2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

hakkını aramazsan artık hiç bi yerde sözün geçmiyo diyerek konuyu bağlıyorum:) giremezsem diye şimdiden hepinizin anneler gününü kutluyorum en büyük hediye çocuklarımız onların sağlığı mutluluğu, anne olmayı bize bağışlayan Allaha binlerce şükür...

Of serpil yaaa yaktın b+ni zaten arkadaşım burnumda tütüyo yüzü gözümün önünde Allah çok büyük sabır versin ne diyim evet insan tanımadığına bile üzülüyo hele böle yakınınsa anide olunca kavruluyosun

evett kızlar yazduklarınıza hiçbirşey yazamıyorum gücüm yok. bizde bugüne sözün bittiği yerden başladık malesef. çok sevdiğimiz bir iş arkadaşımızın eşini kaybettik. 39 yaşında iki çocuklu biri 17 biri 6 yaşında. herkes payına düşen acıyı yaşarken ufaklıkta payına düşen şaşkınlığı yaşadı sadece. niye herkes bize geliyo niye herkes ağlıyo derken bi taraftan koştu oynadı henüz babasını sormadı ne zaman sorar bilimez. bu dünya 3 günlük diyorlar ya yalann koca yalan bu dünya 2 günlükmüş. dün ve bugün. daha dün akşam beni eve bıraktı evlerimiz arası mesafe olmasına rağmen her akşam bırakırdı beni evime kadar ve dün en keyifli gelişimizdi müziği açtı son ses asiye ablam yanında oynadı durdu ama sonmuş işte ablamın son oynayışı abimin son hız yapışıymış. yarın yok kızlar yok ne kalp kırmaya değer bu dünya nede birine kırılıp gücenmeye. acıyı görünce sevmesen bile tanıdıına helal etmiyormusun hakkını son güne bırakmadan edeceksin ki değeri olsun sen etki, belki, o da eder değilmi.
derdi veren mevlam sabrını da bol versin hepimizide sevdiklerinden eylesin

ayy çok üzüldümyaa.allah rahmet eylesin.mekanı cennet olsun.rabbim kalanlarına sabır versin.bende şuan hamileliğin verdiği duygusallıkla bide sürekli düşünüyorum ya eşime bişey olursa ben ne yaparım 4 çocukla.onların baba sevgisi eksikliğini nasıl gideririm diye.ama sonuçta her canlı ölümü tadacaktır.er veya geç.

büyükadaki çamağaçlarındaki tırtılların polenlerinden rüzgarla yayılmış bizde adanın karşı sahillrinde gezdik dolaştık durunun açıkta olan yerleri kolları yüzü kırmızı küçük küçük kabartılar birde kaşınıyo :KK43: uzun sürede geçmiyomuş:KK43:(

:))) ezginin kreşinde hergun bir nöbetci ögretmen kalıyor 19,30 a kadar acık bizim okul... ben 5,30 gibi alıyorum... ama babası 6,30 gibi alıyor ....

nerdeyse tüm veliler çalışıyor diyebilirim size... az çocuk kalınca sınıfları birleştirip 19,00 gibi çizgifilm açıyorlar... bencede en mantıklısı bu... çocugu alatmanın ne anlamı var... yada tek bırakmanın...

bizim kreşin tek sorunu aktivite olmayısı.. onun haricinde çok anaç bir ortama sahip... ben eminimki birşey olsa eve götürün sizde kalsın desem alıp seve seve eve götürüp bakarlar ezgiye... öyle samimi ögretmenleri...

Deryaaa öyle bir anlatmışsın ki valla yakın olsa götürüp vericem yani, zaten olması gereken bu işte, tam yapılması gerekeni yapıyolar, helal olsun valla, çocuğa otur burda anneni bekle dersen sıkıntıdan ağlar tabi, göya diğer çocukların yanında bekliyomuş ama hiç inandırıcı gelmedi doğrusu, oyun salonuna indir, birşey aç, oyuncak ver oyala çocuğu ama işte anlatamadım ben bunu. yemek kendisi yesin çocuk diye bekliyolar, çocuk oyun oynamaktan yemek yemiyo,dedimki yemek yemeden oyun oynamak yok falan diyin de yesin biraz dedim, biz yemek konusunda zorlamak istemiyoruz, sonra okula gelmek istemeyen çocuklar var bu yüzden diyor, iyide bunu anlatmanın birsürü yolu var, bu işin kitabını okumuş insanlara benmi öğreticem çocuğun nasıl kandırılacağını yani, böyle garipler işte. çocuk aç gidip aç geliyo eminim. Bizimkindede hiçbir aktivite yok, göya havuz var okulun içinde ama uyduruktan birşeye benziyo, resimlerinde gördüm. Aman ilgili olsunlarda aktiviteyi sen zaten yerine getiriyosun.

merhaba kızlar nasılsınız

Filizcim siz nerdeydiniz hangi okula gönderiyorsun Elifi
Ben Ümraniye'deyim Emelcim, neyse şimdi okulun adını açık etmiyim, ne de olsa aramalarda çıkıyo, ama iyi görünümlü biryer yani öyle derme çatma biryerde değil. Hoş güven açısından bir kötülüklerini görmedim açıkçası ama sistemleri bir garip işte.

filizcim bizim de nazı gönderidiğim bi okulda aynı sorunumuz vardı hem de gerçektan tam saatinde alsam da hep aynı muhabbeti yapardı öğretmeni,işte naz çok ağladı kapıda bekledi keşke yarım saat önce gelseydiniz yarın erken gelin, e zaten sabah geç kalıyoruz öğlen de erken alırsam çocuk 2saat durmuyodu nasıl alışıcak zaten alışamadı bi türlü..bu tamamen öğretmenin işgüzarlığı işini bilmeyişi,hem sana kendini suçlu hissettiriyo hem çocuğun psikolojisini bozuyo..bi de ben naza sorunca neden ağladın annecim diye, öğretmen ağlarsan annen gelmez dedi ben de ağladım sen gelmiycektiiin diye bi daha ağlardı:) bence okulun müdürüyle hemen açık açık konuş öğretmeni şikayet et bak nasıl huyuna gidiyo çocuğu ağlatmıyo.

Al işte aynen Ayşegül valla bizimkilerde aynı böyle hiçbir fark yok, tek değillermiş desene :)) çocuğu hergün erken almaya alıştırırsam, geç aldığım gün bu çocuk ne olduğunu şaşırmayacakmı diyorum, hala alışana kadar böyle yapın enazından diyolar, idarecileride aynı zihniyette, ilk gün bıraktığımda da müdür yardımcısıyla böyle bir soğukluk yaşadık, niye bırakıp gittiniz hemen burda birkaç gün beklemeniz lazımdı dedi :)) çocuğu oraya götürüp atmışım başımdan gibi bir duruma soktu beni, sonra konuşunca yok ben öyle demedim de işte yanlış anlamayın çocuğun iyiliği için falan yaptı oda.

evett kızlar yazduklarınıza hiçbirşey yazamıyorum gücüm yok. bizde bugüne sözün bittiği yerden başladık malesef. çok sevdiğimiz bir iş arkadaşımızın eşini kaybettik. 39 yaşında iki çocuklu biri 17 biri 6 yaşında. herkes payına düşen acıyı yaşarken ufaklıkta payına düşen şaşkınlığı yaşadı sadece. niye herkes bize geliyo niye herkes ağlıyo derken bi taraftan koştu oynadı henüz babasını sormadı ne zaman sorar bilimez. bu dünya 3 günlük diyorlar ya yalann koca yalan bu dünya 2 günlükmüş. dün ve bugün. daha dün akşam beni eve bıraktı evlerimiz arası mesafe olmasına rağmen her akşam bırakırdı beni evime kadar ve dün en keyifli gelişimizdi müziği açtı son ses asiye ablam yanında oynadı durdu ama sonmuş işte ablamın son oynayışı abimin son hız yapışıymış. yarın yok kızlar yok ne kalp kırmaya değer bu dünya nede birine kırılıp gücenmeye. acıyı görünce sevmesen bile tanıdıına helal etmiyormusun hakkını son güne bırakmadan edeceksin ki değeri olsun sen etki, belki, o da eder değilmi.

ay ne buyuk kayıp... neden oldu böyle ani... yazık eşine çocuklarına allah sabır versin ...gercektende sözün bittigi yer işte... başınız sağolsun :KK43:(

serpilcim ne denir ki böyle bir durumda, Allah sabırlar versin hepinize, evet belki de ölüm bize maneviyatı hatırlatmak için var, dünyanın düzenine kaptırmış gidiyoruz sanki ölmeyecekmişiz gibi. Sebebi neymiş ki acaba, gerçi herşey bir bahane ecel geldikten sonra ya işte :KK43:(

Serpilcim başınız sağolsun, nasıl birden bire oldu _? Kalp, tansiyon faklan mı varmış_? Allah ailesine sabır versin, çocuklar için çok zor , anneye güç versin.

kızlar ömeri bizim okulun yanındaki ya-pa kreşine bıraktım şimdi.müzikalli tiyatro gösterisi varmış.onu izlicek.iş çıkışı gidip alıcam.kışın kayınvalidem ankaradayken 4 gün bırakmıştım.hemen hatırladı tabii.bana hadi anne sen git artık diyo.saatlik ve günlük atölye çalışmaları var.haftada 1 gün veya birkaç saat bırakayım diyorum.aktivite açısından.istediğin atölyeye bırakabiliyosun.yani orada her çocuğun belirli bir sınıfı yok.her yaş grubu sırayla bütün atölyeleri geziyolar gün boyunca.yarım saatlik dilimler halinde.resim,müzik,güzel konuşma,teknoloji,oyun,sinema gibi atölyeleri var.ya-pa yayınlarına bağlı zaten.bulunduğunuz ilde araştırın,eğer varsa şiddetle tavsiye ederim.yemekleri,temizliği,ilgi ve eğitici faaliyetleri çok güzel.

kızlar ömeri bizim okulun yanındaki ya-pa kreşine bıraktım şimdi.müzikalli tiyatro gösterisi varmış.onu izlicek.iş çıkışı gidip alıcam.kışın kayınvalidem ankaradayken 4 gün bırakmıştım.hemen hatırladı tabii.bana hadi anne sen git artık diyo.saatlik ve günlük atölye çalışmaları var.haftada 1 gün veya birkaç saat bırakayım diyorum.aktivite açısından.istediğin atölyeye bırakabiliyosun.yani orada her çocuğun belirli bir sınıfı yok.her yaş grubu sırayla bütün atölyeleri geziyolar gün boyunca.yarım saatlik dilimler halinde.resim,müzik,güzel konuşma,teknoloji,oyun,sinema gibi atölyeleri var.ya-pa yayınlarına bağlı zaten.bulunduğunuz ilde araştırın,eğer varsa şiddetle tavsiye ederim.yemekleri,temizliği,ilgi ve eğitici faaliyetleri çok güzel.

YAren ne güzel yermiş orası öyle çok iyi, kayıt olayı falan yokmu yani, aslında benim enbaşta istediğim böyle birşeydi ama yine de değerlendirilebilir, hafta sonları da alıyolarmı acaba ?

Yaren ben şimdi baktım internetten de yapa çocuk kulübü diye, aradım normal kayıt ettirmek gerekiyomuş, tam gün değilmiş hafta da 3 gün ve 3'er saatmiş, yemek falan yokmuş normal kreş hizmeti gibi değilmiş yani öyle anlattılar

Bugün derenin kontrolü vardı önce hastaneye gittim ordan metrocitye geçtim anneme hediye alim diye ama kafamdakini bulamadım ordan eve doğru geçtim bizim buralarda baktım sonra eve geldim akşama yeni evlenen arkadaşıma gidicez börek yaptım şimdi bülenti bekliyorum

merhaba kızlar

Serpilcim başınız sağolsun çok üzüldüm ani ölümler insanı çok üzüyor inanamıyorsun Allah yakınlarına sabır versin mekanı cennet olsun

YAren ne güzel yermiş orası öyle çok iyi, kayıt olayı falan yokmu yani, aslında benim enbaşta istediğim böyle birşeydi ama yine de değerlendirilebilir, hafta sonları da alıyolarmı acaba ?

burası ister kayıt olup sürekli gönderebiliyosun istersen günlük ödeyip verebiliyosun çocuğu.içinde yemekte var.yada aylık kayıt yaptırıp belirli günlerde atölye çalışmalarına katabiliyosun.seçenek çok yani.hatta saatlik bile var.diyelim çarşıda işin var veya toplantın var bırakıyon çocuğu saat üzerinden ücret alıyolar.çokta ilgileniyolar.bu perşembe günüde belediye kültür merkezinde yapa çocuk tiyatrosu var.oraya gidicez.cuma günü ömer çok eğlendi.önce biraz korktu kostümlerden falan ama sonra anladı onlarında insan olduğunu:))müzikalde olunca çok eğlendiler.çocuğun biri gülünce hepsi gülüyolardı hiçbişey anlamasalar bile.sürü psikolojisi:))

Ben Yapa'nın merkez telefonunu aradım ama çekmeköy şubesi için konuştum belki şubelerine göre değişiyodur hizmetleri ozaman ama çok iyiymiş böyle yerlere ihtiyacı oluyo insanın, bir işi gücü olupta bırakacak yer olmayınca hem çocuk eğlenir hem senin işin görülür güzelmiş.

Ben Yapa'nın merkez telefonunu aradım ama çekmeköy şubesi için konuştum belki şubelerine göre değişiyodur hizmetleri ozaman ama çok iyiymiş böyle yerlere ihtiyacı oluyo insanın, bir işi gücü olupta bırakacak yer olmayınca hem çocuk eğlenir hem senin işin görülür güzelmiş.

evet iyi oluyor.benim okulumun hemen yanında bazen bırakıyorum.bide yok çok kaldı az kaldı falan hiç fiyat problemi yapmıyolar.zaten ben eskidende ya-pa yayınlarını çok beğenirdim.bitirme tezim çocuk psikolojisi üzerineydi.çok faydalanmıştım.burdakilerde oranın materyallerini kullanıyolar.kitap,cd,oyuncak falan.sen ne yaptın kreş işini sorunu çözdünmü

Kreşle enson işte sert ve soğuk bir görüşme yapmıştık telefonda, sonrasında da eşim bunlarlamı uğraşıcam ne yapar eder alırım çocuğumu dedi :))) gidip saatinde alıyor Elif'i :)) böyle çözdük yani, zaten çok fazla da gitmedi ondan sonra. hafta da üç gün gidiyor ya, bakalım yine böyle bir geç alma durumu olduğunda görücez artık.

Yine berbat bir İstanbul sabahı, sisli puslu, soğukkkk, mayısın ortasına geldik hala donuyoruz, zaten temmuz'un sonu da ramazan, bu sene yaz yok yani.

Çocukların ikiside hasta, Elif zaten 1 aydır nezle artık ilaç bile vermiyorum üzerine şimdi de boğazı kızarmış, gözleri çapaklanıyo kızarıyo kaşınıyo, öksürüğü var, gece uykusu yok öksürmekten.
Dünde ufaklık öğle uykusundan bir uyandı gözleri çapaktan kapanmış ona da geçti sanırım. Üstüne bana da geçiyor galiba boğazım genzim kötü.

En kötüsü de onları bu buz gibi havada, sıcacık yataklarından zorla kaldırıp biryerlere taşımak ve başlarında durup onlarla ilgilenememek :KK43:
ben küçükken hasta olduğumda tek olmak istediğim yer annemin kucağı olurdu ve herzaman yanımdaydı ama benim çocuklarım bu kadar şanslı değiller, Elif hafta sonları belki on defa suratını küçük Emrah moduna sokup işe gitmiycen diymi anne diyor ve ben ona gidicem kızım diyorum malesef, çalışsan bir dert, çalışmasan ayrı dert amaan kasvetli günden kasvetli duygular. :KK31:

evet bizim çocuklar hayatın zorluklarıyla erken yüzleşiyolar.sanki çalışıyor gibi hergün erken kalkıyolar.zaten okula gitmeye başlayınca hep erken kalkıcaklar.insan gerçektende üzülüyor.ama inan çalışmayıp evde oturmakta kesinlikle çözüm değil.bu seferde insan (kendi adıma konuşayım)bunalıma giriyor.buda çocuklara yansıyor tabii.

X