2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Çok doğru söylüyorsun filiz:)))
Teyzemin kızı ikizlere hamile, sanırım bir aya kadar doğum yapacak.Bir erkek bir kız olacak nasipse.Ama onun ikizlere hamile olduğunu duyduğumda evde egehandan 2 tane olmasını düşünemedim:))))Üçü bırak 2 bile fazla.Aman sağlıklı olsunlarda biz bir tanesiyle başa çıkmaya çalışalım:))))

bence de valla, ben Elif tüp bebek olduğu için büyük bi ümitle ikiz beklemiştim, çok istemiştim ama Allahın sevgili kuluymuşum galiba, Allah kulunun huyuna suyuna göre veriyo sanırım :)) benim gibi sabırsıza fazla bile.

naber kuzicim nasılsın doğru valla canım öyle bian geldiğinde durup düşünüyorum ya ikiz üçüz çocukları olan ne yapsın diyorum buarada yağız şuanda beni ısırıyo tepemde resmen herelde kuzicim allah ona göre sabır veriyo çünkü allah kimseye kaldıramayacağı bir yük vermez heralde canım
evet canım aynen öyle maddi manevi yıkım yoksa

kızlar bişey dikkatimi çekti sizin bebişler konuşma cümle olarak bihayli güzel ilerleme kaydetmiş ama yağızda çok fazla cümle daha kuramıyo yani ama bişey söylediğimizde birkerede tekrarlıyo bide kendi kendi dilinde muhabbet etdiyo bize anlatıyo ama tabi anlayamıyoruz sizce geç mi kalmış yağız yaşıylarına göre

geç kalmış falan değil merak etme, zaten 2 yaşından önce öyle net cümleler kuramıyo hiçbiri, çocuğa göre de değişiyo tabi ama herşeyin bi zamanı var, birde çocuklar duruyo duruyo birden bire normal konuşmaya başlıyo bi anda zamanı ve yaşı gelince.

iyi valla canım dün bugün çok yoruldum ömer eve gesin diye bakıyorum valla beni anca duş getirir kendime. öyle canım sevindim valla gerçekten öyle galiba kızlara bakıyorum yaşıt olanlara daha daha bi önde gidiyolar. Canım egehan süt içiyomu yağıza bir türlü içiremiyorum

Sütü gece uyurken vermeyi denedinmi hiç, uykusunda içer belki biberonla. genelde çünkü sütü sevmeyen çocuklar uyurken anlamadan içiyolar.

selam kızlar ya elektirkli ev aletlerinden korkan var mı başar çok korkuyo evi bile süpüremiyorum bırak blendır açamıyorum.birde erkek anaları çocukların saçın nasıl kestiriyorsunuz son kestirdiğimizde kendinden geçti bir daha götüremem

Elif'te çok korkar, ses çıkaran hertürlü ev aletinden korkuyo, en büyük derdimizde süpürge, aklı çıkmış gibi koşa koşa evin öteki ucuna kaçıp saklanıyo, ama bir iki seferdir daha iyi, önce kaçıyo ama sonra yanına getirip elini sürdürüyorum falan enazından yanında durabiliyo. Birde kapalıykende yanına yaklaşmıyodu şimdi alıp oyun oynuyo. geçen gün matkapla bir işi vardı eşimin, matkabı gördüğü anda, elimden tutup çeke çeke yatak odasına götürdü beni, boğazımı sıkarcasına boynuma sarıldı, iş bitene kadar orda öyle bekledik. :))

Geçmiş olsun nazo, gerçekten zor işin hayatım.

Duyguuuu, bu yazdığını anlamadım:)))))ama yerimde oturduğum için emin değilim kızımın Türkiye cumhuriyetinde yaşayacağını:KK43:(
Maşallah eceye:)))))Şimdiden neyi nasıl yaptıracaklarını biliyor bu veletler:)))
Egehana da Anneannesi sen kimin oğlusun deyince anneanne diyor. Ben sorunca bana anne diyor, babası sorunca da baba diyor.
Bu şebeklikleri olmasa zaten:))))

Duygu'nun o cümlesini bende anlamadım, sanırım Nil dahil olmuş o anda konuya :))

Egehan'a bak sen, az üç kağıtçı değil bunlar, parmaklarında oynatıyolar bizi bit kadar boylarıyla :)

Şikayet etmiyim diyorum ama dayanamıyorum, dün kuzenime oturmaya gittik, üç tane çocuğu var onunda, oynadılar falan iyi güzel, sonra başladı haylazlığa, oraya gitme diyorum, hiç oralı değil, Eliiiiifff diye yırtınıyorum dönüpte bakmıyo bile, bu huyuna okadar kızıyorum ki anlatamam, okadar umarsız, duyarsızki işine gelmeyince, mandalinayı soyuyo kabuklarını yere atıyo, annecim kabukları tabağa koy diyorum nerdeyse beş altı kez tekrarladım, bu ne diyo diyip de kafasını bile kaldırmıyo, işine geldiği zaman anlamasa neyse diycem normalde çöpe at dediğim zaman mutfağa götürüp çöpe atabildiğine göre anlıyo, ama damarı tuttumu tutuyo, elinden aldım bende mandalinayı falan bu seferde öyle bir sinir krizine girdi ki, tutamıyorum, sesi kısıldı artık bağırıp ağlamaktan, yerleri dövmekten kendinden geçecek nerdeyse, bu seferde sakinleştirmeye uğraştık, Ayyy deli etti beni deli. Bu kadarcık velette bu sinir nasıl oluyo anlamıyorum.

Kuzenimin eşi diyoki, 2 yaş sendromu gerçekten var, evin patronu benim havasına girip kendini kabullendirmeye uğraşıyo diyo. Aaaaa yandık valla:eek:lmaz:

Filiz aynısı bizde de var.Canı istediğinde yapıyor, canı istemezse kılını kıpırdatmıyor. istediği birşey varsa ve olmadıysa kendini yerden yere atıyor.Sinir krizi geçiriyor.
dün akşam kardeşimle telefonda konuşuyoruz o istedi, o arada da biz konuştuğumuz için vermedim.Kendini yerlere attı, bağırmaya başladı.Hadi vereyim dedim bu seferde o sinirle kendini yere attı tekrar, sinir krizi geçirdi:)))))Biz yaklaşık 1 yaşından beri bu sinirlere alışığız.Aşırı derecede sinirli.Sakin olduğumda gülüp geçiyorum ama bazen benim de kafam attığında kaçıyorum odadan.Tabii o da peşimden geliyor bu sefer.

bu kurabiyeyi bende biliyorum evet çok lezzetli yalnız bi püf nokta pişince hemen tepsiden alma soğusun yoksa dağılıyo
eğer oğlun kelime çıkarıp cümle kuramıyosa telaş etme hiç kelime çıkaramıyosa doktoruna sorabilirsin

evet canım çok lezzetli haklısın.yok söylenen şeyi söylüyo mesala hapşurduğu zaman çok yaşa diyom oda tekrarlıyo geçen gün odada yağız bende mutfakta hapşırdı sonra kendi kendine çok yaşa diyo öyle sorun yok .ama duyuyorum bu yaşta kendini çok güzel çocuklar var o yüzden kafama takıldı.

filizcim denedim ama oda olmadı neden mi bizimki zor uyuyan bi çocuk uyudumuda tam uyur ve uykusunun hiç bir şekilde bozulmasını istemez. heralde bi 10 kere denemişimdir. ve son 3 denemede bastı çığlı neden uykusunu bozuyormuşum diye. evet kuzicim meralin dediği gibi bizdede o 2 yaş senderomu var herşeyi ağlayarak yaptırıyo kendini yerlere atıyo ama ben bide şöyle dişünüyorum en azından kendimi çocuğumun davranışlarına bakıyorum heraldede kendini net ifade edemiyor daha tam anlamı ile oyun kuramıyo diye bu tip tiriplere giriyo diyorum sabır sabır diyorum ama bazen banada geliyorlar valla geçecek diye ümit ediyorum her geçen mevsim adına ümitleniyorum mesala bu yaz zor geçti tehlikelere açık ,sürekli peşinde olmak gerekti inş. diyorum seneye yaz daha iyi olacak rahat olacam diyorum sizce olacaz mı kızlar

kızlar bebişlerinizin öğünleri nasıl bide gece muhallebi veriyormusunuz . neden böyle sordum yağıza ben öğünlerini söyle veriyorum tabi verebilirsem zorla yemek yediği için. bu soruyu sormamın nedenide sanki biraz zor kilo alıyo gibi geliyo o yüzden. ben kahvaltı,meyve,çorba,ikindi akşam vaktine doğru sebze veya makarna pilav türü bunları yoğurtla sonra muhallebi bu arada sütü tıkıştıra bilirsem süt. sizlerin menüsü nasıl genelde. buara yağızın kilosuda 2 aydan beri gitmiyorum doktora ama heralde en fazla 11,5 kilo olmuştur diyorum ama galiba biraz biz yaşıtlarımıza göre minyonda gidiyoruz.

desenize bunların sinirinden bizim sinirlenmeye hakkımız yok, bende o kadar sabırsız bi insanımki, kendime zor hakim oluyorum, arkadaşımın çocuğu 2,5 yaşında geçen psikoloğa götürmüş, depresyonda demiş doktor :))) hey Allahım dedim, biz küçükken gittiğimiz yerde ayağa kalkacak olsak annem şöyle göz ucuyla bi bakardı, bizde ne depresyon kalırdı ne bişey, mıhlanır kalırdık oturduğumuz koltuğa :)))

boncuk, süt içmemesi kötü ya, içine bişey karıştırsan nesquik, meyve falan gibi diycem ama içmeyen onu da içmez heralde, yoğurt, peynir yiyosa onlara ağırlık ver bari,

bizimki sütü seviyo ama ben sadece gece uykusunda veriyorum, çok nadir gündüz veriyorum, fazlası da demir eksikliği yapıyomuş diye, yani normalde içtiği süt 300 ml falan günde, az mıdır acaba?

desenize bunların sinirinden bizim sinirlenmeye hakkımız yok, bende o kadar sabırsız bi insanımki, kendime zor hakim oluyorum, arkadaşımın çocuğu 2,5 yaşında geçen psikoloğa götürmüş, depresyonda demiş doktor :))) hey Allahım dedim, biz küçükken gittiğimiz yerde ayağa kalkacak olsak annem şöyle göz ucuyla bi bakardı, bizde ne depresyon kalırdı ne bişey, mıhlanır kalırdık oturduğumuz koltuğa :)))

boncuk, süt içmemesi kötü ya, içine bişey karıştırsan nesquik, meyve falan gibi diycem ama içmeyen onu da içmez heralde, yoğurt, peynir yiyosa onlara ağırlık ver bari,

bizimki sütü seviyo ama ben sadece gece uykusunda veriyorum, çok nadir gündüz veriyorum, fazlası da demir eksikliği yapıyomuş diye, yani normalde içtiği süt 300 ml falan günde, az mıdır acaba?

canım neler karıştırmadım en sonunda bende nesquik aldıım içiriyom ama 1 su bardağını geçmiyo. bence hiç içmesinden iyi kuzucim zaten fazlasınında zararlı olduğunu bende duydum. peynir yoğurt veriyorum ama aslında ne biliyo musun kuzicim inan ben daha yağızın neyi sevip sevmediğini anlamadım belki komik gelcek ama öyle çünkü her şeyi zorla binbir dertle yiyiyo öğün zamanı geldiğinde valla kara kara düşünüyorum. 1 yaşına kadar herşey güzeldi ama 1 yaşından sonra resmen kabusa döndü. ve ben var yiyen çocuğa bayılırım sıkım sıkım tombik çocuklara ama napalım sağlıklı olsunda buna şükür diyeyim dimi kuzi

kızlarr selam nasılsınız,beni unutmadınız dimi:))))
4 ay olmuş giremeyeli,taşındığım apartman yeni olunca internet anca geldi
umarım herkes iyidir,bomba haber falan yok dimi ( yeni hamileler falan)
neyse artık burdayım ,özledim walla hepinizi,
bizde değişik birşey yok,bizim kızda hala cümle olarak konuşmuo,yani kızlar erken konuşur bizde tutmadı

bizde değişik birşey yok,bizim kızda hala cümle olarak konuşmuo,yani kızlar erken konuşur bizde tutmadı

meraba bede 1 haftadan beri üyeyim 09.01.09 doğumlu yağız adında bi oğlum var bende seçil tanıştığıma sevindim ya sizin isminiz bi mahsur yoksa öğrene bilirmiyim

hoşgeldin seçil allah bağışlasın oğlunu,
bende 2 senedir buradayım kızım berrak 2009 ocakta beklıoduk ama 24 aralıkta geldi kısmet işte,taşındığımdan dolayı epey giremedim yeniden geldim aranıza
adım esra canım memnun oldum tanıştığıma...

Son düzenleme:
meraba esracım berrak çok cici bi kızmış allah bağışlasın canım seninkinide yağızda normalde şubatlıydı ama 1 ay önceden acil sezeryanla aldılar. ve ocak doğumlu oldu.

esra bişey soracam gece muhallebi veriyormusun. besin öğünleri nasıl anlata bilirmisin,

Esra hoşgeldin canım
Seçil sen de hoşgeldin ben de Gamze 16 ock 2010 doğumlu bi kızım var
ben muhallebi vermiyorum yatmadan yarım saat önce süt veriyorum..Ben daha hiç muhallebi vermedim hep kabız olan bi çocuktu o yüzden denemedim bile.
Konuşma meselesine takılma canım benim kız da ancak iki kelime basit cümleler kurar ''Anne aç''''Baba otur '' gibi
Aramızda en süperi nazo nun kızıdır Maşallah ..Ama sen burdaki yazılanları okuyup karşılaştırma yapma..Çünkü erken konuşmanın ya da cümle kurmanın zekayla alakası yok..sonuçta tekrar ediyomuş çok şükür duyma sıkıntısı da yok...Sağlıklı olsun yeter canım..

Günaydın kızlar.

Gerçekten haklısın canım yaaa, bizde ne depresyona girdik diye bişey vardı, ne de bizi adam yerine koyanlar:))))) Göz ucuyla bakardı annem ya odalarımıza giderdik, ya da onun dediğini yapardık.Ben 16 yaşındayken en küçük kadeşim 1 yaşındaydı.O bile annemin bakışıyla kaçacak delik arardı.Bağırmaya filan gerek kalmazdı.Bunlar bize laf geçirmeye çalışıyor, biz onlara değil.

kızlar bebişlerinizin öğünleri nasıl bide gece muhallebi veriyormusunuz . neden böyle sordum yağıza ben öğünlerini söyle veriyorum tabi verebilirsem zorla yemek yediği için. bu soruyu sormamın nedenide sanki biraz zor kilo alıyo gibi geliyo o yüzden. ben kahvaltı,meyve,çorba,ikindi akşam vaktine doğru sebze veya makarna pilav türü bunları yoğurtla sonra muhallebi bu arada sütü tıkıştıra bilirsem süt. sizlerin menüsü nasıl genelde. buara yağızın kilosuda 2 aydan beri gitmiyorum doktora ama heralde en fazla 11,5 kilo olmuştur diyorum ama galiba biraz biz yaşıtlarımıza göre minyonda gidiyoruz.
Egede sorun yaşamadım canım, emmeyi bıraktığı günden itibaren akşamları süt vermeye başladım.Sorunsuz içti.
Akşam 6 gibi yemeğini yediyse, yatmadan evvel danonenin pudinglerinden yiyor bir yada 2 tane.Ya da evde sütlaç filan varsa ondan yediriyorum bir kase.

Hoşgeldin esracım, unutur muyuz seni ve berrağı:))))Nasılsın görüşmeyeli.Berrak nasıl_?Epeyce bir hamilemiz var sanırım.Kuzi bu günlerde doğum yapacak, smrisk hamileymiş.Deniz hamile.Sevda ile filiz zaten doğum yaptı bebekler kocaman oldu:)))Haberler böyle buralarda:)))Başka aklıma gelen yok ama.

Esra hoşgeldin canım
Seçil sen de hoşgeldin ben de Gamze 16 ock 2010 doğumlu bi kızım var
ben muhallebi vermiyorum yatmadan yarım saat önce süt veriyorum..Ben daha hiç muhallebi vermedim hep kabız olan bi çocuktu o yüzden denemedim bile.
Konuşma meselesine takılma canım benim kız da ancak iki kelime basit cümleler kurar ''Anne aç''''Baba otur '' gibi
Aramızda en süperi nazo nun kızıdır Maşallah ..Ama sen burdaki yazılanları okuyup karşılaştırma yapma..Çünkü erken konuşmanın ya da cümle kurmanın zekayla alakası yok..sonuçta tekrar ediyomuş çok şükür duyma sıkıntısı da yok...Sağlıklı olsun yeter canım..

meraaba gamze tanıştığıma sevindim. muhallebi vermedin demek ben gece muhallebi veriyorum da hani derlerya muhallebi tok tutar o yüzden acaba iştahı açık bi çocuk diğil diyorum çünkü sabah kalkıyo bilerek 1 saat bekliyorum ama niyede zorla yediyorum .ayyyyy valla kızlar ben beslenme konusundan çok çektiğim için kafanızı çok ağrıtıcam heralde takıntı oldu bende valla. evet gamzecim haklısın her çocuk farklıdır sağlıklı olmaları önemli canım kızını allah bağışlasın .

günaydın kızlar. ben hala temizliğin hakkından gelemedim ama kolayladım bi salon kaldı onuda bugün halledecem ve bitecek inşallah derin bi temizlikti eeeeeee yağızla anca oldu valla ama neyse bitecek çok şükür. aslında bugün hava güzel dışarı çıkıp hava almakta güzel olur ama aaaaaaaaaa seçil cayma bitir ve kurtul diyorum evet ben bitireyim ::::::))))))))))))

Seçil, bizim bir arkadaşımız var burada, inaysa.Onun oğlu çağanda doğduğundan beri yemekle ilgili sorun var.Kızacağız hergün çeşit çeşit hazırlardı yemekleri.Hiç birinden kaşık aldıramazdı.Hala da yeme sorunu var çağanın ama artık inci kendini rahat bıraktı, gitmedikleri dr. kalmamıştı, çocuğun yemesi için.Artık eskisi kadar üstüne düşmüyor, Kendiside rahatladı, çocuğuda rahat bıraktı.Kilo almamsı problem değil bence.Boyu normalse, sağlığı yerindeyse çok fazla üstüne düşme sende.İnci ne zamandır girmiyor.Onunla konuşsan çok rahatlarsın, onun çektiklerinden sonra sen benim çocuğum yiyor demeye başlarsın:))))

Seçil, bizim bir arkadaşımız var burada, inaysa.Onun oğlu çağanda doğduğundan beri yemekle ilgili sorun var.Kızacağız hergün çeşit çeşit hazırlardı yemekleri.Hiç birinden kaşık aldıramazdı.Hala da yeme sorunu var çağanın ama artık inci kendini rahat bıraktı, gitmedikleri dr. kalmamıştı, çocuğun yemesi için.Artık eskisi kadar üstüne düşmüyor, Kendiside rahatladı, çocuğuda rahat bıraktı.Kilo almamsı problem değil bence.Boyu normalse, sağlığı yerindeyse çok fazla üstüne düşme sende.İnci ne zamandır girmiyor.Onunla konuşsan çok rahatlarsın, onun çektiklerinden sonra sen benim çocuğum yiyor demeye başlarsın:))))

öylemi meralcim doğrudur valla ya sağlığı iyi çok şükür biz biraz zaten minyonuz boyumuz nasıl diim 80 cm olmuştur kiloda heralde en fazla 11,5 dur diye düşünüyorum en son 18. ayda kontrole götürdüm kısmetse 24. ayda götürecem bi problem olmassa hastalık gibi.

X