2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

serpil sen doğum günü hediyesi olarak bakıyorsan eğer o salıncağa bence o dediğim laptobu al yaa çocuk sormuş madem niye benim yok diye:)) hoş olmaz mı?

Bende o salıncaktan düşünmüştüm bir ara ama hem nereye asacağım derdi hemde tehlikeli olabilir mi düşüncesi yüzünden bıraktım bir kenara.Biraz daha büyüsün:))))

Başak bende laptop almak istiyordum, senin ki nasıl birşey_?Daha anlamaz gibi gelmişti, ama bizim bilgisayarlara dalıyor böyle de:))

meral abla bu
Fisher Price Laptop Çocuk Bilgisayarı Eğitici Oyuncakdenizi.com fiyatı satın al

şuan sadece kelimeler fonksiyonunu kullanabilir ama biraz daha büyüyünca oyun kısmı da var saymayı öğreten bi oyun müzik moduda var klavye tuşlarının her biri nota ve melodilere dönüşüyo onuda kullanıyo v.s..tavsiye ederim kerem de düşkün laptopa bi süre bunla oynuyo sıkılınca banimkini alıp onu bana veriyoo:)))

Desene yine kurtaramayacağız bilgisayarı elinden:)))))

Ben merdiven çıkarken merdivenleri, ya da yolda arabayla giderken sıkılmasın diye arabaları sayıyorum.Geçn gün balkona çıkmış, bi ağaç , ti ağaç, çü ağaç diye sayıyor.:))))
3 e kadar rahat sayıyor, ama ben 4 dedikten sonra beç, altı dedikten sonra dedi, ya da yedi söylediysem teti dokuzdan sonra da onn diyor.
Bir tane telefonu var abc diye tüm harfleri müzikle söylüyor.İyice öğrendi, daha telefondan ses gelmeden o harfi söylüyor abc şimdilik söyledikleri.

meral bala çocuk şarkıları kareoke seti var ege şarkı söylemeyi seviyor madem onuda düşünebilirsin bak

mikrofonu da var müzik arkadan çalarken sen şarkıyı söylüyorsun çokk eğlenceli D&R da vardı ama googledan sana link vermek için arattığımda çıkmadı

tabi tehlikeli olabilir ama çağan çok dikkatli bi çocuk. hatta haddinden fazla tedbirli. çok sorun olacağını sanmıyorum. en kötü ihtimal kaldırır sonra kurarım. laptobu düşündüm de vazgeçtim sonra. ilerleyen zamanlarda bakarız. caiilounun peluşunu aldım aman pek memnun yemek yediriyo kendi yiyomuş gibi. sarılıyo o da şarkı söylüyo erkek ama napalımcanım onunda bebeği olsun dimiiii

Egehanın arkadaşı var, o da calliounun hastası.Anneannesi ona da almış, çok seviyormuş o da.Bizimki bebek olarak ayıları ile oynamayı çok seviyor.Nerede görürse ayı aldırmaya çalışıyor.Takıldığı oyuncaklar, ayı ya da peluş oyuncaklar, sarılıp sarılıp öpüyor onları, araba, top ve motor.

Kreste yılbaşı partisi var ezgilerinde ağaç süslemişler oyuncak istediler bende laptop aldım ezgiye otuncakcida bir o dikkatini çekti markası yok barbie resmi var üzerinde kelime şarkı hece sayı vs söylüyor almıştım daha oncede bozulmuştu dandik markalar çabuk bozuluyor ama gormedim fisher price görsem onu alırdım hicbirsey olmuyor oyunCaklarina
iki laptop açıp koymuslardi otuncakcida ezgi biriyle oynuyor bir kız geldi 4-5 yaslarında ezgi ona mouse uzattı al dedi kız itti ezgiyi senmisin bizimkini iten bir itisi var kızı sok oldum arandı ama :))
sonra o kıza kötü kötü baktım döverim kız seni dedi bacağıma vurdu velet :)) tam cadı ya

Bizimkilerde cuma yapacaklarmış yılbaşı partisini ama biz olmayacağız.Artık dönüşte yaş gününü kutlarız dedim:)))
İyi yapmış ezgi, aranmış kız:)))Böyle cadılarıda var:)))

yaa anlamıyorum çocuklar çok ciddi sinirli öfkeli. canım d,yosun ters ters bakıyolar. bu beni üzüyo. dışarı çıkıyoruz çağan çocuklarla iletişim kurmaya çalışıyo yüzvermiyolar sonra bizimki kendi başına bi oyun uyduruyo hepsi çağanın yanına gelip oyun aleti her ne ise almaya çalışıyolar falan bende sinir oluyorum tabii..
umarım büyüyüncede sosyal olmaya devam eder

tabi tehlikeli olabilir ama çağan çok dikkatli bi çocuk. hatta haddinden fazla tedbirli. çok sorun olacağını sanmıyorum. en kötü ihtimal kaldırır sonra kurarım. laptobu düşündüm de vazgeçtim sonra. ilerleyen zamanlarda bakarız. caiilounun peluşunu aldım aman pek memnun yemek yediriyo kendi yiyomuş gibi. sarılıyo o da şarkı söylüyo erkek ama napalımcanım onunda bebeği olsun dimiiii

valla canım haklısın bi bebek leri onlarında olsun bizimkide caiilo yu çok seviyo sabah kalkar kalmaz anne aç aç kaka diyo kaka caillomuş yani bi tane oyuncağı sağlam oda caillo salıncak meseleside bende biraz erteledim bizim çocuk çünkü kendini atmasını çok seviyo biraz daha büyün diyorum koltuk tan koltuğa atlıyo kaçkere yanında değilken düştü o yüzden erteledim biraz bende

Kreste yılbaşı partisi var ezgilerinde ağaç süslemişler oyuncak istediler bende laptop aldım ezgiye otuncakcida bir o dikkatini çekti markası yok barbie resmi var üzerinde kelime şarkı hece sayı vs söylüyor almıştım daha oncede bozulmuştu dandik markalar çabuk bozuluyor ama gormedim fisher price görsem onu alırdım hicbirsey olmuyor oyunCaklarina
iki laptop açıp koymuslardi otuncakcida ezgi biriyle oynuyor bir kız geldi 4-5 yaslarında ezgi ona mouse uzattı al dedi kız itti ezgiyi senmisin bizimkini iten bir itisi var kızı sok oldum arandı ama :))
sonra o kıza kötü kötü baktım döverim kız seni dedi bacağıma vurdu velet :)) tam cadı ya

aferim ezgiye kendini korumuş valla
gerci böyle seyler hoş diil ama kız aranmış o yüzden iyi olmuş :)))

benim doğum günü hediyemi söylemedim değil mi size ..idefix sanal kitap fuarından 196 tl lik kitap aldım bunun 45 tl lilk kısmı bana gerisi kereme:)).biraz kendimi kaybettim evet ,ama keremle ikimizinde en mutlu huzurlu olduğumuz anlar kitap okuduğumuz anlar...kitap sevgisini yeni kitaplarla ve heran ulaşabileceği boydaki kitaplıkla pekiştirmek niyetim ,umarım çok hoşuna gider..ve hep hayatında olur kitaplar..montesori felsefesinde kitapların yüzü çocuğa dönük olmalı ve her an istediğinde ona ulaşabilmeli diyor.bu kitaplıkta onun için taşalanmış..birde şu kitaplığın siparişini verdim marangoza ..kitaplarımız gelsin kitaplık kurulsun ..çok güzel bir süpriz olacak kereme:21: ben bile heyecanlandım yeni kitaplığımızı hayalliyorum odasında..inşallah istediğim gibi olur

ekleyebilmişim site değiştiğinden beri ilk kez resim yüklüyorum demek ki:)

Son düzenleme:
slm kızlar dogum günü gecenlere nice nice senelere saglıcakla.....
basak cok güzelmiş kitaplık metin in de panda pandi diye bir kitabı var gecen baktım resimlerine bakarak oynuyo ama anlamıyo tam sevindim okuyo diye bir baktım yırtmıs aklı ermiyo daha....lcw nin katalogu var ordakilere bayılıyo bir kız var ece sanıyo sürekli onla konusuyo yediriyo içiriyo

sevda nbr cocuklar nasıl metin de hasta bu cocuk hep hasta öksürük burun akıntısı....
ve sinirlerim tepemde yemiyo yemiyo yemiyo sinirden sac kalmadı kafamda elimde tabak dolan dur peşinde tükürür agzından cıkarır agzında bekletir ama yemez yemeyen cocuk cok zor yesin naparsa yapsın yaramazlık hersey aclıktan ballı süt içiyo enerji toplmak için bazen süt vermiyorum kan sekeri düşüyo sızıyo...
nazo masallah kızın yiyomus cok sanslısın
serpil cagan da yemiyo ya takviye bişiy veriyo musun

X