2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

İyi geceler kızlar nasılsınız_?
Bengüzar , büyüklerin bakması iyi ama bazen sorunla çıkabiliyor.Bence kafana fazla takma.Bir şekild bence alışır diyorum bakıcıya.Eğer izin alabilirsen bir süre bakıcıyla birlikte zaman geçirmeye çalış.Ama çocuğu gönderme.O daha zor olur.

Elacım , sıcaklar yüzünden çocuklar yiyemiyor.Eğer emdirmiş olsaydım bizimkide emmeyi daha fazla isterdi:)))Şimdi bile doğru dürüst yemek yemiyor.Gece uykuları iyi ama gündüz meyva ve meyva suyu ile duruyor diyebilirim.

Kızlar bugün denizde egehan kolluklarıyla çok rahat su yüzünde durmaya başladı:)))Maşallah.
Dün annem götürmüştü, karya ile ikisini.Biz girdiğimizde arkamızdan yürüyerek geliyor, boyunu aştığı yere kadar, diyordu annem.Boyunu geçtiği yerde, ayaklarını çırpmaya çalışmış.
Bugün beraber gittik.Egehan yürüyerek boyunu aşan yere geliyor.Biz daha uzaktaysak bize ulaşmak için kafasını havaya kaldırıp ayaklarıyla yanımıza gelmeye çalıştı.İlk zamanlarda öyle yaptı daha sonrada boyunu geçen yerde kendi kendine suyun yüzünde rahat rahat durmaya başladı.Birde suda sürekli dönüp duruyor bir önüne bir arkasına.Sanırım bu sene yüzmeyi öğrenecek, kolluklarıyla bile olsa:)))))

günaydın kızlar

bizim oğlan yine kapıya gitti ayakkabılarınıda aldı gitmek istiyor zır zır ağlıyor:)

maşallah egehana tatil bölgesinde yaşamanın faydaları işte... bayılıyor benimkide denize, havuza... ama maglesef kolluk takmıyor simide binmiyor... ne kadar rahat olabileceğinin farkına varamadı onlarla...

napıcaksın tabiki göndermiyceksin... kayınvalideniz gönder gitsin. alışır bakıcıya sabırlı ol... ayrı kalmak mı zor bakıcıda birkaç gün ağlamasımı?...

ben asla düşünemem daha ne kocamdan bir gece ayrı geçirdim ne kızımdann.... allah ayırmasın kimseyi...

ÖNCE AİLE

Kavanoz ve 2 Fincan Kahve:
Ne zaman hayatında bazı şeyler taşınamaz hale gelirse, ne zaman
24 saat kısa gelmeye başlarsa, o zaman kavanoz ve
2 Fincan Kahveyi hatırlayınız!
Bir gün bir Felsefe profesörü, elinde birkaç kutu olduğu halde derse gelir. Ders başladığında, hiçbir şey söylemeden, önüne büyükçe bir kavanoz alır ve ağzına kadar tenis topları ile doldurur ve öğrencilere kavanozun dolup dolmadığını sorar;
Öğrenciler ittifakla kavanozun dolduğunu ifade ederler, Bu sefer profesör önündeki kutulardan bir tanesinden aldığı çakıl taşlarını, çalkalayarak kavanoza döker, böylece çakıl taşları kayarak, tenis toplarının aralarındaki boşlukları doldurur ve öğrencilere tekrar kavanozun dolup dolmadığını sorar, onlar da 'evet' doldu derler, profesör bu defa masanın üzerindeki diğer kutuyu eline alır ve içindeki kumu yavaşça kavanoza döker.
Tabii ki kumlar da çakıl taşlarının aralarındaki boşlukları doldurur.
Ve tekrar öğrencilere kavanozun dolup dolmadığını sorar, Öğrenciler de koro halinde 'evet' derler.
Bu sefer profesör masanın altında hazır bekleyen 2 fincan kahveyi alır ve kavanoza boşaltır, Kahve de kumların arasında kalan boşl! ukları doldurur. Öğrenciler gülerler!
Profesör! öğrencilerin gülüşü nü destekleyerek 'eveet' Diyerek;
Ben 'Bu kavanozun sizin hayatınızı simgelediğini ifade etmeye çalıştım' Der.
Şöyle ki; Bu tenis topları hayatınızdaki önemli şeylerdir; aileniz, çocuklarınız, sıhhatiniz, arkadaşlarınız ve sizin için önemli olan şeylerdir.
Diğer şeyleri kaybetseniz de, bu önemli şeyler kalır ve hayatınızı doldurur.
O çakıl taşları ! ise daha az önemli olan diğer şeylerdir; işiniz! , eviniz, arabanız vs.
Kum ise diğer ufak tefek şeylerdir.
'Şayet Kavanoza önce kum doldurursanız...' diye, anlatmaya devam eder, 'çakıl taşlarına ve özellikle de tenis toplarına (yeterli) yer kalmaz.
Aynı şey hayatımız için de geçerlidir. Vaktinizi ve enerjinizi ufak tefek şeylere harcar, israf ederseniz, önemli şeyler için vakit kalmayacaktır .
Dikkatinizi mutluluğunuz için önem arz eden şeylere çevirin çocuklarınızla oynayın sağlığınıza dikkat edin eşiniz ile yemeğe çıkın evinizin ihtiyaçlarını karşılayın öncelikle tenis toplarını kavanoza yerleştirin
öncelikleri sıralamayı iyi bilin. Gerisi hep kumdur.

Bu Ara Bir öğrenci sorar; 'Peki, O iki fincan kahve nedir?'
Profesör gülerek: 'Bu soruyu bekliyordum, Hayatınız ne Kadar dolu olursa olsun, her zaman dostlarınız ve sevdiklerinizle bir fincan Kahve içecek kadar yer vardır !!!'

günaydın
aferin egehan'a , kocaman bir alkış ona.
Emel, Derya; evden sıkılıyor çocuklar ne yapsınlar, dışarıda keşfedilecek çok şey var. Bizimki de ağlıyor olsa bile adda ya gidilim mi dediğimizde hemen susup kapıya koşturuyor. Bu aralar bir de cici giyelim mi dediğimizde gözleri ışıldayarak adda diyo.
Bergüzar, bakıcı eğer doğru insanı bulmuşsan en iyi çözüm, çocuklar çok çabuk alışırlar merak etme, birkaç günlük ağlamalarına katlanman lazım, pes etme derim.

Merhabalar herkesee,
Egehanda evde kalmaktan çok sıkılıyor, birisi dışarı çıkmaya kalksa peşinden ağlıyor.Neyseki ev şimdilik kalabalıkta, onlarla oyalanınca pek anlamıyor.Kızkardeşimle eşi de geldiler.Hafta sonu sadece içmelre gittik yarım saat bir saat takılıp geldik.Hafta içinde gidelim gideceğimiz yerlere diye düşündük.Karyada egehanda dört gözle bekliyorlar:))))

Derya, egede ilk başlarda kolluk takmıyordu.Ona simit almıştık, karyada o da simitleriyle giriyorlardı.Daha sonra karya kolluk takmaya başlayınca egeyede denedik, o da kabul etti.Deniz kenarına gittiğimizde hemen kolluklarını alıp getiriyor.Düne kadar illaki parmağımızdan tutupta suyun üstünde kalmaya çalışıyordu.Ama 2-3 gündür, sahilden yürüyerek kendisi denize girmeye başlamıştı karyanın ya da bizim arkamızdan.Boyunu aşan yerlere geldiğinde de yürümeye çalışıyordu.Dünde öyle yaptı.Daha sonra bir babasına bir bana kendisi gidip gelmeye başladı.Biz daha drine gittikçe o da geliyor.Ama çok tatlı görünüyor, bacaksız.

slm kızlaar derya süpermiş bence de önceliklerini belirlemeli onlarla mutlu olmayı bilmeli gerisi olsa da olur olmasa da
bengüzar en kötü okul en iyi bakıcıdan iyidir dio uzmanlar bi okul yokmu yakınlarda verebileceğin
biz baya gelişme kaydettik nazın saldırganlığı baya azalmış bugün öğlen yemeği yemiş yeni kelimeler duymaya başladık ondan ve hafta sonu farkettik ki naz aldığı şeyi yerine koymayı öğrenmiş 1ay sonra neler değişicek kimbilir..çok mutlu gidioruz okula hiç sorun çıkarmıyo maşallah diyim şans yüzüme güldü sonunda:)

sevindim ayşegülcüm nazın durumuna bizde çok faydasını gördük...

ezgide öncelikle bezini çöpe atmayı, sinirlenip yere attığını tekrar almayı... salondaki oyuncakları odasına bir bir taşımayı beceriyor artık :))

büyüdüğünü hissediyorum ...

bu arada uçak biletlermi ayırttım bayramda antalyaya gidiyorum. 5 gün daha deniz keyfi yapıcam sorun hotel bulmakta bayram diye uçmuşlarda uçmuşlar...

kızlar herkese merhaba hepinizi çok özledim giremiyorum artık 1 haftadır elvini tuvalete alıştırmaya çalışıyrm...var mı çişini söleyen??bide bizimki pek konuşmuo geç konuşacak herhalde bu normal mi??ben sürekli konuşuyorum ne dersek anlıyo baı kelimeler sölüyo ama bana yinede az gibi gelio..ayy ne güzel kreşe nazla ezgi kreşe gidiyomuş..enerjilerini atıyolar keşke benimde götürebileceim bi yer olsa ama yok...eski muhabbetlerimizi özledim valla çocuklar büyüdükçe dertleride çoğalıooo..yandık yandıksempatiksalakcinni..

günaydın kızlar

ayşegül sevindim alışmasına kreşe ikinizde rahatladınız bizde eylülde oyun grubuna vericez haticeyle haftada 3 gün 2 saat şimdilik yeter bize :)

burcucum hoşgeldin özledik seni , biz tuvalet eğitimine başlamadık dr 2.5 yaşını bekleyin dedi ama altında bezi olmadığında çamaşır olduğunda yapınca söylüyor :)) Onatda henüz konuşmuyor 10-15 kelimesi var o kadar normal daha erken

selamlar çok yorgunum kıslar çağan dün gece dörtten beri sürekli kusuyor gece sadece su içti kustu sabah süt içti kustu çorba verdim çıkardı en son kusmya karşı fitil almıştık geçen sefer hasta olduğunda ondan verdim kesildi gibi buarada birde ishal oldu sanırsam neyse şimdi uyuttum bakalım buarada hala isikler geçmedi kremlerde işe yaramıyor bana söleyebileceğiniz öneriler varmı valla günde üç kere suya sokuyorum ona rağmen çocğun her tarafı kızarıklık içinde bende çok yorgunum geçmişe bakamadım o yüzden sadece son sayfayı okuyabildim herkes iyidir umarım

geçmiş olsun incicim neyi var acaba hem kusma hem ishal yazık perişan oldu çocuk bu sıcakta pişik için ben hamaten kullanıyorum birde bazen ağır olursa travocort krem kullanıyorum azıcık

evt cnm ya ne çabuk büyüdüler bugün naz onu almaya gittiimde önce kocaman sarılıp öptü sonra kapıya kadar elimi tuttu tam çıkıcaz öğretmenlerine baybay yap kızım dedim elimi bıraktı itti bana baybay yaptı kapıyı yüzüme kapattı:)bi de öğretmeni videoya çekmiş nazı herkesi oturturup kendi göbek atıyo sürekli dans modunda benim kız yıl sonu gösterisinde tek oryantal yaptırıcaz diolar:)biz de ant gidicez ama kurban bayramnda kısmetse
canım hazır diilse uğraşma boşuna bence, sanırım şartlı reflex mi ne oluomuş erken alıştırınca hani köpekleri alıştırırlar ya o şekilde..18-24arası erken dönemmiş eğer istekliyse bezini istemezmiş bizimki kesinlikle hazır diil ben bidahaki yazı bekliorum
hoşgeldin emelcim nasıldı tatil baya da uzundu
kız öle çok yorucu olur bende öle istiodum oyun grubu ama inan hiç mantıklı diil çocukta bişey anlamıycak tam ortama alışıcak eve gitme saati gelicek sana da vakit kalmıycak yollarda geçicek karda kışta zaman siz bizi dinleyin 3yarım gün verin 4saatte hem oynar hem öğretmenlerine alışır yemeğe de mutlaka katılsın
geçmiş olsun cnm ya mikropmu kapmış acaba neden kusuyo ki..kızarıklık için fazla miktarda kullanmamak şartıyla systral jel bi numara

evet ayşegülcüm bizim tatil uzun sürüyor :) dediğin belki zaman çabuk geçer ama şimdilik bi böyle deneyelim istiyoruz bakalım

İyi geceler kızlar, nasılsınız_?
İnci, geçmiş olsun canım size.Geçen hafta egehanda da olmuştu kusma arkasından ishal.Dr. boğazlarından olmuş demişti.Belki çağanda da aynı sorun olabilir.Kızarıklıklarda sadece popo kısmında mı yoksa vücudunda mı_?Vücudunda ise sıcaktan isilik olmuştur.Suyun içine Biraz tuz koyarak vücudunu bir yıka.Debize gitme imkanın olsa denize götür.tek yolu o oluyor çünkü.
Burcu hoşgeldin canum, elvi,n nasıl_?Çişe alıştıryormuşsun.Ben diğerlerini bir yaşında alıştırmıştım ama bunda tembelliğim tuttu.Egehanda altında külot varken çişini yaptıktan sonra söylüyor, yakında bezden rahatsız olup söyler diye bekliyorum açıkçası.İnşallah kısa zamanda öğrenir elvinde.Konuşma konusunda da bizde çok ilerlemedik açıkçası.Net söylediği şeyler, baba anne anneanne karya neo.Ama söylediklerimizi kendisi tekrar etmeye çalışıyor.Çok güzel söylemiş benim oğlum bir daha söyle bakalım dersek tekrar ediyor.<B>iraz teşvik etmemizi bekliyor anlayacağın.
Şimdilik iyi geceler, öpüyorum sizi ve melekleri.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…