2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

hayırlı olsun ,güle güle uyusun işallah:)
araba konusunda haklısın burda amcayız diye geçinen,kızıma şimdiden yasaklar koyanlar var,biz alacağız dediler ama fiyat bilmiolar sanırım onlara yıkmayı düşünüorum ben de ama öle kötü araba kabulüm diil,zati 2 sene evvel arkadaşım ucuz bişi aldı,hafif,bebeği düşürdü ondan,Allah korusun..
kanguru istiorum ben araba taşımak kışın zor olur hem burda her yer yakın bi havalanır geliriz kızımlan,chicconun hangi modeli oldu sizinki?

bu uyku konusu ii olmuş valla ,ben de uyuyamıorum!!normalde hep sol tarafıma uyurdum ama şimdi taşımıyo vucudumu hiç bi tarafım sağ da sol da acıo,bacak arama yastık koyayım dedim onu da orda tutmayı beceremedim zati kurulmuş saat gibi olur olmadık saatte kalkıp tuvalete gidiorum(
çook dertliyim çok,bi de gözlerim acayip kurudu benim internette ilaç kullanın dio ama kociş boşver dedi bu sefer ben de tırstım

slm kizlar nasilsiniz bebisler nasil ay kizlar cogu gitti ama yinede zaman gecmek bilmiyorya.kizlar benim agrilarim cok oluyor sag gögsümün alti ve sirtim tam karsisi yani.biraz yorulunca tas gibi oluyor ve ayni anda ii traf agrimaya basliyor artik dik oturamiyorum hep biraz arkaya uzanarak oturuyorum.annem diyoki belki bebek dikeliyordur ondan oluyodur ben birazda minyon tipliyim ondanmiki arkadaslar.dün bi ablami gördüm odediki agrilarin erken baslamis ama allah nazardan saklsin oglusum cok hareketli sizinkiler nasil kizlarrrrrrrr

of ya herkesin bir sorunu var ....
ben de cok zorlaniyorum artik evimi bile zor toparliyorum biraz zorlasam kendimi hemen belim agriyor...o zaman da korkuyorum bebisime bisey mi oldu diye..
Allah kolaylik versin hepimize...

gülsü cum benimkinin masallahi var teyzesi tepinip duruyor icimde...
artik tekmeleri iyice kuvvetlenmeye basladi:))

alisverisi bitirdiniz mi kizlar? merak ettim..

mrb kancicegim ben bebk odasi ile oglusuma araba takimi aldim hani cihicconun iicinde koltugu arabasi ana kucagi ve bebek esya cantasi var birazda kiyafet aldim canim ben oturamiyorum resmen sag gögsümün altinda yani karnimin basladigi yer catlicak gibi batiyor ya neyapcagimi sasirdim

Günaydın kızlar, nasılsınız_?Hafta sonu nasıl geçti bakalım.

Ekinsu maşallah bebişin epey büyümüş, nerdeyse 1 kilo olmuş. Çarşamba bizde gidicez bakalım.Sanırım aynı kilolarda olur.
Kançiçeğim hoşgeldin.Daha çok bişey almadım ben, arada boş zamanlarda bir ceket ördüm, şimdide tulum yapıyorum.
Battaniye aldım, birkaç parça bişeyler aldım, ama asıl önemli olan, oto koltuğu, araba, ana kucağı, park yatak türünde şeyleri almadım.

Uykusuzluk konusunda çok haklısınız, ne tarafıma yatacağımı şaşırdım bende.Sağıma dönünce bebeğe kan gitmiyormu, sırt üstü yatınca belimize, kemiklerimize rahim baskı yapıyormuş, erken doğum riski bile olurmuş.Bir tek sol taraf kalıyor. Bütün gece de o şekilde yatılmıyor. Sabaha kadar nasıl yatayım , o tarafa dönmeyeyeyim , böyle yatmayayım diyerek geçiriyorum geceyi.Daha doğmadan uykumuzun içine ettiler.lülülülülülülülülülülülüDoğduklarında ne yapacağız bakalım.kafamçokkarıştı

günaydın kızlar herkese iyi haftalar

gülsu tarif ettiğin ağrılar bende de var, göğüs altım hem batıyor yanıyor acıyor hemde dediğin gibi sırtımda tam karşısına denk gelen yerden ağrı çıkıyor

ya kızlar ben genelde sağ tarafa yatıyorum beni rahatsız etmiyor sırt üstüde yatıyorum, tam tersi ben sola yatamıyorum, kötümü yapmışım ne yapmalıyım şimdi

günaydın arkadaslar ... kızlar yaa size bişiy sorcam ben karnımı ısıtamıyorum karnım buz gibi vücut ısım normal ama karnım eksi derecelerde:)sıcak su torbası da koymuyorum bebege zararı olur diye dün yün hırkam vardı onu sardım da rahat ettim biraz sizde de var mı aynı sorun...

benimde karnım diğer yerlere göre daha soğuk ama senin dediğin gibi buz gibi değil, atlet yeterli geliyor başka bir şey örtmeme gerek kalmıyor

geçenlerde benimde çok kasık ve bel ağrım oldu.sonra sıcak havlu koydu eşim onun faydası oldu.bebeğe bir zararı olurmu sıcak havlu koymanın.

arkadaşlar burnunuzda kanıyormu.benim hergün burnum kanıyor.perşembe günü kontrolüm var o zamn soracağım artık doktoruma.

günaydın herkese..

gögüs altındaki batma ve ağrı herkeste var sanırım.bende bu konudan şikayetciyim. benim özellikle yemekten sonra oturunca oluyo, uzanıyorum buseferde midem yanmaya başlıyo.. geceleri pek bi şikayetim yok benim sadece çok uyanıyorum.. ah bu bebişler ah canımıza okuyacaklar bizim..:)

Günaydın hanımlar..hepimiz için güzel bir hafta olsun..

bakıyorumda bu haftaya şikayetlerle başlamışız..hepimizde hemen hemen aynı dertler
ağrılar sızılar uykusuzluk ,ne olacak halimiz böyle :bbo:

montesori şimdi baktım benimde karnım buz gibi:)) en iyisi birşeylerle sar karnını..

günaydın hanımlaaar
ayyy göğüs altı batması bende de başladı ve aynen sırt ağrısı zaten artık koltukta bile çok dik oturmam lazım yataktan zor kalkıyorum sola yatıyorum kızım güm güm :)) tekmeler bayağğ sert babamızın karnına bi vuruyo sırt üstü ayyy çarpıntı yapıyo nefes alamıyorum anca biraz sağda rahatız

ben sanmıyorum sıcak havlu koymanın zararlı olacağını , ben çok hamile gördüm hamama giden bence hamam zararlı olabilir ama havlu bir şey yapmaz sanırım yinede doktoruna sor sonra bizede söyle :), burun kanaması normalmiş gebelik sitelerinde yazıyordu , geçmiş olsun

Evet haklısın montesori, benimde karnım buz gibi. Yaz sıcağında bile vücudumun diğer yerlerine göre daha soğuktu.Ama sakın sıcak su torbası filan koyma, bebeğe sıcak hiç iyi değilmiş.Egzersiz yaparken filan bile, kesinlikle vücut ısınızı yükseltecek şeyler yapmayın, terlemeyin diye uyarıyor dr.lar.Vücut ısısnın yükselmesi bebek için çok tehlikeliymiş.

Ekinsu, internette sola yatın diye yazıyor her yerde. Sağa yattığımızda, ana atar damarımız sağdan geçtiği için, baskı olur bebeğe kan gitmezmiş.Sırt üstü yattığımızda ise, kemikler ve omurgamıza baskı oluyormuş.Bu da yine hem bebeği hem bizi rahatsız ediyormuş.Açıkçası yazılanlar bunlar, ben sağıma yattığımda bir süre sonrasında bebiş kıpır kıpır etmeye başlıyor, sanırım rahatsız oluyor oda.lülülülülülülülülülülülü

teşekkürler ekinsu.burun kanaması biraz aklıma takıldıda.kullandığım iğnedenmi diye düşünmüştüm.

günaydın kızlar haftasonu yazdıklarınızı okudumda yaşlı teyzeler gibiyiz, oram ağrıyo buram ağrıyo...... çok komiğizz.. Gecelerim benim de artık uykusuz geçiyor ya bacak ya da sırt ağrısıyla uyanıyorum ve tekrar uyuyamıyorum bu sabah 6'da kalktım

ben bugün inşallah internetten bebek telsizi, puset , oda nemlendirici fiyatlarına bakıcam.

Kızlar bi şey sorcam siz bebek arabasını 2 tane mi alcaksınız, oturana kadar ayrı bi tane , biraz daha büyüyünce kullanması için ise daha hafif ve turur pozisyonda olanlardan ayrı bi tane. eğer böyle alınacaksa boşuna bir sürü para vermiş olcaz. Bu arada kanguru 4. aydan sonra kullanılabiliniyor diye biliyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…