2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

marsg benden bundan sikayetciyim canım herkes ses duyuyo ben sadece asagı yukarı hareket eden noktacık dediğin hastaneye gitmeyi düşünüyorum sen istanbul da hangi hastaneye gidiyosun...

cidy izledim harika benim doktor randevum 1 ay sonra yani ben 12 haftalık hamileyken nasıl gecicek günler bilemiyorumCADIARZU bende dayanamadım bu sitedeki 12 haftalık ultrason görüntülerini izledim 1 ay sonra nelerle karsılasacagımı görmek için cok keyifli bu görüntüleri izlerken sanki bebiş karsımdaymıs gibi heyecanlandım:teytey:

kızlar bakın bayağı kalabalığız. takvimi olmayanları yazamadık.

Ozlemyb 6+2
Lilam 7+1
Cidy 7+2
Fatocum 8+1
Montesori 8+5
Talya 8+5
Deniz1634 8+6
Hera796 8+6
Marsg 9+1
Hande80 9+1
Kanciceğim 9+4
Ezra2001 10
Met.nur13 10
Miniğim 10
Almina-göksu 10
Cicikizsinem 10+1
Elifhamza 10+4
Blooms
Nazlican156
Barcli
Ebruşş
nakkad

evet mesela ben yokum :çok üzgünüm: bugun tam 7 haftaligim :dance:

ayrıca aramızda daha önce kürtaj olmak zorunda kalan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi lokal mi oldu anestezi mi benim büyük ihtimal anestezi olacak tecrübeyaşanlar paylaşabilir misiniz???

canım çok üzüldüm ve seni çok iyi anlıyorum ne kadar üzücü bişey olduğunu ben bilirim çünkü ben 4 aylık bebeğimi kürtajla aldırmak zorunda kaldım aşırı kanamadan dolayı.canım ben anestezi oldum o daha iyi bence hiçbir şey hissetmiyorsun uyandığında herşey bitmiş oluyor.senağlamasenağlamasenağlama

herkese meraba:)
ben de ocak ayı anne adayıyım ,bugün tam 10 hafta:))
birbirimizden öğrenecek çok şey olduğunu düşünüyorum ,herkese keyifli hamilelikler:))

bu arada önceki mesajları okudum ve suprise çok üzüldüm daha önce ben de kürtaj yaptırmak zorunda kalmıştım ve genel anestezi oldum.herşey yarım saat içinde bitiyor.biraz kanaman olabilir ama farkında olmamak en iyisi,düşünmemeye çalışmak da..

kızlar birkaç günlük aradan sonra slm herkese ...
aranızda vardır birkaç kişi beni merak eden öncelikle destekleriniz ve dualarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum artık bir ocak 2009 anne adayı değilimsenağlamasenağlama listeyi tutan veya tutacak olan arkadaş beni silebilir az önce dr dan geldim kalp atışlarını duyamadık hatta geçen hft dan bu yana gelişmemiş bile yarın veya çarşamba kürtaj için gün verecekler ben bebeğimden ayrılıyorum :a015:Allah sizi ayırmasın umarım sağlıklı bir hamilelik dönemi ardından peş peşe sağlıklı doğumlar yaparsınız
****** Allah hepinizin yardımcısı olsun********

canim benim ya inan daha yeni gordum...
cok gecmis olsun,Allah bir daha gostermesin...:teselli:
kac haftalik?cunku haftan ne kadar kucukse agrin ve kanaman da o
kadar az oluyor...insallah senin icin hayirlisi olur..

hemen uzulme canim dr larin dedigine gore bebekte genetik bozukluk olunca vucut atiyormus ,yani sende birsey yok...
Tekrar gecmis olsun...her zaman yanindayiz unutma...:teselli:

kızlar birkaç günlük aradan sonra slm herkese ...
aranızda vardır birkaç kişi beni merak eden öncelikle destekleriniz ve dualarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum artık bir ocak 2009 anne adayı değilimsenağlamasenağlama listeyi tutan veya tutacak olan arkadaş beni silebilir az önce dr dan geldim kalp atışlarını duyamadık hatta geçen hft dan bu yana gelişmemiş bile yarın veya çarşamba kürtaj için gün verecekler ben bebeğimden ayrılıyorum :a015:Allah sizi ayırmasın umarım sağlıklı bir hamilelik dönemi ardından peş peşe sağlıklı doğumlar yaparsınız
****** Allah hepinizin yardımcısı olsun********

bitanenm cok üzüldüm allah sabrinida versin diye dua edicem.en kisa zamanda yeninden hamile kalman dilegiyle kendine fazla yipratma lütfen

evet cnm aynen dayanamadım bende benim kendi drumda sesini duyamamıştım 4 boyutlu değil cnm.cnm normalde 10+4üm ama drlar 11 hafta diolar yani ultrasonda 3 gün önde gösteriyo o yüzden 11+0 ım cnm

canım doktor sana bebeğinin önden gittiğini söyledimi? çünkü doktorlar 10+0 ile 10+6 arasını 11 hafta diye söylüyorlar yani benimde 9+4 dü ama doktor 10 hafta diiyordu anlatabildimmi hayatım? ama doktor önden gidiyor dediyse o ayrı öledir o zaman.

meraba ,
bugünlerde 10.hafta civarlarında olan arkadaşlar ne gibi problemler yaşıo merak ediorum,paylaşırsanız çok sevinirim.benim mide bulantılarım azaldı ama yanma devam edio,ağzım zehir gibi,karnım kocaman gibi gelio,baya baya belli,çok yemeye başladım bu günlerde ondan mı bilmiorum:))hepimize kolay gelsin..

ayrıca aramızda daha önce kürtaj olmak zorunda kalan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi lokal mi oldu anestezi mi benim büyük ihtimal anestezi olacak tecrübeyaşanlar paylaşabilir misiniz???

merhaba süprise.bende iki defa kürtaj olmak zorunda kaldım.ilk zamanlar çok üzülüyorsun seni çok iyi anlıyorum.ikinci kürtajımda dotorum çağırdığında gitmedim.belki yaşıyordur diye 15 gün daha bekledim.sonra rahatızlanınca acilen kürtaja aldılar.aradan 5 ay geçtikten sonra bir film izliyordum.kadın kürtaj olmuştu öyle bir ağladımki.eğerki düşük yapmasaydım şimdi bebeğim doğmuş olacaktı diye zaman zaman üzüldüm.
ama şimdi yine hamileyim.herşey yolunda.umudunu yitirme.kürtajdan sonra kendine dikkat et.hassas oluyor insanın vücudu o zaman.

canım tabiki senin deyiminle işkembeden atmıyorsun
ancak bulantı ve kusmanın sağlıklı olduğunu söylersen bazı arkadaşlarımız özellikle de ilk hamileliği olupta hiç bulantı yaşamıyanlar bunun bebekleri için sağlıklı olmadığını ve ters giden bişiler olduğunu düşünebilirler,bulantı veya kusma olsun yada olmasın dr.aksi bişi söylemedikçe bi sorun yok demektir.
bunu ilk hamileliğinde hiç bir problem yaşamayan ve şu an 8 yaşında dünya tatlısı bir kız sahibi olarak size garanti edebilirim.
sanırım arkadaşımızda bunu kastetti.
Benim verdiğim linklere bakarsanız bulantı ve kusmanın normal olduğunu hatta vücut tepkisi olarak değerlendirildiğini yazdığını bunun yanında bulantı ve kusma olmadan geçirilebilecek hamileliklerde olduğunu yazıyor. yani vücudu yiyeceklere karşı hassas olup bebeği koruma iç güdüsü daha gelişmiş olanlar bulantı ve kusma yaşıyorlar . Bu nedenle faydalı . Yazıları okumanızı tavsiye ederim. :teselli::1rolleyes:

marsg benden bundan sikayetciyim canım herkes ses duyuyo ben sadece asagı yukarı hareket eden noktacık dediğin hastaneye gitmeyi düşünüyorum sen istanbul da hangi hastaneye gidiyosun...

canım özel bil ge hastanesi oğuz bey 4 boyutlu ultrason varmış. 40 ytl ssk ya ...bende gitmedim daha gidicem. biraz daha büyüsün bebeşimde öyle gidicem.

X