2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

slm bayanalr herkese iyi haftalar diliyorum,

benim sol göğsümün altında kaburga batması var daha doğrudu kıkırdak büyümüsei kaç senedir üşüttüğümde yada cok yemek yediğimde ağrı yapıyordu, hamile kaldıkdan sonra sıklaşdı, size tavsiyem az ve sık yemek tüketin yavaş yvaş yiyin. gazlı yiyecekelrden uzak durun.

buarada çarşamba gününü iple çekiyorum hergün dua aediyorum allahım bu mutluluğu bana cok görmes inş. inş bi sorun yoktur. allah sağlıkla kucağımıza alamyı nasip etsin. ayrıntılının sonucund arapor gibi bişeymşi veriyorlar onu merak ettim bende

kızlar ben kanguru almayı düşünmüyorum tavsiye etmiyorlar, özellikle erkek çocuklara zararlı diyorlar

günaydın kızlar, minik prens ve prenseslerle güzel bir gün diliyorum hepinize :CüvCüv: sanırım daha zor bi döneme girdik herkeste hemen hemen aynı dertler var. bende geceleri çok uyanıyorum ne tarafıma yatacağımı şaşırıyorum senağlama karnım zaten hep buz gibi yazın bile soğuktu ama şimdi hava soğuyunca giydiğim şeylerden biraz ısınmaya başladı. yemek yediğim zaman çok rahatsız oluyorum sankı hazımsızlık var çok yemişim gibi batıyor bişeyler :bbo: benim bebeğimde sağa yatmamı hiç istemiyor sağa yattım mı hiç rahat vermiyor. kızlar duydunuz mu izmirde bir gecede 13 bebek ölmüşsenağlama allah bebeklerimizi bize bağışlasın

günaydın kızlar haftasonu yazdıklarınızı okudumda yaşlı teyzeler gibiyiz, oram ağrıyo buram ağrıyo...... çok komiğizz.. Gecelerim benim de artık uykusuz geçiyor ya bacak ya da sırt ağrısıyla uyanıyorum ve tekrar uyuyamıyorum bu sabah 6'da kalktım :KK43:

ben bugün inşallah internetten bebek telsizi, puset , oda nemlendirici fiyatlarına bakıcam.

Kızlar bi şey sorcam siz bebek arabasını 2 tane mi alcaksınız, oturana kadar ayrı bi tane , biraz daha büyüyünce kullanması için ise daha hafif ve turur pozisyonda olanlardan ayrı bi tane. eğer böyle alınacaksa boşuna bir sürü para vermiş olcaz. Bu arada kanguru 4. aydan sonra kullanılabiliniyor diye biliyorum...

bence 2 araba çok gereksiz zaten 3-4 ay hem soğuk olacak hem çok küçük olacaklar. ben arabasını ilkbaharda almayı düşünüyorum onu da kendim için değil annem için o bakacak çünkü oğluşuma

kızlar ben kanguru almayı düşünmüyorum tavsiye etmiyorlar, özellikle erkek çocuklara zararlı diyorlar

YAV KISLAR ESKİDEN AYRINTILIMI VARDI, ULTRASONMU VARDI, KANGURUMU VARDI, BU NE YA TEKNOLOJİNİN TUTSAĞI OLMUŞUZ RESMEN . GECEN ARKADAŞLA KOUŞDIUM ODA HAMİLE ÖNCEDEN ŞAKALAŞIRDIK ULAN Bİ ZENGİN KOCA BULAMADIK DERDİM. ŞİMDİDE İKİMZ TESTLERLE BOĞUŞUYORUZ ULAN Bİ KÖY ADAMI BULAMADIK BİZİ TARLASIND AÇALIŞDIRSAYDI İNEKLERİ OLSAYDI SÜT SAĞIP PEYNİR YAPSAYDIK kaydirigubbakcemile3

YAV KISLAR ESKİDEN AYRINTILIMI VARDI, ULTRASONMU VARDI, KANGURUMU VARDI, BU NE YA TEKNOLOJİNİN TUTSAĞI OLMUŞUZ RESMEN . GECEN ARKADAŞLA KOUŞDIUM ODA HAMİLE ÖNCEDEN ŞAKALAŞIRDIK ULAN Bİ ZENGİN KOCA BULAMADIK DERDİM. ŞİMDİDE İKİMZ TESTLERLE BOĞUŞUYORUZ ULAN Bİ KÖY ADAMI BULAMADIK BİZİ TARLASIND AÇALIŞDIRSAYDI İNEKLERİ OLSAYDI SÜT SAĞIP PEYNİR YAPSAYDIK kaydirigubbakcemile3

sonra sütü pastörize ettikmi etmedik mi ya peynirde brucella çıkarsa yemeyelim bebeğe geçmesin fisfisfis aman sucukta sosiste salamda nitirit var yemeyin cokacimcoook çayda kahvede kafein var içmeyin :kahve: derdi olmazdı değil mi :roflol: ilahi simrisk bugün yine formundasın

çoookk güldürdün beni kaydirigubbakcemile3 ne kadar doğru , çok daha rahat stressiz olurduk.. kaydirigubbakcemile5

sonra sütü pastörize ettikmi etmedik mi ya peynirde brucella çıkarsa yemeyelim bebeğe geçmesin fisfisfis aman sucukta sosiste salamda nitirit var yemeyin cokacimcoook çayda kahvede kafein var içmeyin :kahve: Derdi olmazdı değil mi :roflol: Ilahi simrisk bugün yine formundasın

anam ne sucuğu sosisi lop lop etler kavurmalar bahçelerde pişirirlir. Ayranalr çarkalanir tereyağlar çiakrilir aman daamrim tikanir derdi olmas. Bahceden domatos salatalik kopar caninm iistedi şalvarina sil ye ne toz derdi ne bişey.şaka maka valla ben memlekete gittimmi hemen kil oalioyorum herşey doğal ve güzel . Gercekden hoşuma gidiyor. Eşimede diyorum şöyle kendimizi kurtardikmi ufak bi şehire yerleşellim hayatta istediğim ikinci şeydir galiba

Aslında kızlar, smrısk çok haklı.Benim ilk iki hamileliğimde internet yoktu, dr. kontrolü bugünlerdeki kadar sık değildi. Hamileliğin normal geçiyorsa, dr.lar test mest istemezdi.Şunu yemeyin bunu yemeyin derdi olmamıştı.Zaten mayonezdi, salam sosisti öyle her yerde olmazdı, çok büyük alışveriş merkezlerinde olurdu ki, onlarda her yerde yoktu. İzmirde migros alsancakta vardı, aldıklarımızı ya pazardan, ya da bakkal dükkanlarından alırdık. Böyle olunca da bu tür şeyleri yememiştim.Ama kendimi bu kadar ksııtladığımı, onu yemeyeyim bunu yiyeyim dediğimi hatırlamıyorum.
naniknaniknaniknanik

evet doğru söylüyorsunuz , şimdi her şeyi ıncık cıncık ediyorlar her şey zararlı her şey kısıtlanıyor benim ablamda 12 yıl önce hamileydi bende onun hiç dikkat ettiğini hatırlamıyorum, doktora bile toplam 3-4 kez gitmiştir o zaman ne 2 lisi ne 3 lüsü ne ayrıntılısı vardı içleri daha rahattı sanırım

smrisk canım bizimde en büyük hayalimiz buradan taşınabilmek başka bir şehre yerleşmek sakin yaşamak

aslında kızlar, smrısk çok haklı.benim ilk iki hamileliğimde internet yoktu, dr. Kontrolü bugünlerdeki kadar sık değildi. Hamileliğin normal geçiyorsa, dr.lar test mest istemezdi.şunu yemeyin bunu yemeyin derdi olmamıştı.zaten mayonezdi, salam sosisti öyle her yerde olmazdı, çok büyük alışveriş merkezlerinde olurdu ki, onlarda her yerde yoktu. Izmirde migros alsancakta vardı, aldıklarımızı ya pazardan, ya da bakkal dükkanlarından alırdık. Böyle olunca da bu tür şeyleri yememiştim.ama kendimi bu kadar ksııtladığımı, onu yemeyeyim bunu yiyeyim dediğimi hatırlamıyorum.
Naniknaniknaniknanik

evet çok haklisin, ya cok değil 2 sene önce hamile ile bizim aramizda ck fark var her gecen gün değişiyor, yeni şeyler cikartiyorlar, çoğu testler hasataneye prim kazandirmak için yapiliyor. Benim ilk gittiğim yer bana sariliksin dedi ve sirf 50 60 ytl lik tekrardan test istedi. Sonra doktprumu değişdirdim. Bu doktorumda aynisini söyledi hastaneye prim kazadirmiak için gerekli gereksiz bir sürü test isterler dedi.
Elimizde bişey yok doktoralara inanmak zorundayiz. Ve istemesekde yapdiriyoruz.

günaydin hanimlarr :))
ayni sikayetler bendede var ama burun kanamasi normal cünki kan basincimiz arttigi icin oluyor.

günaydın kızlar hepiniz iisinizdir umarım çalışanlara yorucu olmayan bi hafta diliyrm ev hanımlarına da bol bol dinlenme :)))))

ah ah ben daha haftanın ilk gününden başlıcam temizliğe nasıl yapçam die kara kara düşünüyom ama yapmam lazım valla kolay gelsin bana

kızlar tetanoz aşısını sordum doktoruma, sağlık bakanlığı bu konuda çok sıkı çalışıyor önlemler alıyor bu uygulama geçen sene yoktu bu yıl başladılar ve çok güzel bir uygulama dedi, aşının zararı yok faydası var yaptır dedi bebeğe hiçbir zararı olmadığını da söyledi, herhangi bir haftada aşı yapılmalı gibi bir tarih aralığının da olmadığını sadece doğuma çok yakın olmaması gerektiğini söyledi, o yüzden bugün gidiyorum sağlık ocağına aşıya

ekinsu dün gece hep seni gördüm rüyamda ,yüz olarak değil ama hep seninle birlikteydik
beraber bir yere gidecekmişiz ama bir türlü buluşamadık kaydirigubbakcemile3

sen hangi doktora gidiyorsun ya da hastaneye ?
benim doktorum gerek görmedi tetanoz aşısına ama herkeste yaptırıyor
kafam karışıyor benimde ?

günaydın kızlar hepiniz iisinizdir umarım çalışanlara yorucu olmayan bi hafta diliyrm ev hanımlarına da bol bol dinlenme :)))))

ah ah ben daha haftanın ilk gününden başlıcam temizliğe nasıl yapçam die kara kara düşünüyom ama yapmam lazım valla kolay gelsin bana

barcli kolay gelsin canım,ben o işi dün yaptım hala kendime gelemedim çok yorgunum :bbo:

ekinsu dün gece hep seni gördüm rüyamda ,yüz olarak değil ama hep seninle birlikteydik
beraber bir yere gidecekmişiz ama bir türlü buluşamadık kaydirigubbakcemile3

sen hangi doktora gidiyorsun ya da hastaneye ?
benim doktorum gerek görmedi tetanoz aşısına ama herkeste yaptırıyor
kafam karışıyor benimde ?

hayır olsun canım, belki buluşuruz bir gün :)

benim doktorum marmara üniveristesi hastanesi vakfında (academic hospital hastanesi altunizade de), ama ben onun özel muayenesine gidiyorum, benim doktorda gerek görmüyoruz biz ama aşının zararı yok istiyorsan yaptır dedi kısaca

X