2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Offf boyle sıcaklarda tatilde olmayi istiyorum hep :)) sanirim bu hafta sonu gideris gene kilyosa.birgun de olsa deniz havasi iyi geliyor.
Sabah sitenin parkina indik ciisi gelince kostuk eve yapti tekrar indik parka oynarken altina kaka yapmis:KK43:
Yanlislik oldu anne cok uzgunum diyor :)

kilyos güzel valla bizde gidebiliriz belki .... sıcakta dışarda gezilmiyor avm ler de sıkıyor en güzeli deniz....

oyuna dalıp unutmuştur olur böyle kazalar... daha çok minikler...

merhabaaa...
ay burda da bi sıcak bi soğuk..iice hasta edio insanı..
derya 2.el kıyafet tükkanı aç:))
bence de oyuna dalmıştır kuzum ya da bi kere gitti bi daha mı gitçek,oyunu bozoluo:))

Offf boyle sıcaklarda tatilde olmayi istiyorum hep :)) sanirim bu hafta sonu gideris gene kilyosa.birgun de olsa deniz havasi iyi geliyor.
Sabah sitenin parkina indik ciisi gelince kostuk eve yapti tekrar indik parka oynarken altina kaka yapmis:KK43:
Yanlislik oldu anne cok uzgunum diyor :)

:))) aman da yerim ben onu üzgünmüş bide :))

ay yazık utanmıştırda neyse bidaha olmaz.
kızlar çok kötü bi gün geçirdim halada kötüyüm. sabah işe giderken yolda bi çarpıntı başladı işe gittim bütün bedenim sallanıyo bana öyle geliyo sandım meğer gerçekten sallanıyomuşum. koluma girdiler acile götürdüler monitöre bağladılar nabzım 150 lerde. serum taktılar iğne yaptılar 1 saat sonra ancak120 ye indi. sersemliği tüm gün sürdü. hala da öyleyim ara ara yine çarpıntım oluyo. yemeği dışarda yedik geldik şimdi uzanıyorum oğluşum kendi kendine oynuyo.
dün gecede bi kaza yaptı bizimki pompa bulmuş dolaptan sen banyo dolabına yapıştır sonrada çek dolaplarda üstten aşağıya açılanlrdan. çekmesiyle dolabın kafasına düşmesi bir olmuş. eşim yanındaydı tak diye bises koştum yanına kafa anında mor bide topluiğne başı gibi delinmiş. allahtan kanamadı. gel buz koyalım dedim korktu istemedi babam öptü geçti diyo ama bi tarfatan ağlamaya devam ediyo. neyse aradan zaman geçti güyya benim kafamı acıtıyo koşmuş muz almış gelmiş. anne kafan acıdı muz koycam kafama muzuda koydu annecim geçti hııı diyo..

canım ya çok geçmiş olsun nie o kadar artar ki nabız,panik atak başlamasın??
çağanı yerim ben demek muz koyacak:))ona da çok geçmiş olsun verilmiş sadakası varmış derler ya..

Derya bencede 2. El kiyafet dukkani ac :) sn link verdikce bakiyorum ama alamiyorum :KK43: netten siparis yasagi koyduk, aklim kaliyo artik bakmaycagim.
Serpil cok gecmis olsun ikinizede.tahlil falan yaptirdinmi neden olmus,sicaklardan olmus olabilirmi ?
Bizde bugun klima calistirdik vanilatorden hayir yok.istahimizda iyi gidior bizim kiz corba ve sulu yemkleri sevmiyor birtek bunari yedirirken zorlaniyorum umarim zamana duzelir.bu aralar haslanmis misiri cok seviyo hergun bi tane yiyor..( dilimi ısırayım). :))

ISIR ISIR
valla duygu nden bilmiyorum guatrıma bağladılar. bi ara kan vermem lazım inşallah ondandırda onunn çözümü kolayy

kızlar çok kötü bi gün geçirdim halada kötüyüm. sabah işe giderken yolda bi çarpıntı başladı işe gittim bütün bedenim sallanıyo bana öyle geliyo sandım meğer gerçekten sallanıyomuşum. koluma girdiler acile götürdüler monitöre bağladılar nabzım 150 lerde. serum taktılar iğne yaptılar 1 saat sonra ancak120 ye indi. sersemliği tüm gün sürdü. hala da öyleyim ara ara yine çarpıntım oluyo. yemeği dışarda yedik geldik şimdi uzanıyorum oğluşum kendi kendine oynuyo.
dün gecede bi kaza yaptı bizimki pompa bulmuş dolaptan sen banyo dolabına yapıştır sonrada çek dolaplarda üstten aşağıya açılanlrdan. çekmesiyle dolabın kafasına düşmesi bir olmuş. eşim yanındaydı tak diye bises koştum yanına kafa anında mor bide topluiğne başı gibi delinmiş. allahtan kanamadı. gel buz koyalım dedim korktu istemedi babam öptü geçti diyo ama bi tarfatan ağlamaya devam ediyo. neyse aradan zaman geçti güyya benim kafamı acıtıyo koşmuş muz almış gelmiş. anne kafan acıdı muz koycam kafama muzuda koydu annecim geçti hııı diyo..

ççok geçmiş olsun ikinizede ... demek muz koydu bu çocuklar çok akıllı valla :))

Ay canım benim ya nerden akıllarına gelir böyle şeyler :))), birde biz büyüklerin canı daha kıymetli, çocuklar hemen unutuveriyolar acılarını daha dayanıklılar valla.

tansiyonun düşmüştür sıcaktan belki o da çarpıntı yapıyo

kızlar isilik için napıyorsunuz ezginin boynu ve ensesi fena durumda .... krem aldım eczaneden ama onuda sürdüm minik minik beyaz sivilcelere cevirdi :KK43:(

Ben geçen sene ne çektim o isilikten Elif'in vücudunda beyaz yer kalmamıştı, komple kıpkırmızıydı, kaşıntıdan gece gündüz uyumamıştı ve hiçbir şekilde geçirememiştim onu, bu sene yine baktım ufak ufak başlıyo bepanthen krem'in plus olanı var, her akşam banyo yaptırıp ondan sürüyorum, sabah baya sönmüş oluyo, akşama kadar yine belirginleşmeye başlıyo ama yinede artmasını önlediğini söyleyebilirim. Birde geçen sene ki isilikte doktor vermişti excipial lipo diye bir krem o da iyi geliyo.
Gerçi ben yaz alerjisinden de şüphelenmeye başladım çünkü hadi terleyen yerlerinde oluyo da, el bileklerinde bile var Elif'in, yediği bişeymi dokunuyo anlamadım.

ezginin boynunda, ensesinde, omuzlarında, alnında, birde kollarının eklem yerlerinde ...

vücudunda yok ama her yaz olur özellikle saçların değdiği yerler sürekli topluyorum ama nafile...

Geçmiş olsun serpilcim sana, sıcaklar etkilemiş olabilir guatrla birleşince iyice tetiklenmiştir belki.
Çağana da büyük geçmiş olsun canım.Allahtan babası yanındaymış.Buz koydurmayı sevmiyor çocuklar, zeytinyağı sürseydin evde varsa.Morarmayı ve şişmeyi önlüyor.Ben öyle çözüm buldum, şimdi kafasını bir yere vurunca anne yağ sür diye geliyor egehan.Dün abisiyle oynarken koltuğun ucundaki ahşap yere vurmuş başını, hemen kızarıp şişmeye başlamıştı, zeytinyağı sürdüm, pamuğu da verdim eline annecim tut biraz orada diye.5 dk sonra hiç bir şey kalmamıştı.

kızlar isilik için napıyorsunuz ezginin boynu ve ensesi fena durumda .... krem aldım eczaneden ama onuda sürdüm minik minik beyaz sivilcelere cevirdi :KK43:(

Derya isilik olayına ben sadece deniz suyunu bulabildim.Kullandığım ilaçlar o an kurutuyor ama terleyince tekrar çıkıyor.Deniz suyu bulamazsan içine biraz tuz atılmış suyla yıka.Ya da en iyisi denize gittiğinizde 5 kiloluk pet şişelere deniz suyu doldurun.Evde isilik olan bölgeyi yıkayın bu suyla.Geçiriyor ve kurutuyor.İlaç kullanmaktan daha iyi.Bizim bebekte çok oldu, bu sıcağa alışkın olmadığı için.Dr a gittik verdiği ilaçları kullandık ama pek etki etmedi, akşam üstü denize soktum çıkardım, kurudu allaha şükür.Şimdi bir şeyi yok.Birde denizden sana söylediğim gibi deniz suyu aldık, hergün denize götürmesek bilr hiç o9lmazsa o suyla yıkıyoruz.

aynen burnu ve alnında çok var özellikle bu sene, ergenlik sivilcesi gibi :))) ama bu dediğim iki kremden birini sür geceleri yatarken yıkadıktan sonra sabah fark eder biraz

aynen burnu ve alnında çok var özellikle bu sene, ergenlik sivilcesi gibi :))) ama bu dediğim iki kremden birini sür geceleri yatarken yıkadıktan sonra sabah fark eder biraz

tamam canım sağol...

meralcim deniz suyunu biliyorum çok iyi geliyor...

hatta eşimin sırtında bir ara bir sürü sivilce olmuştu geçmek bilmiyordu karaciğerine bile bakıldı... tesadüf tatile gitmiştik 1 günde geçmişti hepsi...

hafta sonu gidersek alıyım bari bir şişeye ... sıcaklar ezginin düşmanı...

deniz suyu iyi gelir derler ama geçen sene Elifte hiç işe yaramamıştı, gerçi Elif'in artık isilikten öte birşey olmuştu inşallah bu sene böyle hafif kurtarırız.

Elif'in saçları da beline kadar geldi nerdeyse, çocuk sıcaktan yanıyo, ben yıkayıp kurutmaya uğraşmaktan bıktım ama kestirmeye kıyamıyorum bukle bukle hoşuma gidiyo, sadistmiyim neyim :9

X