2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Duygucum pastada kostümde çok tatlı olmuş:))))
Serpil kardeşim yaşıyor sadece bursada güzelim.Amin, sağlıkla alsın inşallah kucağına.
Deniz geçmiş olsun sizede.Havalardan biz bile hasta oluyoruz, çocuklar nasıl olmasın.

teşekkür ederim kızlar boğazlarımız iltihaplanmış bronşlara inmiş iki tane iğne vurulduk orada şimdide antibiyotik ve başka bir şurubumuz daha var bakalım ama şimdi toparlandı epeyce dr demişti zaten bu iğneler onu öğleden sonra kendine getirir diye

Duygucum kostümünüzde pastanızda çok güzel , bizim d.günümüz pazar günü ama bu durumda yapamıyacağım şimdi diğer çocuklarda hasta olmasın

çok geçmiş olsun canım ayy hastalık denince çok fena oluyorum önce kaan 1 hafta ateş kusma balgam mız mız ve 6 iğne şuruplar sonrada antibiyotik devam ediyoruz şuan, sonra duru 3 gün ateş kusma,balgam vs tam ileşti dedim druda tekrar başladı ve sonuç 6 iğne,antibiyotik şuruplar bittim resmen 20 gündür uğraşıyorus dahada sürcek gibi biz geçen sürede ateş bandı kullandık ancak onla düşürebilidik durunun ateşini kaanınki hızlı düşüyodu ama duru çok zor bant işimize yeredı baya

hastayız filiz nasıl olalım benim çocuklarım da böle bişi ilk kez oluyo daha önce sadece bir kez kaan hastalanmıştı ama bukadar kötü deildi Allah beterinden saklasıninşş
yeme sorunumuz çok şükür yok hastalıktan bir gün yemediler ve gerçekten zor iş allah sabır versin herkese

en sağda canım ters virgüller :)

geçmişolsun canım

çok geçmiş olsun umarım bir an önce toparlar

onat nil ezgi geçmiş olsun bebişler varmıydı başka hasta olan tam okuyamadım aklımda kalanlar açtık hastalık sezonunu inşallah en az şekilde atlatırız..nilin fotosunu ekle duyguuuuu çok güzel olacak eminim..ne heyacanlı ddeğil mi! bende yaz sonu gibi düşünüyorum kreşe yollamayı,ama bakalım :)
iştahsız olduğu dönemler oluyor keremin de malesef ama bim en büyük sıkıntımız kahvaltı nerdeyse hiç bişey yediremiyorum oysa tüm gece aç uyanıyor neler neler yapıyorum ama yokk..filiz kitaplık amcamızın bir hastası marangozmuş ona verdim resmmi o yaptıracak yani fiyatı söylemedi..derya ikeanın e katoloğunda yok mağzada var demekki ..off ankaraya bi açılamadık g,itti ikea ya bursada bile var..mayısta açılacakmış bekliyorummm.kitap listesini yolluycam biraazdan..keremin zevklerine ,ve birazda internette çocukların en hoşlandığı kitaplardan yararlanarak emek harcanarak hazırlanmış bir liste:) Küçük Ağaç'ın Eğitimi
Forrest Carter
Say Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 15,00 TL
idefix Fiyatı: 9,75 TL
Kazancınız: %35
Kitap Büyüklükler Okulöncesi Kitaplığı
Jenny Tyler, Robyn Gee
TÜBİTAK Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 4,00 TL
idefix Fiyatı: 3,80 TL
Kazancınız: %5
Kitap Tostoraman
Axel Scheffler, Julia Donaldson
Popcore Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 14,00 TL
idefix Fiyatı: 9,10 TL
Kitap İlk Okuma Kediler
Anna Milbourne
TÜBİTAK Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 3,00 TL
idefix Fiyatı: 2,85 TL
Kitap Karlı Bir Gün (Ciltli)
Anna Milbourne
TÜBİTAK Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 10,00 TL
idefix Fiyatı: 9,50 TL
Kitap Yeraltında (Ciltli)
Anna Milbourne
TÜBİTAK Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 10,00 TL
idefix Fiyatı: 9,50 TL
Kitap Eğlenceli Masallar
Nurşen Şirin
Timaş Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 11,00 TL
idefix Fiyatı: 7,70 TL
Kazancınız: %30
Kitap Harika Çocuk Nasıl Yetiştirilir?
Tim Seldin
Kaknüs Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 25,00 TL
idefix Fiyatı: 16,25 TL
Kitap Köpekler
Emma Helbrough
Kitap Çiftlik Hayvanları
Katie Daynes
Kitap Hastanede
Anne Civardi
TÜBİTAK Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 2,50 TL
idefix Fiyatı: 2,38 TL
Kitap Doktorda
Anne Civardi
Kitap Diş Hekiminde
Anne Civardi
Kitap Yavru Köpek
Anne Civardi
Kitap Duyularımız
Nuria Roca
TÜBİTAK Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 5,00 TL
idefix Fiyatı: 4,75 TL
Kitap Kirpi ile Kestane
Feridun Oral
Yapı Kredi Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 12,00 TL
idefix Fiyatı: 8,40 TL
Kitap Ay'a Yolculuk
Jill Murphy
Mandolin Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 7,50 TL
idefix Fiyatı: 4,88 TL
Kitap Burun
Yekta Kopan
Marsık Yayıncılık 1 Etiket Fiyatı: 11,90 TL
idefix Fiyatı: 10,12 TL
Kazancınız: %15
Kitap Uçan Balık
Kambiz Kakavand
ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık 1 Etiket Fiyatı: 4,90 TL
idefix Fiyatı: 3,43 TL
Kitap Bir Çizgi Film Daha! Mali
Tülin Kozikoğlu
İletişim Yayınevi 1 Etiket Fiyatı: 5,50 TL
idefix Fiyatı: 4,13 TL
Kazancınız: %25
Kitap Üzüntüden Mutluluğa Duygularınız
Nuria Roca
Kitap Korkmuyorum! Korkudan Cesarete
Nuria Roca
Kitap İlk Okuma Minik Hayvanlar
Lucy Bowman
Kitap Balık Masalları Çıkartma Kitabı
Kolektif
Boyut Yayın Grubu 1 Etiket Fiyatı: 3,50 TL
idefix Fiyatı: 2,45 TL
Kitap Çiftlik Dostları Çıkartma Kitabı
Kolektif
Boyut Yayın Grubu 1 Etiket Fiyatı: 3,50 TL
idefix Fiyatı: 2,45 TL
Kitap Böyle Bir Kuyrukla Ne Yapardın?
Robin Page, Steve Jenkins
TÜBİTAK Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 4,50 TL
idefix Fiyatı: 4,28 TL
Kitap Dumanı Üstünde Doyurucu Çorbalar Kolay Ekmekler
Candan Turhan
Oğlak Yayıncılık 1 Etiket Fiyatı: 14,00 TL
idefix Fiyatı: 9,10 TL
Kitap Elmer (Ciltli)
David McKee
Kır Çiçeği Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 12,50 TL
idefix Fiyatı: 8,13 TL
Kitap Rüzgarlı Bir Gün
Anna Milbourne
TÜBİTAK Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 4,00 TL
idefix Fiyatı: 3,80 TL
Kitap Anneler ve Oğulları İçin Bir Fincan Huzur
Colleen Sell
Arkadaş Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 14,90 TL
idefix Fiyatı: 9,69 TL
Kitap Çizgili
Joanne Partis
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları 1 Etiket Fiyatı: 4,00 TL
idefix Fiyatı: 2,80 TL
Kitap Kırmızı Top
Farideh Khalatbaree
ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık 1 Etiket Fiyatı: 4,90 TL
idefix Fiyatı: 3,43 TL
Kitap Hiç Uykum Gelmedi! Ali
Tülin Kozikoğlu
İletişim Yayınevi 1 Etiket Fiyatı: 5,50 TL
idefix Fiyatı: 4,13 TL
Kazancınız: %25
direk idefixin sayfasından siparişlerim sekmesinden kopyalıyorum

derya yemek konusunda israrcı olmak daha da beter yapıyor kendi haline bırakmak en güzel kereminde gün boyu tek lofma yemediği oluyor ama şuna artık eminim israrla olay inada biniyor bir kaç kez farklı zamanlarda teklif ediyorum sadece teklif tamam ozaman kalkabilirisn sandalyenden yada tamam yemiyceksen içeri götürüyorum gibi..birnden birinde hayır yiycem diyoo..çocuğum yemek yemiyor diye bir kitap var yazarı carlos ama soyadını unuttum o kitap bana bu konu çok yardımcı oldu sonuçta bizim beklentimiz kadar yemek zorunda değil dengeli bir şekilde her besin gurubundan bir kaç lokma onların işini görüyor demektir ..tavsiye ederim ne zaman sen rahat o da yemekte daha iştahlı oluyor biliyorum hiç birşey yemeden sofradan kalkmasını izlemek hiç kolay değil ama bunu yapmazsan bu hiç bitmiyor biraz sabır ...kendi yemesine teşfik etmekte oldukça işe yarıyor iki kaşık çatal artık neyse onla oturuyorz sofraya yemeğin yarısını üstüne ve her yere döküyor göz yumuyorum o aralarda bende yediriyorum ama daha fazla istemeyince orda bitiyor yemek bu bazen 3-4 lokmayı geçmiyor..ama olsun böylesi ikimiz arasındaki iletişimi olumsuz etkilemiyor en azından ..dediğim gibi besin piramidinin her basamağından ama öyle tabak tabak da değil dengeli olması önemli olan

kızlar benimki bişey yemiyor alıştım artık geçenelerde dr a götürüdk demir verdi yine kansız buldu ara ara hep kulandım ben çağanda bu gidiğşimizde bir de zincoomega diye bir şey verdi sgk karşılamıyor onu kullanıyorum balık yağı var içinde yemek yemiyor habire ilaç alıyor napcam şaştım

bir de bana yardım edermisiniz oğlan çocukalrı için çok seçeneğimiz yok çağana yılbaşı için birşey almak isiityorum hem eğlesin hem eğitici olsun isitiyorum ne önerirsiniz

bu konuda otorite gibi konuşmuş gibi olmak istemedim ,niyetim sadece bildiğim tecrübe ettiğim doğruları paylaşmak ,geleceğe güzel parlak bireyler yetiştirirken birbirimizin yoluna ışık tutmak,
bunu belirtme isteği duydum çünkü kendim için ukalalık taslıyor diye düşünülmesini hiç istemem bu beni bu formdan soğutur ki ta ilk günden beri burda bir arada yaşıyoruz çoğu şeyi.. kısaca sizleri seviyorum kızlarrr...bu sıralar bu konu da biraz alınganım sanırım en tahamul edemediğim insan tipidir bu aslında herşeyi bildiğini sanan ve sürekli akıl veren kişi.. yakın geçmiş zamanda benzer bir durum yaşamamın şuan belkide çok gereksiz yere bunları buraya yazmamda katkısı vardır...vesaire..

öptüm çok

sivas beni gergin ve alıngan yapıyor sanırım:)

Son düzenleme:
Bende senin gibi düşünüyorum başak. Zaten her zaman 2 kaşık ya da 2 çatal oluyor
biri onda biri bende. Döke saça yediği kadar diyorum.Kitaplar iinde sağol.

emelcim çok geçmiş olsun çok üzüldüm yaaa inş. böyle atlatırsınız Allah beterinden saklasın

başakcım ukalalık ne demek yaaa burda hepimiz kendine göre doğru bildiğini yazıyo anlatıyo uygulayıp uygulamamak herkesin kendi tercihi netice hepimiz birbirimize şunu napıyosunuz bunu ne ediyosunuz diye danışıyoruz neticede

''Kızlarınızı iyi yetiştirin.Kendi kendilerine yetmeyi öğretin.
Namuslu olmanın yür......ekten geçtiğini öğretin. Evden çıkar çıkmaz ilk köşede eteğinin boyunu kısaltmasına gerek olmadığını öğretin.
İstediğini giymeyi öğretin. İnsanın ahlakının sadece kendi beyninde olduğunu öğretin.
Kıskanılmanın sevilmeyle aynı olmadığını öğretin. Kıskanılmanın güzel, saygısızlığın kötü olduğunu öğretin.
Beni çok kıskanır, dışarı çıkarmaz, şunu bunu giydirmez diyen adamla gurur duymamayı bunun aslında kendine hakaret olduğunu öğretin.
Arayıp neredesin ; kiminlesin vs. diyen adama seni tanımadan önce nasıl davranacağımı bilmiyor muydum haddini bil demeyi öğretin.
Eşlerini aldatan erkeklerin yanındaki ikinci kadın olmamayı öğretin.
Oğullarınızı iyi yetiştirin.Karşı cinse saygı duymayı öğretin.
Gece yarısı evine dönen kadının "aranmadığını" öğretin.
Bir kadının omzuna arkadaş olarak da sarılabileceğini öğretin.
Dokunmaktan korkmamasını öğretin.Sevmenin değer verme olduğunu öğretin.
Sahip çıkmayla sahibi olmanın farklı olduğunu öğretin.
Bulunmaz Hint kumaşı olmadıklarını; olsalar bile burun silinen mendillerinde kumaştan yapıldığını; hiç kimseyi küçük görmemeyi öğretin.
Ama bunları önce kendi içinizdeki çocuğa öğretin ...''

çok haklısın canım aynen herşeyi bilip hiç birşeyi bilmeyen insanlardan bende nefret edrim ama konuşuyorlar bu konuda bende çok şey yaşadım herşeyi çok bilen insanlarla benim ilk çocuğum beni cahil yerine koyup herşeyi kendi bilenler hep akıl verenler ama dönüp baktığımda onların 2 tane olmasına rağmen bazı şeylerde benim daha tecrübeli olduğumu daha mantıklı olduğumu daha da akıllıca çocuk büyüttüğümü gördüm . işte arkadaşım en iyisi sus ve izle bir bir çıkıyor çok bilmiş konularda nekadar cahil oldukları . çünkü zamanı gelince sen konuşuyorsun öyle değilmiş dimi der gibi:):):) ve gülüyosun canım .

slm kızlarrr:) nasılsınızz

iyilik sevdacım sen nasılsın . ayyyy hastalık tam bi kabus. kızlar bilmem hem fikir olurmusunuz yağız öksürdüğü zaman ben 1 tatlı kaşığı zencefil 4, 5 tatlı kaşığı bal 1 tatlı kaşığı tarçın ve 1 .2 damla limon sıkıyorum karıştırıp macun kıvamına geliyo ve ögünlerinden sonra 1 tatlı kaşığı veriyorum 3 kere felan oluyo. ama iyi geliyo biliyormusunuz ben yapıyorum hatta kendimde grip ten sonra öksürüğe çevirdi ben bile yedim faydasını gördüm gibi. fikir olsun sizinle paylaşmak istedim .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…