2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

iyi akşamlar herkese
Boncuk karışım süpermiş
emel size de geçmiş olsun ceylin de iğne ile kendini topladı iğne zor oluyor ama bayağı etkili
şimdi de çok fena pişik olmuş kuzum çünkü ishal biraz önc etkili bir krem sürdüm inşallah geçirir
ceylin sabah 11 de kalkmıştı o yüzden bakıcıda uyumamış ben okuldan gelince uyuttum ben de uyudum ve bizzzzz biraz önce kalktık
bu gece bize uykuuu yok herhalde
kızlar doğumgünü menüsü için azıcık akıl verin beee
tercihim küçük ikramlıklar çeşit çok olacak ama küçük küçük olacak

çok geçmiş olsun canım ayy hastalık denince çok fena oluyorum önce kaan 1 hafta ateş kusma balgam mız mız ve 6 iğne şuruplar sonrada antibiyotik devam ediyoruz şuan, sonra duru 3 gün ateş kusma,balgam vs tam ileşti dedim druda tekrar başladı ve sonuç 6 iğne,antibiyotik şuruplar bittim resmen 20 gündür uğraşıyorus dahada sürcek gibi biz geçen sürede ateş bandı kullandık ancak onla düşürebilidik durunun ateşini kaanınki hızlı düşüyodu ama duru çok zor bant işimize yeredı baya
geçmiş olsun canım ya çok geçmiş olsun,ikisi birden çok zor:KK43:(
teşekkürler bu arada buton yeri için:)

duygucum kostümüde pastasıda çok güzel kıyafeti için güle güle giysin pastası içinde sağlıklı güzel yıllar diliyorum.bende yağızın pastasını caillo yaptırmayı düşündüm çünkü cailloyu çok seviyo o an pastasının karşısında onu hareketlerini tahmin edebiliyorum.
hahha süpper olur o zaman çook sevinir:)))
iyilik sevdacım sen nasılsın . ayyyy hastalık tam bi kabus. kızlar bilmem hem fikir olurmusunuz yağız öksürdüğü zaman ben 1 tatlı kaşığı zencefil 4, 5 tatlı kaşığı bal 1 tatlı kaşığı tarçın ve 1 .2 damla limon sıkıyorum karıştırıp macun kıvamına geliyo ve ögünlerinden sonra 1 tatlı kaşığı veriyorum 3 kere felan oluyo. ama iyi geliyo biliyormusunuz ben yapıyorum hatta kendimde grip ten sonra öksürüğe çevirdi ben bile yedim faydasını gördüm gibi. fikir olsun sizinle paylaşmak istedim .

ıyy:KK43:((

teşekkürler kızlar,beğendiğinize sevindim,işallah resmi de olur,okulda kıyafet perişan olmadan gelse sevineceğim,elbiseyi hiç giymedi daha:KK52:

nil artık kendi yio yerse,uzun süre yemeyince soldan geliolar bana ama kısa açlıklara alıştım,uğraşmıorum..

yarın sabah gidecek hanımefendi,anca hazırlanacaklarmış..:82::KK16:tüm gün yalnızımmmmm:KK52::KK52:

ceyline de çok geçmiş olsun:KK43:(
meralcim ii yolculuklar,misss kokular,sağlıkla doğsun,analı babalı büyüsün işallah:))

ay meral benim kafam karıştı daha geçen biri doğmamışmıydı ben mi şaşırdım. neyse hadi bakalım sağlıcakla inşallah..

hasta olanlara gecmiş olsun onat daha yeni hastalanmıstı canım yaaa kıyamam...
metin gibi yemek sorunu olan cokmus tek degilim yani bugunu bir yumurtayla kapattık yarına allah kerim....
duygu acamadım kostümü göremedim pastayı merak ettim bak şimdi
metin hala cok siddetli öksürüyo hep cocuk doktoruna götürürdüm bugun kulak burun bogaza götürdüm sürelkli hasta oldugunu söyledim doktor bir baktı aaaa genizeti var alınması gerek dedi buda gelişimini yavaslatır dedi çünkü yasıtlarından kısa ve zayıf arastırma hastanesine götürcem ona göre ameliyat olucak bakalım nasıl olucak....
meral bebeginiz oldu mu olcak mı anlamadım
basak verdiğin liste güzel bazılarını biliyorum o kitaların ama emele önerdiğiini alıcam en kısa zamanda....
derya ezgi kitap okutuyor sonra da yeine koyuyor öyle mi masallah metin kural bilmiyo yırtıyo camdn fırlatıyo parmagında oynatıyo bizi bugun kagıt kalem istedi koydum masaya anlattım güzelce bak ogluk kagıda yaz resim yap benim oglum basarır yapar filan babası da anlatır tek tek kaan a mama hazırlamaya mutfaga gectim bi gelirim ki koltugu karalamıs kagıda tek cizik atmamıs kek istedi yiceginde değil de koydum tabaga parca pincik yapmıs basından asagı döküyo bir kısmıda halıda böyle bir cocuk işte kurAl yok sınır yok aklımı oynatcam:KK47:

filiz allah yardımcın olsun işin çok zor
bizimde babamız son iki haftadır evdeydi eceyle baya kaynaştılar iyi oldu..yemeğini yemediğinde babası ben yicem diyor o zaman yiyor.birde babası olunca daha iyi yiyor sanki..
yemek bizimde problem canı hiç bişey istemiyor ben uğraşırsam yiyor biraz...umudum kreşe başlayınca düzelmesi.
ece de kitapları çok seviyor,fazla kitabı yok aynı kitapları okumaktan ezberledi..şimdi o bana okuyor çok tatlı anlatıyo.
son günlerde yeni kelimesi galiba,omamaz (olamaz), anne hemen buraya gel :KK61: favori şarısıda
oyun gurubunda öğrendiğimiz (sen hiç gödünnü 3 guvakkı bi adam)

iyi geceler,
onat, şahab,duru, kaan, ceylin'e geçmiş olsun.
Yemek probleminden usanmış bir anne olarak, sizleri çok iyi anlıyorum. Aslı hala kahvaltısını karışım halinde yemek istiyor bizde öyle devam ediyoruz. Gün içindede hiç süt içmiyor ya da meyva suyu. Gece yatmadan 120cc gecede 130cc kadar sütle günü tamamlıyor üzülüyorum ama kabulleniyorumda.
Nil'in pastasından bir lokmacık istiyorum...

ececik babası yemesin diye yiyor demek. olsun olsun yesindeeee..
benimki babasına benim yemeğimi yeme diye kızıyo kaldırıyo işaret parmağını hııı diyo bide sesini kartlaştırıyo tamam yemesin sen ye diyorum yemiyo babasının ağzına zorla sokup yine hııııı yapıyoo..

filiz sana kolay gelsin bide geçmiş olsun. zor işler bunlar dimi.. sen metişi başka kbb ciyede göster bence oda var derse ve ameliyat şart derse ameliyat ettir..tekrar geçmiş olsun..

hasta olanlara gecmiş olsun onat daha yeni hastalanmıstı canım yaaa kıyamam...
metin gibi yemek sorunu olan cokmus tek degilim yani bugunu bir yumurtayla kapattık yarına allah kerim....
duygu acamadım kostümü göremedim pastayı merak ettim bak şimdi
metin hala cok siddetli öksürüyo hep cocuk doktoruna götürürdüm bugun kulak burun bogaza götürdüm sürelkli hasta oldugunu söyledim doktor bir baktı aaaa genizeti var alınması gerek dedi buda gelişimini yavaslatır dedi çünkü yasıtlarından kısa ve zayıf arastırma hastanesine götürcem ona göre ameliyat olucak bakalım nasıl olucak....
meral bebeginiz oldu mu olcak mı anlamadım
basak verdiğin liste güzel bazılarını biliyorum o kitaların ama emele önerdiğiini alıcam en kısa zamanda....
derya ezgi kitap okutuyor sonra da yeine koyuyor öyle mi masallah metin kural bilmiyo yırtıyo camdn fırlatıyo parmagında oynatıyo bizi bugun kagıt kalem istedi koydum masaya anlattım güzelce bak ogluk kagıda yaz resim yap benim oglum basarır yapar filan babası da anlatır tek tek kaan a mama hazırlamaya mutfaga gectim bi gelirim ki koltugu karalamıs kagıda tek cizik atmamıs kek istedi yiceginde değil de koydum tabaga parca pincik yapmıs basından asagı döküyo bir kısmıda halıda böyle bir cocuk işte kurAl yok sınır yok aklımı oynatcam:KK47:

kızlar günaydın nasılsınız bugün bakayım. filizcim geçmiş olsun ama bi başka daha doktora göstermekte fayda var oda aynı şeyi söylerse ameliyat ettirirsin. ayyy filiz cim metini nin yaptıklarını anlatırken sanki yağızı anlattın aynı geçen kalem istedi kağıt bak buraya yazan falan filan anlattım ama o gitmiş duvara boydan boya çizmiş anne bakkkkk deniz diyo bide :))) deniz yapmış bide sonra nedese beğenirsiniz anneee bak hoppppp :)))))) atlıycakmış denize yani

iyi geceler,
onat, şahab,duru, kaan, ceylin'e geçmiş olsun.
Yemek probleminden usanmış bir anne olarak, sizleri çok iyi anlıyorum. Aslı hala kahvaltısını karışım halinde yemek istiyor bizde öyle devam ediyoruz. Gün içindede hiç süt içmiyor ya da meyva suyu. Gece yatmadan 120cc gecede 130cc kadar sütle günü tamamlıyor üzülüyorum ama kabulleniyorumda.
Nil'in pastasından bir lokmacık istiyorum...

ayyy canım keşke beraber kesebilseydik pastamızı..
bu arada ne güsel içio çocuk kasma kendini,ben 20cl içer belki die sütlü kahve yapıorum:KK9:
fifoşşş git bakalım ama araştırma hastanesi kesin ameliyat yapar,öğrencilere ders..:KK43:nasıl anlaşılıomuş bu geniz eti??geçmiş olsun..
3 guvaklı bi adamı çook beğendim:KK16:
nil de gece ateşliydi 3,5 tan soona uyumadı.8 de servisi geldi(yılbaşı partisi için erken gitti)uyuodu,şaştım kaldım enn geç 7 de kalkan çocuk:KK37:umarım iidir şimdik:18:

tünaydın hanımlar
zor çocuklulara Allah yardım etsin ne diyim bizimki boyamalrını mama sandalyesinde yapıyodu yazlıkta öyle öğrettim şimdilerde de çalışma masaları varya küçük onda yapıyo eğer ordan alıp koltuğa koymaya kalkarsa alıyorum elinden masanda yapıcaksan yap yoksa kaldırırım diyorum tamam diyip oturuyo geri ısrar ederse koltuk diye kaldırıyorum ağlıyo zırlıyo vermiyorum ben sana sadece masanda resim yapabilceğini söyledim ama sen koltukta ısrar ettin o zaman resim yapamazsın diyorum yada dikkatini başka şeyle dağıtıyorum unutuyo

aynen ezgide sadece kitaplarını boyuyor bazen bana anne deyip sesleniyor koltugu boyuycakmış gibi yapıyor hanfendi kafa yapıyor benimle........ sakın boyama diyorum gülüyor yapmıyor...

bende alıyorum elinden istemediğim birşey yaptıgında aglasada umursamıyorum biliyor huyumu öğrendi artık...

geçmiş olsun duygucum...

ezgilerinde partisi bugun noel babo noel babo diye diye gitti okula :))

noel baba gelicekmiş onlara aldığımız hediyeleri o verecekmiş vs vs

nilin elbisesi çok güzel olmuş bende kırmızı elbise giydirdim...

desene deryacım aynıyız
ee hanımlar sizler neler yapıyosunuz yılbaşına biz aslında her yılbaşı olduğu gibi kös kös evde babmızı bekliycez diye düşünüyoduk eşimin işyerinde devir işlemleri olduğu için anca 12ye doğru geliyodu ama bu sene erken çıkabilcekmiş yine evdeydik ama dün bi arkadaş aradı bikaç çift onlarda toplancaz bende defneyi şirin bişeyler giydirim diyodum ama kırmızı elbisemiz yok şimdi ekliycem bayramlığını giydirim diyorum ahhh ah şirketin yılbaşı yemeği var bu akşam normalde eşliydi ama iptal etmişler eşsiz gidilcekmiş

valla bizde bu yılbaşı evdeyiz zaten yağız doğduğundan beri evde kutluyoruz hep beraber olalım diye. bir yere gitsek yağızı bırakmam gerekecek. evde hazırlık yaparım pasta börek çörek azcıkta evi yağıza ve babasına küçük hediye alayım diyorum süpriz yapayım onlara öyle valla evde başka nasıl olurki :)))
ay valla
nazocum ne güzel söz dinliyosa ama yağız biraz inatçı çocuk yapma dediğim şeyi inadına yapıyo veya illa başka zaman tekrarlıyo bende aslında tavrımı koyuyorum ağlasada tavrımdan vaz geçmiyorum ama bir türlü buna kanmıyo aaaaaaa ben ağlasamda fayda etmiycek anneme demiyo velet biraz dediği dedik bi çocuk bu yaşta bile hayret ediyorum valla

bizde evdeyiz

teyzemler dayımlar annemler kardeşim nişanlısı ananem yegenlerim kayınvalidem

25-30 kişi kadarız

bu yıl bizdeyiz her yıl birinin evinde toplanıyoruz...

çok keyifli gecer bizim...

herkese hediye alırız yılbaşı agacının altına koyarız yemekten sonra hediyeler açılır tombala oynarız :)))))

klasik yılbaşı kutlarız yani...

bizde evdeyiz

teyzemler dayımlar annemler kardeşim nişanlısı ananem yegenlerim kayınvalidem

25-30 kişi kadarız

bu yıl bizdeyiz her yıl birinin evinde toplanıyoruz...

çok keyifli gecer bizim...

herkese hediye alırız yılbaşı agacının altına koyarız yemekten sonra hediyeler açılır tombala oynarız :)))))

klasik yılbaşı kutlarız yani...

ama çok hoş ya toplulukta önceden evlenmeden bizde ailemle öyle kutlardık akrabalar falan tombola çok hoş oluyo bence güzel bi toplantı. biz eşim ben oğlum olcaz. eşimin tarafı pek böyle şeyleri sevmiyo yani onlar hiç kutlamazlar eeee annemleri çağırsam abimleri falan eee olmucak bu sefer onları cağırmadan yani en iyisi herkesin gönlünü yapacam diye uğraşamıcam o yüzden en iyisi eşim çocuğumla kutlamak.

çok şükür genelde dinliyo mesela az önce babaneye indik orda bi poşet oyuncak var görümcemin kızının döktü oynadı oynadı sonra hadi annecim eve topla oyuncakları dedim bi güzel doldurdu poşete bu bugünlük değil hep böyle hatta arada tutar inadı bu 2 yaş sendromu olayları bana tuhaf gelir alışık değilim ya
ne güzel derya bizde bu biz küçükken vardı annemler 4 kardeşti her sene birinde toplanılırdı 10 çocuk 10 büyük çocuklar akran çok güzel geçerdi ama artık torunlardan 3ü evli bi dayımı kaybettik zaten eşinden ayrılmıştı falan filan amaaan işte artık öyle toplanamıyoruz defnenin doğduğu 2008de abimler annemler bizdeydi dediğim gibi zaten eşim 12ye doğru geldiğinden de hiçbişey yapamadık şimdiye dek

iyi akşamlar herkese
ceylin de çok sözden anlayan bir çocuk her görn imreniyor valla kızıma
yemek dışında hiçbir problemi yok diyebilirim
okuldan geldim hemen yarım kase çorba bir de 1 çay bardağı mandalina suyu içirdim
nasıl sevinmiştim ki sevincim kursağımda kaldı şelale gibi çıkardı ne var ne yok hepsini
çok canım sıkıldı neyseee sabah geç kalktığı için yine biraz önce uyudu hiç iyi bir saat değil
biz de yılbaşında evde olacaz zaten bütün akrabalardan uzağız gurbette
Kalkıp bursaya gitmeye de üşeniyoruz haftanın yorgunluğu var üzerimizde

yeni yıl planları hoşş.
malesef ben nöbetçiyim inşallah tüm yılı nöbetçi olarak geçirmem. artık oğluşumla babası bi ara uğrarlar yanıma görmüş olurum bende. hadi ben koşturmaktan zamanın nasıl geçtiğini anlamamda eşim napcak bilmiyorum
eskiden arkadaşlarla toplanırdık vanda hiçbiişey yapamıyoruz zaten.. helede çocuklu olunca daha da zor oluyo..

X