2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

slm kızlar gerci kimse yok ...doktora gittim tahlil sonuclarımı gösterdim ,kilo kaybım oldugu için makarna pilav yemem gerektiğini söyledi bana ...bunları yemen sekerini yükseltir o yüzden insüline baslıcaz dedi:çok üzgünüm:insülün olak istemiyorum yemem makarna,pilav dedim diyet listenin kalorisi az o kaloriyi sebze ve et grubuyla tamamlayamayız bu yüzden ilave pilav ,makarna eklemeliyiz dedi...günde iki kere 4 doz insülin verdi ..ben günde iki kereyi bire düşürmek istiyorum yaaaasenağlamao yüzden sadece bir ögüne alcam makarna yada pilavı dinlemicem doktoru...kollardan ,bacaklardan,karnımdan igne yapabilecegimi söyledi uygulamalı anlattı... ayy karnından ignede olcaksın deyince içim cız etti ya bebege gelirse diye sordum,güldü doktor olur mu öyle şey dedi ...nasıl vururum benim minik kusum karnımdayken igneyi yaaaa:eek:klava:ölçüm yapıyorum sürekli umarım degerlerim yükselmezde gerek kalmaz insüline...gerci aldım evde duruyo ama...

tesekkuler canim....evet hala gostermedi...
bu gidisle de ancak dogunca ogrenicem heralde...
dr goremedi canim,cunku kordon bacaklarinin arasina girmisti bizimki de bacaklarini acmadi malesef....ama erkek olsa simdiye belli olurdu,kiyidan kenardan bence kiz olucak....
senin hamislik nasil gidiyor,seninki erkek galiba?

canım benimki de kız ama rengi değiştiremiyorum linkden hamişlik iyi gibi ama dr.ma göre riskli gebelik tansiyonum yüksek dikkat etmezsem gebelik zehirlenmesi olabilir dedi.iki günden beride kasıkağrım çok idrar yollarımımı üşüttüm bilemiyorum yarın dr.mu arayacağım.

canım benimki de kız ama rengi değiştiremiyorum linkden hamişlik iyi gibi ama dr.ma göre riskli gebelik tansiyonum yüksek dikkat etmezsem gebelik zehirlenmesi olabilir dedi.iki günden beride kasıkağrım çok idrar yollarımımı üşüttüm bilemiyorum yarın dr.mu arayacağım.

canim rengini degistirmek kolay aslinda,bu tickeri yaptigin sitede renk seceneklerine tikliyorsun o zaman olur..
canim ya tansiyonun yuksek demek peki dr bisey onermedi mi dusurmek veya dengelemek icin?:uhm:

slm kızlar gerci kimse yok ...doktora gittim tahlil sonuclarımı gösterdim ,kilo kaybım oldugu için makarna pilav yemem gerektiğini söyledi bana ...bunları yemen sekerini yükseltir o yüzden insüline baslıcaz dedi:çok üzgünüm:insülün olak istemiyorum yemem makarna,pilav dedim diyet listenin kalorisi az o kaloriyi sebze ve et grubuyla tamamlayamayız bu yüzden ilave pilav ,makarna eklemeliyiz dedi...günde iki kere 4 doz insülin verdi ..ben günde iki kereyi bire düşürmek istiyorum yaaaasenağlamao yüzden sadece bir ögüne alcam makarna yada pilavı dinlemicem doktoru...kollardan ,bacaklardan,karnımdan igne yapabilecegimi söyledi uygulamalı anlattı... ayy karnından ignede olcaksın deyince içim cız etti ya bebege gelirse diye sordum,güldü doktor olur mu öyle şey dedi ...nasıl vururum benim minik kusum karnımdayken igneyi yaaaa:eek:klava:ölçüm yapıyorum sürekli umarım degerlerim yükselmezde gerek kalmaz insüline...gerci aldım evde duruyo ama...

canim ya cok uzuldum insallah kotu bisey olmaz..:teselli:
sen de pilav makarna falan ye,Allah korusun bisey olur sonra.
insallah degerlerin yukselmez...:Saruboceq:
insulini de kolundan ya da bacagindan vur ne olur ne olmaz...
Allah salgik sihhat versin canim benim...a.s.

canim rengini degistirmek kolay aslinda,bu tickeri yaptigin sitede renk seceneklerine tikliyorsun o zaman olur..
canim ya tansiyonun yuksek demek peki dr bisey onermedi mi dusurmek veya dengelemek icin?:uhm:

önerdi tabi tuzlu yemek yasak kilo almak yasak meyve ve sebze yiyeceğim bu tür şeyler tansiyonumu hergün ölçüyorum şu an normal canım .tickerı tıklıyorum ama yapamadım kaç aydan beri nete girmiyorum da unutmuşum inşallah düzelteceğim.

önerdi tabi tuzlu yemek yasak kilo almak yasak meyve ve sebze yiyeceğim bu tür şeyler tansiyonumu hergün ölçüyorum şu an normal canım .tickerı tıklıyorum ama yapamadım kaç aydan beri nete girmiyorum da unutmuşum inşallah düzelteceğim.

canim ya insallah yukselmez.
ama kilo alman elinde degil ki hamilesin ister istemez alirsin.
neyse insallah yukselmez,kendine iyi bak canim dikkat et...a.s.

yok canım bebek odası düşünmuorum,şu an ewım kücük yerım yok,park yatak almayı düşünürum,istediğin yere götürebılıosun,bebek odasında bırakıp gıdememkı,yanımda olması gerek,sen ne yapacaksın

esracım ben ilk bebeğimde komple bebek odası aldım ve çok pişmanım biraz süslü püslü diye ilk gebelik heyecanından aldık ama çok ağır sökülmesi tekrar monte edilmesi tam bir eziyet ben tekrar park yatak aldım ve inanılmaz rahatım sende fikrinde sabit kal bence
rahatr edersin zaten evin küçükse hiö gerek yok dimia.s.

canım Allah şifalar versin ne diyeyim üzülme herşey yoluna girer inşallah dr'un ne tavsiye ettiyse uy arkadaşım insülin bebeğe zararlımı ki:uhm:
karından yapılan enjeksiyonların bebeğe zarar vermediğini biliyorum canım Allah yardımcın olsun

tesekkuler canim....evet hala gostermedi...
bu gidisle de ancak dogunca ogrenicem heralde...
dr goremedi canim,cunku kordon bacaklarinin arasina girmisti bizimki de bacaklarini acmadi malesef....ama erkek olsa simdiye belli olurdu,kiyidan kenardan bence kiz olucak....
senin hamislik nasil gidiyor,seninki erkek galiba?
:roflol: hayli inatçı çıktı senin ki
doğsun bak kök söktürür o size:roflol:
galiba kızım olacak demişsin ama hiç bellide olmaz canım şartlanma
geç gösteren bebekler genelde kız çıkıyor ama böyle düşünüpde yanılanlarda az değil hani
sabret bakalım hakkına hayırlısı ne ise o olsun arkadaşım sağlıcakla doğsundaa.s.

montesori cnm inan çok üzüldüm bence drunu dinle ya sonra herşey daha kötü olursa allah korusun
inş değerlerin yükselmezde insüline gerek kalmaz kendini de çok üzme tmm mı inş herşey yoluna girer

:roflol: hayli inatçı çıktı senin ki
doğsun bak kök söktürür o size:roflol:
galiba kızım olacak demişsin ama hiç bellide olmaz canım şartlanma
geç gösteren bebekler genelde kız çıkıyor ama böyle düşünüpde yanılanlarda az değil hani
sabret bakalım hakkına hayırlısı ne ise o olsun arkadaşım sağlıcakla doğsundaa.s.

evet canim ya herkez oyle diyor cok inatci...kaydirigubbakcemile
valla ben en basindan beri erkek hissediyordum ama erkek olsa simdiye gosterirdi ..galiba kiz diyorum..ama yine de kesin bilmemek insani meraklandiriyor...dogumdan once ogrenirmiyim acaba:uhm::roflol:

evet canim ya herkez oyle diyor cok inatci...kaydirigubbakcemile
valla ben en basindan beri erkek hissediyordum ama erkek olsa simdiye gosterirdi ..galiba kiz diyorum..ama yine de kesin bilmemek insani meraklandiriyor...dogumdan once ogrenirmiyim acaba:uhm::roflol:

valla seninkine güven olmaz bu inatla doğuma kadar da diretebilir kaydirigubbakcemile3
ayyy çok yaşa :roflol:erkek hissettiğini biliyorum canım
ben iki gebeliğimdede içime kız doğdu ikiside kız
Allah gönlüne göre versin ne diyeyima.s.

valla seninkine güven olmaz bu inatla doğuma kadar da diretebilir kaydirigubbakcemile3
ayyy çok yaşa :roflol:erkek hissettiğini biliyorum canım
ben iki gebeliğimdede içime kız doğdu ikiside kız
Allah gönlüne göre versin ne diyeyima.s.

evt canim ya ben de ondan korkuyorum.
esim de ancak dogunca ogreniriz artik diyor...
her dr kontrolunu iple cekiyoruz bu ay belli olur diye ama nafile.
saol canim,insallah gonlumdeki olur....:Saruboceq:
ama ben ondan cok dogumu dusunmeye basladim.:uhm:
nasil dogurucam diye..ruyalarima giriyor inanirmisin:nazar:

evt canim ya ben de ondan korkuyorum.
esim de ancak dogunca ogreniriz artik diyor...
her dr kontrolunu iple cekiyoruz bu ay belli olur diye ama nafile.
saol canim,insallah gonlumdeki olur....:Saruboceq:
ama ben ondan cok dogumu dusunmeye basladim.:uhm:
nasil dogurucam diye..ruyalarima giriyor inanirmisin:nazar:

hangi kısmı giriyor rüyalarına canımsın:uhm::roflol:
bak sana tavsiyem doğumu şimdilik hiç düşünme vakti zamanı gelince düşünmeye fırsatın olmadan bi bakarsın senin keçi doğmuş:roflol:
sadece sezeryan düşüneceğin en son şey olsun normal doğum için elinden geleni yap sağlıklı beslen bol su iç ağır aktivitelerden kaçın ve son aylarında eğer bi mani olmazsa günde 1 saat yürü

hangi kısmı giriyor rüyalarına canımsın:uhm::roflol:
bak sana tavsiyem doğumu şimdilik hiç düşünme vakti zamanı gelince düşünmeye fırsatın olmadan bi bakarsın senin keçi doğmuş:roflol:
sadece sezeryan düşüneceğin en son şey olsun normal doğum için elinden geleni yap sağlıklı beslen bol su iç ağır aktivitelerden kaçın ve son aylarında eğer bi mani olmazsa günde 1 saat yürü

canim ya sanci cektigim dogurdugum falan giriyor...:çok üzgünüm:
bende dusunmemeye calisiyorum..ama bebegim her tekme attigimda onu nasil kucagima alacagim geliyor aklima..sırnaşık şey
zaten her gun yuruyus yapmaya calisiyorum ve gunde 2 lt. su iciyorum.ama o kadar dikkat etmeme ragmen 1 ayin icinde 2 kilo aliyorum..dr uma gore normal ama gel de bana anlat.laelaelaelaelae
sag salim bebegime kavusayim baska bisey istemiyorum..
artik hergun bisey alir oldum...
sen neler aldin bebisine??

canim ya sanci cektigim dogurdugum falan giriyor...:çok üzgünüm:
bende dusunmemeye calisiyorum..ama bebegim her tekme attigimda onu nasil kucagima alacagim geliyor aklima..sırnaşık şey
zaten her gun yuruyus yapmaya calisiyorum ve gunde 2 lt. su iciyorum.ama o kadar dikkat etmeme ragmen 1 ayin icinde 2 kilo aliyorum..dr uma gore normal ama gel de bana anlat.laelaelaelaelae
sag salim bebegime kavusayim baska bisey istemiyorum..
artik hergun bisey alir oldum...
sen neler aldin bebisine??

canım kilo alman gayet normal karnında ki bebeğin büyüyor
amniyon sıvın artıyor vücuttaki kan oranı gebeliğe bağlı olarak artıyor
takma kafana doğumdan sonra emzirerek verirsin dr'um bana emzirme başı 500 kalori yakarsın demişti ama şöyle adamakıllı 20 dk.lık bi emzirme
ben bebeğime pek bişey almadım 2 tane tulum hastane çıkışı bi kaç tane zıbın
ilk gebeliğimde o kadar çok şey almıştım ki kzım hepsini giymeye fırsatı olmadan büyüdü çoğu daha jelatinle duruyor eee bu da kız ya onları giyecek teyzesi
bi battaniye alıcam o kadar şimdiden koca bi hurç dolusu entarisi var bizim hanımın kaydirigubbakcemile3
sen neler aldın bakalım bak eğer cinsiyetini öğrenmeden dayanamayıp alıyorsan sarı yeşil ve beyaz tercih et hem kıza hem erkeğe giydiriliyor ikisinede yakışıyor

canim ya insallah veririm emzirerek.
benim ilk bebegim olacak Allahin izniyle o yuzden herseyi almak istiyorum.
bir hevestir gidiyor bakalim ama yine de cok bisey sayilmaz..
1 battaniye,1 banyo havlusu 4-5 tane citcitli atlet aldim.bi de yelek ordum.
o kadar renkleri de sari,yesil ve beyaz..artik oyle alicaz napalim..
zaten moblyasini da beyaz almayi dusunuyorum.
sen annelik yonden iyisin tecrubelisin...zorluk cekmezsin..
ama ben biraz cekicem.gecenlerde arastirdim burdaki hastanede dogum yaptiktan sonra bir ebe her gun eve gelip bebege bakmayi ogretiyormus..
artik oyle yapicam heralde..

günaydın bayanlar,
umraım herkes iyidir, montesori hiç kafana takıpda üzülme bence doktorunun tavsiyelerin,i dinle insülindende korkmana gerek yok ucundaki iynesi kıl gibi ince acıtmaz canını, kolundan ve bacağından yaparsın doğumdan sonrada inş gecicek ablamdada şeker çıkmışdı perizlere uydu ve doğumdan sonra gecdi, bua rada anlatmışdıım abimin oğlud aşeker hastası düşübnsene 3 yaşında günde 4 defa insülin oluyor artık okadar alışmışki iyneyi gördüğünde canım benim kolunu uzatıyor, dua et bu günlerede şükür allahım başka dertler vermesin inş bebğin sağlıklı olsunda gerisi yalan tabiki senin sağlığında çok önemli ama inan atlatıcaksın, şimdiden çok çok gecmiş olsun,

bende ayın 24 dünü çekiyorum ayrıntılı ultr. için allahım hergün dua ediyorum beebğim sağlıklı olsun başka bişey istemiyorum inş bi sorun çıkmaz montesori senin tam bir haftan kaldı inş seninde bi sorun çıkmaz. bide şunu merak ediyorum ikici ve üçüncü testleri temiz çıkıpda ayrıntılıda sorun çıkan oldumu hiç

canım çok üzüldüm bende insüline başlamaz inşallah diyordum ama madem gerekli dr.unu dinle canım,şimdi zor gelecek eminim ama başlayınca arkası gelir ve alışırsın inşallah.allah bebişinede sanada sağlık versin:nazar:

kızlar günaydın......

alisha cım naz bebk geliyormuşhihoyyythayırlı olsun canım,almıştın zaten kızına güzel güzel elbiseler ,bak şimdi giyecek annesi,allah gönlüne göre verdi ne güzel.

benim ki ters duruyormuş karnımda,anlıyacağınız dr.um yine kesin bişi söylemedi ama vajainal boşluğunu gördüm kıza benziyor dedi,bende çok takılmak istemiyorum perşembe ayrıntılı ultrasona giricem o zaman belli olur belki.

X