2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

düzgün ölçtülermi sende ölç tekrar

ben bir kere mecbur bir aşı için gittim sağlık ocagına kendi dr ölçtüğünden 2-3 cm eksik ölçmüşlerdi sağlık ocaklarını sevmiyorum ben. kendi dr en iyisi

yok canım o kadar biliorum..bi de bizim şansımıza ebemizde doktorumuzda süper insanlar..çook sevioruss onları..

iyi geceler nasılsınız

duygu benim oğlanda uzamadı fazla bende minyon diye kafaya takmıyordum şimdi içime bir kurt düştü.birşey yemesede sütünü içer yoğurtta yer kalsiyum alıyor yani..amannn sanırım 25 aralıkta doğanlar böyle:)))

netten araştırdım erkeklerde 2,5 yaş alt sınır 84 cm, ortalama 90.4 cm,üst sınırda 96,8 miş... eymende 89 cm o zaman ortalamaya yaklaşmak üzere...anne baba olarakta uzun değiliz zaten o yüzden benim hiç endişelenmeme gerek yok...

kızlarda 2,5 yaş alt sınır 82.7,ortalama 88.9, üst sınır 91.5 miş..duygu bu gelişim tablosuna göre senin kızda kısa değil aslında..

merhabaaa...
canım devletin kullandığı persantil tablosuna göre nil düşük yanılmıosam orda kız en uzun 99 muydu ne..bi de esas önemli olan bu eğride nilin düşüş yaşaması..zaten kısa doğdu ama hep az da olsa yükseliodu şimdi düşüşte..sen de buna bak..kafanı takma ama

merhabalar, internetimizde bir sorun vardı, bir kaç gün giremedim. Hastalarımız varmış, geçmişolsun. Serpilciğim, mezun olmuşsun çok sevindim, en azından bişeyler yolunda gitmeye başladı, çağan'da yemek konusunda kendini aşmış, nazar değmesin, Maşaallah....Duygucuğum Aslı'da 5-6 ayda 2 cm falan büyümüştü, şu son 2 aydır daha iyi uzuyor. Bu boy uzama işinin durağan olduğu dönemler var galiba...
Dün akşam bir düğüne gittik, Aslı sesli müzikten hiç hoşlanmadı, dışarı çıkmak istedi, bizde takıyı takıp hemen ayrıldık, yolda sürekli "anne nay nay (müzik) korktum" dedi durdu, sabah uyandığında ilk aynı şeyi söyledi... çok etkilenmiş yavrucuğum

slm kızlar
pedagoğa gittik haftasonu iyi ki de gitmişiz ben hep nazın hiperaktif olmasından korkuodum içim rahatladı dikkat testi yaptı aşırı dikkatli çıktı normalde 2.5yaş çocuundan 2.5dk dikkatini toplaması beklenirmiş bizmki dakikalarca durdu sorun onda diilmiş yani okuldaymış biraz da bizde tabi, çocuğun yanında konuştuumuz herşeyi kapmış tanımlama asla yapılmıycakmış hareketli, yaramaz,erkek gibi,bütün bunlar çocuğu etkisi altına almış ısırmada tamamen yaşının hareketiymiş 1.5-4 yaş arası olmassa olmaz dedi gayet normalmiş eğer 1hafta kadar tetikte olup kimseyi ısırttırmazsak çocuklarla fazla yakınlaştırmazsak kendiliğinden unuturmuş okul bunu yapmadığı için bu kadar büyümüş olay, bidaha gelmenize gerek yok bile dedi ama ben mutlaka arada gidicem ya süper bişey birinin yön vermesi gelişimini takip etmesi.ama bu arada çok önemli bi sorunumuz çıktı ortaya, bu dönem 6yaşa kadar anne baba beraber asla çocuğu bırakıp gitmemeliymiş.hele 1hafta asla olmaz dedi.şimdi tatile naz hanım da geliyo pek tatil olmıycak ama doğrusu bu
derya kardeşin çok güzel olmuş maşallah..

Aysegulcum gözün Aydin ben dedim sana hepsi aynı ezgide ne zaman kreşe başlasa laf dinlemez asabi oluyor sokaklarda ağlaya ağlaya geziyoruz onlardami yasiymis bazı cocuk ne akıllı oluyor laf dinliyor bize öylesi denk gelmedi :))
tatil ısı zor olucak biz italya turunda feci yorulmuştuk ama sizinki gemi daha rahat edersin
nasıl davrinicaz sordunmu biz esimle karar aldık sabır küpü olucaz barmiycaz diye ama disarda özellikle çileden çıkıyor evde cok mutlu ve sakın

cnm valla bütün davranışları bizim verdiklerimizin sonucuymuş, bana sordu mesela çok hayır diyen bi annemisin die, evet yani diorum dedim yere bişey dökünce yaramazlık yapınca hep hayır.hayır en az kullandıım söz olucakmış prize elini sokmadığı sürece hayırı kullanma ki değeri olsun dedi mümkün olduunca istediine müsaade edicekmişim mesela yemekten önce şeker istedi hayır yokmuş az da olsa vericekmişim inadı törpülenicekmiş o hayır dedikçe alttan alıcakmışım 4yaşında mükemmel olur böle yaparsanız dedi suyla hayvanlarla oynıycakmış enerjisini atıcakmış.bi de en önemlisi o istediim gibi vakit geçirince mesela oyuncaklarıyla yalnız oyun kurunca hemen katılıcakmışım böylece doğru davranışa teşvik edilirmiş ama eğer sadece yaramazlık yapınca başına dikilirsem hep yanlışı yaparmış mutlaka hergün masal okuycakmışız baba ayrı ben ayrı çok kısa cümleli bikaç kitap tavsiye etti
ya pa yayınları bu dizisi,abc kartları,minik adımlar dizisi 2-3yaş
dr um özlem özden tunca-ekol danışmanlık

bizim tatil yatabilir ya yer bulamadılar 3kişilik paramızı da vermiolar çok sinir bozucu

Slm hanimlar
Aysegul ne zaman cikacaksiniz tatile? Gecen yil bizde iptal ettirmistik parayi iade ettiler.
Hayiri bende cok kullaniyorum insanin elinde degil.bizim kiz gene basladi oglen uyumak istemiyo. Uyumadigi zamanda cok hircin oluyor heryeri dagitiyor. Yaz sonu tam gun vermeyi dusunuyorum krese orda cok mutlu oluyor.yemekte yemeye basladi belki fazla kalirsa iice duzene girer

bEn evde birebir ezgöyle kalınca inanılmaz uyumlu sözümü dinliyor ama bir gün kreşe gitsin acayip hircin soz dinlemez inatçı oluyor orda mutlu ama yetmiyor demekki bende çok seye izin veriyorum çok ragat büyüyor ama birine oturmaya gidince deliriyorum aynı rahatigi istiyor aman ne bilim bizde insanız ya tas değiliz biryerde çatlıyoruz Biz artık bir gece ben bir gece babası yatırıyor hikaye okuyoruz iki tane çok keyif alıyor
benim tek derdim disardaki hircinligi

bEn evde birebir ezgöyle kalınca inanılmaz uyumlu sözümü dinliyor ama bir gün kreşe gitsin acayip hircin soz dinlemez inatçı oluyor orda mutlu ama yetmiyor demekki bende çok seye izin veriyorum çok ragat büyüyor ama birine oturmaya gidince deliriyorum aynı rahatigi istiyor aman ne bilim bizde insanız ya tas değiliz biryerde çatlıyoruz Biz artık bir gece ben bir gece babası yatırıyor hikaye okuyoruz iki tane çok keyif alıyor
benim tek derdim disardaki hircinligi

c.tesi gittim vana p.tesi geldim 15 gün sonra tekrar gideceğim. bırakmıo beni van. çok sevdi galiba. ama bugün o koşturmaca arasında şuna inandım bu ayrılış çok uzadı beni çok yordu zor oldu ama bu bir dönüm noktası ve herşey çok güzel olacak.
bu kadar iş yetmiyo gibi bugün bazı testler yaptırdım tesadüfen iki böbreğimde de taş çıktı. haa dedim sen eksiktin sende oldum ben tamamım artık. bende yanlarım ağrıdıkça amaaan kas ağrısıdır diyodum meğer değilmiş.
neyse bu gün çağanla kavuşma anımızı görmeliydiniz. yavrum nasıl özlemiş bakıp bakıp sarılıyo durup durup öpüyo sonra bi ara vuruyo sen git ucaaaa ( uçak) bin diyo. vurmaz hç normalde bende hiç tepki vermedim o vurdukça ben öptüm yaladım yaladım resmen. bi iki gün sonra geçer biliyorum bana kırıldığı için yapıyo.

ayşegül deneyimini paylaşman çok iyi olmuş. sağol. ben çağanı asla işim dışında bırakmıyorum. bundan dolayı eleştiri alıyorum ama olsun valla. nereye gidersek beraber..
hayır olayıda çok doğru ben hemen hemen hiç hayır demiyorum.hiç demiyim de çok çok nadir.
yanlız geçenlerde bişeyi farkettim. son iki aydır biliyosunuz sınavdı ev toplaydı derken oğlumla fazla ilgilenemedim. ne zaman anne gel dese işim var çağan bitsin gelirim dedim işimi bitirip öyleilgilendim çocuğumla. geçenlerde yine anne gel dedi. cevap vermedim. yanıma geldi anneee dedi sonra baktım hııı gelme sen iş yap dedi. işte o zamna hata yaptığımı farkettim. hep iş hep iş.
artık onada dikkat ediyorum. işim var demiyorum. demeden işimi daha çabuk halledip veya yarım bırakıp ilgileniyorum. bu günlerde çabucsak geçecek ve ben onunla geçirmediğim her dakikama üzüleceğim sonra. buna fırsat vermeyeceğimmm...

Günaydın kızlar.
Ayşegül sağol paylaşımlar için.Bizim çocuklarımız deryanın dediği gibi uslu sakin çocuklar olmadı:)))Dışarda çok sorun yaşıyoruz bizde.Onunla artık sadece parka gidiyorum, alışverişe filan çok mecbur kalmadıkça gitmiyorum.
Herşeyine hayır demiyorum ama bazen çıldırma noktasına getiriyor insanı.Neyse yapacak birşey yok daha 2,5 yaşındalar.Ama herşeyi kaptıkları kesin.
Pazar günü şok olduğumuz bir olayı anlatayım.Sabah tvde haberler vardı, egehanda kahvaltısını yapıyordu.Kemal kılıçdaroğlu çıktı, mitingden görüntülerle.Bak anne kemal kılıçdaroğlu dedi birden. Ben de annemde şok olduk.Son zamanlarda sürekli bu adamları görünce hepsini ezberlemiş.Bahçeli yi de tanıdı, erdoğanı da:))))

Serpil çok geçmiş olsun canım sana da.O kadar işin arasında böbrekte taşta ayrı bir dert yaa.Çabuk atlatırsın inşallah.
Çocuklar biliyorlar, onlara ne söylersen onu alıyorlar.Egede akşam onu almaya gittiğimde kreşten, anne işin bitti mi diye soruyor.Evet diyorum.Akşam yatıncaya kadar başka hiç bir şeyle ilgilenmemeye çalışıyorum.Sadece onunla ilgileniyorum, konuşuyorum.
Geçen haftalarda hastalandığında yanıma almıştım.Şimdi yine başladık.Her gece 2-3 gibi uyanıp senin yatağında yatacağım diye ağlıyor.
Şimdilik eşim merdivenden kayıp elinin küçük parmağını kırmıştı, o yüzden yatağa alıyorum, tekrar onun odasında yatmaya başlamam lazım, onu alıştırıncaya kadar.Bu arada da ona hikaye okurum hiç olmazsa:))))

günaydın...
serpil geçmiş olsun canım!okulda bitmiş hayırlı olsun en kısa sürede tayininde olur inşallah!
Derya kızkardeşin çok güzel gelin olmuş bir ömür mutlu mesut olurlar inşallah
ay büyüdükçe dertleride büyüyo bizim annelerimiz bizi böylemi büyüttü ne yaparsan yap mutlu etmekte zor çocukları istediği olmayınca yerlere yatıyo parktan getirmek okadar zorki dışardan gören zorla kaçırıyorum sanır :2:

biz çok şükür yanımızda yatma olayını hallettik buraya gelince. saat 10 da yatıyor. dün akşam biraz geç yattı ama o da normal artık.
gidip yatağına yatıyor anneeee uykum geldi diyor biraz gidip yanına yerde oturuyorum sonra hadi git diyor bana gidiyorum oda uyuyor. çok şükür valla darısı öyle olmayanlaraaaaa

kızlar bu hikaye okuma meselesi..
nasıl hikayeler okuyorsunuz. soyut kavramları olan ve abartılı anlamları olan hikayeler okumayın diyorlar. mesela kırmızı başlıklı kız kurt seni yiycemm diyo falan ya zamanla köpekten korkar ham yapcak diye gibi. bu tür hikayeler soyut algısı tam gelişmeden okunmamalı diyor işin ehilleri. bende okumuyorum o yüzden. işte sabah olmuş uçurtma uçurmuşlar falan filan kafadan uyduruyorum bişeyler . bana okuduğunuz hikayeleri örnek verirseniz bende alıyım. hikaye seçmekte çok zorlanıyorum çünkü..

Ben gündüz okuduğumuz kitapları ve gittiğimiz tiyatroları hikaye olarak anlatıyorum uyurken eşimde kafadan uyduruyor :)) bir aile varmış babası Fenerbahçeli annesi Fenerbahçeli diye :)) cocuğa Fenerbahçe marşını bile öğretti ben galatasarayliyim bu arada babamizi arayıp en büyük cimbombom diye bağırıyoruz :))
Ezgide 10 da yatıyor hikaye falan 10.30 buluyor bence geç kalıyor biraz one çekmeye çalışıyorum
hikaye anlatıyoruz uyuyor sonra

Esine gecmis olsun meralcim bende ezgiyi almiyorm odasında yatıyorum cogu zaman orda sabahı ediyorum :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…