2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

:))))
Deryacım bizimkiler 2 yaş sendromuna biraz erken girdiler sankiiii:))))

Diş problemleri gerçekten sorun, tamamlansa da rahatlasak.Bizim 1 aydır köpek dişleri çıkıyor.Ne uzadı ne kısaldı onlarda.Ondan sonra 4 azımız kalıyor sadece.Sanırım 2 yaşına kadar ancak tamamlanacak.
Ege akşam 9-9,30 gibi yatıyor.Yeni eve taşınmadan önce yatağını ayırmıştım, ama aynı odada yatıyorduk.Yeni eve taşındıktan 2 hafta sonra odasına aldım yatağını.O zamandan beri yatağında uyuyor.Sorunu olmadığı zamanlarda akşam yatıp, sabah 7-7,30 gibi kalkıyor.Bu aralar birazda sıcaklardan sanırım, gece mızıldanıyor.Biraz bekliyorum eğer mızıldanmaya devam ederse biberonla su veriyorum.Ama çoğunlukjla mızıldanması çok devam etmiyor, tekrar uyumaya devam ediyor.Gece uykusunu alamayınca insan sersem oluyor.Helede bu haylazların peşinde koşunca akşama kadar kendine gelemiyorsun.

canım valla elimden geleni yapıyorum ama bazen bende sadece bakıp çıkıorum kendi kendime konuşuyouş gibi oluyorum diğer türlü
valla güzelim bende verilmesi gereken 13 kilo var cumartesi bizim eczaneye diyetisyen uzman gelicekmiş eşim göndercek bakalım nasıl bi diyet vericek
bende ilk kez kilo kaldı canım diğer iki doğumdada sonrasında 3 ay içinde eski halime dönmüştüm ama bu sefer 13 kaldı veremedim bakalım ama azimliyim verİcem 13 diyince zorgibi geliyo ama ben inanıyorum daha önce çok 13 kilolar alıp verdim inşallah bakalım..
nostaljiye mersii canım arada lazım yanii
çocuklara gelince iiler canım kaanımın maşallahı var şükürler olsun çok güzel bi bebeklik geçiriyoduru zor bi bebekti halada zor diş sıkıntıları çok fazla çok zorluyo yavrumu.

benimki doğdugundan beri 2 yaş sendromunda sanırım :))))

ezginin köpekler çıktı iki azı çıktı sağlı sollu şimdide 3. azı geliyor sol tarafını tutuyor sürekli parmagıyla dişini gösteriyor...

selam kızlar yarın 4günlük minik bi tatile çıkıcaz gitmeden bi uğrıyım dedim
oo filiz maşallah ne çabuk gitmiş kilolar 2si yoruyo galiba seni
derya haftada kaç günle başlamıştınız ben nihayet buldum bi çocuk evi, aslnda 2yer arasında kararsızım birinin bahçesi daha güzel daha çok aktivite var sanki, ama büyükler küçükler diye 2sınıfa ayırmışlar bana saçma geldi.öteki okulda senelere göre gruplandırmışlar nazla beraber 4çocuk oluolar,haftada 3 13.30-16.00arası diye konuştuk.buarada önce dr dan rapor almamız gerekiyomuş okula hazırmı diye dönelim tatilden de dr a gidelim ben ağustosta başlatmak istiorum kısmetse
bizimkiler terrible twos sendromuna girmişler sanırım hep beraber Allah yardımcımız olsun ben arada bakıcı da alıorum ama delirmek üzeryim o ezginin yaptığı pislikleri naz da yapıyo artı bi de bezini çıkarmaya bana çaktırmadan bezinin içindeki kakalarla oynamaya başladı naz okula başlasın bakalım belki değişir sakinleşir biraz

selamlar herkese biz amasyadan döndük cuma günü balıkesire geçiyoruz umarım herkes iyidir
çok kalamıcam çamaşır yıka topla ütüle yarında yeniden bavul hazırla baya işim var yani buarada 1 hafta kayınvalidelerde dinlendim kıslar okadar sölim yaydım mıçımı kaynanam bana hizmet etti süperdi yan,i neyse çağan uyandı galiba yarın vakit bulursam detaylı yazarım öptüm herkesi

selam kızlar ben geldim hatta ben döndüm diyebiliriz
göreev yerim değişti yine sağlık müdürlüğüne geçtim masabaşı yani bilgisayar başındayım
topiğimizi boş bırakmam artık

montecim seni cepten aramıştım ama ulaşamadım
çok sevindim Allah yavrucuklarını sana bağışlasın ömürlü olsunlar inşallah
sen 4 kişilik çekirdek aile oldun artık hayırlı olsun
ayrıca Allah yardımcın olsun naptın bakıcı alcam diyodun buldunmu

tüm arakadaşlar iyisinizdir umarım uzun bi ara verdim ama kapatırım artık hepinize sevgiler bebelere sağlık inşallah

of of nazda aşmış kendini kakasıylamı oynuyor velet ne fena bizim bu kızlar ya...

ben haftada 3 gün başlatmıştım sabah 9,5 ta gidiyor 12,30 da alıyorum ... öğlen yemek yiyor alıyorum... sadece makarna pilav yiyordu gecen gün çorba yemiş kendi yiyor birde kamera götürmüştük öğretmeni çekmiş tüm günlerini çok komik... artık 5 gün gidiyor yine yarım gün...orada yemek de yesin ... o saatlere denk getir bence... masaya oturuyorlar çok güzel hepsi birbirini izliyor...

bugun bir çocucuğu seviyormuş birden yolmuş yüzünü ona çok sinir oldum... öğretmenide şaşırmış ezgi hiç yapmazdı diyor beklemiyordum bende birden saldırdı çocuğa severken dedi... acayip huylar edinmeye başladı... tanıyamıyorum valla kızımı ...

kreşe başlarsan rahatlarsın insan nefes aldığını hissediyor... bakıcı aramaktan bile vazgeçersin...

ben dr dan rapor almadım ... sadece kaka tahlili boğaz kültürü istediler o kadar...

bahçeli yer olması güzel havalar güzel şimdi dışarda çok vakit geçiriyorlar...

fazlada geç kalma kışın hastalıklar çogalıcak çok gönderemiycez zaten...

birde ezginin sınıf 7 kişi en küçük ezgi diğerleri genelde 24 aylık en büyüğü 27 aylık...

Son düzenleme:
selam kızlar ben geldim hatta ben döndüm diyebiliriz
göreev yerim değişti yine sağlık müdürlüğüne geçtim masabaşı yani bilgisayar başındayım
topiğimizi boş bırakmam artık

gel güzelim kimseler kalmadı muhabbet edecek birileri olsun... nasılsın oglun nasıl hastalıklardan kurtuldunuzmu artık...

sen bilrisin ne yapıcaz bu cadolozlarla biz başa çıkamıyorum artık ... sinir harbi var evde sürekli didişip duruyoruz... yemekte yemiyor ezgi gitti bir cadı geldi sanki yerine (((

geldim canım iki lafın belini kırarız artı
canım oğlum hiç iyi değil hastalıklar sırayla yokluyor bizi bir ay olmadı daha bu yazda ege üniversitesini ziyaret ettik bir hafta yattık astım dediler çok sıkıntılıyız şu an akciğerleri rahat ama bir haftadır üst solunum yolu enfeksiyonunu atlatamadı
sürekli kullanmaya ilaç başladık
çok allejik bi çocuk sivri bile ısırsa kocaman kabarıyor
çocuklarla baş etmenin yoluna gelince walla azcık okudum son sayfaları herkes dertli amaaa: bu lafım tüm topiğe ARKADAŞLAR durun biraz ve ALLAHA şükredin ege durmaksızın ağlıyor ve kucağımdan inmiyoryaklaşık bir aydır) çünkü nisandan beri bronşiolitlerle boğuşuyoruz ve ne sinir harbi artık böle ben yerleri ve duvarları yumrukluyorum ve bi kaç kez egenin eline şaplak indirdim.ama dönüp halime şükrediyorum.ege üniversitesinde yatarken ölen çocukda gördüm,organ nakli bekleyen daha doğrusu ölümü bekleyen de.o yüzden çocukların diş huysuzluğu ,kaprisi ,uyumaması, hiçbişi.ben bazı ağlamaları şımarıklıktan olunca kendi haline bırakıyorum bağırıyor yarım saat susuyor.sakin olun ve şükredin.

ah canım şükretmezmiyim bende neler duydum gördüm hele son bu birkaç gündür...

benim sinirlerim bozuldu bu ara ... eskisi gibi sabırlı değilim nedense ...

amannn ne biliyim işte sen böyle deyince zaten ne takıyorsun diyorum ama yemek yemeyince çok üzülüyorum... kilo almayı bırak 1 kilo verdi son aylarda...

başka çocuklara vurması falan o kadar üstüne titriyoruz ki böyle olmasına anlam veremiyorum işte...

sizede çok geçmiş olsun güzelim.. sen çok güçlü bir kadınsın hepsini olgunlukla atlattığına eminim...

dönmene sevindim...

bırak yemezse yemesin ege de yemiyor 18,5 aylık ama hala 8 kilo düşün
bu aralar ege de vuruyor başka çocuklara bu yaş grubu hep yapar bunu üstüne gitme
aslında üstüne titreyerek en büyük hatayı yapıyoruz biraz salmak lazım ki onlar da rahatlasın
çok sağol canım ben gerçekten güçlüymüşüm onuda yeni öğreniyorum ege sağolsun. bu kadar hastalık derdinin yanında eşim de sinir ediyor işyeri değişikliği bir çok şeyle uğraşıyorum artık benimde sinirlerim çok yıprandı ama dişimi sıkıyorum çünkü seneye bu zamanlar iyice rahatlıyacağız .çok da olgun davranamıyorum her zaman.bazen yaygarayı koparıp herkese bağırıp çağırıp terör estiryorum evde -tatlicadiarzu-

güçlüyüz ama insanız güzelim.
dün gece de bizim evde koptu öyle bir kıyamet... yazık eşim napıcağını şaşırdı... benim küçük hanım... banyodan çıkmak istemez ağlar, giyinmek istemez ağlar, yemek yemek istemez ağlar bende ipler koptu ilk defa böyle oldum.
kreşe başladı 1,5 ay oldu o da bende kendime geliyim diye... bakalım şuan iyi gidiyor... annem sana yapıyor diyor. ben yokken aglamıyormuş hiç oynuyormuş kendi kendine... sen gelince işten ipler kopuyor diyor...

senin çocuklara kim bakıyor güzelim...

zaten bütün nazı anneye yapıyorlar.ege şu an kreşde ama bakıcı arıyorum ya da annem gelicek
nilsuda annemde kaldı gününü gün ediyor geziyorlar eğleniyorlar

Merhabalar herkese,
Nazlıcım hoşgeldin canım.Epey hastalıklarla boğuşmuşsun ama geçer inşallah hepsi.Ege doğduğundan beri hep hastalıklarla uğraştın ama çok güçlüsün maşallah.Herkes senin kadar olamazdı.Nilsu iyi tati yapıyor desene, rahatlasın meleğim benim:))))

Derya, egede de saç yolma ve ısırma huyu var.Ne yaptıysak çıkamadık işin içinden.Sinirlendiğinde tutuyor saçlarımızı, yoluyor.Önünde çıplak bacak, kol görmesin ısırmaya başlıyor.Kaç kere uykumdan onun ısırması ile uyandım.Kreşte ne yapacak bilmiyorum, öğretmenleri uyarmam lazım o konuda:)))))Birde kolumuzu filan kaçırısak ısırmasın diye inatlaşıyor, çığlığı basıyor.
Birde ezgi sen işten gelince naz yapıyordur hayatım.Tüm gün seni görmüyor ya onun acısını çıkartıyor.Öğrenecekler yavaş yavaş ama bizi ne hale sokacaklar veletler.

Nazlı, egede de sinek ısırması aynı etkiyi yapıyor yaa, sivri sinek ısırdığında kocaman kızarıyor çevresi, ortada sanki su topluyormuş gibi.Acaba başka bir böcek mi ısırıyor diye düşünüyoruz ama hiç bir şey bulamıyoruz yatağında.

selammmm arkadaşlar çookk uzunbir aradan sonraaranızdayım şükür...
nasılsınız inşallah unutmamışsınızdır beniii...

iyi geceler hanımlar yada iyi sabahlar diyeyim sabah ilk okuyana :)

bende izindeyim ama evdeyim biryere gitmedik Ege yüzünden en rahat yer evimiz bu sene böyle idare edeceğiz..

herkes iyidir umarım fazla okuyamadım ama,biz iyiyiz çok şükür arada sapıtsada genelde iyi Ege dişlerin hepsi birden çıkmaya başladı yinede çok dayanıklı yavrum fazla hırpalamadan çıkarıyor dişlerini..

Nazlıcan allah sana bol bol sabır versin kardeşim cidden kolay değil yaşadıkların ama buna da şükretmek lazım beterin beteri var..

Deryacım Ege de aynı şeyleri yapıyor küçük çocuk yada yaşıtı çocukları gördümü hemen yüzüne saldırıyor artık iyice moralim bozulmaya başladı sorunlu çocuk olacak diye,sitede adı çıktı artık
Ege biriyle yüzyüze geldimi herkes peşine koşuyor yolmasın diye psikopat oğlum benim:) Ege de ben işten geldimmi huy değişiriyor babası bütün gün beraberiz hiç sesi çıkmıyor diyor ama ben gelince ne yapacağını şaşırıyor bazen,gerçi o da haklı özlüyor beni,neyse bugünlerde geçecek inşallah..

Meralcim boşuna böcek aramayın sivrisinek alerjisi anlattığın,
aynı şekilde oluyor Ege de felaket derecede kızarıyor şişiyor sonra su taplamaya başlıyor sineğin ısırdığı yer,doktora götürmüştüm geçen ay su çiçeği sanıp doktor sinek ısırığı demişti.. evin heryerine sinek kovucu takıyoruz bitkisel sinek kovucu aldım vücuda sürülenden uyurken onu sürüyorum şimdilik iyi gidiyor gibi..

günaydın hanımlar herkese bebişleriyle keyifli bir gün diliyorum.umarım bol bol yemek yiyip bol bol güldükleri bir gün olur

meral ablacım aylincim hoşbulduk sağolun.
sinek önlemlere rağmen ısısrırsa fenistil yada muhadili bir antihistaminikli jel sürün kızlar hemen sönüyor şişlik.su toplamadan geçiyor aklınızda olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…