2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydınlar kızlar, nasılsınız_?
Bu aralar sayfalar hareketlendi , iyi oldu yaaa:))))
Bu arada linay'dan haberi olan varmı niye girmiyo acaba
İş yerinden giremiyor filizcim aylin, engellemişler:))Eve gidince de zaten çocukla uğraşırken girmem zor olur diyor.
Kızlar bu arada geçenlerde Semra (Smrisk) ile görüştüm hepinize çok selamı var birde güzel bir haberi var 2.5 aylık hamileymiş
Ay maşallah bir bebeğimiz daha olacak desene.

günaydın hanımlar...

bu ne doğuran doğurana ya ... daha benimki bebek büyütemedim ki ikinciyi düşüneyim :)))

aramızda yatıyor gece uyanıp 21 aydır gece deliksiz uyumadım daha... hergece uyanır muhakkak yanımıza gelir almazsak sabaha kadar otur başında dur elimi tutuyor elimi çekiyim diyorum uyanıyor...
Bizimki kalkıp gelmiyor ama yatağından bağırıyor.2 gecedir gecede 2-3 kez uyanıyor yine.Sanırım dişler yine etkilemeye başladı.Elleride ağzında.Son azıları çıkaramadık gitti.

Bu sabah kreşe gittik, bu sefer babası ben bırakayım dedi.Yok illaki bende gidecekmişim. Neyse beraber girdik bahçeden, bizimki kendi başına merdivenleri çıktı, zili çaldı.Kapı açılır açılmazda bize bay bay yapıp girdi içeri.Hani bana öpücük dedim, geldi bir de muckladı döndü, tekrar girdi içeri:)))Çok mutlu oldum.Benim oğlum büyümüşte okullu olmuş artık:)))))

bizimkide acaip babacı oldu baba gelmeden uyumak istemiyo bizim babamızda bi hafta erken bi hafta geç geliyo geç geldiğinde defnenin gözünden uyku akıyo ama yinede illa bekliycem dio dün zor yatırdım ben artık epeydir ne gece ne gündüz sallamıyorum kendi kendine yatıp uyuyo yalnız bu ara gece babayla uyusun istiyo babada yanına yatıyo uyuyunca kalkıyo fakat gece wcye kaldırıyorum die yatağının korkuluğunu çıkarmıştım gece kalkıp babasının yanına geliyo illa onla yatıcak eşimde yanımıza alıyo ama böle böle alışıcak die korkuyorum kendimi yırttım yanımızda yatmasın die yazlıkta bile yalnız olduğum halde yanımda yatırmadım çocuk 2 yaşına geldişimdiden sonra alışcak gece aldım yatağına götürdüm nası kızıyo bana babam babam dio dedim sen yat baban geliyo dedim eşimede dedim it biraz pışpışla yatağında sonra uyumuş eşim geldi dedim bikaç gece uğraşalım olmııycak yoksa böle

bu arada bi ay oldu emziği bıraktık

biz atamadık emziği nasıl bıraktınız...

benimki emzikle uyuyorçok kolay nasıl uyutucam sonra onu bilmiyorum...

bu arada yatma işide ataeşliydi birkaç gecedir kontrolü kolay olsun diye aldık yanımıza alıştı tabi şimdi büyük sorun oldu ...

büyüdüler artık ya sabaha kadar ne zaman uyuycak bilmiyorum valla

Biz emzik kullanmadık, rahatım.
Ateşli olduğu zamanlarda ben egenin odasında yattım.Yatağa almadım.Gece onun odasındaki yatakta yatıyordum, uyandığında mızıklarsa alıyordum, ama kendi odasında olduğundan gece bizim yatağa gelme olayı olmadı.Sende öyle yap istersen derya.

bizimkide onsuz uyuyamıyodu ben kedni emziğini sakladım eski küçük bi emziğinin ucunu kestim bi sabah onu vermeye başladım tabii beğenmedi attı memişi dedi memişi bu iştededi ııı mııı dedi dedim yok başka çok emdin ya eskimiş işte dedim mecbur aldı ama hiç hoşnut deil gece falan atıyodu hep bi hafta böle sürdü sonra wcdeyken klozete düşürdü bende aaa attın dimi annecim aferin sana sen abla oldun memişi bebişler emer diymi dedim tabii ordan alınmıycak die biliyo çekti sifonu bende bütün gün empoze ettim sen abla oldun emziği bebkler emer falan sonra hoşuna gitmeye başladı men aba falan die sorunsuz oldu yani 1 ay oldu ama hala arada soruyo fakat kendi attığı için bana bişey diyemiyo e annecim attın ya diorum sonra aaa ben aba memişi bebişi dio gülüyo bi sıkıntı yok yani
bu arada aslında çocuk atmadı düşürdü ama ben attın die yıkadım beynini :))))))

merhaba:))
meralcim büyüdüler valla ,nası oldu ben de anlamadım ama??çok tatlı ege ya ,güldürüo beni burda,maşallah:))
nil de emziği çok az almıştı zorla,nası bıraktığını hatırlamıorum bile,çok oldu..
bizim de şu sinirli halimiz geçse,azcık da yese ,kendi uyusa..,gece uyanmasa,sorunumuz kalmass:))

Evet yaaa, maşallah büyüyüverdiler sanki:)))
Bizde çok sinirliyiz duygucum:)))Kızdığında burnunu çeke çeke nefes alıyor, çok kızmış oluyormuş beyefendi.Öyle anlarında ona kesinlikle laf atamıyorsun ya da anlatamıyorsun.Parçalamaya atlıyor valla üzerine:)))Ama kreşe başladığından beri biraz daha iyiyiz.Enerjisini atınca daha rahat oluyor evde.Legolar ve kitaplar en çok sevdiğimiz oyuncaklar ama illaki yanına birisini oturtacak.Bir legoyu yerine takamasın, yada takarken diğerleri düşsün, hepsini birden kaldrıp evin her köşesine fırlatıyor.
İnşallah nilde kreşe başladığında yemesi filan düzelir.Sende rahatlarsın.

gülme meral napim yıkadım valla bütün gün empoze ettim çocuğa sen attın sen abla oldun die :)) ama etkili oldu valla bizimkinde de 2 yaş sendromu var bazen bi kızıyo geçen elindeki bardağı at yere kır neyseki benden de tırsıyo bi kızdım pırrrr kaçtı :))) herşeyden anlıyo cadı :))) sinirden bağarıyo elini ağzına sokuyo sözde ısırıyo :)))
geçen kızdım doğruu odana çık yatağına dedim gitti çıktı sonra ben mutfaktayım inmiş yataktan koltuğun orda beni gördü bi yatağa çıkış var ayşşş ayşşş dio bide yakalandı ya :)))

herkeze merhabalar:))
benim kızımda 13 aydan sonra geceleri hiç kalkmıyordu 10 gündür falan her gece kalkmaya başladı yanımızda yatmak istiyor ben dişlere yormustum ama simdide alıştı sanırım odasında da sadece yatagı ve dolabı var kanepe falan yok orda yanında yatsam ne yapsam bilmiyorum simdi!!!!!!

Aybüke emzik ve biberon tutmadı... Yatakta sallanarakta uyumadı, öğlenleri ayağımda sallıyorum. Akşamları da bazen eşim bezen ben ışığı kapatıp yatıyoruz.. 30-40 dk içinde uyuyor...

benim kızımda 13 aydan sonra geceleri hiç kalkmıyordu 10 gündür falan her gece kalkmaya başladı yanımızda yatmak istiyor ben dişlere yormustum ama simdide alıştı sanırım odasında da sadece yatagı ve dolabı var kanepe falan yok orda yanında yatsam ne yapsam bilmiyorum simdi!!!!!!

Aybükeninde uyku düzeni güzeldi ama son bir aydır geceleri uyanıp , yatağında ayağa kalkıyor ve beni çağırıyor. Ben yatmadan da uyumuyordu.. İyice alıştı valla benimde gözüm korktu. üç gecedir yatmıyorum odasında. Dün çok ağladı biraz kızdım doğrusu sonra yatığ sabaha kadar uyudu... Şımarık alıştı bana ama benim için çok yorucu oluyor...

Bak daha 10 gün olmuş. Bence iyice alışmasın sana, biraz sık dişini ama beraber yatma bence...

Son düzenleme:
kaydirigubbakcemile3
Evet yaaa, maşallah büyüyüverdiler sanki:)))
Bizde çok sinirliyiz duygucum:)))Kızdığında burnunu çeke çeke nefes alıyor, çok kızmış oluyormuş beyefendi.Öyle anlarında ona kesinlikle laf atamıyorsun ya da anlatamıyorsun.Parçalamaya atlıyor valla üzerine:)))Ama kreşe başladığından beri biraz daha iyiyiz.Enerjisini atınca daha rahat oluyor evde.Legolar ve kitaplar en çok sevdiğimiz oyuncaklar ama illaki yanına birisini oturtacak.Bir legoyu yerine takamasın, yada takarken diğerleri düşsün, hepsini birden kaldrıp evin her köşesine fırlatıyor.
İnşallah nilde kreşe başladığında yemesi filan düzelir.Sende rahatlarsın.
.
inşallah canım..
o nefesten bizde de var.bi kızıo korkarsın valla,kolunu ısırıo baya baya iz çıkıo..bi ara saçını yoluodu(deli mi ne)atmasından,dökmesinden gına geldi.bi de azarlıo nil giittt yaaaa,çeçil!!!!kaydirigubbakcemile3amannnn..
nil hep geceleri yatağında ayağa kalkıp bağırıo anneeeee die..ben de gidiorum su içer,yatar..ya da 1 saat sallarımsempatiksalakcinnien az 2 kere kalkıo hala:2::2:

ay iyi hepsi kalkıyormu ş bir bizimki değil yani :))))

meral bizimkilerin yarın 29 ekim gösterisi varmış bakalım ne yapacaklar videoçekimi falan olcakmış

gülme meral napim yıkadım valla bütün gün empoze ettim çocuğa sen attın sen abla oldun die :)) ama etkili oldu valla bizimkinde de 2 yaş sendromu var bazen bi kızıyo geçen elindeki bardağı at yere kır neyseki benden de tırsıyo bi kızdım pırrrr kaçtı :))) herşeyden anlıyo cadı :))) sinirden bağarıyo elini ağzına sokuyo sözde ısırıyo :)))
geçen kızdım doğruu odana çık yatağına dedim gitti çıktı sonra ben mutfaktayım inmiş yataktan koltuğun orda beni gördü bi yatağa çıkış var ayşşş ayşşş dio bide yakalandı ya :)))
Serseriler yaaa, herşeyi biliyorlar.

Yanında yatma ama orada yerde filan yatabileceğin bir yer ayarlarsan bir süre yatar kalkarsın.Yanında yatarsan bu seferde ona alışır.
kaydirigubbakcemile3
.
inşallah canım..
o nefesten bizde de var.bi kızıo korkarsın valla,kolunu ısırıo baya baya iz çıkıo..bi ara saçını yoluodu(deli mi ne)atmasından,dökmesinden gına geldi.bi de azarlıo nil giittt yaaaa,çeçil!!!!kaydirigubbakcemile3amannnn..
nil hep geceleri yatağında ayağa kalkıp bağırıo anneeeee die..ben de gidiorum su içer,yatar..ya da 1 saat sallarımsempatiksalakcinnien az 2 kere kalkıo hala:2::2:
Bizim normalde gece hiç uyanmadan yatıyor.Yazın gece su içmek için kalkardı.Nerdeyse 1 biberon biterdi.Ama şimdilerde su veriyorum çok zorlanırsam ama içmiyor zaten suyu.
Ateşlendiği dönemde yanındaki yatakta yatmıştım, bazen de yanıma almıştım.Onu sürekli kontrol edebilmek için.Şimdi gece çok uyanırsa yine orada yatıyorum ama git gel yapmaktan bıkınca, yanıma almamaya çalışıyorum.
Sabah 8-9 a kadar uyumak istersem yanınmda yatıyorum, o zaman geç kalkıyor, iyi oluyor:)))))

Bak bende soracaktım, 29 ekimde birşeyler var mı diye unuttum:))))
bakalım neler yapacaklar , ezginin videosunu seyretmek lazım:)

merhaba kızlar

ay ben biriyle başa çıkamadım ikinciye hamile olan arkadaşlar var kolaylıklar diliyorum.benimde işe başlama ihtimalim var.annem bakacak aslında kendim bakmak isterdim ama hayat şartları.kreşe vermişsiniz arkadaşlar.zor oldumu?ben seneye vermeyi düşünüyorum kaşıntıları var bu sene.nelere dikkat etmeliyim

X