2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

naber kuzicim nasılsın doğru valla canım öyle bian geldiğinde durup düşünüyorum ya ikiz üçüz çocukları olan ne yapsın diyorum buarada yağız şuanda beni ısırıyo tepemde resmen herelde kuzicim allah ona göre sabır veriyo çünkü allah kimseye kaldıramayacağı bir yük vermez heralde canım

kızlar bişey dikkatimi çekti sizin bebişler konuşma cümle olarak bihayli güzel ilerleme kaydetmiş ama yağızda çok fazla cümle daha kuramıyo yani ama bişey söylediğimizde birkerede tekrarlıyo bide kendi kendi dilinde muhabbet etdiyo bize anlatıyo ama tabi anlayamıyoruz sizce geç mi kalmış yağız yaşıylarına göre

naber canım valla 2. yağız evde zor valla ben yağızla zor başa çıkıyom doğrusu bu

İyiik canım, sen nasılsın_?
Kolay gelsin temizlik varmış evde:)))
Cümle kurma konusunda daha geç kalmış değilsin.Egehanda daha tam cümle kuramıyor, kızlar daha çabuk konuşurlar deniyor.Sanırım gerçekten öyle:)))

iyi valla canım dün bugün çok yoruldum ömer eve gesin diye bakıyorum valla beni anca duş getirir kendime. öyle canım sevindim valla gerçekten öyle galiba kızlara bakıyorum yaşıt olanlara daha daha bi önde gidiyolar. Canım egehan süt içiyomu yağıza bir türlü içiremiyorum

merhaba:))
gözümden uyku akıo valla gidip yatsam,karnım aç burda ne işim var?merak ettim..
nil 1 saatte uyudu gene işallah bu gece uyur..
ezgi nası oldu?
ne vardı başka??
öpüorum anacımm:))

selam kızlar ya elektirkli ev aletlerinden korkan var mı başar çok korkuyo evi bile süpüremiyorum bırak blendır açamıyorum.birde erkek anaları çocukların saçın nasıl kestiriyorsunuz son kestirdiğimizde kendinden geçti bir daha götüremem

meraba rüyacım bir ara yağızda aynı şeyi yaptı ama alıştı artık özellikle elektirik süpürgesi onunla süpüre süpüre hatta bazen oyuncak niyetine bile kullandık şimdide onun vuuuuuuuu arası oldu elektirik süpürgesi tutuyo sapından koca gün onu gezdiriyo şimdi iyi alıştı ben de çok korktum bir ara alışmıcak diye ama alışıyo merak etme saç konusu da ilkte bizde çok sorun yaşadık onuda ben makinanın sesine bağlıyorum ses li aletlerden korkuyorlarya hatta saç kurutma makinası özellikle ondan tepki yarattı diye düşündüm sonra yazın ben asker tıraşı yaptırdım buarada elektirik aletlerin sesine alıştı sonra çok hoşuna gitti hatta 1 ay önce tekrar kestirdim ve abim hatta tıraş etti gene fena değildi sonlara doğru sıkıldığı için biraz mır mır yattı yani canım bence başarda heralde elektirikli aletlerin sesine has has olduğu için tepki yarattı galiba alışınca bence sorun yaşamassın

Günaydınlar herkese,
Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.Egehanı babası meydana götürdü, bende ofise geçtim.Ben çalışayım onlar gezsin bakalım:))))
Evet canım gece yatarken içiyor bir biberon süt.Ama gündüz vermiyorum.Sadece gece veriyorum.

İlk başlarda Egehanda çok korkuyordu.Kullandıkça alıştı.Başarda alışır yavaş yavaş.Saç kurutma makinesini ben çok fazla kullanmadığım için hala onun sesinden korkar.Ama diğer sesli aletlerle sorun yaşamıyoruz artık.
2 kez kestirdik daha saçlarını.İkisindede sorun çıkardı.Ama yavaş yavaş ona da alışacaklar.
Aynen senin dediğin gibi, kullandıkça alışıyorlar.Bizde de artık elektrikli süpürge oyuncak oldu.Onunla oynamaya çalışıyor, bir de aç aç diye bağırıyor.

günaydın kızlar cumhuriyet bayramınız kutlu olsun. öylemi meralcim heralde kolay bi şekilde süt içti alıştırmak gibi sorunun olmadı ama bizimki içmedi alıştırmak için herşey de yaptım ama olmuyo işte bazen oda zorla

günaydınlar:)) hepimizin cumhuriyet bayramını kutlarım umarım cocuklarımıza barış dolu mutlu bir ülke emanet edebiliriz.
benimde kızım cok korkuyordu ses cıkaran aletlerden hele maktap cıldırcak gb oluyordu ..evi süpürürken sapından tutturdum blendr yaparkan gel vuuuuu yapalım dedim düğmesine bastırdım vs vs şimdi alıştı küçük oyuncak süpürgesivar o da benle ev süpürüyor şimdi hamarat kızım:))

tünaydın hanımlar
cumhuriyet bayramınız kutlu olsun.
ece de korkuyor süpürge sesinden,eskiye göre biraz azaldı ama hala kaçıyo çalıştırınca süpürgeyi :)matkap yada yükses bir ses duyduğunda 'anne ses duydu' diyor :)
zamanla aşacaklar bu korkularını
bizim kız bu günlerde gece 4 gibi uyanıp uyumuyor,saatlerce dönüp duruyor yatakta.sinirden midem ağrıyor

bu günlerde annneciğim demeye başladı özellikle birşey istiyorsa,ben ilgilenmeyincede babaya gidiyo babaaa babaa babacııım :) çok tatlı oluyor

merhaba..
ben de kutlarım cumhuriyet bayramımızı..ama yerimde oturduğum için emin değilim kızımın Türkiye cumhuriyetinde yaşayacağını(
nil de korktu bayaabi de elektrik süpürgesinden ama kucaamda berabersüpüre süpüre alıştık .2 tane var evde birinin de uç kısmını nile verdim hadi yardım et die o da işe yaradı..
güzel,basit bi kurabiye Tarifine ihtiyacım var:))

slmlar kızlar çok kötüyüm dün dişim ağrıyodu sonradan iyce azdı çıldırma noltaSına geldim 4 tane apranax içtim iki kere duş aldım belki rahatlarım die ama yok yok geçmek bilmiyo kafamın yarısı yüzümle beraber ağrıyo eşim geldi dişçiye gittik ama sinirlerim o kadar bozuldu o kadar kötü bi ağrı varki ağla ağla içim çıktı ağlamaktan adama ağzımı zor açtım hemen uyuşturdu ama kesmedi sonra daha kuvvettli yaptı o rahatlattı çok kötü çürük varmış ve altıda feciii iltihap açtı temizledi açık bıraktı iltihap aksın dedi beş gün sonra çağardı ama sanırım kurtaramıca çekicez dedi dedim beni kurtar napıyosun yap bugün hala fenayım dayak yemiş gibiyim resmen kendimden geçtim halada arada zıplatıyo

nazocum çok geçmiş olsun diş arasını en iyi bilenlerden birisiyim bende çok çektim dişten canım. insanın gözü hiçbişey görmüyo

Geçmiş olsun nazo, gerçekten zor işin hayatım.

Duyguuuu, bu yazdığını anlamadım:)))))ama yerimde oturduğum için emin değilim kızımın Türkiye cumhuriyetinde yaşayacağını(

Maşallah eceye:)))))Şimdiden neyi nasıl yaptıracaklarını biliyor bu veletler:)))
Egehana da Anneannesi sen kimin oğlusun deyince anneanne diyor. Ben sorunca bana anne diyor, babası sorunca da baba diyor.
Bu şebeklikleri olmasa zaten:))))

saolun kızlar resmen perişanları oynadım yaaa
bu arada bizimki çok işçi benle temizlik yapıyo çok güzel masa hazırlıyo üstelik yemek bittimi oturulmaz kalkıcaz masayı toplıycaz ve illa örtüsünü örtücez dielim eşim saol eline sağlık teşekkürler desin baba men men dio hemen babası onada teşekkür ediyo bizimki elektrik süp. elektrikli alet daha önce korkmazdı sonrada başladı ama bağırıp ağlamıyo açtığımı görünce koşa koşa koltuğuna çıkıp oturuyo kalkmıyo saç kurutma korkmuyo hatta yıkandımı hemen gidip alıyo kurut die konuşmaya gelince defne 4-5 kelimelik cümleler kuruyo ama kesinlikle kızlar daha etkin benim arkadaşım oğluda 3 yaşından sonra açıldı doktor çok normal erkek çocuklarda çok görülen bi durum demişti

canın sana tahinli kurabiye tarifi vericem hem kolay hemde mlz. az
2 çay bardağı sıvı yağ,
2 çay bardağı tahin
2 çarbağı pudra şekeri
alabildiğine un

şimdi canım karbartma tozu yok yazmadım zaten hamur zor toplanıyo şaşırma kulak memesi kıvamında olacak istediğin şekli verebilirsin ben yuvarlak şekil veriyiordum ama bir kere hamuru merdene yardımı ile çok az açtım tabi bi 2cm kalınlığında sonra bıçakla baklava şeklinde kestim 190 derece fırında pişene kadar anlıyon zaten ortlama 25 dk. ioluyo. ama çok hoş. ağızda dağılıyo bazı kişiler tereyağlı kurabiye bile zannediyo ayyyy bende özendim şimdi valla yapacam bende akşama çaya bence yap canım sonara bana haber ver ama nasıl oldu şimdiden afiyet bal şeker olsun

bu kurabiyeyi bende biliyorum evet çok lezzetli yalnız bi püf nokta pişince hemen tepsiden alma soğusun yoksa dağılıyo
eğer oğlun kelime çıkarıp cümle kuramıyosa telaş etme hiç kelime çıkaramıyosa doktoruna sorabilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…