2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın

Elif'i bir hafta aradan sonra bugün okula gönderdim ve ilk defa isteksiz gitti, ara verince soğuyo okuldan demekki. üç tane iğne olması gerekiyordu, öyle korkuyo ki iğneden rengi ruhsarı atıyo bayılacak diye benim bile elim ayağım kesildi bu sefer, 3.iğneyi yaptırmadım, nasıl yalvarıyo annecim üstümü açmıycam, annecim çorabımı çıkarmıycam, annecim yemeğimi yiycem iğne yaptırma :)) kıyamadım ama hala öksürüyo.

Dün akşam beni çok güldürdü benim zilloşlar, Defne'nin eline vurdum, gitti odanın öteki tarafına nasıl ağlıyo, Elif ordan demezmi anne o küçük vurma kardeşime :) sen niye vuruyosun ozaman kardeşine dedim, bende vurmıycam diyo.
sonra kardeşini çağırdı, gel gel kaydeşimmm, Defne de geldi yanına, Elif'e beni şikayet ediyo, konuşamıyoda elini göstererek bıdı bıdı birşeyler anlatıyo, ağlaya ağlaya Elif'in göğsüne yaslıyo başını, elif 'te onu teselli ediyo, ağlama ağlama canim benim, annemi kızdı sana, senin neyin vay tatlım :))
gözyaşlarını siliyo eliyle, sarılıyo, burnuna bip yapıyo, komiklik yapıyo güldürmek için Defneyi. Allahım bizim tom ve jery biranda dışladılar beni, kardeş dayanışması bu olsa gerek :)))

ayy yerim ben onları yaa.çocuklar öyle benimkilerde sürekli kavga ederler ama ben birine bağırdığım zaman diğeri hemen onu savunmaya çalışır.özelikle ömere kızdığımda ablaları resmen oturup ağlıyolar.onların korkusundan kızamıyorumda.senin durumun bana moral oluyo inanki bende sürekli düşünüyorum nasıl olacak daha ömer küçük diye ama bak seninki çoktan abla olmuş bile.zor olsada bişekilde büyüyolar işte.senin elif isteyerekmi olmuştu.

Elif Tüp bebekti, Defne normal oldu, o yüzden peşpeşe oldular yani beklenmedik bir durumdu bizimki :))

Çocuğun yapısına da bağlı tabi ama sizinkilerde biraz daha kıskançlık yoğun olabilir belki, çünkü Ömer birşeylerin farkında artık kendisine rakip geldiğini düşünebilir bebeğin, bizimkilerin arası daha az olduğu için ilk etapta Elif birşey anlamadı bebeğin gelişinden, 22 ay var aralarında, şimdi şimdi küçük büyüyüpte Elif'in işlerine burnunu sokmaya başladıkça kıskançlıklar başlıyor bizde. Ama neyseki sizde de biriyle ilgilenirken, diğerini avutacak birileri var evde.

evet aralarının az olması o açıdan avantaj.bende artık ablalardan bol bol yardım alıcam naapayım

selam...
dün akşam kızkardeşime gittik duru orada kalmak istedi ve kaldı :KK43:(ev bomboş akşam olsun iş çıkışı hemen gidicem burnumda tütüyo ...
telefonda bana çok mutluyum gelme diyo:KK43:

:)) gece aramamışmı hiç maşallah seviyo demekki teyzesini

Elif'te iki haftadır bir o teyze bir bu teyze taşınmaktan iyice bunaldı, benim işe gitmemden dolayı psikolojik olarak çok etkilenmeye başladığını görüyorum artık, biberonunun memesini emzik olarak kullanmaya başladı, sürekli ağzında emip duruyor sıkıntısından. Bugünde okula zorla sokmuş babası, aradım hala ara ara ağlıyomuş, uykum geldi diyomuş falan çok moralim bozuldu, kimsede kalmak istemiyo, işe gitme diyo, sabahta yine yatağa çiş yapmış, akşam gidiyorum sürekli huysuzluk yapıyo :KK43:((

filiz duru nun kızkardeşimle ve onun eşiyle arası çok iyi:))
senin için gerçekten üzüldüm inanırmısın filiz kayınvaliden nezaman dönücek ?

K.validem salı günü gelecek inşallahta, işin kötüsü Elif onuda istemiyo ki, orda da çok huysuzluk yapıyo, akşam gidiyorum daha kapıda evimize gidelim diye başlıyo, alt kata birşey almaya inicem ona bile yanımda gelmiyo, yani derdi benim işe gidiyo olmam aslında ama yinede başka yerlere bırakmamdan daha kolay tabi hepimiz için

Slmlar geldim çınarcıktayım yorgunummm Allahım benim kaderim temizlik yapmak bekarken annemin dedemin ananemin evini temizlerdim evlendim kendi evim derken bide yazlık çıktı belim koptu bugün salon bitti camları sildim bi yağmur fırtına gökgürültüsü şimşek offf fenaydı filizcim ne diycem çalışmak zorundamısın yani ev kiramı tek maaş yetmiyomu yani ne bilim çalışmak daha iyi tabi sigortan ödeniyo aktif oluyosun para kazanıyosun bunlar güzel şeyler ama ne bilim eğer mecburiyetin yoksa evladın için bıraksan yada ara versen tabi tekrar iş bulabilirmisin oda ayrı mevzu

merhaba kızlar

Serpilcim ne tatlı bir uyku o öyle

Yaren sana da hayırlı sağlıklı hamilelikler düzelir umarım

Meralcim Onat 3 gece önce kendi kendine bez istemiyorum acıtıyor dedi artık bağlamıyorum gece bir kez çişe kalkıyor o kadar çok şükür kendi kendine çözdü yavruşum

Nazocum sanada kolay gelsin valla yaz kış temizlik dediğin gibi

Filizcim Onatda gitmedi okula istemedi ağladı rüyalarında sayıkladı bana sen beni bırakıyorsun gidiyorsun dedi hep bizde zorlamadık sonra eylül ekim gibi hiç gitmez diye şimdi evde yine çok mutlu , sevmedilermi sevmiyorlar malesef Onat en başından beri istememişti

:)) gece aramamışmı hiç maşallah seviyo demekki teyzesini

Elif'te iki haftadır bir o teyze bir bu teyze taşınmaktan iyice bunaldı, benim işe gitmemden dolayı psikolojik olarak çok etkilenmeye başladığını görüyorum artık, biberonunun memesini emzik olarak kullanmaya başladı, sürekli ağzında emip duruyor sıkıntısından. Bugünde okula zorla sokmuş babası, aradım hala ara ara ağlıyomuş, uykum geldi diyomuş falan çok moralim bozuldu, kimsede kalmak istemiyo, işe gitme diyo, sabahta yine yatağa çiş yapmış, akşam gidiyorum sürekli huysuzluk yapıyo :KK43:((
Filiz senin durumuna çok üzüldüm bende, gerçekten zor çocuk böyle yapınca.Sanki onları atıp kendi zevkine göre takılıyor muşsun gibi geliyor böyle anlarda.Ama mecbur olunca insan...Niye okula bu kadar soğuk acaba.

selam...
dün akşam kızkardeşime gittik duru orada kalmak istedi ve kaldı :KK43:(ev bomboş akşam olsun iş çıkışı hemen gidicem burnumda tütüyo ...
telefonda bana çok mutluyum gelme diyo:KK43:
Hahahahah senden uzak bir gece geçirmiş, sen gelme diyor yine de:)))) Sen özlüyorsun ama onun özlemek gibi bir durumu yok.
Çocukların hepsi ayrı bir alem. Elifin yaptıklarına bak, durunun yaptıklarına bak:))))

Emel aslında biz kendimiz yapamıyoruz bazı şeyleri, çocuklar bizden daha öndeler bir çok şeyde.Onat gibi egede ben istemiyorum demişti.Kendi kendine kalkmaya başlamıştı.Onlar daha kolay çözüyorlar aslında.

Nazo sana da kolay gelsin hayatım.Yorma kendini bu kadar.

günaydın kızlar.ne var ne yok.ben yine bulantılarla dolu bir hafta sonu geçirdim.sürekli yattım.ömeri babası aldı kayınvalidemlerin yazlığına götürdü.akşamda lunaparka götürdü.yoksa hiç bakamazdım.elimi kolumu kıpırdatamıyorum.kızlarımda isyandalar anne eve gelir gelmez yatıyosun diye.

Günaydın herkeslere

Vallaha nazarmı ettim ne ettim ben çocuğumu yaa, sabah babasının işi vardı saatte baya erkendi, dedim okula ben bırakayım da ordan giderim işe, yapıştı bana bırakmaz, saat 9:30'da kadar kaldım okulda, yalvarıyo annecim bırakma, ben okul istemiyom, beni teyzeme götür, (teyzeye gitmeye bile razı oldu yani) mahfetti beni ya :KK43:( ne oldu da böyle birden soğudu bu okul işinden anlamadım ki, bakıyorum okulda da herşey normal görünüyo, bir çocuk varmış biraz fazla hareketli ama kesinlikle öyle canı acıyacak birşey olmadı diyor öğretmen, çocukta baktım gayet sevimli velet :) benim kanımca okuldaki herşeyin zamanlı saatli olması sıktı onu, mesela uyku saati 11.30 civarı normalde Elif'in ama 13:00'ü beklemek zorunda bu bile onu bezdiriyo sanırım. Amaaan herkesin yaşadığı şeyler tabi bunlar ama insanın başına gelince anlıyo nekadar zor olduğunu. Alıpta geri de götüremedim araba olmadığı için öyle yerlerde tepinip bağırırken bıraktım çıktım, bende ağlaya ağlaya işe geldim. Ne zor işlermiş ya :KK43:

Nazlı aslında engüzeli çocuklarına annenin bakması bencede ama 15 senedir aynı yerde çalışıyorum bende, okadar tazminatım var, emekliliğime birşey kalmamış ve ikiside bebebekti okadar zorluklara katlandım, sıfır uykuyla işe gittim geldim, bukadar çalışmışlığım var bari sonunu getireyim yazık dedim, şimdi artık yavaş yavaş uyku sorunları falan da düzeliyo rahatlayacağımı düşünürken tabi yeni yeni sorunlar çıkıyo, birde maddi anlamda da daha yeni yeni birşeyler yerine oturuyo bizde. Eşim yıllardır babasıyla birlikte çalışıyodu, şimdi farklı bir sektörde farklı bir iş kurdu ne olacağı belli olmaz, gerçi yine idare ederiz ama işte bende bunca senemi heba etmiyim diyorum, bu seferde çocukları heba etmezsek iyidir. ne biliyim işte.

Nazlı kolay gelsin yazlığında bu derdi var, otelde çocuklarla zor, çocuklu olunca eniyisi yazlık yine. neyse yorulduğuna değer inşallah havalar düzelirde.

Yaren işin zor valla herkes ayrı ilgi bekler, iş güç sana bakar, çocuklarda haklılar, asıl ilgiye ihtiyacı olansa sensin şimdi anlayamazlar bunu

Günaydın herkeslere

Vallaha nazarmı ettim ne ettim ben çocuğumu yaa, sabah babasının işi vardı saatte baya erkendi, dedim okula ben bırakayım da ordan giderim işe, yapıştı bana bırakmaz, saat 9:30'da kadar kaldım okulda, yalvarıyo annecim bırakma, ben okul istemiyom, beni teyzeme götür, (teyzeye gitmeye bile razı oldu yani) mahfetti beni ya :KK43:( ne oldu da böyle birden soğudu bu okul işinden anlamadım ki, bakıyorum okulda da herşey normal görünüyo, bir çocuk varmış biraz fazla hareketli ama kesinlikle öyle canı acıyacak birşey olmadı diyor öğretmen, çocukta baktım gayet sevimli velet :) benim kanımca okuldaki herşeyin zamanlı saatli olması sıktı onu, mesela uyku saati 11.30 civarı normalde Elif'in ama 13:00'ü beklemek zorunda bu bile onu bezdiriyo sanırım. Amaaan herkesin yaşadığı şeyler tabi bunlar ama insanın başına gelince anlıyo nekadar zor olduğunu. Alıpta geri de götüremedim araba olmadığı için öyle yerlerde tepinip bağırırken bıraktım çıktım, bende ağlaya ağlaya işe geldim. Ne zor işlermiş ya :KK43:

Nazlı aslında engüzeli çocuklarına annenin bakması bencede ama 15 senedir aynı yerde çalışıyorum bende, okadar tazminatım var, emekliliğime birşey kalmamış ve ikiside bebebekti okadar zorluklara katlandım, sıfır uykuyla işe gittim geldim, bukadar çalışmışlığım var bari sonunu getireyim yazık dedim, şimdi artık yavaş yavaş uyku sorunları falan da düzeliyo rahatlayacağımı düşünürken tabi yeni yeni sorunlar çıkıyo, birde maddi anlamda da daha yeni yeni birşeyler yerine oturuyo bizde. Eşim yıllardır babasıyla birlikte çalışıyodu, şimdi farklı bir sektörde farklı bir iş kurdu ne olacağı belli olmaz, gerçi yine idare ederiz ama işte bende bunca senemi heba etmiyim diyorum, bu seferde çocukları heba etmezsek iyidir. ne biliyim işte.

işte tuketti okulu bundan bahsetmiştim daha önce... ezgidede aynısı olmuştu... merak etme ama alışır yine... ezgide gitmek istemiyorum diyor her sabah ... ama biz işe gidiyoruz sen evde tek kalamazsın diyoruz kalkıyor hemen... seninkinin secenekleri var (teyze, babanne) onlara guveniyor sanırım birazda...

alışınca onunda bir hayatı olucak... bence işini gucunu bırakmamalısın... ilkokulada gidecek eninde sonunda... birşekilde alışacak okula... anane ve babannelerin bile artık dinlenme zamanı bu yaşlarda torunla ugraşmak yoruyor onları..onların üstünden yük alınmalı... okula devam ettir...

bizde herkesin bir hayatı var ... o zaman işler daha kolay yuruyor... hem kimseye mecbur kalmıyorsun.. hem düzenin oluyor...

kuzi bencede geçici bi dönemdir.atlatırsınız ama illaki gitmek istemiyosa babannesi gelince oraya bırak istersen.çalışmaya geline tabiiki en güzeli annenin çocuklara bakması ama bunca yıllık emeğin varmış.ona da yazık.zaten şu 2-3 seneyi atlattınmı tamamdır.bak biz herşeye yeni baştan başlıcaz:))bende çalışıyorum ve 4 çocuk.bana bak moral bul:))

Aynen dediğin gibi Derya çok çabuk tüketti, bekliyodum beklemediğim şey değildi ama sabahları bir iki naz niyaz eder ağlar yine okula girer, çocukları görür unutur diyodum, ne çocuk ne oyun gözü görmüyo, ne yaptıysak ikna edemedik, inadım inat yahu, ben zaten babannesi tamam rahatlasın diye de düşündüm ama ondan ziyade Elif eğlensin çok sıkıldı diye ençokta yazdırdım ama daha beter mutsuz edecekse yaz okuluna gönderip göndermemekte kararsızım şuan.

okulu hamur kızartması kokusu sarmış mis gibi kokuyo, bizimki bunu patlamış mısır kokusuna benzetti, hem ağlıyo hemde " anne ben mutlu diyilim " diyo, ama kızım niye mutlu değilsin bak arkadaşların var falan diyorum, gözlerini ovalaya ovalaya " anne patlama fisiy yeysem mutlu oluyum belki diyo :))

Yaren dediğin gibi bu kadar cefasını çekmişken de kestirip atamıyorum iş olayını, neyse bizim de bu ay sözleşme ayı, belki de onlar yol gösterirler :) zaten durumlar karışık, çocuklarım için hayırlısı inşallah bakalım. Herşeyde bir hayır vardır.

merhaba kızlar

Serpilcim ne tatlı bir uyku o öyle

Yaren sana da hayırlı sağlıklı hamilelikler düzelir umarım

Meralcim Onat 3 gece önce kendi kendine bez istemiyorum acıtıyor dedi artık bağlamıyorum gece bir kez çişe kalkıyor o kadar çok şükür kendi kendine çözdü yavruşum

Nazocum sanada kolay gelsin valla yaz kış temizlik dediğin gibi

Filizcim Onatda gitmedi okula istemedi ağladı rüyalarında sayıkladı bana sen beni bırakıyorsun gidiyorsun dedi hep bizde zorlamadık sonra eylül ekim gibi hiç gitmez diye şimdi evde yine çok mutlu , sevmedilermi sevmiyorlar malesef Onat en başından beri istememişti

Maşallah Onat'a herşeyin bir zamanı var işte eninde sonunda alışıyolar herşeye ama insan biran önce olsun istiyo.

Filiz senin durumuna çok üzüldüm bende, gerçekten zor çocuk böyle yapınca.Sanki onları atıp kendi zevkine göre takılıyor muşsun gibi geliyor böyle anlarda.Ama mecbur olunca insan...Niye okula bu kadar soğuk acaba.

Hahahahah senden uzak bir gece geçirmiş, sen gelme diyor yine de:)))) Sen özlüyorsun ama onun özlemek gibi bir durumu yok.
Çocukların hepsi ayrı bir alem. Elifin yaptıklarına bak, durunun yaptıklarına bak:))))

Emel aslında biz kendimiz yapamıyoruz bazı şeyleri, çocuklar bizden daha öndeler bir çok şeyde.Onat gibi egede ben istemiyorum demişti.Kendi kendine kalkmaya başlamıştı.Onlar daha kolay çözüyorlar aslında.

Nazo sana da kolay gelsin hayatım.Yorma kendini bu kadar.

Bence Duru'nun ki de bir iki günlük bir heves olabilir, iş ciddiye binse aynı şekilde mutlu olmaz bence :) bizimki de acayip halacı, onunda bebeği var, okula giden de bir oğlu var ve Elif'le çok kavga ediyolar diye bırakamıyorum, yoksa en iyi anlaştığı kişi halası, dün gece 23:00'da zor getirdik ordan, bir de oyuncak müzesi gibi evinin içi.

X