2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

ekinsucum ben temizliği bitireyim bugün sıra yazlıkları kaldırmaya gelecek
benimde bir yığın ütüm vardı ne zamandır yapmadığım cumartesi günü onları yaptım dün çocuk odası boyandı pembeye bugün temizlik var onlara sıra gelince bende yapmaya hal kalır inş ama yapıcaz mecburen yavaş yavaş biz yapmazsak kim yapacak başka

kendini çok yorma canım senin işler ağırmış boya falan yavaş yavaş yap, bebişimizi sıkıştırma içerde

dinlene dinlene yapıyorum cnm
sadece bebişin odasını boyadık bütün ev olsa dayanamam zaten

şimdi biz 7 aylık mı diyeceğiz bebek dünyaya gelecek ben daha öğrenemicem bu hesabı

Barçlıcım, normal ocak şubat mart gibi ay düzeniyle, 6 aylıkız diyeceğiz, ama haftalık olarak hesaplarsak, 26 haftamız dolduğu için 26 hafta/4hafta=6,5 aylık olacağız.Yani 7 aylık olmuş olacağız.
lülülülülülülülülülülülü

Boşver aslında, ocakta inşallah kucağımıza almış olacağız.Bu yeterli, fazla zaman kalmadı, ramazan bayramı, kurban bayramı derken, yavaş yavaş ocak annelerinin aralık ortasından itibaren doğum haberlerini almaya başlarız.hihoyyythihoyyyt

ya yapmayın şu hesapları benim kalbim küt küt atmaya başlıyor. :))

hem çok seviniyorum meleğimi alıcam kucağıma diye hem de çok korkuyorum ben nasıl bakıcam bu miniğe diye :))

mrb kızlar nasıl geçti hsonunuz ben çok üşüyorum 2gündür göğüslerim sızlıyo acıyo,yorgan çıkardım artık. bişey sorucam size saçını boyatıcak olan var mı yada röfle fln yaptıran, bayramdan önce biraz moral olur ama kesinlikle yaptırma diyen oldu mu size

havalar soğuyo gidrek ii yapmışsın valla

ben kesinlikle boyatmam kestirmedim bile hiç kestirmicem de bu zamana kadra durmuşum böle ne kadar kaldı zaten doğumdan sonra gidicem hem modelini değiştircem hemde rengini...saçma ama napim elimde deil işte.boyanın içinde kimyasal madde olduğu için karşıyım ben sen yinede bi drunla görüş bakalım ne diyecek

alisha mrb canim bende boyatmayayi düsünüyodum ama dün bi arkadas kesinlikle boyatma dedi.cünki bi programda hamileyken sacini boyatan bikadinin bebeginin popusunda et parcasi cikmis.daha sonra doktorlar arastirmis nedeni ve en sonunda oboyadan oldugu ortaya cikmis.kimyasal madde oldugu et parcasi büyümüs.gerci sen yinede arastir ama ben vazgectim boyatmicammmmm

Selam hanımlar.Herkeste bir hareketlilik var maşallah.Yavaş yavaş hazırlıklar başlamış.Ben daha duruyorum hiç bi şey almadım.Bu uyku problemi bütün yaz vardı bende sabahlara uyayamıyordum yeni geçti çok şükür.Yöntemini buldum çok rahat oluyor.Bacakların altına bir yastık dizlerin arasına bir yastık bir de tabi başın altına bir yastıkla ve sol yanıma yatarsam rahat rahat uyuyorumkaydirigubbakcemile3Uzun denemeler sonucu test edilip onaylanmıştır.:teytey:Bilginize.

ya yapmayın şu hesapları benim kalbim küt küt atmaya başlıyor. :))

hem çok seviniyorum meleğimi alıcam kucağıma diye hem de çok korkuyorum ben nasıl bakıcam bu miniğe diye :))

güzelim hiç korkma o kadar bilinçli bilgili akıllısınız ki en güzel şekilde büyütürsünüz..
biz ki o cahillikle bak nasıl büyüttük değilmi waterfullcum :))
elinizin altında teknoloji var hiçbir şey bilmezsen ordan sor yine öğrenirsin :CüvCüv:

alisha mrb canim bende boyatmayayi düsünüyodum ama dün bi arkadas kesinlikle boyatma dedi.cünki bi programda hamileyken sacini boyatan bikadinin bebeginin popusunda et parcasi cikmis.daha sonra doktorlar arastirmis nedeni ve en sonunda oboyadan oldugu ortaya cikmis.kimyasal madde oldugu et parcasi büyümüs.gerci sen yinede arastir ama ben vazgectim boyatmicammmmm
ay çok kötü ya ben de bunu duyduktan sonra asla boyatmam, herkes zararlı dio ama kimseden böle bişey duymamıştım Allah korusun yüzünde fln çıkar ömür boyu kendimi affetmem

Bayanalr baylar merdivenden kayanlar saçlarinizi boyatmayin şuniun şurasinda doğuma ne kaldi :)) benim doktorum ben sormadan sakin sakin saçlar boyanmiycak dedi zaten bende boyatmiyorum öyle bi derdimizde yok, ben sizin yerinizde olsam doğumdan sonra güzel bi bakim yapdiririm ondan sonra bebişimle güzel güzel zamn geciririm.

Ya kizlar ben çok rahat uyuyorum henüz erken olabilir ama hiç problem olmuyor kafami yastiga koymadan bakiyorum sabah olmuş okdar hizli uyuyorum yani :)) maşşallah tiris tiris kicimi kasimda nazar deymesin . Ama şu var ben uyumadan önce bir kase yoğurt yiyorum belki onun etkiside olabilir, ayran içdik ayrimi düşdük hesabi :))

merhaba güzel anneler. keyifler nasıl ben bugün kendimi süper hissediyorum .amniosentez sonucumu aldım .temiz çıktı resmen hafifledim ben saçımı boyattım doktorum boyatabileceğimi söyledi. internettende araştırdım . saç boyasının bebeğe zaralı olduğuna dair bilimsel bir vveri olmadığını söylüyorlar .epey bir moral oldu bana kabus gibi geçen iki ay dan sonra sonunda bende bebişime alışverişe çıkacağım eşim akşam işten gelince gideriz dedi. çok uzattım değilmi? mutluluktan sizleri seviyorum iyiki varsınız a.s.

uzun beyaz bulut senin adına çok sevindim gözün aydın, akşamda bebişine güzel güzel ciciler alırsın artık oh ne güzel alalh bozmasın

bende bi ara düşündüm boyatmayı ama eşim istemiyo doğumdan sonra yaptır değişiklik olur dio
ama uçları çok kötü o yüzden sadece kestiricem

bu hafta 3. ye aynı keki yapmak için mutfağa gidiyorum kızlar mutlaka deneyin bu kadar güzel bi havuçlu kek yememişsinizdir starbucksınkinden bile güzel
2 cups (su bardağı) Şeker – Ben 1 ½ cups koydum, yeterliydi)
1 ½ cups zeytinyağı ( yarı yarıya azaltmanızı öneririm)
4 yumurta
1 çay kaşığı tarçın
2 çay kaşığı kabartma tozu
1½ çay kaşığı karbonat
1 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı vanilya
2 ¼ cups un
½ cup ceviz
3 cups rendelenmiş havuç-4tane falan

Şeker ve yağı mikserle iyice karıştırın. Yumurtaları teker teker ilave edin . Kalan malzemeleri sırasıyla eklemeye ve karıştırmaya devam edin. En son sırasıyla; un kabartma tozu ceviz ve havucu ekleyin

Yağlanmış kek kalıbına boşaltarak, 180 C derecede ısıtılmış fırında 40-45 dakika pişirin

X