2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

merhabalar kızlar,
Dil gelişimleri bizi şaşırtmaya devam ederken , yazdıklarınızı tebessümle okudum.
Duygu Ankara, Kapodokya derken bu iş Antalya'da sonlanacak galiba.... Cafe işi süper ama tutunmak çok önemli, artık insanlar mekana para veriyor. Emel'in fikir süper!!
Kuzi'cim o kendini hatırlatanı yerim ben, ne tatlıdır şimdi.
Kızlar biz Cuma günü Aslı'yı yıllık kontrole götürdük. Zeka ve motor gelişim testleri yapıldı; eline rağmen motor testi sadece 4-5 ay geriden geliyor çıktı (tek ayağının üzerinde zıplayamadı, topu başının üstüne kaldırıp karşıya atamadı, düğme ilikleyemedi ama açtı), ancak dil ve bilişsel gelişimi 5-6 ay ileride çıktı, artık kafamız çok rahat, hastalığı sadece el parmaklarında ince motor hareketlerini kısıtlayacak dedi doktor.

Maşallah Aslıya yalnız senin şu saydığın hareketlerin kaçını Elif'in sorunsuz yapabileceğini bilemedim şimdi, yapamamaları da gayet normal geldi bana da .

Sağol canım :)

biz iki saat kaldık ama çok eğlendik orada kaymak için birşeyler vardı kiralanıyor onlardan aldık hepimiz yuvarlana yuvarlana kaydık, ege bayıldı zaten kaymaya :)
onca saat iyi durmuşsunuz otobüste, biz 3,30 da çıktık yola 7,30 da ancak gelebildik eve..

Eglenmek icin yukariya kadar cikmaya gerek yokmus ..burdan onu anliyoruzz. Hava cok sisliydi belkide sizi gorucektik :))

aylin hoşgeldin canım...
filiz cim biz bakıcıyı değiştirdik 1 yılı geçti iyiz çok şükür eylülde kreşe vericektik ama sık sık hastalanınca vazgeçtik tabi:KK43:( bakıcı kreş aynı zamanlı yürütücez yinede kısmetse
sen yine kadıköyde noterdesin dimi?
ben çekmeköydeyim işimde evimde ...

Aylincim hoşgeldin canım, senin annen tam süper annenneymiş hayatım:)))
Biz de yok onlardan...

Duygu sizin işiniz hakkında hayırlı olsun diyememişim canım.Hayırlı olsun, inşallah istediğin,z gibi bir yer bulur oturtursunuz i,şi.

aylin hoşgeldin canım...
filiz cim biz bakıcıyı değiştirdik 1 yılı geçti iyiz çok şükür eylülde kreşe vericektik ama sık sık hastalanınca vazgeçtik tabi:KK43:( bakıcı kreş aynı zamanlı yürütücez yinede kısmetse
sen yine kadıköyde noterdesin dimi?
ben çekmeköydeyim işimde evimde ...

Evet ben aynı yerdeyim. senin süper olmuş iş ve ev aynı yerde, birdaha işe girecek olursam kesinlikle evime yakın bir yer bulucam, nefret ettim 14 senedir ümraniye kadıköy git gel. Sen iş değişikliğimi yaptın, tayin falanmı

Bir reklam çıkmış gördüzünmü bilmem, naneli sakız reklamı, kızın yüzü birden buz tutuyo falan, korku filmi gibi aynı, dün o çıktı Elif'in halini görmeliydiniz, korkudan tepeme kadar bir tırmanışı vardı bağırarak, tırnaklarını geçirdi bana resmen ve şimdi televizyonu açtırmıyo bize, her televizyon açmaya kalkışımızda çığlık çığlığa bağırmaya başlıyo korkudan, ne saçma sapan reklam yapıyolar sinir oldum. Sabah ilk iş rtük'ü arayıp şikayette bulundum. Bakalım ne olacak.

ayy benim çağanda korkup tv açtırmasa bize bidaha. tam tv delisioldu. dürtmesek başından kalkmaz saatlerce. korktuğu sahneler olsa da gelip deve kuşu gibi kafasını biyere gömüyo sonra çıkıyo.
aylinn hoşgeldin sende.

:)))) bizimki zaten çok bişey seyretmez, trt çocuktaki birkaç çizgi film sadece, onlarda bile korkacak bişey buluyo, mesela pepe delisi dir, pepenin bisikletten düşüp ağlama sahnesinden korkar o bölümü seyretmez :)) korktuğu şeyler olunca eliyle gözünü kapatıp parmaklarının arasından bakıyo yada yan odaya kaçıyo sesini dinliyo o sahne geçince geri geliyo devam.
Ama bu seferki öyle bir korkma değildi aklı çıktı çocuğun

Berbat bir kar yağışı var yollar çok kötüymüş bakalım halimiz ne olacak bu akşam.

ay kıyamam ben ona. şimdi rüyaları falan da çoğalmaya başladı. rüyasında falan görmese de atlatsa. rtüke şikayet etmekle çok iyi yapmışsın bakalım bişey değişecek mi?

Bi sure tv izlemezse unutur. Ben ozellikle reklam olan kanallari acmiyorum. Her gordugunu istiyor... Ecenin sevdigi cizgi filmler disinda tv izlemiyoruz..ne dizi ne filmm koreldik iyice :) gerci bende reklamlar ozellikle yeyicek seyler gorunce canim istiyo :KK53: gozden ırak gonuldende ırak demisler :KK34: zayiflamam lazim ya cok istiyorum :KK8:

merhabalar kızlar,
Dil gelişimleri bizi şaşırtmaya devam ederken , yazdıklarınızı tebessümle okudum.
Duygu Ankara, Kapodokya derken bu iş Antalya'da sonlanacak galiba.... Cafe işi süper ama tutunmak çok önemli, artık insanlar mekana para veriyor. Emel'in fikir süper!!
Kuzi'cim o kendini hatırlatanı yerim ben, ne tatlıdır şimdi.
Kızlar biz Cuma günü Aslı'yı yıllık kontrole götürdük. Zeka ve motor gelişim testleri yapıldı; eline rağmen motor testi sadece 4-5 ay geriden geliyor çıktı (tek ayağının üzerinde zıplayamadı, topu başının üstüne kaldırıp karşıya atamadı, düğme ilikleyemedi ama açtı), ancak dil ve bilişsel gelişimi 5-6 ay ileride çıktı, artık kafamız çok rahat, hastalığı sadece el parmaklarında ince motor hareketlerini kısıtlayacak dedi doktor.

Hülyacım çok sevindim Aslıya ama kızların dediği doğru bizim oğlanda iliklemeyi bırak kendi kendine giyinemiyor boğuşup duruyor Serpilin dediği gibi makasda kullanamaz, maşallah bence Aslı çok güzel ilerliyor el parmaklarında ince motor gelişimi demişsin ya oyun hamurları iyi gelir dr söylemiştir zaten de seviyormu Aslı oyun hamurunu

MRB kızlar devamlı okuyup takipteyim ama yazma fırsatı bulamıyorum
aylincim hoşgeldin canım
duygu hayırlı olsun canım hakkınızda hayırlısı inşallah yeni hayatınızda herşey gönlünüzce olur
bu anne baba bakma işinde bende dertliyim bakmazlar kolay kolay annemlere ist gittiğimde ancak oda işte hani sabah bırakırım akşama kadar ablam ilgilenir saolsun bi işim olduğunda ama tabi bendeki ailede torun yiğen bakmaya can atan bi aile deil :))maşallah şanslısın aylincim ben zaten aileme hiç anlam veremem 3-5 senede bi gelirler ama herşeye karışıp müdahale edebiliceklerini zannederler devamlı bi sitem gelmiyonuz aramıyonuz sormuyonuz hep benden beklerler yıllardır bu böle gittiğimizdede rahat vermezler iki ucu değnek yanii :))öyle bir kısır döngü ben aileden yana hiçç ama hiç şanslı deilim bununda bilincindeyim aama napim diyorum Allah çocuklarıma eşime uzun ömürler versin benim ailem onlar,eşimin ailesi iidirler saolsunlar ellerinden geleni yaparlar aramızda ne para ne pul nede başka bir tartışma olmaz çok şükürrAllah razı olsun onlardan severim canı gönülden hele kayınvalidemi annem olarak görürüm annemden öte severim çocuklarada işte kadın elinden geldiğince bakmaya çalışır bi yere gittiğimde acil bi durum olduğunda bakar saolsun ee zaten çalışan kadın evde oturmuyoki yaşına rağmen hala çocuklarına daha fazla bırakma çabasında ne denirki saolsun.
meralcim bi an annemi görür gibi oldum oda öyleydi büyük oğlum küçükken çok zorlanmıştım çok şükür ihtiyacım kalmadı Allah mecbur bırakmasın inşallah

durum çok hasta kızlar ateş ve boğaz enfeksiyonu iğne oluyoruz ama kaanada bulaşcak die aklım çıkıyor hiç bişi yemiyo devamlı mız mız ama en kötüsüde yemek istiyo karnı aç ama boğazı acıdığı için yiyemiyo ağlıyo yavrum içim parçalanıyorr.

aslıya sevindim canım gerçekten çok azimli bi çocuk maşallah ona

Son düzenleme:
Hülyacım çok sevindim Aslıya ama kızların dediği doğru bizim oğlanda iliklemeyi bırak kendi kendine giyinemiyor boğuşup duruyor Serpilin dediği gibi makasda kullanamaz, maşallah bence Aslı çok güzel ilerliyor el parmaklarında ince motor gelişimi demişsin ya oyun hamurları iyi gelir dr söylemiştir zaten de seviyormu Aslı oyun hamurunu
Bu teste AKDE testi diyolar, 3 yaş standartlarına göre uyguluyorlarmış, ancak tabii ki her çocuğun gelişimi farklı. Oyun hamurlarına bayılıyor, okulda oynuyor; evde beraber kurabiye, poğaça falan yapıyoruz...

aylincim hoşgeldin canım
duygu hayırlı olsun canım hakkınızda hayırlısı inşallah yeni hayatınızda herşey gönlünüzce olur
bu anne baba bakma işinde bende dertliyim bakmazlar kolay kolay annemlere ist gittiğimde ancak oda işte hani sabah bırakırım akşama kadar ablam ilgilenir saolsun bi işim olduğunda ama tabi bendeki ailede torun yiğen bakmaya can atan bi aile deil :))maşallah şanslısın aylincim ben zaten aileme hiç anlam veremem 3-5 senede bi gelirler ama herşeye karışıp müdahale edebiliceklerini zannederler devamlı bi sitem gelmiyonuz aramıyonuz sormuyonuz hep benden beklerler yıllardır bu böle gittiğimizdede rahat vermezler iki ucu değnek yanii :))öyle bir kısır döngü ben aileden yana hiçç ama hiç şanslı deilim bununda bilincindeyim aama napim diyorum Allah çocuklarıma eşime uzun ömürler versin benim ailem onlar,eşimin ailesi iidirler saolsunlar ellerinden geleni yaparlar aramızda ne para ne pul nede başka bir tartışma olmaz çok şükürrAllah razı olsun onlardan severim canı gönülden hele kayınvalidemi annem olarak görürüm annemden öte severim çocuklarada işte kadın elinden geldiğince bakmaya çalışır bi yere gittiğimde acil bi durum olduğunda bakar saolsun ee zaten çalışan kadın evde oturmuyoki yaşına rağmen hala çocuklarına daha fazla bırakma çabasında ne denirki saolsun.
meralcim bi an annemi görür gibi oldum oda öyleydi büyük oğlum küçükken çok zorlanmıştım çok şükür ihtiyacım kalmadı Allah mecbur bırakmasın inşallah

durum çok hasta kızlar ateş ve boğaz enfeksiyonu iğne oluyoruz ama kaanada bulaşcak die aklım çıkıyor hiç bişi yemiyo devamlı mız mız ama en kötüsüde yemek istiyo karnı aç ama boğazı acıdığı için yiyemiyo ağlıyo yavrum içim parçalanıyorr.

Teşekkürler canım. Duruya çok geçmiş olsun, Allah iyilik sağlık versin kuzucuğa.

Aylin hoşgeldin. Annen de süper, bizim yerimizede ellerinden öp!!!

aylincim hoşgeldin canım

oyy çok geçmiş olsun Duru'ya, inşallah kaana bulaşmadan atlatırsınız, Allah kolaylık versin sana da.

aylincim hoşgeldin canım

Canım geçmiş olsun, inşallah kaana geçmeden atlatırsınız.Çocuk yemek isteyipte yiyemeyince çok zor yaa.Hiç olmazsa, süt filan içiyor mu, çorba gibi sıvı gıdalar verebiliyor musun_?
Evet canım allah mecbur bırakmasın kimsenin eline.Eşimin sağlığı, çocuklarımın sağlığı yerinde olsun zaten.Gerisi önemli değil.Her şeyle başa çıkarım allahın izniyle.Ben mecbur değilim allaha şükür, o yüzden istediğim gibi davranabiliyorum..

selamlar kızlar. kalktım kahvaltı yaptım annem mantıya girişmiş hala daha mantı yapıyoruz. buyrun yiyelim hep beraber.

sevda duruya çok geçmiş olsun.
çağan geçen hafta evde bizimleydi ya en son ben yarın okula gitcem demişti iki gündür de bi hevesle kreşe gidiyo. o yokken ev sessiz ama evdeykende tv başında.
ben çok dertliyim bu konuda. ben izlemesin diye uğraşırken eşim hala film izletiyo. hafta sonu oturmuşlar transformers mı ne belaysa onu izliyolar. ben bile izleyemem yani korkunç geliyo bana. çocuk habire kalkıp robot aç demeye başladı. diğer filmlere razı olur oldum. evde tam oyuna başlıyorum annem bu sefer çağan beni sevsin diye kalkıp çizgi film açıyo tv de. iyice sinirim zıplıyo. eşim laftan anlamıyo artık o kadar çok söylüyorumki açma diye artık beni duymuyo bile bende direk kızarak olaya başlıyorum eşimde sen sürekli bana kızıyosun diyo. neyapacağımı şaşırdım. evdeyim çocuk evde tv krizine girmesin diye kreşe gönderiyorum varmı böyle bişey

merhaba..
canım ya çok geçmiş olsun,boğaz ağrısı en kötüsü gerçekten:KK43:(
ben de okuyorum ama yazamıorum ,toplayamıorum kafamı,ii dilekleriniz için teşekkür ederimm:))

Canım geçmiş olsun, inşallah kaana geçmeden atlatırsınız.Çocuk yemek isteyipte yiyemeyince çok zor yaa.Hiç olmazsa, süt filan içiyor mu, çorba gibi sıvı gıdalar verebiliyor musun_?
Evet canım allah mecbur bırakmasın kimsenin eline.Eşimin sağlığı, çocuklarımın sağlığı yerinde olsun zaten.Gerisi önemli değil.Her şeyle başa çıkarım allahın izniyle.Ben mecbur değilim allaha şükür, o yüzden istediğim gibi davranabiliyorum..

meralcim süt içiyo canım portakal suyu arada çorba yoğurt falan idare ediyo işte ama bugün daha ii inşallah düzelmeye başladık gibi.bçok şükür bende mecbur deilim allahta mecbur bırakmasın büyük oğlumda mecburdum valla bırakıyodum ve çok zordu kaprisi ayrı çek çocuğuna hasreti ayrı çek bide üstüne ben baktım ben büyüttüm demeler toplamda 2 sene bakmıştır en fazla ama anneme kalsa 15 yaşına o getirdi güldürüyor beni:)ama artık hiçbir mecburiiyetim yok çok şükür hiç bi konuda sadece arada onlara ordayken bırakıp sağa sola giderken bırakıyorum oda fazla gelmiyor zaten :)

oyy çok geçmiş olsun Duru'ya, inşallah kaana bulaşmadan atlatırsınız, Allah kolaylık versin sana da.

inşallah canım Allah hepimize kolaylıklar versin

selamlar kızlar. kalktım kahvaltı yaptım annem mantıya girişmiş hala daha mantı yapıyoruz. buyrun yiyelim hep beraber.

sevda duruya çok geçmiş olsun.
çağan geçen hafta evde bizimleydi ya en son ben yarın okula gitcem demişti iki gündür de bi hevesle kreşe gidiyo. o yokken ev sessiz ama evdeykende tv başında.
ben çok dertliyim bu konuda. ben izlemesin diye uğraşırken eşim hala film izletiyo. hafta sonu oturmuşlar transformers mı ne belaysa onu izliyolar. ben bile izleyemem yani korkunç geliyo bana. çocuk habire kalkıp robot aç demeye başladı. diğer filmlere razı olur oldum. evde tam oyuna başlıyorum annem bu sefer çağan beni sevsin diye kalkıp çizgi film açıyo tv de. iyice sinirim zıplıyo. eşim laftan anlamıyo artık o kadar çok söylüyorumki açma diye artık beni duymuyo bile bende direk kızarak olaya başlıyorum eşimde sen sürekli bana kızıyosun diyo. neyapacağımı şaşırdım. evdeyim çocuk evde tv krizine girmesin diye kreşe gönderiyorum varmı böyle bişey

tşk ederim canım..ahhh ah ne güzel olurdu nede güzel yapıyordur annen ev mantısını afiyet şeker olsun canım
bende tv seyretmesini istemiyorum canım ama napim bende arada kurtarıcı olarak görüyorum napim trt çocuk izliyoruz.

merhaba..
canım ya çok geçmiş olsun,boğaz ağrısı en kötüsü gerçekten:KK43:(
ben de okuyorum ama yazamıorum ,toplayamıorum kafamı,ii dilekleriniz için teşekkür ederimm:))

tşk canım allah kolaylık versin canım ama herşşey güzel olucak inşallah hakkınızda hayırlısı

Bu teste AKDE testi diyolar, 3 yaş standartlarına göre uyguluyorlarmış, ancak tabii ki her çocuğun gelişimi farklı. Oyun hamurlarına bayılıyor, okulda oynuyor; evde beraber kurabiye, poğaça falan yapıyoruz...

Teşekkürler canım. Duruya çok geçmiş olsun, Allah iyilik sağlık versin kuzucuğa.

Aylin hoşgeldin. Annen de süper, bizim yerimizede ellerinden öp!!!

saol canım tşk ederim

X