2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın kızlar

Duygucum aynılar işte oğlak burcunun özelliği olduğuna karar verdim ben sonunda:)

Sevdacım evinz ve araban hayırlı olsun canım güle güle kullan

günaydınnnn:)))
emel yapma,nilin yükseleni de aslan...yokolmam lazım ..
mesela demin neye üzüldü ,yumurtayı kırdı 2 tane ama küçüktü kap çırpmak için efendim nie o benim gibi hızlı çarpamıomuş???suratını astı,üzüldü ama bööle gerçekten üzülünce ağlamıo hemen kabuğuna çekilio artık..
kızlar nil de ben büyüğüm başardım,ben büyüdüm,küçük müyüm ki yapamayayım??tamam hep abla o yani onu anlamıştık da bu başarı hikayesi beni kastı,yani çocuk herşeyi yapamaz ki??siz ne düşünüosunuz??

:))))))))))))))) ilahiii Nilcik demekten başka bir şey düşünemiyorum ben artık :)))

ben o nili varyaa
yapar annesi yapsında..
ama sen çok sıkıldın şimdi ya oda kasmıştır seni.
valla bende çağanın ben yapamam demelerinden sıkıldım. elimi tut anne düşerimm
ben yapamam anne sen yap
ama napalım bunlarda geçer herhalde...

Onatda da var o Serpilcim oğlum hadi çiz ben çizemem anne sen çiz, oğlum boya ben boyayamıyorum anne sen boya ama düşme atlama konusuna gelince oğlum yapma atlamaaa düşersiin demeden hooop yerde düşmem anne sen merak etme ben bakıyorum diyor:)

hahah hepsi bi hoş,işlerine gelme ve gelmeme durumu..nil çookkk şımardı burda çıldıracağım ama bugün evimi özledim die kriz geçirdi resmen ben burda kalmak istemiorum die die ağladı:KK43:(çok kötü oldum:KK43:(
yatakta sohbet:anne sana bişi sorabilir miyim?
sor kızım..
dedemlerde nie baby tv yok anlatabilir misin??
ne kibar di mi??
sofrada sohbet:kızım yemek saati...
ben yemem.
...........
nie kızım ,gel seç bak hangisini istersen...
yaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!ben yemekkkkkkk sevmemmmmmmmmmmmmmmmmm!!!!!!!!

Selammmm

Bir haftadır izindeydim o yüzden giremedim, benim kızların ikiside hasta oldu, izine çıkmak zorunda kaldım iyikide çıkmışım babannelerinin ikisine bu halde bakması imkansızdı.

Elif şimdiye kadar hiç böyle hastalanmamıştı. hatta çok şükür öyle yüksek ateş bile görmemiştik şimdiye kadar maşallah ama bu hafta çok kötü oldu, boğazı biraz kızarmış sadece ama üç gün ateşi düşmedi sonra ateşi hafifledi ama bitkin bir şekilde, gözünü bile açmadan üç gün daha yattı, yattığı yerde tek söylediği şey anne ışığı kaparmısın, anne televizyonu kaparmısın, karanlıkta gözleri kapalı yatmak istedi devamlı, yerinden bile kalkmadı, kendi kendine uyudu uyandı uyudu uyandı, bir hafta ağzına yemek sürmedi, sadece süt ve su içti, antibiyotik ve şuruplar verdi doktor ama hiçbirini içiremedik, normalde şurup içmeyi seven çocuk şurup görünce kıyamet koparmaya başladı, içiremedik, o yüzden iğne aldık bu arada Defne'nin boğazıda kızarmış ona da aynı iğneden yaptırdık. neyse ki 5-6 gün sonra Elif'in öksürüğü geçmesede en azından ayaklandı, bu seferde Defne antibiyotik kullanmasına rağmen grip oldu, burnu boğazı doldu, öksürmekten boğuluyo, balgamını çıkaramıyo yutamıyo off yani.

Bugün işe başladım ama gece saat 11:00'den 03.00'e kadar Defneyi uyutamadım. Sonunda Elif'i de gürültüsüyle uyandırıp kendisi uyudu, uykusu kaçan Elif artık uyurmu, neredeyse sabah 5:00'e kadar uyuyamadı. Babasıyla benim aramda mekik dokudu, kızım sen niye uyumuyosun diye bağırıyorum, çünkü uyuyamıyom diyo :) gayet mantıklı bir cevap tabi :))) sinirlendiğimi bildiği içinde bir kibar ki, yat şuraya diyorum, tamam annecim diyo, kalk ordan diyorum, kalktım annecim diyo, oraya dönüyo, buraya dönüyo, bana sarılıyo, ayısını istiyo, ayaklarımı bi ısıt anne, bızzz çok üşüdüm anne, ne yapacağını şaşırdı yani. Kısacası zombi gibiyim yine bugün. :KK14:

Seda arabanı güle güle kullan kazasız belasız inşallah, şu araba kullanma cesareti bir bende yok.

Derya bencede erken olabilir böyle faaliyetler için henüz. biraz daha zamana ihtiyaçları var galiba. İstemiyorsa gitmesin boşver, şimdi bıkarsa zıtlaşırsa ilerde de sevmeyebilir o tarz faaliyetleri.

Duygu hadi hayırlısı inşallah gönlüne göre bir ev bulursun biran önce. Bu arada Elif'te aynen nil gibi, onu sev meeeeemmmmmm, bunu is - te - meeeeemmmm

bak şimdi kızıcam haaaa, sinirleniyom baaaakk, birde sanane banane öğrenmiş, en ufak şeye zincirleme bir şekilde "sanane banane sanane" yapıyo bana :)))

Birde neyi keşfettim çocuğa doğru davranıyomuyum diye ölçmenin en iyi yolu, eline bir bebek verip onunla çocuğu gibi oynamasını sağlamak ve o bunu yaparken uzaktan seyretmek galiba. Dün keşfettim de Elif bebeğine ben ona nasıl davranıyosam aynen o şekilde davranıyo, benim ona verdiğim cevapları veriyo, ben ona nasıl kızdıysam o da aynı şekilde kızıyo.Hatta bunu bazen kardeşine de yapıyo ve bazen benim kendimden utanmama sebep oluyo, çokmu sıkıyorum, çokmu kızıyorum diye kendimi sorgulamaya başladım. Ben çok tahammülsüzüm galiba.

merhaba..
canım ya çok geçmiş olsun,çok üzüldüm..hemen turp gibi olsunlar işallah:))

Serpil işe başladın herhalde sende, izinden sonra işe başlamak berbat bir duygu bilirim, ama yine deçabuk adapte oluyo insan

seda inşallah gönlünüze göre ev bulursunuz!araba aldınmı neyaptın?
filiz dişçiye gitti gelemedi topiğe :KK43:(

:)) Dişçiye diye gittim bir sürü hastalık iyileştirip geldim uzun sürdü. Dişçiye gittim iltihap için antibiyotik verdi, cumartesi çektirmeye gidecektim ama bende grip olunca gidemedim. Bu ara doktordan çıkamaz olduk hadi hayırlısı

Merhabalar kızlar, nasılsınız_?

Filiz kızlar hastaymış, geçmiş olsun canım. 2 tane olunca tabii biri uyanıyor, uyutuncaya kadar ötekini uyandırıyor.İşin zor güzelim.

Duygu, inşallah kendi evinize geçersiniz bir an önce , bütün sıkıntılar bitmesede önemli bir ölçüde rahatlamış olursunuz. Nil bile sıkılmış anlaşılan, ne kadar dede babaanne onunla ilgilense de çocuklar kendi evlerinde rahat ediyorlar en çok.

Emel söz dinlemememe bizde de hat safhada.Oğlum yapma düşersin, düşmem anne ben dikkat ediyorum.Oğlum, atlama bir yerin acıyacak, acımaz anne, bak ne güzel yapıyorum:))))
Dün sahilde dolaşmaya çıktık, onunda bisikletini aldım yanıma, o onu sürdü, biz yürüdük.Sahil yolunda köprüler var, köprünün ortasına kadar bisikleti kendi çıkarıyor.Tam tepede bisiklete binip kendini aşağı salıveriyor.Düşeceksin oğlum diyorum, hayıl anne düşmem diyor ama tabii hızlı giderken bazen düşüyor.Ama bana görünmeden hemen tekrar biniyor, düştüğü farkedilmesin diye.Sahilde bir cafeye oturduk, aşağıda helikopter pisti var.Yanları 2 m gibi epey eğimli beton dökülmüş.Dik yokuşlar. Koskoca alan yetmedi, oralardan yürüyerek aşağı iniyor, 4 ayak yukarı çıkıyor.Kumlar var tepe oluşturulmuş.Onbların tepesine çıkıp aşağı kayıyor.Akşama kadar öyle oynadı.Biz cafede oturduk, içeceklerimizi içtik, aşağıda onu seyretttik.Hiç karışmadık.Düşsede hiç sesini çıkarmadan kalktı tekrar yapacağını yaptı.
Havalar düzelmeye başladı ya o da bende çok mutllu oldum açıkçası.
Ama emel senin söylediğin gibi oğlum şunu sen çiz, hayıl anne ben çizemiyolum, sen çiz.Sen oku oğlum, hayıl, ben okumayacağım, sen oku.İstediğinde de böyle.

:)) Dişçiye diye gittim bir sürü hastalık iyileştirip geldim uzun sürdü. Dişçiye gittim iltihap için antibiyotik verdi, cumartesi çektirmeye gidecektim ama bende grip olunca gidemedim. Bu ara doktordan çıkamaz olduk hadi hayırlısı

çocuklarada sanada geçmiş olsun..

Merhabalar kızlar, nasılsınız_?

Filiz kızlar hastaymış, geçmiş olsun canım. 2 tane olunca tabii biri uyanıyor, uyutuncaya kadar ötekini uyandırıyor.İşin zor güzelim.

Duygu, inşallah kendi evinize geçersiniz bir an önce , bütün sıkıntılar bitmesede önemli bir ölçüde rahatlamış olursunuz. Nil bile sıkılmış anlaşılan, ne kadar dede babaanne onunla ilgilense de çocuklar kendi evlerinde rahat ediyorlar en çok.

Emel söz dinlemememe bizde de hat safhada.Oğlum yapma düşersin, düşmem anne ben dikkat ediyorum.Oğlum, atlama bir yerin acıyacak, acımaz anne, bak ne güzel yapıyorum:))))
Dün sahilde dolaşmaya çıktık, onunda bisikletini aldım yanıma, o onu sürdü, biz yürüdük.Sahil yolunda köprüler var, köprünün ortasına kadar bisikleti kendi çıkarıyor.Tam tepede bisiklete binip kendini aşağı salıveriyor.Düşeceksin oğlum diyorum, hayıl anne düşmem diyor ama tabii hızlı giderken bazen düşüyor.Ama bana görünmeden hemen tekrar biniyor, düştüğü farkedilmesin diye.Sahilde bir cafeye oturduk, aşağıda helikopter pisti var.Yanları 2 m gibi epey eğimli beton dökülmüş.Dik yokuşlar. Koskoca alan yetmedi, oralardan yürüyerek aşağı iniyor, 4 ayak yukarı çıkıyor.Kumlar var tepe oluşturulmuş.Onbların tepesine çıkıp aşağı kayıyor.Akşama kadar öyle oynadı.Biz cafede oturduk, içeceklerimizi içtik, aşağıda onu seyretttik.Hiç karışmadık.Düşsede hiç sesini çıkarmadan kalktı tekrar yapacağını yaptı.
Havalar düzelmeye başladı ya o da bende çok mutllu oldum açıkçası.

Ama emel senin söylediğin gibi oğlum şunu sen çiz, hayıl anne ben çizemiyolum, sen çiz.Sen oku oğlum, hayıl, ben okumayacağım, sen oku.İstediğinde de böyle.

Sağol Meral inşallah birgün rahata kavuşucaz ama o zamanda bugünleri özleyeceğiz herhalde.

Egehan'a bak sen bisikletle şov yapıyomuş maşallah ona. İş eğlenceye gelince yapamayacakları şey yok bunların. Elif geçen yaz çok bisiklet istedi yalvardı durdu ama binecek yer yok bizim oralarda diye almadım, bu yaz ilk işim o olacak.

Ayyy bisiklet deyince benim ilk bisikletim aklıma geldi. (hoş başkada bisikletim olmadı ya :) Daha ilkokula yeni başlamıştım sanırım, bisiklet diye ölüyorum, birgün sokakta oynarken, bir baktım sokağın sonunda babam elinde kırmızı bir bisikletle işten geliyo, dünyalar benim olmuştu ve hiç gözümün önünden gitmeyen anılarımdan biridir. Ne kadar gönülden istemişsem artık o bisikleti. Herşeyin tadı eskiden güzelmiş yaa, şimdi herşeye kolay ulaşılıyor tadı, tuzu ve de kıymeti kalmıyo hiçbirşeyin.

selam....
filiz canım geçmiş olsun!
cumartesi max maceraları na gittik pazar günü winx gösterisine ardında cadde bostan sahiline gittik haftasonu güzeldi :))
bende bisiklet alıcam maxi cosi mağzasında baktım winx in 239 tl ama kararsız kaldım sizce iyimi ne aldınız çocuklara...

X