2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar çocuklar gece uyumadıklarında ne yapıyorlar_?Kalkıp oynamak mı istiyorlar yoksa sürekli mızıldanıp arada uyuyup uyanıyorlar mı_?
benimki yatağında oturuyor ağlıyor baba dell baba deel diyor sonra ben gidiyorum yanına yada babası biraz pışpışlıyoruz yada su veriyoruz yine yatıp uyuyor ama bu sabaha dek 4-5 kez oluyor ilk uyandığında çok hırçın oluyor çok ağlıyor diğer uyanmalarında hafif ağlıyor
ya ben o uyurken yan komşuya kapıdan bir şey sormaya bile gidemiyorum ne pazarı

neyse iyi o zaman 11 ay sonra deliksiz uyuyacağız :)))))

emelcm bizimki de deli ediyo bazen bizi defalarca uyanıyo ama biz hep bi ağrısı var diye düşünüoruz çok kalkınca ne biliim ya diş jeli sürüorum ya poposunu açıp pişik kremi sürüorum biz uyanık kalalım ama hasta olmasın modunda olunca inan o kadar koymuyo uykusuzluk:)bizimki de bugün 3te uyudu hala uyuyo o kadar uğraştım ki..en sonunda çok kötü bağırdım uyumassan maymununu kesicm die uyudu ama çok pişmanımçünkü dediin gibi öğlen uyumassa 5te uykusu geliyo ve yapmadıı huysuzluk kalmıyo.bence biraz kuralcı olup çocukla çok yüzgöz olmadan halletmek gerekiyo uyku konusunda herşeyi denemiş bi anne olarak çocukla uzun uzun konuşmak ,uyku saatlerini esnek tutmak ya da uyutmamak çözüm diil.sonuçta bu onun iyiliği için ve belli bi rutine sokmak için çocuğa uyumama gibi bi tercihi olmadığını biraz hissettirmek lazım.
bizimki hep hastaydı valla okuldayken hep burnu akıodu iştahsızdı bakamıolardı sanırım ya ben tekrar bi okul araştırması yapıcam.zaten naz da sıkılmıştı son zamanlarda gitmek istemiodu parti var mı diodu hep:)

maymununu kesicem mi :)))))))))) süper çok yaratıcı anneleriz ya...

benimkide birde kreste uyuyor yani düşünün... oradada öğretmenin kulagıyla oynayarak uyuyormuş. emziğide bıraktık ya biz çok korkuyordum uyumaz diye ama neyseki problem yaşamıyoruz ögle uykusunda...

aysegul sizin sınıf çok azdı ya 4-5 kişi değilmiydi sizinkiler.

bizimkiler 14 kişi... birde ezgi orta sınıfla ve buyuk sınıfla dans dersine giriyormuş...

kendi çapında takılıyor benimki

en sondaki mavili bücür ezgi :))

onların sınıfta yok dans dersi buyuklere gidiyormuş

Son düzenleme:
anamm kesme maymunumu demedi mi???
ben de üstteki abiyle korkutuorum,hayytttt diorum abi gelio şimdik!!yumuo gözünü,bi yandan da sırıtıo(
emel emel nazlı anlamaz seni ben anlarım!!canım başkası uyutabilse biraz rahatlayabilsen,nil 1 uyumadı mı 3 gün uyumaz öğlen,yazın nerdeyse 5 kilo verdim sırf uyutmak içn..

derya güle güle kullanın yenilerinizi..şurdan ben de istiorum alışveriş yapmak ..

ayşegül naz istememiş orayı iiki almışsın,başka bi yer araştır,şööle kalabalık olsun,eminim naz da çook sever,gelmek istemez bile eve..

valla doğru söylüyosun duygucum uyku konusunda çok halden anlamam çekmedim çok şükür dilerim Allahtan ikinci çocuğumdab da çekmen oda defneye benzer inşallah

İyi aksamlar kızlar
Ayyy uyku konusunda benim kadar bunalan bi emel var heralde.bizim sorunumuz uyumak istememesi.yoksa gece guzel uyuyor.gunduzde en az 1 saat uyur.ama önemli olan uyutabilmek.uyumamak icin elinden geleni yapiyor.annemlerde cok kolay uyuttu annem.ama beni delirtiyor uyuyana kadar
Sanırım bana yapıyor.bugunde ogle uykusu uyumadi 8de kucaaamda uyudu
Bugun oglene kadar bezlemedim eceyi 4 defa isedi.pes edip bezledim tekrar.babannemiz geldi o buradayken bezden kurtulsak cok ii olacak
Birde kizlar babannemiz bu bebegi getirmis ☞ Giochi Preziosi Cicciobello Bua Bobo Hastalanan Bebeim : BebeShop - Bebek Giyim, Bebek Kyafetleri, Uyku Tulumu, Bebek Odas, Chicco, Lansinoh
bayildi ece dunden beri oynuyor bebegiyle.bende cok sevdim.biraz pahali ama cok kaliteli.gerci o indirimde almis

Bebek süper çok sevimli bayıldım
ezgide yine yemedi birsey geldiginden beri okulda yemiş evde yok var yinebir derdi ama

merhaba:)
nazlıcım maşallah tabii,işallah ikincisi de bööle olur:))
bebeğinizi de güle güle kullanın,bence de çook güsel..
nil de öğlen uyumamış,serviste uyumuş,hala uyuo,sabah 5 de dikilirr,anne seni allll,anneee benii alll!!marnım acıktı,karnım acıktıbaşka mamaa....

slm kızlar okuyorum ama yazamıyorum umarım hepiniz iyisinizdir...
ne güzel kalemler boyalar filan...metin e defalarca anlattım bak deftere yaz baska bir yeri karalama diye her verdiğimde karaladı koltuklar harabe vermiyorum artık...yeni evime gecicem 3 ay sonra dogtas tan koltuk takımı begenmiştim ama bugun almaktan vazgectim cay içiyodum bayagı ılımıs kaldı öyle bardakta baktım dökmeye geliyo anlattım dökme annecim şöyle yapma böyle etme diye cayı halının ortasına bosaltıverdi sinirlerim tepemde vazgectim almakktan mobilya flan
derya ezginin fotoları cok hos gösteri sonrası fotolarını da bekleriz...
metin öglen 2 saatten fazla uyur ama olay onu uyutmakta ayten teyzemiz uyutuyo ama bende uyumuyo haftasonları uyunadıgı için yedide yatıyo
onat nasıl duruyo uyumadan hayret emel....
duyguuuuuuu kızın tam kokoş olcak yandın...
hatice nbr ece nin bebegi güzelmiş güle güle oynasın...
nazlı bir dünya yol cekmişsinz bir de tiyatro yokmus eşim kafayı yerdi benim herhalde...
meral tanem nasıl iyileşti mi
SİZİN COCUKLAR BUNLRI YAPIYOR MUUUUUUUU
anne makarna yap yapıyorum yemiceeeeeeeeeeeeeeeeeeem ay nasıl aglıyo götürüyorum tabagı yicem yicem getiriyorum yine aynı yemiceeeeeeeeeeeem kısırdöngü
tam evden cıkıyoruz montunu giycek giymiceeeeeeeeem saatlerce dil döküyorumsonra giyiyor
sesleniyorum metiiiiiiiiiiiiiiin diye yanımda ama duymamazlıga getiriyo işi yüzünde alaycı bir gülümsemegerildim bir haftadır
raporluydum bugun gitmedim işe kaanın kasları elastik belli bir acıya kadar dönüyo cocuk ortapedistine götürdük allahıma şüükür bişiy cıkmadı cok mutlu oldum...
neyse iyi geceler
özlüyorum sizi sohbetlerinizi ayrı kalmak istemiyorum iyi bakın kendinze

günaydın kızlar

Filizcim sevindim kaanda bir şey olmamasına ne yalan söyliyim korkmuştum valla öyle görünce birde döndürüp duruyonuz çocuğun bileğini içim gitmişti, Metinin geniz eti işi ne oldu yaptırcakmısın ameliyatı

Hatice bebeğiniz güzelmiş biz gelince saklayın ama kavga etmesinler güle güle kullanın

Derya bayıldım Ezginin fotolara ne güzel pozlar onlar ya cimcimeye bak sen maşallah ,seviyor demekki dans kursları var ya onlara yollasana çocuğu kendi yaşıtlarıyla olunca dahada keyif alır belki

günaydın
ayyy sorma filiz eşimde gerildi ama pek bişey demedi ikimizde öfledik pöfledik ben direk özür diledim afedersin dedim oda senin ne suçun var dedi böylelikle daha çabuk sakinleşti
senin anlattığın olayı arkadaşımın yiğeni yapardı çıldırtıcı bişey bberaber tatile gitmiştik aman allahım kabus gibiydi denizde kolluğu tak takmam tak takmam güç bela takarız odada banyo yapıcak çıkar çıkarmam bu defa offf çok fenaydı

3 yaşında baleye alıyorlar daha öncesinde almıyorlar güzelim.

Merhaba kızlar, nasılsınız_?
Deryacım fotolar çok güzel çıkmış:))Ezgide çok tatlı olmuş:))) Ezginin derdi sizinle yatmak anlaşılan, ama o zaman o uyur sen yine uyuyamazsın.Ben öyle oluyorum çünkü.Ay üstü açıldı, ay aramızda rahatsız oldu.Yine uykusuz kalıyor insan.
Filizcim, Tanem iyileşmiş, pazardan beri evlerindeler, ama hergün sabah akşam 7 de iğnesi var.O da yarın son gün olacak.Şimdilik bir sorun yokmuş.
Kaanın da iyi olduğuna sevindim.Metin yaramazlıkta çıldırtıyor seni:))İnşallah kaan abisine benzemez.
Hatice bebeğiniz çok güzelmiş, ece güle güle kullansın:)))
Yemek konusunda şimdilik pek sorunumuz yok bizim.Ne zaman rahatsızsa o zaman sorunumuz oluyor.
Uykusuzluk gerçekten dert, seni çok iyi anlıyorum emel.
Yunus parkları, hayvanlarla olan sirkler iyi güzelde ben çok acıyorum o hayvanlara yaaa.Özgürlükleri kısıtlı, bir de seyirci bol olupta para kazanınca bu gösteri sahipleri daha fazla hayvanın özgürlüğünü kısıtlamaya başlıyorlar.Tam bir kısır döngü aslında.Başka zaman çocuklara bu hayvanları doğal ortamında gösterme olanağımız yok, ama aynı zamanda onların özgürlükleri bizim isteklerimiz için kısıtlanıyor.

ay meral var ya öyle bir konuştunki inan bilet almaktan vazgeçicem içim acıdı hayvanlara şimdi ben nasıl seyredicem, gidince seyrederken içimden hep ''ben burda olduğum için onlarda şu havuzun içinde hapis hep benim yüzüden'' diyeceğim kendime

Canım, sizi engellemek için söylemedim.Sadece duygularımı belirttim.
Ama sen gitmeyeceksin diye bu parkları da kapatmayacaklar sonuçta.

haklısın valla Meralcim biz gitmeyince kapatmayacaklar ya ama üzüldüm valla düşüncelerinde çok haklısın ama yinede aldım biletleri :)napıyım oğluşum sevinsin

Derya, Aylinde alacak bilet olmadı hep beraber götürelim hem bahaneyle görüşmüş oluruz:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…