadar ağlasa da sen kendi işlerini yap,kitap oku, ama sürekli onunla oyun oynama. Kendi başına da bazı şeyleri yapmasını sağlaman gerekiyor.Havalar orada da düzeldiyse, parka çıkın, parkta başka çocuklarla oynasın, sen ona hiç karışmadan otur bir yerde.
Yani söylemek kolay ama anlattıklarından anladığım kadarıyla sende iyice bunalmış durumdasın.Bir giyinmene izin vermeden bağırıp ağlaması senin de sinirlerini harap edr tabii ki.

Meralcim aslında bu kadar değildi kendi kendine oynardı bu kadar yapışmazdı ne olduysa kreşten sonra oldu başarısız bir kreş denememiz oldu alışamadı malesef eve geri döndük bu seferde yapıştı bana işte

gelenler gelmiş yine :))) sen kardeş yap emel onata beraber oynasınlar :))

ezgide evde olunca hayatta odasına gidip oynamaz illa biriyle gider oynamaya... ama mutfak almıştım ben ona salona kurduk orda suyla tokayla yemek yapar :))

zaten evde olmayıda sevmiyor illa park istiyor... parkta arkadaşları var bir sürü onlarla saatlerce oynuyor.. arkadaş dediklerim 8-10 yaşında ...

bunu oyalıyorlar, sallıyorlar.. ne isterse yapıyorlar keyfi keyf o yuzden parkta bizimkinin...

Evet Deryacım sende ezgiye yap beraber yine ocak annesi olalım:))) zaten bazen söylüyor annem bebek alıcak diye

emel evde olunca da durum bu işte, sürekli senden birşeyler bekliyo, tuvalete bile göndermiyolar insanı, beş dakika boş bırakmıyolar zor iş yani, sürekli bir kreş değilde oyun grupları gibi birşeyler bulsan, 2-3 saat takılabileceği, gerekirse seninle birlikte gideceği. çocukta napsın sıkıntıdan sana sarmış durumda ama insanı tüketiyo bu durumda.
Bugün işe gelirken radikal bir kararla yolumu değiştirip hastaneye gittim ve spiral taktırdım. Baktım her ay hop oturup hop kalkmayla olmuyo, tek uygun çözümde bu görünüyodu ama bu kadar canımın yanacağını bilsem hayatta gitmezdim vallaha, korkutmak gibi olmasın da tabi herkes böyle etkilenmiyomuş, ben biraz bu konularda psikolojik olarakta rahatsız olduğumdan olsa gerek bayılıyodum oralarda tansiyonum falan düştü. öyle de işe geldim, hala zor oturuyorum kasıklarıma batan birşeyler var belim karnım ağrıyo, ne zor işler bunlar ya, herşeyin ceremesini bizmi çekicez kardeşim. :KK43:(((

Filizcim nerdeyse 2 yaşından beri oyun gruplarına gittik en son başladığımızda kreşte oyun grubundaydı sonra yarım güne geçtik ne olduysa o zaman oldu sevemedi kreşi bana hep sen beni bıraktın gittin dedi ağladı sonunda aldık üzerine gitmemek için çünkü bu kez eylülde gitmemesinden korktuk o yüzden şimdi bu kadar çok taciz ediyor beni zaten
Filiz ben spiralin adetin 1 yada 2. günü takılır diye biliyorum rahimin en açık olduğu zaman doktor bana o zaman gel demişti sen normal bir gününde gittin sanırım o yüzden mi acıdı ki

emelcim Allah kolaylık versin...Meral çok haklı bu konuda bir an önce sensizde bişeyler yapabileceğinin farkına varmalı.
Meralcim ben tam iyileşmişken yüz felci geçirdim, ameliyat sonrası olabilecek bir şeymiş, şimdi evde iyileşmeye çalışıyorum, ancak 2-3 ayda ancak iyileşirmişim,

Geçmiş olsun Hülyacım ya arka arkaya gelmiş inşallah hemen iyileşirsin

off off da benden.
çağanla kavga ettik. banyoya soktum yıkadım zorrrlaa saçının kesilmesi lazım berbere gitmiyor ben önlerini keseyim diyorum yok cnı istemiyormuş konuştum olmadı kızdım olmadı en sonunda kalk git yat gözüm seni görmesin dedim. gitti bu arada babamızda berberde. şimdi odasında babam beni bırakıp gitti baba beni bırakıp gitme diye ağlıyo ama ne ağlamak ne yakarmak.
arzu geçmiş olsun sana

Serpilcim seninkiyle benimkinin sarı keçi inadı var (bizimkiler öyle derler burda) bizde birde arnavutluk var dedemden birazcık işte Onat da arnavut inadı da var ,Çağanda da var sanırım bu inatlardan:):)

Aaa Accu çok geçmiş olsun geldimi peş peşe gelir ya, neyse bununla kalır inşallah .

Geçmiş olsun accu yaaa filiz acıdan çok tırsmıyorum arkadaşımda smear bile yaptıramaz ben rahatmda ne bilim gerçi taktırsamda senin gibi dikkat ederim aslında kesin kafaya koymuştum kırkım çıktıktan sonra taktırcaktım o ara apandist amelyatı olunca kaldı sonrada fırsat olmadı derenin kontrollerinde taktirim dedim ama uymadı bide bikaç ay kontrol etçekmiş e şimdi yazlıktayım kışa kaldı işte kesin karar vediğimde taktıraydım

Geçmiş olsun aslı yaa, hepsi üstüste geliyor zaten böyle şeylerin.İnşallah bunuda atlatırsın çabucak.

Ben de spiral taktırdım, sorun yaşamıyorum.Ama evet kanamayı biraz daha arttırıyor.Benim zaten 5-6 gündü, şimdi 7 gün civarı sürüyor.İlk 2. ve 3. gün sonrası azalıyor iyice, ama uzun süre ped takmak rahatsız ediyor, hele de yaz gelince. Senelerdir de bu yöntemle korunuyorum, şükür birşey olmadı şimdiye kadar.

Derya bizim de okulda ara ara veriyorlar ingilizceyi. 2 hafta öncesinde defterine yazmışlar, 5 e kadar ingilizce saymayı 5 tane de farklı kelime, araba, elma gibi.
Ben pek fazla ilgilenmiyorum arada merdiven çıkarken falan ingilizce sayıyorum.Egehanda 5 e kadar sayıyordu geçen gün:)))))
Zaten sayı saymayı da merdiven inip çıkarken öğrendi. 25 e kadar saydı, geçenlerde. 21 i atladı ama olsun:)))

off off da benden.

arzu geçmiş olsun sana

Geçmiş olsun Hülyacım ya arka arkaya gelmiş inşallah hemen iyileşirsin

Güzel temennileriniz için teşekkür ederim, dediğiniz gibi geldimi sıralı geliyor, ama moralim iyi, takmıyorum kafaya...

çok geçmiş olsun canım.bende 6 yıl önce kulağımda çıkan bi virüs nedeniyle geçirmiştim yüz felci.5 gün hastanede yattım.durumum çok ağırdı.yüzde 60 düzelme şansı var demişti doktorlar ama çok şükür yüzde yüz düzeldi.2-3 ayı buldu tam düzelmesi.ama ilk 15 gün çok hızlı düzeliyor.senin kaç gün oldu.ben fizik tedaviyede gitmiştim ve evde sürekli egzersiz hareketleri yapıyodum.rabbim acil şifalar versin.

Tünaydın herkese hayırlı kandiler accu senin isim neydi yaren kaç haftalık oldunuz cinsiyeti ne acaba

İşte bende öyle öyle baktım zaman geçiyor her ay adet zamanımı iple çekiyorum ne oldu ne olacak diye, emin olsa bile insan 1 gün gecikse şüphede kalıyo, o yüzden ani bir kararla gittim. Birkaç ayını bilmiyorum ama birsonraki adetin bitince kontrole gel dediler, başka çağıracaklarını sanmıyorum.

Ay kendimi nasıl sıktıysam bacaklarım tutulmuş zor yürüyorum bugün, orada da kramp girdi bacağıma zaten nasıl bir psikolojiyse, kontrole nasıl gidicem diye düşünüyorum şimdiden :)

Oo baya sayıyomuş Egehan, elif'in sayması şöyle 1 2 3 6 5 9 :)) 3'ten sonrasını hiç takmıyo kafaya :))

off off da benden.

arzu geçmiş olsun sana

Bende aynen seni düşünüyodum valla, birde Duygu'yu taşındımı ne sonunda epeydir girmiyo.

Filizcim nerdeyse 2 yaşından beri oyun gruplarına gittik en son başladığımızda kreşte oyun grubundaydı sonra yarım güne geçtik ne olduysa o zaman oldu sevemedi kreşi bana hep sen beni bıraktın gittin dedi ağladı sonunda aldık üzerine gitmemek için çünkü bu kez eylülde gitmemesinden korktuk o yüzden şimdi bu kadar çok taciz ediyor beni zaten
Filiz ben spiralin adetin 1 yada 2. günü takılır diye biliyorum rahimin en açık olduğu zaman doktor bana o zaman gel demişti sen normal bir gününde gittin sanırım o yüzden mi acıdı ki

Hımmm bende yaz okuluna vermiycem bu gidişle, eylül'de hiç istemiycek yoksa bencede.

Bende adetin 3.günü gittim, korkudan erteleyip duruyodum, baktım korkunun ecele faydası yok, işe giderken sabah esti kafama doktorda aldım soluğu, ilk kez devlet hastanesine gittim böyle bişey için anacım adam azarlamaya yer arıyolar ya :)) bende özellere sordum senin gibi adetin en yoğun zamanı gel demişlerdi onun için öyle gittim, ebe hemşire dediki çok kanaman var biraz azalınca 5.gün falan gelecektin dedi, e dedim özellere sordum böyle söylediler, e özele soruyosan buraya niye geliyosun, buraya geleceksen buraya soracaksın dedi :))) iyi de dedim onlarda doktor yani, kaç tanesine sordumsa böyle söyledi, ama kanamandan dolayı yerinde durmaya bilir sorumluluk almayız ozaman dedi. Yaa sabır dedim sesimi çıkarmadım zaten ödüm patlamış.

Tünaydın herkese hayırlı kandiler accu senin isim neydi yaren kaç haftalık oldunuz cinsiyeti ne acaba

Sağol nazlıcım senin ve herkeslerin kandiliniz mubarek olsun.

Şimdiye kadar ay aman olmadım eşimde dikkatlidir boşver demez 5 senede iki kere korunmadık isteyerek birinde defne diğerinde deren oldu yani bi kaçak olsa ,muhtemelen cart diye hamileyim ben olur kaza olursa die taktırim diyodum

Maşallah Nazlı Defne ile Deren'den sonra birde Eren gelmeden taktır sende bence :)))))) belli olmaz bu kocaların sağı solu

çok geçmiş olsun canım.bende 6 yıl önce kulağımda çıkan bi virüs nedeniyle geçirmiştim yüz felci.5 gün hastanede yattım.durumum çok ağırdı.yüzde 60 düzelme şansı var demişti doktorlar ama çok şükür yüzde yüz düzeldi.2-3 ayı buldu tam düzelmesi.ama ilk 15 gün çok hızlı düzeliyor.senin kaç gün oldu.ben fizik tedaviyede gitmiştim ve evde sürekli egzersiz hareketleri yapıyodum.rabbim acil şifalar versin.

bugün 15. gün ve henüz kullanım kolaylığı dışında bir gelişme yok. Dr.'um 3-4 haftadan önce bir düzelme beklemememi söyledi. Fizik tedavi şimdilik vermediler ama sıcak havlu, egzersiz ve bol bol sakız çiğnememi söylediler. Yüz felci 6 derece imiş, benimkisi 5. derece, yani tahribat kalma olasılığı var. Ama yüreğim çok açık, Alalh'ın izniyle tamamen atlatacağım.

Arzu...

Günaydın arzu tekrar geçmiş olsun Allah beterinden saklasın bencede Allah korusun bi iz kalsa bile buna şükür neler var hayatta

Ya bu virüsler ağrı falanmı yapıyo nasıl anladınız benimde kulağımın arkasında şişlik olduda nedir acaba

X