2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

günaydın arkadaşlar.

sabah sabah benimde durduk yere ağlayasım geldi.oturdum bir güzel ağladım o sırada da sütçü kadın geldi gözlerimi sildim ama anladı herhalde ağladığımı.artık mahalleye laf çıktı.eşime söyledim o da yok yanlış anlamamıştır sen hamilesin belki bir yerin ağrıdığı için ağlıyorsun diye düşünmüştür dedi.
kendime kızıyorum bazen niye durduk yere ağlıyorum diye.bir sorun yok birşey yok ortada.

barçli ve zeynep çok gecmiş olsun inş şekerleriniz normale döner,cok gecmiş olsun,

ezra arkadaşının durumu cok zor.İnş en yakın zamanda bebişi düzelir, küvöz olayı gerçekten çok önemli ve bulunamayabiliyormuş.Geçenlerde aralık anneleri mi kasım anneleri mi ne onu okudum, 27-28 haftalık bebek doğum kanalına girmiş. Küvöz bulunamamış izmirde fakülte hastanelerinde, erken doğarsa diye.Farklı şehirlerde arama yapılmış.Hastane bu sırada arıyormuş güya, ama 1-2 hafta bulunamamış.Birde fiyatları, istanbulda filan, gecelik 2500-3000 ytl imiş.O sırada, bebeğin ailesi şifada bulmuşlar.Günlük 400 küvöze,300-400 başında beklemesi gereken hemşireye (bunu da bulmak çok zormuş, özel oluyormuş, küvözdeki bebekle ilgilenen hemşirenin),200-300 de ilaçlarına yani günlük 1000 ytl gibi bir para veriyorlarmış.Allah korusun böyle durumlardan maddi tarafı ayrı,bebeğinden uzak kaldığın bölümü ayrı. Yaşadığın sorunlar ayrı.İnşallah böyle şeyler yaşatmasın kimseye allah.

Linaycım sende işe başlamışsın, kolay gelsin.Dediğin gibi sanırım bizim ileri yaş annesi olmamızdan kaynaklanıyor sanırm.Bende kendimi hep yorgun ve uykusuz hissediyorum, doğumdan sonra ne yapacağız bilmemlülülülülülü

Kızlar, herkes istediği gibi ve kolay doğum yapsın inaşllah. Şmrisk sen normal doğum olsun, acısız olsun diyorsan, epidural doğum yap.O belden aşağsını uyutarak yapılıyor. Kuzenim geçen hafta doğum yaptığında, epidural sezeryan oldu. Hem bebeğin gelişini tamamen gördü, hem de sezeryan oldu.Sezeryanda da epidurali uyguluyorlar.Onda bile o kesilmeleri hissetmiyorsun:)))normal doğumun sancılarını da hissetmessin.

kızlar hepinize ayrı ayrı tşk ederim dra gittim yarın 100 gr şeker yüklemesi yapılcak o zaman belli olacak herşey...

esracım çok üzüldüm ya gerçekten herşeyi düşünmek gerekio allah kimsenin başına vermesin inş düzelir bebeği kıyamam yaa..çiğdem öğretmen sanırım dimi??çok üzüldüm :KK43:((((

herkesin başında ayrı ayrı bi dert var allah hepimizi korusun

bebek doğum kanalına girmesin diye sezeryanda 1 hafta öncedden alıyorlar diye biliyorum. kanala girerse zorluk oluyormuş çünkü.

sancılar başladığında doğum başladı demek bebek kanala girmiyor o zaman hemen...

canım ya bilmiyorumki orasını bak. ama diğer doğum yapanların doğumlarını okuduğumda hep sancılar başlıyo kişiler normal istiyo açılmada başlıyo ama açılma tamamlanmadığı için sezaryene alıyorlar heralde sancı başladığında hemen kanala girmiyor.. değilmi öle olsa nasıl olacaktı onlarınki?

Merhaba arkadaşlar,umarım herkes iyidir..

waterfull ben de sana soracaktım sende de var mı aynı durumlar diye..
evde olsak yata kalka geçiririzde çalışırken zor geçecek gibime geliyor..
Allah yardımcımız olsun bu yaşta doğurmaya kalkarsak böyle olur işte kaydirigubbakcemile3

merhaba arkadaşlar :CüvCüv:yakın zamanda üye oldum,bende 2009 ocak ayı annesi olacağım kısmetse:nazar:.Allah tüm hamilelere hayırlı doğumlar nasip etsin

durusuuu hoşgeldin sende..Allah sanada hepimizede yavrularımızı sağlıkla kucağımıza
almayı nasip etsin..

durusu hayırlı olsun hoşgeldin aramıza allah kolay doğumlar nasip etsin kaç hafftalıksın cinisyeti ne yaşın kaç ilk gebeliğinden anlat bakalım biraz

merhaba kızlar hepinize güzel dilekleri için teşekkür ederim.
rahatsızlanan tüm annişlere çooook geçmişolsun.şeker için diyet yapmanıza çok üzüldüm umarım canınız olmadık şeyler çekmez.

tşk arkadaşlar.27 yaşındayım ilk gebeliğim 23 hafta 3 gün oldu,kızımız olucak inş,şimdilik ecem diyorum,benim bi kaç gündür belim ağrımaya başladı sizlerin nasıl gidiyo hamilelik?

durusu hoşgeldin canım.
ben yokken gelen diğer tüm arkadaşlar da hoşgelmiş.
kızlar bebişlere alınan ciciler harika İnşallah sağlıkla hayırlısıyla kullanmak nasip olur.

durusucum kendini yormamaya çalış benim yorgunluktan heralde belim çok ağrıyor hatta ağrımayan yerim yok.birde bu aylarda omurgalarımız bebeğe göre şekil aldığından biraz yamuluyor ondan ağrı olabiliyor

Merhaba arkadaşlar,umarım herkes iyidir..

waterfull ben de sana soracaktım sende de var mı aynı durumlar diye..
evde olsak yata kalka geçiririzde çalışırken zor geçecek gibime geliyor..
Allah yardımcımız olsun bu yaşta doğurmaya kalkarsak böyle olur işte kaydirigubbakcemile3

Evet canım yaaaa, eşim artık sen gelme diyor, ben de tamamen kendimi eve kapatmayayım diye düşünüyorum. Ama bir aya kadar bilgisayarıda eve taşıyacağım, evden takip edeceğim işleri, canım sıkıldıkça dışarı çıkacağım.
Kendi işimiz olmasının avantajı oluyor allaha şükür.:kahve:

Oğlumun hamileliğinde okuldaydım daha, doğumdan bir gün öncesine kadar okula gitmiştim, sınava girmiştim.Ama şimdi hiç bişey yapmadığım halde ofise gelip oturmak bile zor geliyor.Çoook haklısın bu yaştan sonra bebek sahibi olacağız dersek işte böyle olur.hihoyyythihoyyyt

aynen belimin iyce oyuk olmaya başladığını hissediyorum çukurlaşmaya başladı bide artık yavaş yavaş ağarlaşmaya başladığını yatıp kalkarken karnımın ağarlak yapmaya başladığını hissediyorum artık rahat hareke edememeye başladım karnım eğilip alt tarfaı göremiyorum :))))

durusucum kendini yormamaya çalış benim yorgunluktan heralde belim çok ağrıyor hatta ağrımayan yerim yok.birde bu aylarda omurgalarımız bebeğe göre şekil aldığından biraz yamuluyor ondan ağrı olabiliyor

evet haklısın nazlıcan ,aslında evdeyim çalışmıyorum ama omurgalarımızla alakalı,senin kaç haftalık bebişin?

waterfull aynen canım yaa,
sen gene şanslısın hiç düşünme valla hemen eve yerleş :))
ben erken izne çıkıp boşa harcamak istemiyorum iznimi..
kızımda hamile olduğum bile belli değildi
ne ağrı ne sızı ne bulantı hoplaya zıplaya hamilelik geçirmiştim
şimdi ne oturabiliyorum ne kalkabiliyorum ne yatabiliyorum :)
kızlarrr yaşınızın kıymetini bilinn ikincileri çok ara vermeden yapın
size tavsiyem :))

nazocumm bende göremiyorum artık altları ne var ne yok bilmiyorum :)))

merhabalar:))
15 günden soona tekrar burada olmak çok keyifli ..son bi kaç günü okuyabildim ama umarım öncesinde kötü şeyler yoktur.
ben de ankarada doktora gittim hem cd alayım hem başka bi doktor daha görsün bebişimizi die sağlıklı bi kız gördü doktor yalnız asıl paylaşmak istediğim susuz kalmış olmam ki ben etrafta su içmemle nam yapmış biriyimdir ult.daki karartılar susuzluğu gösteriomuş aman 3,5 lt yi geçin hergün ben 4-5 lt içiorum sanıodum ama içtiğimi sanıomuşum.bu arada bilgi hastanesi/batıkentte ve doktor selçuk aslan süper bi adam tavsiye ederim..
biz de aldık kızımıza bi oda takımı yapılmaya başlandı şimdi ,ladin ağacından ,odasını da boşalttık sadece bilgisayar kaldı burada,Allah hepimizin kalbine göre versin inşallah..

merhabalar:))
15 günden soona tekrar burada olmak çok keyifli ..son bi kaç günü okuyabildim ama umarım öncesinde kötü şeyler yoktur.
ben de ankarada doktora gittim hem cd alayım hem başka bi doktor daha görsün bebişimizi die sağlıklı bi kız gördü doktor yalnız asıl paylaşmak istediğim susuz kalmış olmam ki ben etrafta su içmemle nam yapmış biriyimdir ult.daki karartılar susuzluğu gösteriomuş aman 3,5 lt yi geçin hergün ben 4-5 lt içiorum sanıodum ama içtiğimi sanıomuşum.bu arada bilgi hastanesi/batıkentte ve doktor selçuk aslan süper bi adam tavsiye ederim..
biz de aldık kızımıza bi oda takımı yapılmaya başlandı şimdi ,ladin ağacından ,odasını da boşalttık sadece bilgisayar kaldı burada,Allah hepimizin kalbine göre versin inşallah..

merhaba inanna.ben günde 2litreden fazla su içiyorum dahamı fazla içmak gerekiyomuş?3ltden fazla içmak biraz zor değilmi?

X