2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Geçmiş olsun canım, gece üşütmüş olabilir.Ya da terliyorlar koşarken , bir ara dışarı filan çıktıklarında hemen üşüyüveriyorlar.

napıyosunuz hanımlar ütü yapıyodum ara verdim ayyy herşeyin makinesi var bide ütü yapanı olsa ya
emel nerdesin anlatsana şu oyun grubunu

slm kızlar gamyoncuiremsu
bana bir akıl verin iyi mi ettim kötü mü metin hergün 2-3 saat arası glen uykusu uyuyo buraya kadar sorun yok da ögln uyuturken bir saat ugrasıyorum canım cıkıyo rsmen savasıyoruz bazen kaanı bile aglattıgım oluyo ilgilenemedigimden aksam da bir saat ugrasıyorum kaan yine ihmal ediliyo eşim sürekli cizim yapıyo iş etiştirmesi gerk kısa sürede bende iki gündür meti i uyutmuyorum uykusu gelse bile bu seferde mızmız olyo ama aksam şak diye uyuyo mesela bu gün yedi de yattı daha kalkmaz bende cayımı rahat içebiliyorum nete giriyorum filan ama bie bardak cay için degil uyutmamam kaan için birde işe gidiyorum ua sabahın köründe iyi mi etmşim uykuyu kaldırmakla yaaa ama eger erken saatte uykusu geldiyse uyutuyorum
birde sizin cocuklar yapıyo mu billmiyorum metin bizi ısırıyo amanefesim kesiliyo resmen yasıtlarını ve baska birini degil eşimle beni sadece ara arada vuruyo sizde durum nedir yazarsanız sevinirim

semra hamileymiş sevindim topikte dolanırdı kız annesi diye baklım nesi olucak merak ettim
ezgiyede gecmiş olsun
okudum ama unuttum neyse görüşürüz sonra

bence doğru yapmışsın monte inan faydasını görceksin bence çabala 1 hafta uğraşırsın rahat edersin gündüzleride uykusu geldimi bırak kendi uyuyosa uyusun uyumuyosa zorlama kendinide onuda yıpratma

nazo gündüzleri bırak kendi uyusun demişsin olmuyo işte 3den sonra ögle uykusuna yatınca 6 da kalkıyo 12 den öncede yatmıyo ben 11 de yatmak istiyorum zaten kaana kalkıyorum elli kere ama iyi oldu iki gündür kafamı diliyrum ilk defa rahat rahat cay içtim cekirdek yedim dünya varmıs bea

o zaman en iyisini yapmışsın bi ara defne öle olmuştu uğraştım 1 hafta tekrar eskiye döndü bencede uyutma zaten bi süre sonra erken yattığı için erken kalkıcak ya öğlende erken uyuycaktır

deryacım su gibi ya da kabız olunca çatlıyo,kabızken sertlikten,ishalken suyun şiddetinden..
semraya hayırlı olsun,sağlıkla gelsin yeni bebeğimiz de dünyaya:))
fifoş nil öğlen bazen uyumuo arka arkaya bikaç gün ama 5 gibi delirmeye başlıo ben uyutuorum o yüzden bizimde en az 40 dk sürüo,kucaamda sallıorum:KK43:(ısırma ve tokat başladı biz de ben hemen kızıorum öpüodun di mi die,ama babası !!bi de alt komşumun kızı acayip çığlık atıo nil de bugün başladı,durup dururken çok çok sinir bozucu:KK43:(
oyun grubu ne,nası??

duyguuu sen niyeti bozmuşsun görmeyeli kızları çiftliycen mii yoksa ne:))

okuorum bikaç sayfadır hep uyku sorunu ya çok ilginç herkesin de bu havaların bozmasyla başlamış heralde mevsim değişikliği etkiliyo çocukları..ben de hep derdim ya 8-8buçukta yatardı fıstık gibi verirdik eline biberonla sütü 10dk sonra bi bakardık mışıl mışıl uyuyo artık nerdeee, salla babam salla sev babam sev belimi ayaklarımı hissetmiorum saatlerce uğraştırıyo eşek, dün gece 12de bi uyandı, 4e kadar dikti bizi Allah sabır versin hepimize cicişler

merhaba güzel hanımlar,gecenin bu vaktinde muhabbet için kimseyi bulamadım doğal olarak:)hepinizi ve bebeklerinizide çokkk öpüyorum ...iyi geceler...

herkese selamlar ben girmeyeli neler olmuş sizler ne güzel bağları koparmamışsınız ben ceylinle uğraşmaktan nete giremiyorum çok zor bir çocuk bütün gün peşimde anne otur anne su anne oku bütün günüm böyle geçiyor ceylininde ısırma huyu var özellikle beni ısırıyor bir ara kollarım mosmor geziyordum bu aralar daha az ısırıyor doktoru dikkat çekmeye çalışıyor dedi neyin dikkati ise montesori senin bir bebeğin dahamı oldu hayırlı olsun birşey soracağım ondada şekerin çıktımı? ceylinin iyi zamanlarında bende düşünüyorum ikinciyi sonra vazgeçiyorum birde şeker ve insülin korkutuyor zaten önümüzdeki sene doğurdum doğurdum yoksa ceylin yalnız kalacak

Günaydın kızlar,
slm kızlar gamyoncuiremsu
bana bir akıl verin iyi mi ettim kötü mü metin hergün 2-3 saat arası glen uykusu uyuyo buraya kadar sorun yok da ögln uyuturken bir saat ugrasıyorum canım cıkıyo rsmen savasıyoruz bazen kaanı bile aglattıgım oluyo ilgilenemedigimden aksam da bir saat ugrasıyorum kaan yine ihmal ediliyo eşim sürekli cizim yapıyo iş etiştirmesi gerk kısa sürede bende iki gündür meti i uyutmuyorum uykusu gelse bile bu seferde mızmız olyo ama aksam şak diye uyuyo mesela bu gün yedi de yattı daha kalkmaz bende cayımı rahat içebiliyorum nete giriyorum filan ama bie bardak cay için degil uyutmamam kaan için birde işe gidiyorum ua sabahın köründe iyi mi etmşim uykuyu kaldırmakla yaaa ama eger erken saatte uykusu geldiyse uyutuyorum
birde sizin cocuklar yapıyo mu billmiyorum metin bizi ısırıyo amanefesim kesiliyo resmen yasıtlarını ve baska birini degil eşimle beni sadece ara arada vuruyo sizde durum nedir yazarsanız sevinirim
Egehanın o şekilde uyku sorunu yok güzelim.Ben ayağımda çok nadir salladım zaten , anneannesi sallamaya alıştırmıştı.Akşam sallanmadan uyuyuordu, gündüz annem sallıyordu.Baktı ben gündüzde yatırırken sallamıyorum, yanındaki yatağa yatıyorum.Öyle uyuyor neredeyse 4-5 aydır hiç sallamadan uyuyor egehan.Gündüz geçen hafta iinde bir kere yaptıöyle uyumamayı, onda da marmariste gezmeye gitmiştik, gelirken arabada uyukladı.Eve gelipte yatağa yatırırken uyandı.Ama ben yatağına yatırdım.Nerdeyse 1-1,5 saat yatağında arabasıyla oynadı.Daha sonra bir baktım uyumuş.Saat 4 gibi kalkıyıyor en geç.Akşamda biberonu veriyorum 9 da tekrar uyuyor.Sabah 7,30 gibi kalkıyor, 12,5-1 gibi yatıyor, 2-3 gibi kalkıyor akşam 9 da yatıyor.Bizim düzenimiz böyle.
Bizim derdimiz gece çok uyanması.Sivri sinekler de hala gitmedi.Odaya ilaç sıkıyorum, arkasından havalandırıken tekrar giriyorlar.Yatağının üzerinde perdesi var ama sanırım oradan bile giriyorlar.1 haftadır her gece 4-5 kez uyanıyor ağlayarak.En sonunda mekik dokumaktan skılıyorum 2 oda arasında onunla beraber yatağa yatıyorum.Buna da alışmaya başladı sanırım.Bakalım bunu nasıl atlatacağız.
Isırma olayı bizde çok vardı.Yaz boyunca kollarımda bacaklarımda çürüklerle dolaştım.Ben de annemde.Hiç farketmeden gelip ısırıyordu.Kızdığımızda daha fazla yapmaya başlamıştı.En sonunda, bak oğlum acıyor, ağlarım.Hadi öp demeye başladık.Şimdilerde iyice azaldı.Artık ısırmıyor.

merhaba güzel hanımlar,gecenin bu vaktinde muhabbet için kimseyi bulamadım doğal olarak:)hepinizi ve bebeklerinizide çokkk öpüyorum ...iyi geceler...
Hoşgeldin canım, nerelerdesin_?Görnmüyorsun ne zamandır_?

filizcim ezgi kreşte çok yoruluyor

kreşten eve gelirken yolda uyuklamaya başlıyor o yüzden öğle uykusunu kaldırmamız zor bizim...

sabah 7,30da kalkıyoruz 12,45 gibi uyuyor 1-2 saat uyuyor akşamda 9 gibi uyuyor ama gece uyanıyor

yanımıza gelmek istiyor... doktoru ishal diye süt vermeyin dedi dün gece birde süt krizi yaşadık... :))

anne sütt bagırıyor yok kızım diyorum bu kez bbabaa sütt diyor :)))

içiremedik yavruma süt suyla idare etti...

günaydın hamılarrr offf dişim tuttu bütün gece ağrıdı ve hala devam ediyo defneden hatıra yazın iki dişim kırıldı ki hamileyken yediğim yoğurdun içtiğim sütün hadde hesabı yok üstelik calsiumdu malsiumdu hariç bunları yapmasam nolcakmış acaba ne var ne yok depolarda çekmiş hatun ikinciye bişey kalmadı :))) bunda böle oldum yok dişim kırıldı yok dizimde kıkırdak yumuşaması çıktı yok bel ağrısı kaldı kincide nolucam acaba
bizim uykuda bi sorunumuz yok şükür ara ara değişmeler oluyo tabi ama tekrar düzene giriyo uzun zamandır sallamıyorum 7.30-8 gibi kalkıyo 12.30 gibi uyuyo ya yatağına çıkıp kenidisi yada koltukta yanıma uzanıyo dalamıyosa bende uzanıyorum yanına hemen uyuyo 2-3 gibi kalkıyo akşamda 9.30 en geç 10da uyuyo sütü veriyorum eline yatağında içiyosonra dönüyo arkasını yatıyo sadece bu ara babasıyla uyusun istiyo oda uzanıyo yanına dalınca kalkıyo gece normalde hiç kalkmıyo yine bu ara arada bi kere babasının yanına geliyo

Derya çok zor olmuştur, gece süt içmeye alışık olduğu için.Öyle bir durum olsa biz ne yaparız bilemiyorum.

meralcim bu çocuk büyüme işinin nesi kolay ki zaten dimi :)))

benim ufaklığa bakın kedi yavrusunu emziriyor bizimki kulaklarını seviyor :))

Evet haklısın deryacım:))))
Çok tatlı çıkmış bu arada ezgi:))) Yakalamış kediyi, tam sevmelik:)))
Egede neo başta olmak üzere bütün kedi, köpek, tavuk, inek, kuzu , koyun, at peşlerinde koşup sevmeye çalışıyor:)))))Geçenlerde maşallah hiç korkusu yok demiş köylünün biri.Annemde bizim ki korkmuyor, hayvanlar kaçacak delik arıyorlar diye cevap vermiş.

X