2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

slm kızlar nasılsınız ...öööff evde olunca kayınvaldem hiç beni bırakmıyo aynı sokakta oturuyoruz arıyo suraya gidicem sende gel ,buraya gidicem sen de gel kıramıyorumda ...bayramdan sonrada komsu gezmelerine baslıcakmısız hayır diyememek ne kötü yaa.çalısırken ne rahattım öglen ugrardım işe gec kalmıyım diye az dururdum aksam iş cıkısı giderdim biraz oturur yorgunum der eve giderdim hafta sonu zaten tatil...şimdi evdeyim yaa zor oluyo kendimi yeni gelin gibi hissed,iyorum gecen oturuyorum aradı komsular gelmiş beni merak etmiş göbegimi görceklermiş ayyy kaltım gittim kabustu ben alışık degilim böyle şeylere yaaa...ööööff döktüm içimi size rahatladım...
nazo göremedim bebegini :KK43:

kızlar benim evinde cok işi var dün usta geldi kapıları degiştiriyoruz sokak kapısı da dahil bir dünya pislik yaa aldı ölçülerini bayramdan sonra takcak ...cok pislik olur dedi kadın tutucam tek basıma nasıl yapıyım birde dediki eski kapıları sökerken duvarlar zedelenebilir boyaya gerek kalabilir...evin içindeyken sevmiyorum tadilat yaa evlenirkende ödemelerimiz vardı yaptıramamıstık gecen sene mutfagı yaptırdık .şimdi kapılar artık banyoda seneye kalır...omarım duvarlae zedelenmezde boyaya gerek kalmaz boyam temiz çünkü kapı degiştiren oldu mu aranızda boya problemi yasanıyor mu kızşar...

iiiz cnm sende ii ol bakalım dert böle şeyleri kendine

kayınvaliden seni çok sevio galiba ama sıkıcı bi durum gerçekten emri vaki yapması sende haklısın insan kıramıyo gidelim deyince...ama artık yavaş yavaş kırmadan mazaret bulmaya çalış seni aradı diyelim napıyosun die sorduğunda ayy bugün başım çok ağrıoo uzanıyorum falan de ben öle yapıorum sen ölle deynce oda sana gel şuraya gidelim diyemez herhalde..

Merhaba kızlar,
Bursa'da teyzemin kızı doğum yapacaktı bugün, 42. haftaya girdi bebek, hafta başı konuşmuştum," cumaya kadar gelmesse, dr. sezeryana alacak" demişti, hala doğmayınca, saat 2 gibi sezeryana alındı sanırım.Kızkardeşimde msnini kapatmış, sanırım bebek doğdu, o da hastaneye gitti, işinden izin alıp.İkiside bursa da olunca bibirlerine destek oluyorlar.
Şimdi merakla bekliyorum haberi bendekaydirigubbakcemile5Bir erkekimiz daha doğdu sanırım.İnşallah hayırlısı ile doğumumuzu yaparız inşallah bizde.
Son güne kadar hep normal doğum istiyordu, son dakikaya kadar ne olacağı belli olmuyor işte. Hayırlısı olsun herkes için.

montesori kız keşke benimde kayınvaldemle aram iyi olsaydıda dakka başı gel kısımd eseydi :)) belkide davulun sesi uzakdna hoş geliyordur. boya işine gelirsende ablam gecnlerde kapı takdırdı biraz boya işi ççıkdı ama aynı kenarlara alçı sıvası vardı onalrı yapdırım üstüne aynı renk boya yapdırdı, benim babam bu işleri yapıyor az cok bilgim var, beya zboya al ve her odanın boyası farklıysa o renklerde ufak şuruplar satılıyor bir beyaz boya ve biki boya rengiyle etraflarını boyayabilirsiniz kople her tarafı boyama işinden kurtulursun

saygılar

boyacı kızı

hayırlısı olsun cnm baya beklemiş bebek çok sevdi herhalde annesini

amin cnm inş hepimiz için hayırlısı olsun

Merhaba kızlar,
Bursa'da teyzemin kızı doğum yapacaktı bugün, 42. haftaya girdi bebek, hafta başı konuşmuştum," cumaya kadar gelmesse, dr. sezeryana alacak" demişti, hala doğmayınca, saat 2 gibi sezeryana alındı sanırım.Kızkardeşimde msnini kapatmış, sanırım bebek doğdu, o da hastaneye gitti, işinden izin alıp.İkiside bursa da olunca bibirlerine destek oluyorlar.
Şimdi merakla bekliyorum haberi bendekaydirigubbakcemile5Bir erkekimiz daha doğdu sanırım.İnşallah hayırlısı ile doğumumuzu yaparız inşallah bizde.
Son güne kadar hep normal doğum istiyordu, son dakikaya kadar ne olacağı belli olmuyor işte. Hayırlısı olsun herkes için.

ewt waterful son dakikaya kadar ne olacagı belli olmuyo ...benim cevremde dogum yapanların hemen hepsi normal için beklerken ya bebek gelmediginden yada dogum kanalına inmediğinden sezeryan oldular ...42.hafta da cok kalmıs bebek içerde ...doktorlar kakasını yer zehirlenir bebek tehlikeye girmesin diye alıyolar sezeryanla sonucta hersey bebeklerin saglıgı için...
gerci benim belli sezeryan olcam ocagın ilk günleri ama normal için direncem...

kızlar benim evinde cok işi var dün usta geldi kapıları degiştiriyoruz sokak kapısı da dahil bir dünya pislik yaa aldı ölçülerini bayramdan sonra takcak ...cok pislik olur dedi kadın tutucam tek basıma nasıl yapıyım birde dediki eski kapıları sökerken duvarlar zedelenebilir boyaya gerek kalabilir...evin içindeyken sevmiyorum tadilat yaa evlenirkende ödemelerimiz vardı yaptıramamıstık gecen sene mutfagı yaptırdık .şimdi kapılar artık banyoda seneye kalır...omarım duvarlae zedelenmezde boyaya gerek kalmaz boyam temiz çünkü kapı degiştiren oldu mu aranızda boya problemi yasanıyor mu kızşar...

Canım ben kendi evimde yaptırmadım ama sürekli yaptığımız işler bunlar sonuçta.
Kapı sökülürken, kapı pervazını sökerken filan, sıvaları dökülecektir, ustalar elleriyle kirletecekler.Takarken ayrı, ara boşlukları dolgu yapacaklar, pervaz altlarını. Yani hiç dökülme olmasa kirlenme olacak, bir şekild o duvara hiç olmazsa boya yaptırman gerekebilir.

Evet barçlıcım , bende öyle dedim zaten, "çok sevdi bebiş, gelmek istemiyor, zorla çıkartmaya çalışıyorsunuz "diye.:roflol::roflol:Hayırlısı olsun bakalım.

montesori kız keşke benimde kayınvaldemle aram iyi olsaydıda dakka başı gel kısımd eseydi :)) belkide davulun sesi uzakdna hoş geliyordur. boya işine gelirsende ablam gecnlerde kapı takdırdı biraz boya işi ççıkdı ama aynı kenarlara alçı sıvası vardı onalrı yapdırım üstüne aynı renk boya yapdırdı, benim babam bu işleri yapıyor az cok bilgim var, beya zboya al ve her odanın boyası farklıysa o renklerde ufak şuruplar satılıyor bir beyaz boya ve biki boya rengiyle etraflarını boyayabilirsiniz kople her tarafı boyama işinden kurtulursun

saygılar

boyacı kızı

sagol yaa bilmiyodum minik surup işini iyi oldu ögrendigim...bizde odaları komple boyasak nasıl olur diye düşünüyoduk ...gerci eşim insaat işiyle ugrasıyo onun bir ustası yapcak tecrübeli biri herseye hazırlıklı olmak lazım dedi ...sabah ki gördüğüm rüyayı yazdım smrisk nasıl amasırnaşık şey

waterfull ne fena yazık boşamı beklemiş 42. haftaya kadar. hayırlısıyla doğsunda bebeiş neyse artık.

montoseri iç kapıları bende değiştiricem amerikan kapımı yaptırıyorsun. benimde boya olacak bayramdan sonra bayramdan önceydi de annem sonra olsun diye tutturdu :)) benim kaynanada o :)) boya işi çıkıyormuş canım kasalar aynı olamdığı için. rütuş kesin gerekir yani.

çalışınca çok güzel mazeretin oluyor işler yogun gidemedim gelemedim :)) işin çok zor ben hiç sevmem öyle gel gitleri. çalışırken bile günde iki kere gidiyormuşsun ne o öyle.

ben anneme yakınım sende öyle yapsaydın ya :))

merhaba kızlar, montesori valla bizim de bayramdan sonra bütün evin camları değişicek napıcam bilmiorum tabi perdeleri de yıkamak gerek storları silmek lazım o kadar çok iş var ki belki annem gelir ama gelmez o rahatına düşkün kaynanam da 100 yaşında:KK43:

ben de bayram sonrası taşınıyorum toplanmaya başaldım bile daha dorusu annem toplamya başladı bile bi yandan seviniyom ohhh badna temizlik hepsi olcak :)))))))))))))

bizde bebeği beklemişiz hepimiz tadilatlar için sanki :))
doğru diosun ama yazık ya bizim aliminyum camlar, evde sahilde resmen rüzgar evin içinde esiyo kışın çok üşür bebiş bana kalsa hayatta uğraşmam, başta bi iki oda dedik ama olmuşken hepsi olsun, keşke evlenmeden geçen sene yaptırsaydık ya akıl edemedik

montesori etkide kalıyoruz valla sen kafana takma sonuçd akaynbedecek bişeyimiz yok kendi şahsıma söylim bakdım içimi rahatlatamadılar içimde şüphe var hemen sonemeti arayıp giderim, allahım onalr sağlıklı olsun yeter, bu ara linay cok memnun kalmış kocasınıda içeri almamışlar :)) yaşasın kötülük he hee,

int cok ağır yaa insan uyuz oluyor

bide kıslar bebeğin görüntüsünü cd ye koyuyorlarmışya. dört boyutlu makinanın cd si farklımı oluyor yoksa bizim bu şirketlerde veya iş için kullandığımız cd lerede yükleyebiliyorlarmı bilgisi olan varmı

benim mutfak aliminyum kalanı pimapen aldığımızda öyleydi. mutfak resmen buzane oluyor. aliminyum çok fena biliyorum.

waterfull ne fena yazık boşamı beklemiş 42. haftaya kadar. hayırlısıyla doğsunda bebeiş neyse artık.

montoseri iç kapıları bende değiştiricem amerikan kapımı yaptırıyorsun. benimde boya olacak bayramdan sonra bayramdan önceydi de annem sonra olsun diye tutturdu :)) benim kaynanada o :)) boya işi çıkıyormuş canım kasalar aynı olamdığı için. rütuş kesin gerekir yani.

çalışınca çok güzel mazeretin oluyor işler yogun gidemedim gelemedim :)) işin çok zor ben hiç sevmem öyle gel gitleri. çalışırken bile günde iki kere gidiyormuşsun ne o öyle.

ben anneme yakınım sende öyle yapsaydın ya :))

ewt canım amerikan kapı yaptırcam kısmetse baksana waterfull bu işin içinde boya gerekli dedi...ayyy yandık...canım ben kayınvaldeme günde iki kere gitmiyodum taş catlasa haftada üç kere bazen öglen ,bazen aksam ...
anneme yakın oturmak için neler vermezdim yaaa biz üsküdar dayız eşimde cok seviyo bu semti hayatta baska bir semte gecmem diyo ...annemler karsıda benim..
kızlar tadilat için bebekleri beklemişiz yaa ...aslında banyoda var ama banyo işine girersem çok pislik olur zaten bu evde kalıcı degiliz tas catlasa 3 yıl benim oda sorunum var eşim bir odayı ofis olarak kullanıyo ...bebege oda lazım oldugunda kalamayız bu evde ...alisha senin işinde zor ...bir yandan da seviniyorum bebegim pırıl pırıl bir eve gelcek diye...

X