2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

merhabaaa...
canım rica ederim uzun zamandır bikaç taneden fazla olmuo ağzımda unutmuşum tamamen,görünce hemen yazdım sana,dene faydası oluo..
amannn gelen bana gelsin,ne evime ne ikramıma..ben zaten hep hazır alıorum ikramlık yapsan oooooo...

gunaydın iyihaftalar ...

bu hafta çok yogunum dergi haftası...

heryerim agrıor hafta sonu üsüttüm :KK43:( bebeğe gittik giderken guzeldi dönüştübir ruzgar mahvolduk...

sahil havası yalan artık ... havalar sogudu

Kolay gelsin deryacım ve geçmiş olsun.
İstanbul soğumaya başlamıştır artık.Burada yaklaşık 1 ayımız daha var:)))Dün deniz çok sıcakmış, ama öğleden sonra rüzgar varmış sadece.Ben çalıştım bizimkile gezdi dün.

merhabaa...
geçmiş olsun canım..burda uzuuunnn zamandır akşamları 2-3 kat hırkayla oturuoruz balkonda hiççç oturulmuo:KK43:((10 güne yanacak kaloriferler..:))
meeral ,tadını çıkar valla havaların:))

selam..
cumartesi bizde istanbul a döndük :KK43:
çok alışmışım duru ya 3 hafta beraberdik burnumda tütüyo :KK43:(umarım herkesin keyfi yerindedir !!!

çok geçmiş olsun... ezgide çok keyifsiz iştah falan gitti herşeye aglıyor mıy mıy birşey oldu iki gundur....

Geçmiş olsun serpil. Bu aralar buralarda da ishal var çocuklarda.İnşallah atlatırsınız çabucak.

Deryacım size de geçmiş olsun.Sanırım hastalanacak ezgide.Önemli birşey olmadan atlatırsınız inşallah sizde.

Hoşgeldin sende.Duru nasıl, ona da zor gelmiştir senden ayrı kalmak.

Sağol duygucum, evet bizde tadını çıkarmaya çalışıyoruz son sıcakların:))

hoşbulduk meral duru nun ateşi çıktı akşam anlamadım gitti ilaç verdim biraz önce konuştum iyi ama keyfi yok ne oluyo bu kıza anlamadım :KK43:(
serpil derya sizede geçmiş olsun !

mrb kızlar
kızlar ben bu duruyu tuvalete nasıl alıştırıcam bi akıl fikir verin lütfen bugün ilk gün gerçi ama
bu kız kılozete oturuyo ama çiş falan yapmıyo bekliyo bekliyo bakıyorum yapmıyo kaldırıyorum 8-9 kere çiş
1 kezde kakasını yaptı altına tuvaleti biliyo hemde çok ii biliyo ben onu uzun zamndır gösterdim ama yapmıyo
çişin gelince haber ver annecim tuvalete gidicez oraya yapıcaz tamammı diyorum kafa sallıyo ama yapınca söylüyo
ozamnda panikliyo napcaz böyle bilmiyorum.sizce erkenmi davranıyorum yani gerçi yazamasamda devamlı takip
ediyorum bizim dışımızda tuvalet olayını çözmeyen yokk gibi bişi ama bizde ilerleme yok yaa.
sizlerde bizim gibi umutsuz olup sonrasında normale dönen varmı benmi acele ediyorum acaba oğlumda babaanne
alıştırmıştı hiçbişey anlamamıştım ama çok zor bi işmiş bu yaa dışarda ne yapıyosunuz ne kadar
sürede tuvalet bulmak gerekiyo ayy ne acemi sorular soruyorum ama fena bocaladım ben bu konuda yardım edin

merhaba kızlar nasılsınız

Serpilcim geçmiş olsun kışa giriyoruz yavaş yavaş hastalıklar başlıyor

Biz hala primaya devam ediyoruz benim oğlan istemiyor aslında çişinin geldiğini anlıyor ama tuvaleti yada lazımlığı red ediyor bana bez bağla diye ağlıyor bende üzerine gitmiyorum şimdilik

mrb kızlar
kızlar ben bu duruyu tuvalete nasıl alıştırıcam bi akıl fikir verin lütfen bugün ilk gün gerçi ama
bu kız kılozete oturuyo ama çiş falan yapmıyo bekliyo bekliyo bakıyorum yapmıyo kaldırıyorum 8-9 kere çiş
1 kezde kakasını yaptı altına tuvaleti biliyo hemde çok ii biliyo ben onu uzun zamndır gösterdim ama yapmıyo
çişin gelince haber ver annecim tuvalete gidicez oraya yapıcaz tamammı diyorum kafa sallıyo ama yapınca söylüyo
ozamnda panikliyo napcaz böyle bilmiyorum.sizce erkenmi davranıyorum yani gerçi yazamasamda devamlı takip
ediyorum bizim dışımızda tuvalet olayını çözmeyen yokk gibi bişi ama bizde ilerleme yok yaa.
sizlerde bizim gibi umutsuz olup sonrasında normale dönen varmı benmi acele ediyorum acaba oğlumda babaanne
alıştırmıştı hiçbişey anlamamıştım ama çok zor bi işmiş bu yaa dışarda ne yapıyosunuz ne kadar
sürede tuvalet bulmak gerekiyo ayy ne acemi sorular soruyorum ama fena bocaladım ben bu konuda yardım edin

panik yapma... ne kadar cabuk alıştığına sen bile şaşıracaksın... zaman tanı... bir hafta içince herşey normale dönmüş olur meraklanma...

doktor yurumek gibi dusunun diyor... nasıl adım adım başladılar sonra koşmaya başladılar öyle işte...

ben önce 1 saatte bir falan oturttum onun söylemesine fırsta vermedim... sonra 2-3 saatte bir oturttum... 3 . gun kendi koşa koşa gitmeye başladı...

merhabaa..
ne oldu bu kuzulara,hava değişio ya ondan da olabilir..
sevda,erken diil bence ilk zamanlar bize de oldu,yapmıosa kaldır boşuna oturmasın,altına kaçıracak,çiş derken yapmış olacak..dışarı çıkarırken,yanına yedek kıyafet al,ve tuvalete yakın yerlerde gez:))1 hafta kadar,soona oturuo herşey ama bu arada sakın bez bağlama:)çok zor diil:))
benim de ütüm var,ama yapacak modum yok!!

merhabaa..
ne oldu bu kuzulara,hava değişio ya ondan da olabilir..
sevda,erken diil bence ilk zamanlar bize de oldu,yapmıosa kaldır boşuna oturmasın,altına kaçıracak,çiş derken yapmış olacak..dışarı çıkarırken,yanına yedek kıyafet al,ve tuvalete yakın yerlerde gez:))1 hafta kadar,soona oturuo herşey ama bu arada sakın bez bağlama:)çok zor diil:))
benim de ütüm var,ama yapacak modum yok!!

panik yapma... ne kadar cabuk alıştığına sen bile şaşıracaksın... zaman tanı... bir hafta içince herşey normale dönmüş olur meraklanma...

doktor yurumek gibi dusunun diyor... nasıl adım adım başladılar sonra koşmaya başladılar öyle işte...

ben önce 1 saatte bir falan oturttum onun söylemesine fırsta vermedim... sonra 2-3 saatte bir oturttum... 3 . gun kendi koşa koşa gitmeye başladı...

tşk ederim kızlarrr
ya aslında duruda öyle konuşamadığı için o şekilde söyleyemiyo ama sesleniyo koşup baktığımda altına yapmış oluyo bugünde bu saate kadar iki kez çiş bir kezde kaka yaptı altına gecede bağlamadım dün gündüz uykkusundada bağlamamıştım uykuda çok işer bizim kız aslında bezleri hep dolu olur ama dün hiç işemeden uyandı uyanır uyanmaz tuvalete tuttum yapmadı yarım saat sonra altına yaptı gecede 12 den sabah 8-30 kadar yapmadı baktım kuru tuvalete tuttum yaptı çişini tekrar yattı ve gene kuru uyandı maşallah geceler ve gündüz uykuları ii yapmıyo ama gün içinde çok fenaa çok yorucu geçiriyoruz.aslında kendide utanıyo iki kez altına kakasını yaptı ikisindede kuytu köşelere gidip yapıyo.

kılozete oturtuyorum,ben yanındayken yapmıyo bende bırakıp çıkıyorum dışardan gözlüyorum 5 dakka sonra gittiğimde yapmış ooluyo ve alıyorum kılozetten

peki sizce saatte birmi tutmalıyım?

kendisine çiş varmı die sormalımıyım ? kiii sorduğumda offf diyip duruyo :))

dışarı çıktığımızda yedek kıyafet dışında seyehat lazımlığımız var onuda kullanmalımıyım?

bizimki hiç söylemiyo bu sizce değişrmi yoksa hep benmi sormaya devam edicem :))?

bizde primaya devam, hafta sonu senin yaşadıklarının aynısını yaşadık, tuvalete oturtuyorum yapmıyo, 5dk sonra kiloduna yapıyo. Kreş öğretmeni 1-2 hafta ara verelim dedi, zaten bez bağla bana dedi durdu yavrucak.
Çağan ve Ezgi'ye geçmiş olsun. İshal için, havuç suyuna biraz tuz biraz şeker atıyordu ablam, çok iyi geliyordu, bir dene istersen Serpil'cim, bir de Mehmet ÖZ'ün kitabında tavuk suyuna pirinç çorbası yapıp yedirin yazıyordu....

X