2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Slm... Aybüke kendi kendine oynarken biraz bakayım dedim... Herkes iyidir umarım. Biz cumartesi akşamı ufak bir kaza geçirdik. Misafirlerim vardı nazar mı değdi ne oldu kızım düştü düşerkende sehpaya kafasını vurdu. Ben olay anın da mutfakta olduğum için ne olduğunu görmedim ama misafirler gittikten sonra sol göz kapağı şişti ve morardı... Şimdi şişi indi ama mor mor geziyor kuzum...

Bugün de hava güneşli 12 de dışarı çıktık 2:30 a kadar parkta oynadık öğle uykusuna da yatmadık bakalım akşamı nasıl edeceğiz...

Slm... Aybüke kendi kendine oynarken biraz bakayım dedim... Herkes iyidir umarım. Biz cumartesi akşamı ufak bir kaza geçirdik. Misafirlerim vardı nazar mı değdi ne oldu kızım düştü düşerkende sehpaya kafasını vurdu. Ben olay anın da mutfakta olduğum için ne olduğunu görmedim ama misafirler gittikten sonra sol göz kapağı şişti ve morardı... Şimdi şişi indi ama mor mor geziyor kuzum...

Bugün de hava güneşli 12 de dışarı çıktık 2:30 a kadar parkta oynadık öğle uykusuna da yatmadık bakalım akşamı nasıl edeceğiz...

Tuğbacım geçmiş olsun.Bir dahaki sefer olmasın inşallah ama olursa da hemen vurduğu yere zeytinyağı sür.Hem şişliğini alıyor hemde morarmasını önlüyor.

Hahahahaah, sabahta seçile zeytinyağını sür , iz kalmasın demiştim.Herşeye yararı var bu zeytinyağının.Öksürüğe, yanığa, şişliğe morluğa.Gaz çıkartamamsına:)))))))

Meral abla kimse anlayamadı ki neresini vurdu sehpaya diye. Kafasına buz koyacaktım koydurmadı, anca yüzünü yıkayabildim. Dediğin gibi bu zeytin yağıda herşeye yarıyo; biz özellikle pişik ve kabızlıkta faydasını gördük bundan sonra inş olmaz ama olursa darbe alana yerede süreceğim:)

Ben buz sürüyordum, şişmesini engelliyordu ama morarıyordu.Sanırım emel söyledi burada, kullanmaya başladım, çok yararını gördüm.Bizim oğlan dürekli bir yerlere vuruyor kafayı, ya da kendini koltuklardan atıyor filan olunca çok işime yaradı açıkçası.

selam kızlar off içim yanıyor arkadaşlar.benim derdim oğlum 3 aylıktan beri atopik dermatitli.yani çocuk egzaması.geçiyor gene oluyor.heryolu denedik.şimdi fazla yok ama.sıkıntım kaşınmayı huy haline getirdi.her sabah kan revan içinde uyanıyoruz.yoluyor atıyor kendini acıması yok.her tarafı yara bere içinde öyle kötüyümki allah herkesin yardımcısı olsun

selam kızlar off içim yanıyor arkadaşlar.benim derdim oğlum 3 aylıktan beri atopik dermatitli.yani çocuk egzaması.geçiyor gene oluyor.heryolu denedik.şimdi fazla yok ama.sıkıntım kaşınmayı huy haline getirdi.her sabah kan revan içinde uyanıyoruz.yoluyor atıyor kendini acıması yok.her tarafı yara bere içinde öyle kötüyümki allah herkesin yardımcısı olsun

Geçmiş olsun canım, engelleyemiyorsundurda tabii.Çocuk kaşındıkça kaşır çünkü.

sağol canım evet öyle artık o kaşıyor ben ağlıyorum bırakmıyorki geçsin allah kimsenin başına vermesin

merhabalar hanımlar nasılsınız biz iyiyiz şükür bi türlü giremiyorum bilg. açtımmı defne rahat vermiyo illa bende basıcam die bide yoğunduk biraz dayımın sene mevlüdü vardı bie üstüste misafirlikteydik falan herkesler iyidir umarım

ii oldu canım boşver bak 9 ay geçti bile doğururyon işte .)

hadi bakalım canım hayırlı doğumlar sana ben emzirirken hiç sorun yaşamadım canım çünkü duruya bıraktımakta zorlanmamıştım zaten bırakmak üzereydi sadece gecdeleri emiyodu hiç sorunsuz oldu sende rahat ol ilk 1 ay zorlanırsın sonra herşey yerli yerine oturucaktır inş bebeğinde acık sakin olurda sende rahat edersin elifte alışır canım inan bi zaman sonra seslerine bile alışcaklar biribirlerinin hiç bunlara takılma hayatım sen sadece rahatça doğumuna ve doğacak bebeğinin miss kokusunu düşün .rahat ol ilk 1 ay yaşadığın sıkıntılar olucak mutlaka ama iice tanıştıktan sonra çok kolay olucak eminim o yüzden sakın zor alarında umutsuzluğa kapılma GEÇİCEK :)) çok öpüyorum canımmm tekrarrr şimdiden hayırlııı doğumlarr

sağol sevdacım, kıs sendeki bu rahatlık beni de rahatlatıyo biraz valla maşallahın var :nazar:a.s.

Merhabalar herkese:))

Şimdilik iyiyiz hayatım, fazla sorun yaşamıyoruz benim paşayla.Uykusu geldiğinde kimin uyuttuğu önemli değil.Lambası sönsün,sütünü alsın, yatağına yatsın.Bir de baybay yapar bize.Bizimde son 4 azımız var, sanırım çıkacak onlar.Eller yine ağıza gitmeye başladı.Birde ağızını bir şekile sokarak diş yerlerini kaşımaya çalışıyor bu günlerde.Benim kendi işim olduğu için gidip geliyorum işime.Zaten öğlene kadar kreşe verdik, öğleden sonra da anneanne bakıyor.
Bu sabah çok hoşuma giden bi olay oldu.Egehanı kreşe götürdük.Ben oğuza diyorum sen bırak o bana diyor.Peşimizden ağlamasın diye bin takla atıyoruz normalde.Bu sabah ihale bana kaldı.Kendisi koşa koşa gitti, kapıyı çaldı.Kapı açılır açılmazda ayaba ayaba diyerek beni bırakıp içeri koştu.:))))Hiç sorun yaşamadan bırakmış oldum.İnşallah bundan sonra da böyle olur.Sanırım oradaki oyuncakları özledi 2 günde.

Geçmiş olsun her iki olay içinde seçil.Çocuklarla her şey zor gerçekten.Nereden ne yapacaklarını kestirmek zor özellikle.
Yanan yere saf zeytin yağı sür hayatım.İz kalmasını önlersin.
2-3 haftadır annemde rahatsız olduğu için evde temizlik memizlik kalmamıştı.Dün bir kadınla görüştüm.Fiyatta da anlaştık.Haftada 1 gün gel sadece zemin katı temizle dedim.50 tl ye tamam dedi.Ayda birde tüm evi temizleyecek.O zamanda 100 tl vereceğim.Ütü filan yaptıracak olursam da 20 tl de üstüne veririm dedim.Bakalım perşembe günü gelecek.Annem başında olacak, eğer işi iyi olursa rahatlamış olacağım temizlik olayında.Bu hafta epey işi olacak ama bundan sonra o kadar zor olmaz işi.Burada temizliğe birini bulmak gerçekten zor.Bulsan da çok istiyorlar, 200 den kapı açmışlardı bana.İnşallah istediğim gibi olur kızlar, dua edin.

Maşallah Maşallah Egehan'a, Elif'te şu şekil uyusaydı benim işimde baya bi rahat olacaktı bebek olunca, 1,5 saat uğraşıyorum uyutmak için, ayakta sallansa yine daha çabuk uyuyo ama istemiyo, beş dakika zorla ayağımda sallıyorum, sonra yatağına geçiyo, pışpışla Allah pışpışla, kalkıp oturuyo, gitmek istiyo, babasına sesleniyo, deli ediyo beni, babası zaten hiç uyutamıyo. Eskiden beş dakika sallardım dalar giderdi, büyüdükçe daha zor oluyo.

Temizlik için anlaştığın fiyat gayet iyi, inşallah sonradan su koyuvermez, 200'den kapı açana da yuh diyorum yani, sanki para sokaktan toplanıyo. İnanna'ya rastlayan temizlikçi gibisi bana da çok rastladı, eşyaları toplayıp, silip süpürüp yerine koymadan giden çok olduğu gibi, birkeresinde de birini çağırdım eltisiyle birlikte geliyomuş baya uzun zaman önceydi 80 TL'de para verdim ve benim ev 2 oda bir salon, çatı katı üstelik, kutu gibi, sevindim iki kişi gelince yarım günde bitirirler diye, evet yarım günde kalkıp gittiler ama sadece camları ve yerleri silip gittiler, fayansları, koltukları falan hiç ellemediler bile, dedim nereye gidiyosunuz bitmediki iş, bunları kim yapacak, e biz onları yapmıyoruz, baştan söylemen lazımdı, geç kalırız, onları yaparsak bizim işimiz akşama kadar bitmezki demezlermi, e dedim zaten her gelen akşama kadar çalışıyo burda, iş nezaman biterse ozaman gidiyolar, ayrıca söylemeye ne gerek var dedim ama, baktım ki bunlarla baş edilmez yolladım gitti, yani çok zor iyi birini bulmak, benimde sürekli birini bulmam lazım, haftada bir olmasa da enazından 15 günde bir ama bakalım.

geçmiş olsun, Çok şükür ki gözüne bişey olmamış

Ay bu yaz Elif'in olduğu da böyle bişeymiydi acaba, doktorlar isilik dediler, bir tanesi isilik egzamaya dönmüş dedi, ne ilaç sürdüysek çare etmedi, çocuk kaşıntıdan mahfoldu, dakika başı yatıp sırtını kaşıtıyodu, gece sabaha kadar sırtını kaşımamı istiyodu, artık bende delirmek üzereydim, bütün yazımız böyle geçti, vücudu komple özellikle sırtı ve göğsü tabaka halinde kıpkırmızıydı, kaşımak alışkanlık haline gelmişti ama çok şükür Eylülün ortalarına doğru kayboldu o kızarıklıklar, kaşınma huyu bir müddet daha devam etti ama sonra bıraktı çok şükür, Allah sabır versin sana da çocuğa da çok sinir bozucu bişey.

offf benimkide bi cırcır böceği oldu anlatamam başım ağrıyo bazen aman yarabbi neler anlatıyo (baybay ettim meeen ben (babama bay bay ettim) bes (5te gelcek) kankaaaa akaaa (çanta ayakkabı alcak)
memişi attım ben abla memişi bebişi (ben abla oldum memişi attım memişi bebekler emer)
saçlarıı kestirdim osman diorum mana ommamaan deme (bana osman deme)
dede vuuuuuuuvaaa ( dede arabayla gezmeye götürüyo)
arabada, baba naynay açççç
anne bu anne bu kıl tüy herşeyi soruyo
daha neler neler tabii bunlar çok düzgün deil ben tercümanlık yapıyorum

delikafadulden
Bu arada linay'dan haberi olan varmı niye girmiyo acaba
ben de merak ediorum yarın arar yazarım size de..bu arada bana gelen o kadında 2 kişi gelmişti,ben de ohh demiştim çabuk biter,2 kişi parası alıp gittiler hiçç bişi yapmadan,banyoyu bile yıkamadışar:))
offf benimkide bi cırcır böceği oldu anlatamam başım ağrıyo bazen aman yarabbi neler anlatıyo (baybay ettim meeen ben (babama bay bay ettim) bes (5te gelcek) kankaaaa akaaa (çanta ayakkabı alcak)
memişi attım ben abla memişi bebişi (ben abla oldum memişi attım memişi bebekler emer)

canım benim papağan olmuş valla..maşallahopuyorumnanaktan
nil de çok konuşuo,şarkılar söölüo,bi de dansöz delikafaduldenhihoyyyt

merhaba:))

canım ya ben de çok üzüldüm şimdi,Allah beterinden korusun tabi ama geçmiş olsun:KK43:

iyi akşamlar kızlar,baya sayfa birikmiş :)
yeni katılan arkadaşlar hoşgelmişler...
derya bulduğun kadın çok iyiymiş işini doğru dürüst yapan insan bulmak zor,
kuzi bizim kız da çok zor uyuyor bir saati buluyor uyuması buda beni çok yıpratıyor,kendi kendine uyuduğu günleri ne zaman göreceğim senağlama
rüyagibi şeker umarım en kısa sürede şifasını verir allah,az önce böyle bi yazı okudum faydası olurmu bilmiyorum
http://akillibebek.com/index.php?option=com_content&task=view&id=3036&Itemid=231/?lid=yaz

geçmiş olsun tuğbacım umarım çabuk geçer meralcim demiş zaten z.yağ her derde deva
sizede geçmiş olsun canım bizim oğlandaa doğduğunda vardı ama dr 1 yaşına kadar geçebilir demişti Allahtan geçti bebeişken hep kremlerdim çok zor biliyorum umar sizinkide hemen geçer bence iyi bir cildiyeciye götür
Bu arada linay'dan haberi olan varmı niye girmiyo acaba
Aylin iyi biz görüşüyoruz işyerinden giremiyor evdede iş güç derken vaktim olmuyor diyor hepinize her zaman selam söylüyor:)
ay maşallah yerim ben onu

Kızlar bu arada geçenlerde Semra (Smrisk) ile görüştüm hepinize çok selamı var birde güzel bir haberi var 2.5 aylık hamileymiş

ezgi çokk tatlı maşallah yaa :))

kızlar temizlik yapıyorum eve 2 haftadan beri bakamıyordum . çünkü resmen 2 hafta kabus gibiydi.1 hafata yağızla beraber bilgisayarı servise götürüken motorsikletli 2 kişi yani çantamı çaldılar .ve o an öldüm öldüm dirildim gidende asla değil ama ya bana bişey yapsalardı ya çocuğa onu alıp gitselerdi ne yapardım .1 hafta çıkamadım etsisinden ve tabi bu olayla karakollarda alınan ifadeler yok kişiler yakalandı gel tescil etçen diye bizi emniyette gece 3 kadar tutmalar anlıtacağız tam bi çöküştü tam bitti artık eski düzene dönüyom dediğim zaman yazı kendini yaktı. o da şöyle oldu arkadaşım geldi nescafe içecektik . nescafeleri o hazırladı aklıma gelen başıma geldi elif mutfakta içelim yağız çok atlıyo bardaklara dedim tamam seçiş dedi bende yağızım altını alıyodum kızda hazırlamış masanın üstüne koymuş ama ileride koymuş yağız ulaşamasın diye altını aldım elif mutfakta ya bezini balkona çöpe atmaya gittim yağız kes masanın üstündeki bardakları çık sandalyeye çek bardağı dök üstüne ve içerden anneeeeee diye çığlık amam öldüm kızlar kap çocuğu has.ye ama yaşadığım sitres bana yetti hiç bukadar yağız için kortuğumu endişe ettiğimi bilmiyorum kolunda ve göğsünde yarası var doktor önemli bişey yok dedi ama gel bana anlat inş.iz kalmaz doktor kalmaz dedi kalsa bilie o nuda sen görrsün orada yandığını bildiğin için dedi. yani kızlar bunca sıkıntıdan sonra anca topladım kendimi ve eve resmen giriştim .şuan mola verdim sizlerle konuşup paylaşmak istedim ve tekrar ben göreve yağız uyanmadan bayağı kolaylamam gerekiyo size iyi muhabbetler bana kolay gelsin cicilerim

geçmiş olsun canım allah biddaha yaşatmasın

günaydın hanımlar...

bu ne doğuran doğurana ya ... daha benimki bebek büyütemedim ki ikinciyi düşüneyim :)))

aramızda yatıyor gece uyanıp 21 aydır gece deliksiz uyumadım daha... hergece uyanır muhakkak yanımıza gelir almazsak sabaha kadar otur başında dur elimi tutuyor elimi çekiyim diyorum uyanıyor...

çok geçmiş olsun boncuk Allah beterinden saklasın verilmiş sadakanız varmış bence yine bi sadaka ver tuz ekmek çevir dul bi kadına ver
ezgiyede maşallah çok şirin olmuş

bu arada günaydın :)))
bende defnenin saçlarını kestirdim osman oldu eklerim resmini

X