2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

hayırlı cumalar kızlar hepinize nasılsınız bakalım bugün bebişlerinizle

ben 2. tetanoz aşımıda oldum geldim aşı falan kalmadı artık

ben yine 2 haftada 2 kilo almışım delircem yaaa kafayı yemek üzereyim 1 aydır hem dikkat ediyrm ne yesem yarıyo demek ki napıcam açta duramam kiii

Barcli aşilarin bitmiş darisi olmiyanlara artik, kilo konusuna gelirsek banada her yediğim yariyor yapacak bişey yok bebekler sağlikli olsunda biz tombiş tombiş dolaşiriz artik :))

sanada hayırlı cumalar barcli.aşılarında bitmiş şimdilik.ikincisinde fazla ağrı olmuyor.benimki fazla ağrımamıştı yani.kilo konusunuda takma bende almıyorum diye insanlar canımı sıkcak şeyler söylüyor.

Erken doğum eylemi nasıl belirti verir?

Doğum eyleminin zamanından önce başlaması başta uterus kasılmaları olmak üzere anne adayı tarafından farkedilebilen çok çeşitli belirtiler verir. Bu belirtilerin her anne adayı tarafından bilinmesi gereklidir.

Erken doğumun gerçekleşmesi için temel şart uterus kasılmalarının olmasıdır. Kasılma olmadan serviks açılmaz. Kasılmalar bazı gebelerde kendini ağrıyla belli ederken bazı gebelerde hiç bir ağrıya yol açmayabilir.

Kasılmaların anne adayı tarafından saptanması:
Kasılmalarınızın olup olmadığını anlamak için avcunuzun içini karnınıza hafifçe dokundurunuz. Avucunuzun altında uterusun "toplanıyor" hissi yaratması kasılma belirtisidir. Bu esnada ağrı duyulması şart değildir. Bu kasılmaların sıklığını ve süresini ölçünüz. Saatte dört kez ya da daha sık ortaya çıkan kasılmalarda mutlaka doktorunuza haber veriniz.

Diğer belirtiler:

Erken doğum tehdididinin diğer önemli belirtileri arasında pelviste dolgunluk hissi, adet sancısına benzer kramp tarzı ağrılar, pozisyon değiştirmekle geçmeyen belağrıları, vajinal akıntının artması ya da niteliklerinin değişmesi (daha müköz, daha sulu ya da kanlı akıntı ortaya çıkması), ishalle beraber olan ya da tek başına ortaya çıkan barsak krampları yeralır. Bu durumda yine kasılmalarınızı elle kontrol ediniz. Bu belirtiler kasılma olmadan tek başlarına bir anlam taşımazlar. Ancak bu belirtilerden biri varsa ve kasılmalarınızın olup olmadığından emin değilseniz yine doktorunuza başvurmalısınız.

Günaydin kizlar.sizin aşilar bitmiş benim daha başlamadi bile yanlişmi söylediler bana sağlik ocağinda ilki 6. Ayda diğeri 8. Ayda dediler

ne kadar doğru bilmiyorum ama görümcemin doktoru söylemiş.26 ve 27. haftalarda bir iğne vurulurmuş.bebek erken doğsa bile bu iğne sayesinde akciğerleri gelişkin olurmuş ve yaşama ihtimali daha yüksekmiş.bu kontrolümde soracağım doktoruma. siz duydunuzmu böyle bir iğneyi.

valla balım bende ağrı oldu ya yine inş daha sonra da olmaz geçen olduğunda baya ağı yapmıştı çünkü

valla tombiş tombiş geziniyorum ortalıkta herkes ayy ne kadr şişmişsin 9 aylıkken ne olcaksın oturduğun yerden kalkamazsın diyolar bende napim artık kocişim beni kaldırır diyrm bişi diyemiyolar millete uyuz oluyrm yaaa herşeyi çok ii biliyolar sanki

Barcli geçmiş olsun canım bitirdin aşılarını bende yarın kontrolde sorucam doktora bakalım ne diyecek, bu arada bende son 10 günde 2 kilo aldım hemde yeme şeklim hiç değişmediği halde hatta 1 gün içinde 500 gr birden aldım, niye böyle anlamıyorum

evet ya bu milletin bilmişliği beni de deli ediyor.kilo alsan sorun almasan sorun.bu kadında hamile kafasına takmasın moral verelim diyen olmuyor.banada çoçuğun küçük doğar diyorlar.

kızlaaar ben geldim...ayyy bebegim saglıklıyımıs bişiycigi de yokmus cok ama cok mutluyum hihoyyyttetenozumu da oldum 1 ay sonra bir daha olcam...doktor cok güzel inceledi bir problem yok dedi ama bebegin ters duruyo normal doguramazsın birde asagıda bayagı ama endişelencek bişiy yok dedi...
dün aksam da hersey cok güzeldi eşim bana pırlanta bir kolye almıs bayıldım harika bişiy...kaydirigubbakcemile2 bayram cocukları gibi süslendik püslendik ne zamandır gitmek istedigimiz restoranttanda yer ayırmıs ...ben de hediyemi verdim üçüncü yılımızda üç kişilik bir aile olmanın mutluluguyla nice 33 .yıllara yazdım cok duygulandı...
smrisk sana tavsiyelerim var şimdiden gebe 1 e randevu al ...herkesin doppler saati 8:30 ama orda tekrardan girip sıra oluyosun ve gebe 3 e veriyolar cok sıra var şimdiden doppler tarihin ne günse gebe 1 e randevu al ...ben 8:30 diye gittim ama içeri 10 a dogru girdim erken git çünkü tekrar sıra alıp gebe poliklinigindeki doktora sonucunu gösteriyosun...içerde bir bayan bir erkek var erkekten memnun degillerdi konusmuyomus...bayan benimle cok ilgilendi inş.sana da bayan düşer...bebege bakabilir miyim dedim tam ultrasonu cevirdi bizim bebek yüzüstü yattı göremedim aman önemli degil iyi olsun da....

Barcli akşamalri yemekden sonra çikip yürüyüş yapin bol bol belki faydasida olur, boşver kim nederse desin sen kafana takma ben halimden memnunum de gec. Kiskaniyorlar anacim :))

,

saol ekinsucum ben hem özellikle dikkat ettim bu ay toplam 4 kilo...normal ekmk yemedim hiç valla bende şaştım kaldım dikkat etmesek ne olur bilmem valla

kızlar yaaa doktor sekerim oldugunu duyunca bebegi 35.haftada alabilir doktorun sakınca olmaz dedi...eee şimdi ben aralık annesi mi olcam :çok üzgünüm:ben aralık annesi olsam da ocak anneleri bölümünde kalırım hep vermeyin beni aralık annelerine ben hepinizi cok sevdimŞeniz

cnm benimde doğum aralığın 24ü olarak gözüküyo ultrasonda ama biz bu yola ocak annesi olarak başladık dimi ama napalım arık valla kimseye vermeyiz seni sakın bi yere gitme bak ben çok kıskancım haa ona göre...:)))

neden peki 5 hafta erken alacak bebeği sakıncası olmaz mı normalde 36 hafta olunca doğum başlar deniyo ama sen yinde araştır cnm

canim gözün aydin cok sevindim sonuçlarinin tiyi çikmasina inş bundan sonrada sağlikla kucağina alirsin,

ben şimdi gebe birden randevu aliyorum. Ama şunu anlamadim sen gittin sana yine sirami verdiler

kızlar selam,şimdi ayrıntılı ultrasondandan geldim,oturdum bilg.başına.montesori sende girmişsin ayrıntılıya ,her şeyin yolunda olmasına sevindim.
benim bebiş ters hala ama dr.endişelenecek bişi yok ilerde döner dedi.her şeyine baktı çok ilgili bi dr.du sohbet havasında tek tek bilgilendirdi beni , bebişi göremedim gerçi ekran hep dr.a dönüktü ama nereye baktıysa anlattı bana.gayet sağlıklı bir KIZIMIZ kaydirigubbakcemile3olacakmış inşallah.
bugün dünkü tahlil sonuçlarımıda aldım şeker 193 çıkmış dr.um bugün izinli olduğu için gösteremedim ama sınır 140 olduğuna göre oldukça yüksek.montesori senin şeker yüklemesindemi çıkmıştı gebelik şekerinin olduğu.çünki 2 ay önce şekerime bakıldığında 85 çıkmıştı şekerim. şimdi sonucu görünce üzüldüm.

Talya seninde gözün aydin ay ne güzel sizler rahatladiniz allahim darisi bizlerin başina ben cok korkuyorum, üzülüyorum kafamdan atamiyorum şu çarşamba günü bi gelse hayirlisi ile rahatlasam artik .

Montesori şimdi randevu denedim pzt ye veriyor artik sali günü denerim birde şunu sorucam doktorunun ismi gülay ahanimmiydi not alimda ona göre randevu alirim artik ve bana verdiğin bilgile riçin cok tşşk ederim.

:1no2: OLMAZ ANAM SEN ARALIK ANNESİSİN OCAK ANNELERİNİN ARASINA GİRMESSİN SENİ KOFUYORUZ GİT NEREYE GİDERSİN laelaelaelaelae kaydirigubbakcemile3hihoyyyt

ANAM BİDE EBNDE ARALIKD ADOĞURURMUŞUM ŞAKA ŞAKA MONTESORİİ :1shok:

canım 8:30 diye gittigimde tekrardan sıraya girdim bu sefer gebe poliklinigi için ...doktorum bayandı sanırım kapalıydı basında bone vardı sirekli ama adını bilmiyorum zaten gebe poliklinigine prosüdür geregi giriyosun eger allah korusun problem varsa doppler ceken uzman da söylüyomus...
yalya hayırlı olsun kızımız...inş. kancicegim de en kısa zamanda ögrenir...
barcli doktor seker oranımın gebeliğin sonuna dogru yükselcegini söyledi ,organlarını tamamladıgında seni de onu da tehlikeye atmaya gerek yok dedi...inş . aralık annesi olmam anasınıfında ilkokulda cok farkediyo cünkü özellikle erkek cocuklarında...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…