2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar

bende gece 3 den beri ayaktayım oğlum ateşler içinde gece 39.8 di ateşi şimdide 38.9 hala tam düşmüş değil geçen hafta hastaydı ama iyileşmişti hafif geçirmişti ateşi yoktu peditus vermiştik sadece tam geçiyor derken yine sil baştan oldu inşallah iyidir birazdan doktora götürücem

Başakcım kitaplık çok güzel kaça yaptırıyorsun bende istiyorum bende sorıyım burda kazıktır ama olsun
Fifoş bizde panda pandiyi çok seviyoruz o serinin hepsini aldık minik minik ya kitaplar çok seviyor

vimin fer diye bi vitamin kullandık bayaa.. sonra bıraktım nereye kadar vercem diye. şimdi de marketden arı sütü aldım. bebekler için olandan. onu veriyorum. kitaplık güzelmiş başak. bende çağan için düşünüyorum ama şimdi değil. nereye gideceğimiz belli olsun yerleşelm evin durumuna göre artık...bizimki artık yatağında yatmıyo iki gündür. çekyatta yatıyo. yatak alcazda oda şimdi ddeğil..

Günaydınlar,
benim doğum günü hediyemi söylemedim değil mi size ..idefix sanal kitap fuarından 196 tl lik kitap aldım bunun 45 tl lilk kısmı bana gerisi kereme:)).biraz kendimi kaybettim evet ,ama keremle ikimizinde en mutlu huzurlu olduğumuz anlar kitap okuduğumuz anlar...kitap sevgisini yeni kitaplarla ve heran ulaşabileceği boydaki kitaplıkla pekiştirmek niyetim ,umarım çok hoşuna gider..ve hep hayatında olur kitaplar..montesori felsefesinde kitapların yüzü çocuğa dönük olmalı ve her an istediğinde ona ulaşabilmeli diyor.bu kitaplıkta onun için taşalanmış..birde şu kitaplığın siparişini verdim marangoza ..kitaplarımız gelsin kitaplık kurulsun ..çok güzel bir süpriz olacak kereme:21: ben bile heyecanlandım yeni kitaplığımızı hayalliyorum odasında..inşallah istediğim gibi olur

Kitaplık çok güzelmiş başak.Düşüncende çok güzel.Egede kitaplarını hergün getirip kucağımıza oturup okuyor.Aldığım kitaplarını yırtmadı şimdilik.Bende kitap okuma alışkanlığı kazanmasını çok istiyorum.Kendi evimizi alacağız inşallah bu sene, şu anda inşaat halinde.Oraya geçince kitaplığını da senin bu resimdeki gibi yaptırayım bende.

Serpil, bizimki de park yatağında yatmak istemiyor bazı akşamlar.Onun odasında tek kişilikyatak var, yanında koruyucu koymuştum düşmesin diye.Dün akşam yine orada uyumak istedi.Bende oraya yatırdım.Odasında öyle bir divan tarzı birşey varsa bırak canı istediğinde yatsın.Kendi evimize geçtiğimizde arabalı yataklardan alacağım.O zamana kadar böyle idare edeceğiz artık.

günaydın kızlar

bende gece 3 den beri ayaktayım oğlum ateşler içinde gece 39.8 di ateşi şimdide 38.9 hala tam düşmüş değil geçen hafta hastaydı ama iyileşmişti hafif geçirmişti ateşi yoktu peditus vermiştik sadece tam geçiyor derken yine sil baştan oldu inşallah iyidir birazdan doktora götürücem

Başakcım kitaplık çok güzel kaça yaptırıyorsun bende istiyorum bende sorıyım burda kazıktır ama olsun
Fifoş bizde panda pandiyi çok seviyoruz o serinin hepsini aldık minik minik ya kitaplar çok seviyor
Geçmişl olsun emelcim.İnşallah çabuk atlatırsınız.

Günaydın

Onata geçmiş olsun ezgiyle ikisi hasta olma rekoru kırıyorlar...

Ezgide sabah kustu yine ...çocuk evde birşey yememekte ısrarcı hala öğretmeni kahvaltısını bitiriyor yemegini yiyor diyor... evde bir lokma girmiyor agzına sinirim bozuluyor artık ya...

birde dans hocası geliyormuş büyüklere ögretmeni ezgiyie sokuyormuş dans derslerine çok seviyormuş herşeyi yapıyormuş

23 nisana gösteri yapar belki diyor...

kitaplık çok güzel gerçekten
ikeada buna benzer görmüştüm...

bizde ev şeklinde rafı var ezginin oranın bir bölümünü puzzle bir bölümünü kitaplık yapmıştık boyuna göre istediğini seçip geitiriyor okumamız bitincede yerlerine kaldırıyor :))

eniştem matbacı bir sürü okul kitabı basıyorlar harika anaokulu kitapları getirdi... onları okuyoruz çok keyifliler

başakçım bu arada aldığın kitaplarıda yazda fikir olsun ezgide çok ilgili çünkü

Ezgiyede geçmiş olsun deryacım.Çocuk hastalıkları hiç bitmiyor şu kış gelince.Bir gün iyiler, 3 gün en iyi haliyle burunları akıyor.
Ben artık evde yememesini takmıyorum.Ne yapayım yemiyor evde.Okulda her sorduğumda ya da eve verdikleri her günkü yazıda öğle yemeğinde bir tabak şunu yedi, pialvını bitirdi, tatlısını yedi diye yazıyorlar.İnanmak istiyorum ama yine de şüphe var açıkçası:)))

Yarın yola çıkıyoruz bizde.Bakalım bursa da ne yapacağız.

canım zaman geldi demek hadi bakalım

kardeşinde alsın bebişini hayırlısı ile kucağına...

çok üzülüyorum meral ya sorma valla... evde bir sürü şey çocugun bogazından bir lokma geçmiyor valla bilmiyorum napıcam böyle.. zorlamıyım hadi diyorum ama yok ...

herşeyi denedim çizgi film açtım yemezsen kapatırım diyorum kapat diyor :KK43:((

şeker veriyim bak yemegini yersen diyorum hayır diyor :KK43:((((

gecen gün çorba yaptım tadına bakmadı istemiyormuş

gittim yatak odasına yataga yattım sinirlerim zıpladı yine bu gelmiş öpüyor mama yiycem dedi...

ay şoka girdim gittik mutfaga bir güzel oturdu kendi yedi çorbasını iki dakka önce yemiycem diye bagıran çocuk o değil sanki...

öff öyle böyle büyüycek ama korkuyorum vitaminsiz kalacak vs vssssssssssss işte amannn anneler anlar beni

Son düzenleme:
Canım benim hepimizin derdi aynı sonuçta.Ben her akşam meyva suyu sıkıyorum.Gündüz nasıl olsa bişeyler yiyor diyorlar.Akşamda yemek yemezse meyva suyunu içsin oradan alsın vitaminini diye.Yoksa çıldırıyorum bende.Dün akşam birşey yapmadım.Hazırlık filan yaparken, egehanda nasıl olsa yemiyor diye.Ama bu seferde mutfağa gidip gidip mama mama dedi durdu.Anlamıyorum bende bunları.Evvelki akşam çorba yapmıştım, ona kaşık batırmamıştı, bende köpeğe verdim.Ama evde birşey yokya bu sefer yiyeceği tuttu.Hem üzüldüm, hem canım sıkıldı.Puding verdim bende.

valla derya biliyosunuz çağan bende hiç yemedi. bakıcısında yiyomuş. aman biyerlerde yesinde diyorum
ben doymasından geçtim açlık kendi tercihide dediğin gibi vitaminini proteinini alamazzsa gelişme geriliği olursa diye korkuyorum. zeka gelişimi içinde beslenmesi çok önemli. ama şöyle bi bakıyorum şimdilik zeka ile ilgili bişey yok. hatta akıllı diyebilirim. allah korusun en çok o korkutuyor beni. et balık tavuk yemiyor hiç yemiyor nerdeyse canım sıkılıyo ama sanırım fazla da yapacak bişey yok..

meral dediğin gibi odasında çekyat var bizzimde. oda açık vaziyette duruyo. çağanı uyuturken bizde yanına uzanıyoduk. bi süre sonra çekyatta babasıyla yatmaya başladı uyuyunca yatağına alıyoduk derken yatağına alınca uyanmaya başladı bende çekyatta bırakıyorum yere de yorgan serdim bakalım şimdilik böyle...

kızlar günay nasılsınız .başakcım çok bi kitaplıkmış. bende kendi evime çıktığımda istiyorum . emelcim çok geçmiş olsun valla onalar hasta olduğunda biz maf oluyoruz valla inşallah çabuk atlatır. kızlar valla kızlar şu yemek meselesi tam bi kabus sizi okadar iyi anlıyorum ki ama en azınddan sizinkiler bali vermediğiniz zaman mama diye sızlanıp yiyorlar bende oda yok biliyormusunuz açlıktan sızıyo ve ben hala cenesini tutup veriyorum inanılcak gibi değil dimi ama inan yağız 3 gün yemek yemedi ve mama demedi ve ben 3 günün sonunda bile ona binbir dertle yemek verdim valla allah sabır versin yemeyen çocuk çok zor hani şöyle oturup ta yemek yiyen anna acıktım diyen çocuklara imreniyorum

Ezgiyede geçmiş olsun deryacım.Çocuk hastalıkları hiç bitmiyor şu kış gelince.Bir gün iyiler, 3 gün en iyi haliyle burunları akıyor.
Ben artık evde yememesini takmıyorum.Ne yapayım yemiyor evde.Okulda her sorduğumda ya da eve verdikleri her günkü yazıda öğle yemeğinde bir tabak şunu yedi, pialvını bitirdi, tatlısını yedi diye yazıyorlar.İnanmak istiyorum ama yine de şüphe var açıkçası:)))

Yarın yola çıkıyoruz bizde.Bakalım bursa da ne yapacağız.

meralcim bursaya geliyormuşsun ailenmi bursada yada kardeşin mi sadece .doğum yapacak heralde kardeşim hayırlı sağlıklı doğumlar biran önce bebişini sağlıklı bi şekilde kucağına almak nasip etsin allah.

günaydın hanımlar nasılsınız???
gene beişler hasta... geçmiş olsun hasta bebişlere...
gene konu yemeyen çocuklar herzamanki gibi dimi?? allah sabırlık versin zor valla yaa...
bizimkide 2 gündür ateşlenip duruyo şurup verince düşüyo şurubun etkisi geçince tekrar çıkıyo...zaten biliyosunuzdur bizimkinin kabızlık sorunu çok büyük gene bugun kontrolü vardı kabızlığı için gitmişken dr umuza ateşinide söylicem bakalım ne dicek bilmem...

merhabaaa..
okudum okudum unuttum..ya şu mesajı tekrar eden buton nerde????
kitaplık çok güsel:))
kitap isimlerini ben de bekliorum..
hasta oluo hepsi,geçmiş olsun:KK43:((nil de hala öksürüo,hatta 2 gündür öksürürken kusuo:KK43:(

slmlar
ayyy çocuklar yine hasta geçmiş olsun hepsine bizimki iyide ben hastaydım dün bi başağrısı bi ishal yataktan kalkamadım bugün daha iyiyim çok şükür
evet monte bu konuda şanslı annelerdenim öyle tabaklar dolusu yemiyo belki ama en azından herşeyi yiyo ve tabağını bitiriyo hele sizleri okuduktan sonra binlerce şükür diyorum Allah yardımcınız olsun defne bi iki kere dişlerden pek bişey yemedi ne kadar sıkıldım zorlandım gerçi hiçbişey yemese süt veya mamayı hiç reddetmiyo aslına bakarsan belki benimkinin yediğini başka çocuk yese fil gibi olur ama sanırım metobalizması yakıyo heralde kuzenim kızı doğru düzgün yemiyo şöle diyim mesela sabah kahvaltısı bi haşlanmış yumurta o kadar ama maşşallah defneyi enine boyuna ikiye katlar yapısı öle çocuğun

kitaplık benimde hşuma gitti banada yabancı gelmedi derya gibi benzerini ikeada gördüm heralde defnenin oda kapısının arkadı boş müsait aslında bizimki çok seviyo okumayı ama bize okutmaya al oku diye veriyo ama daha sayfayı bitirmeden çeviriyo sayfayı kendi okuyo sözde çok komik sayılı olan kağıdı yani fatura falansa bi beş akı falan diye okuyo yazılıları kendi dilinde bişeyler anlatıyo

çok tatlı olmuş yılbaşı partisi içinmi bu kostüm e giydirincede çekde kızımızın üstünde görelim

X