2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

slm kızlar metin cok hasta arkadaki dişlerini çıkarmakta zorlanıyor birde bogaz enfeksiyonu yüksek ates yapınca agzının içi cok kötü yara oldu dilinin üstü filan dişetleri ciger gibi öksürügü hapsırıgı burun akıntısı yok ama yutkunurken cok zorlanıyo 5 gündür sadece süt içiyo ilaç verdi doktor ama düzelme yok kaan ın önlüklrinden takıyorun salya akıtıyo hep sürekli kucagımda mızmız ve aglıyo bu yetmezmiş gibi kaan da ona bakıp aglıyo ev deliler kogusu gibi şu metin bir düzelse....gecmişi okuyup geliyoruuuuuuuuuuum

nazlıcım seni gördügüme cok sevindim ege ye cok gecmiş olsun forumda gözlerim arıyo seni ugra buralara ege ye acil şifalar
kaptan pilooooooooooot süppersin
serpil cok konusuyo şu arala üstündekileri gösterip bunu kim almıs bunu kim aldı takıntısı var birde markalar anne bak yataş aaaaaaaaaa carrefour arcelik e takmıs annemim arabası corsa babamın arabası toyota diyo herkese benim arabam corsa da eşimde araba yok ki
cagan nasıl yemesi içmesi.....
yaaaa cekyat yüzü degiştirmeye 1 milyar mı istediler evime 2 ay sonra gecicem koltuk almak istemiyorum yüzlerini degiştircektim birde süngerlerini napcam şimdi ben....
bu arada mutfagım için annem kren kahve lake yap diyo bende kelebekte kırmızı beyaz begendim kararsızım napıyım sizce
cocuklara da oda almam lazım arabaları yatak istiyo metin bende rengini hiç begenmedim arabalı yatak kullanan var mı aranızda rahat mı kac yasına kadar kullanılıyo altından yatak yada baza cıkıyo mu cok sordum ama cevaplarsınız dimi
eşimle isvec diyetine basladık 13 günlük bir program 2. günümü kazasız belasız bitirdim çok mutluyum
ama kocam galiba kacamak yapıyo yarnda iş için bodruma gitcek 1 günlük bozsam nolur diyo hahahaaaay sen yapamazsın zaten dedim cok sinirlendi
kendimi oruclu gibi hissediyorum cok katı bir diyet ama metin göbegimi görünce bu niye burda dedi kum torbası gibi göbegimi yumrukluyo 11 gün sonra görüşürüz küçük bey dedim

Nazlı çok geçmiş olsun. İlaçlarınız inş işe yarar da ameliyata gerek kalmaz.

Filiz çok geçmiş olsun.. Egemiz, Metinimiz ve hasta olan diğer meleklerimiz biran önce iyileşirler inş..

Aybüke de toyota nın reklamını çok sevbiyor. Gördüğü bütün arabalara toyota diyor... Babasının aklına toyota soktu bakalım ne olacak.

kızım isteği üzerine

metine geçmiş olsun. bi viirüs var şimdi hatırlayamıycam adını ağız içi komple beyaz tabaka şeklinde oluyo. dr.a götürdün mü. valla genellikle iğne veriyorlar antibiyotiği. 1 hafta 10 gün de zor düzeliyor çocuklar. çağan aynı yaaa yemesi ama elini boş bırakmıyım diye abur ccubur falan veriyorum. onları bile yemiyoda işte bi ısırık alsa yeter diyorum abura cubura bile yese şükür diyoruz.

bugün oğlunu eceye götürdüm. ecede özlemiş. ay bi sarıldılar öpüştüler deli gibi salonun ortasında dönüp durdular ece düştü çağan onu kaldırdı bugün mutluyuz yanii.

1000 tutuyo filiz. çok pahalı. ama dolaşıcam bakalım..

yatak alcam bende ama arabalı düşünmüyorum. tamam çağan seviyoda ne kadar kullanışlı olur. uzun soluklu kullanamaz. bazalı veya altı çekmeceli yatalklar var onlardan almayı düşünüyorum şimdilik çekyatla idare ediyoruz. park yatağını kullanmak istemiyo artık kaldırdım bende ferahlık geldi odaya.

osman başladı gerisini sonra yazarıımmmm

Günaydınlar kızlar.
Valla hayatım değiştirmek yenisini almaktan daha pahallıya çıkıyor, bundan emin ol.
Mutfakta kırmızı beyaz ya da kırmızı siyahı çok seviyorum bende. Bende yeni evimi kırmızı siyah yaptırmak istiyorum ama açık mutfak olduğu için salonla hiç uyuşmayacak.Koltuklarımı zaten geçen sene bu eve taşınırken almıştım.O yüzden değiştirmeyeceğim.Onlarda mor - siyah kolları beyaz deri.Mecburen salonun duvarları bu evde yaptığım gibi açık eflatun olacak.Mutfakta ona uygun olmak zorunda.
Araba yataklardan bende alacağım.Ama benim gördüklerimde normal yatak kullanılıyordu.Yani diğer tek kşilik yataklardan küçük değil.Uzunca bir süre kullanır bence.Çilekte ve istikbalde var sanırım.Özellikle çilekte çok farklı çeşitleri var.Yatak altı çekmeceler bana pek kullanışlı gelmiyor.Ama farklı modellerde yatak altı çekmeceli olanlarıda olabilir.Biraz araştırmak lazım sanırım.
Bu rada metine geçmiş olsun.Dr ne dedi ağzının durumuna.Çocuk hiç birşey yiyemez tabii o haliyle.
Seninde diyetin başarılı olsun inşallah:)))Geçen sene kızımda bana anne benim göbeğim kime çekmiş belli oldu demişti.Çok zoruma gitmişti. :))))

geçmişolsun dileklerinize çok teşekkür ederim kızlar.filiz sizede geçmiş olsun canım.
sepetçi 1000 lira bencede çok.bende kızlar gibi koltuk yüzü değiştirmedense yeni al derim.
arabalı yatak benim yakın bir arkadaşımda vardı.çilektendi sanırım.ve bana çok kullanışsız geldi.onunkinde yatağın döşek kısmı araba şeklindeki ahşap mobilyanın içinde kalıyordu.oturulduğunda ve çocuk üstüne tırmanırken acıtıyordu.bende bu yüzden bebek karyolası küçülünce normal baza alıcam.daha kullanışlı bence.birde geleceğide düşünüp almak gerek.10 sene sonra artık ona bebek işi gibi görünecek değiştirmen gerekebilir.ben bu yüzden klasik alıcam egeye.çok da hoş kalsik modeller de gördüm.kızıma böle prensesli falan yaptık odasını.şimdiden sıkılmaya başladı.karstan tayin olunca kapaklarını daha bi genç kız işi renk boyatmayı planlıyorum.ocuk mobilyası alırken kullanışlılığını ve geleceği okul dönemini falan düşünün derim.çok koyu renkde önermem çizikleri feci belli ediyo.çocuklarda çizmeye meyilli zaten.benimki yatak odası dolaplarında araba sürüyor

Bir taraftan haklısın canım ama bir taraftanda 10 yıl kullanılmış olan bir çocuk odası zaten değişmesi gerekir diye düşünüyorum:)))2-3 yaşındayken aldığın şey, 12-13 yaşına kadar dayanıyorsa gerçekten sağlam demektir.Şu anda bizimki yatakların tepesinde zıplamaktan çok hoşlanıyor.Dediğin gibi her şeyin üzeinde araba sürüyor:)))12-13 yaşında genç odası almamız gerekecek:))

slm kızlar iyisiniz umarım biraz geçmişe bakıyım ama filiz sakiın kırmızı beyaz yaptrma benmki öle tezgahım da siyah parlak inanılmaz zor bakımı
ben şimdiki aklım olsa-yakında değiştiricem 5sene dolsun-kesinlikle beyaz yaptırırım her yerini ya da krem.ve kesinlikle lake yaptırmam

bende kırmızıyı çok seviyorum ama ayşegüle katılıyorum. ikisinide kullanan arkadaşlarım var kesinlikle kremin bakımı daha kolay olyormuş.

dr.a kontrole gittim sonunda. filmlerimi ancak gösterebildim. yoğun bir tedaviye başlıycaz ve 3 ay sonrasında biyolojik ajan tedavisine başalayacakmışız. aslında onu kullanmayı hiç istemiyorum. çünkü en ufak bir enfeksiyona maruz kalman demek yoğun bakıma kadar gidebilen bi süreç demek. bağışıklığını inanılmaz düşürüyo. bi grip den başlayıp tüberküloza kadar gidebiliyo. çok kafam karıştı yaaaa

bide hastalıktan bağımsız olarak boynumda kayma çıktı. baya kaymış hastalığın ağrılarının üzerine bide onun ağrıları eklenmiş. en az 3 ay boyunluk takacaksın yoksa hepten kötüye gidecek dedi. öyle işte bende işler gittikçe sarpa sarıyo...

bizden haberlr bu kadar şimdilik...

canım ya geçmiş olsun(kusura bakma ama ben senin ne rahatsızlığın olduğunu bilmiorum,hastalığı biliorum ama adına rastlamadım..biyolojik ajan işini daha dün doktorumla konuştum başka bi çaren yoksa dioyoksa hiç önermio,gerçi sen bu işlerin içindesin ama??

demin tam yazıodum burak aradı almaya geliıorum die,çıktım,nazlıcım çok geçmiş olsun ya ,valla hepinize,herkese ayrı problem ..tabi öncelik ege de o iiyi olsun gerisi gelecek :)))

valla bizim yatak zaten 90*190,özel yapım bebek yatağı..oda rengi de beyaz..naparsa yapsın nil hanım..

valla ben her mobilyada her odada beyaz siyah ikilisini seviorum arada kırmızı aksesuarla,lakenin zor olduğunu bilmiodum ama çook güsel duruo parlak parlak:)))

kızlar nil bi acayip bugün 4,gümn heralde,bi mız mızdevamlı numaradan ağlıo..devamlı kucaamda'anniee seni al'''seni diil,beni'
anneii beni al'
gülll nilllll..
:81:anne seni alır mıymıyyyy....
offff herşeye mır mıy,bıktım vallahhhh

hayırdır duygu sen biyolojik ajan işini niye konuştunki. sende demi var romatolojik hastalık..
benimki ankilozan spondilit suna pekuysalın hastalığı. yani kamburunun çıkmasına neden olan hastalık. omurlarım arasında yapışmalar başlamış bile bi umut diyordum beli a.s değilimdir. ama bugün filmleri yorumlayınca doktor kesin as sin dedi..

yaa artık çağanda konuşsun. siir oluyoryum. konuşmuyo annnnnnneee diye bağırıyo boğazını yırtarcasına. niye çünkü konuşmuyo hareketlerle anlatacak anlamam içinde mutlaka ona bakıyo olmam lazım. çok bağırıyo bu aralar. benimde başım ağrıyo. zaten gerginim biliyosunuz işin içinde sağlık ta cvar hepten gerginim. bağrış kaldıracak durumda değilim ama çağana da hemen hemen hiç kızmıyrum hata mı yapıyorum acaba..

lake pasparlak gösteren cila dimi yanlış bilmiyorum. arkadaş arabalı takımdan aldı oğluna. daha da yeni aldı ama heryeri parmak izi ve naparsam yapayım çıkmıyo diyo. oda pasparlak bişey..

merhabaaa..
bence yanlış yapıosun canım,benim bağar bağar sesim kısıldı:)
şaka bi yana bence hayırı bilmeliler..
ben behçet tedavisi görüorum canım o yüzden konuşmuştum,nette gezinirken rastladım da sordum doktora..
sana da çok geçmiş olsun ya ben bööle ciddi bişi olduğunu bilmiodum(

hımmmm sanada çok geçmiş olsun.. ne durumdasın ki şimdi.. ne ilaç kullanıyosun..
ya herşeye izin vermiyorum yasaklarımız var ama çok değil. mesela deterjan dolabı yasak elni bile sürmez

öğlen 11.30 da yemek yedi. yani meyveli yoğurt yemek dediğim. şu an saaat 21.54 ve bir lokma daha yemedi. artık herşeyi anlıyor ama inat işte. valla hiç zorlamadım. markete gtitik. giderken dedim yiyecek bişey almıycaz sana diye elini bile uzatmadı. yememde almamda yani:))
sütte vermedim yatcaz bakalım sabahı nasıl ederiz bilmem.

kızlar çağan dün gece kalktı ağladı ağladı ama hıçkıra hıçkıra sesimi falanda duymuyo uyuyo hala zor sustu kucağıma almaya çalıştım istemiyo itiyo falan. niye böyle oldu ki..

Günaydınlar, kızlar ikinize de geçmiş olsun.Bir an önce atlatın inşallah.
Serpil geçen akşam sanırım tansiyonum düşmüştü, o sırada ege bir şeyler istiyor, ağlayarak isteme huyu çok fazla.Çıldırma noktasına geldim. Onun ağlayışları bağırışları başımı çatlattı.Eşimde üst katta işlerini yapıyordu.Ona seslendim ama bende ciyak ciyak bağırarak.Adamcağız geldi, sen egeyle ilgilen biraz ben çok kötüyüm dedim.O ilgilendi sağolsun.Ben biraz uzandım.Ufacık bir şeyde bile kaldıramıyoruz sesleri.Senin durumunda gerçekten çok zor.

Arada egede gece öyle ağlayarak uyanıyor.Kucağıma almaya çalışıyorum gelmiyor, itiyor.Yatağında ağlıyor hıçkıra hıçkıra. Ama kesin bir rahatsızlığı varsa o zaman yapıyor öyle.

selamlarr

dün gece çağana sütte vermedim. aç aç yatırdım. şeker iştedi onuda vermedim. gece bi ara sayıklıyodu. mamaa mamaaaa diye. içim acıdı ama kendi istedi. sabah uynadırdım kalkmış annee mamaa diyo. dedim ayşe teyzen yedirir oturmuş bi yemiş bi yemişş kadın anlatamadı. ama bugün de benle olsaydı yine yemezdi biliyorum..
yememe olayıda herne kadar zorlamasamda beni çıldırtıyo kafam hep onla meşgul oluyo. napacağımı bilemiyorum. evdeyken bile bazan bakıcıya götürüyorum sırf bende yemiyo diye..

meral iyi dileklerin için teşekkürler. evet ses bazan çıldırtıyor konuşsa anlatacak bağırmayacak belkide ama yok konuşmaz bu dahaa..

slmm ben işime kızım okuluna döndü büyük bir hasretle :)))

sabah babası kreşe bıraktı bütün çocuklar çıkmış ezgi ezgi diye hepsi sarılmış birbirine ezgi hepsini öpmüş :)))

2 gündür halası bizdeydi keyfi yerindeydi benimkinin ... nasıl şımartıyor halası inanamazsınız...

benimkide hemen başladı hagam açsın altımı hagam yedirsin hagam tutsun elimi...

avm ye gittik halası oyuncakçıdan aldı da aldı ne varsa bir tanede ayaklı mikrofon aldık şarkı söylüyor bizimki şimki :)))

öyle işte güzel geçti bizim ev maceralarımız gelen giden çok oluyor evde olunca

konu yeme problemimi?
artık sıyırmanın eşiğindeyim..biz hala püre yiyoruz oda zorla..
bu çocuk 2 senedir yemek yemedi neden?
çünki benim ömrümü yiyoda ondan

ay kıyamam ya... yok canım tepki veriyor daha öncede dedim ben sana... zorlamıyorum desende yemegi takıyoruz kafaya onlarıda ters etkiledik işte ... ezgide aynıydı inan 3 gün yememişti yemek... kreş kırdı onun bu inadını şimdi başladı yavaş yavaş yemeye ama herşeyi yemiyor yine...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…