2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

şimdilik idare et güzelim. bende öyle yılda bir tutar. zaten sende baksan görürsün. ya şişmiştir yeri yada yarısı çıkmıştır dişin yarısı kalmıştır.
benim bu gittim dişçide hamileler için röntgen var.

marsg maeslef benimkinin yani bi öncekinin yarısı bile çıkamadı çünkü diş yamuktu yani anca röntgenle belli oluyo duurmu

anladım canım. benimkiler çıkmaya çalışıyor yarıları dışarda :)) ben çektirmeye gitmediğim için uğraşıyor garibanlar çıkıcaz diye :))

kızlr ben 16. haftamda aldırdım 20 lik dişimi 3. 20. dişimdi hepsininde yarısı çıkıyodu yarısı etin içinde kalıyodu yararak aldılar 3.nüde inannın çekilen diş ağrısı çekim acısının yanında hiç bişey 1 gün zorluğu var 2. gün tamamen iyileşiyo parolla falan hafif ağrılar diniyor. bence korkmayın aldırın bebeğe zararı yokk ben baya araştırdım temiz staril bi ortamda yapılması gerekiyo dediler o kadar bide bu haftalarda çektirebilirsin için için çürüyüp iltihaplandığında çok tehlikei aman dikkat edin kızlar tam diş tedavilerinin yapılacağı 2. 3 aylık dönemdeyiz hepsini halledin kurtulun geçmiş olsun ..

berin ben geçen sene aldırdım bi tane yarıp aldılar 4dikiş atıldı dişin yarısı bile değil ucu bile çıkmamaıştı dediğim gibi yamuktu ama bunun durumunu bilelmiyoruz işte dişçimde doktorumda çürük olsa veya biraz çıkmış olsa çekilir ama direk yarıp alma yapılmaz dediler

ilaçlar keser zaten uzun sürede tekrarlamıyor.
doğumdan sonra halledersin güzelim.
benim bu diş etim sürekli şişiyor.
7-8-9. aylarda yine şişerse naparım dedim dokoturuma. aldırabilirsin dedi.
gerekli olduğu sürece hamileliğin her ayında lokal anesteziyle her işlemi yaptırabiliyoruz dedi.

hani şu 4-5-6 ayda yapılır sadece olayı yanlış dedi. biz miyom, apandist vs gibi şeyleri bu aylarda alıyoruz ama gerekli olursa son aylarda da yapıyoruz dedi.

anladım canım benimde yamuk yanağa doğru uzuyo hep 20 likler dediğin gibi biraz çıksaydı en azından daha koloy olurdu. allah yardımcın olsun tatlımm

günaydın tatlı ocak hamişleri, umarım ramazan hepimizin evine sağlık bereket huzur mutluluk getirir ben de orucumu tutamadığım için iyi hissetmiorum artık babamıza iftar hazırlamak yaşatıcak ramazanı bize.
hsonu ilk modoko turumuzu yaptık kızlar en geç doğuma 3 ay kala sipariş verilmeli dio tüm mobilyacılar, çünkü teslimat 45 gün tabi odayı da çok güzel de havalandırmak lazım doğum biraz da erken olursa ancak yetişir duvarlar perdeler.ben şimdilik sadece emzirme koltuğuma kesin karar verdim çok güzel bir de yuvarlak bebiş yatağı ama çok kullanışsız. fiyatlar 2.5tan 5 e kadar gidiyo(mobilya takımları 5 parça) ama ben bu yatakla dolap kombine edersem çok daha pahalı oluyo.oda tamamen duvar kağıdı olursa o da 1 falan tutuo.şu beşikler süslü püslü her yerde 350, ama genelde oyun parklarını tavsiye ediolar titreşimli müzikli onlar çok daha kullanışlı
buarada kızıma dedeleri italyadan çok güzel ciciler getirmiş kapşonlu bi pembiş hırkası var bayılldımmmm keşke benim olsa:) biara onları da koyucam buraya

bizde dün demirkapıyı gezdik orda da oda takımı fiatları 1600-2000 arası bende 3tane belirledim içinden karar vericem bambu beşiğe karar verdim tam haylimdeki gibi beyaz tüllü incili falan sanki gelin gibi

Slm bayanlar herkese hayirli ramazanalr diliyorum,

montesori şekerinin normal olmasina sevindim artik dikkat edeiceksin doğuma kadar. Doktor konusunda bende çok şansli değilim, kafam atarsa bende deişdirebilirim, eylülün 24 de gittiğimde bütün ayrintilari sorucam inş kafamda soru işareti birakmaz,

bu arada bebişim dün 4 kere tekmikledi çok güzeldi ilk defa onun oldugunu hissettim. Eşimde hemen elini koydu uş oğluşum dedi sonra ay pardon kizimmiş bu dedi ama zevkliydi artik ellemedende hissedebiliyorum,

gözün aydın canım :))

tekmeleri hissetmek harika bir duygu. benimki hafta sonu öyle çok debelendiki eşime bu çıkmaya karar verdi heralde dedim :))

şimdi 4 kere hissetmişsin ilerde 4 dk. da bir hissetceksin :))

eşin hala kıza alışamadımı :) isim bul kızına falan de kafasını meşgul et onun benimkide ilk erkek dediler sonra değişti ya şoktaydı. artık kendine geldi kızım kızım geziyor evde ..

hatta gecen gün kızım oluyor diye çok seviniyorum onlar daha sevimli oluyor diyo:))şimdi isim arıyor kızına :))

bizde dün demirkapıyı gezdik orda da oda takımı fiatları 1600-2000 arası bende 3tane belirledim içinden karar vericem bambu beşiğe karar verdim tam haylimdeki gibi beyaz tüllü incili falan sanki gelin gibi

bizde bambu sepet aldık 60 ytl'ye tahta kaleden. tülünü kumaşınıda aldık. annem süsliycek. kursuna gitmişti.

aynı dediğin gibi incili falan. tam perenses yatagı olucak :))

mrb kızlar hepinize hayırlı ramazanlar diliyrm

benim eşimde alışamadı daha kızımız olacağına hep içinde bi umut taşıyo gibi geliyo bana erkek olacağına dair ama drumuz her gittiğimizde kız diooo

İkinci 3 Ay

Bu dönem gebeliğin keyfine daha iyi bir şekilde varılabildiği dönemdir. Vücudun gebeliğe adaptasyonu ile birlikte rahatsızlıklar hafifler, bebeğin haraketlerinin hissedilmesi ile birlikte anne ile bebek arasındaki duygusal bağ çok farklı bir boyut kazanır. Bu dönemde iştahta artış olur ve kilo alımı hızlanır. Karbonhidrat açısından zengin olan gıdalar, (ekmek, makarna, hamur işi tatlılar) kilo artışını hızlandırır. Kilo artışını kontrolde tutmak için diyette gerekli bazı düzenlemeler yapmak gerekir. Ancak her gün yarım saatlik hafif tempoda bir yürüyüş veya yüzme, kilo kontrolünü sağladığı gibi kasların da gücünü yitirmemesine yardımcı olur.

Bu dönemde ayak ve bacaklarda sıkça görülen kramplara magnezyum ve kalsiyum takviyesi yapılması şikayetleri azaltır. Gebelik süresince progesteron hormonu, mide ve barsaklardaki düz kaslarda gevşeme, barsak hareketlerinde azalma ve kabızlığa, mide asidinin yemek borusuna kaçması ise yemek borusunda yanmaya neden olur. Yemeklerin uzun süre sindirim sisteminde kalması, daha çok besin maddesinin emilimini sağlayarak bebeğin daha iyi beslenmesini sağlar. Gebeliğin özellikle son dönemlerinde görülen kabızlık sonrası aşırı ıkınmanın, hemoroid oluşmasında rolü vardır. Bu dönemde büyüyen bebeğin ve vücudun hayati organlarının ihtiyacını sağlamak için, annenin kalp atım hızında artış olur ve pompalanan kan artar. Eğer daha önceden kalp hastalığınız varsa gebelik kalbinize ekstra yük olacaktır.

Kanlanmanın artışına bağlı olarak vajinal akıntıda da artış olur. Akıntının kokulu olması ve kaşıntı ile birlikte görülmesi, ilişki sırasında yanma yaşanması, tedavi gerektiren bir enfeksiyon olduğunu düşündürür. Tedavi edilmeyen vajinal enfeksiyonlar düşük ve erken doğuma neden olabilir. 16-18. haftalarda bebeğin anomali testi tekrarlanmaktadır (üçlü test). Daha önce yapılan ikili test (12.-13. haftalarda) veya bu dönemde yapılan üçlü testte anomali riskinde bir artış saptandı ise amniosentez ile bebeğin genetik yapısının değerlendirilmesi gerekir.
26. haftada ise gebeliğe bağlı diabet araştırılması yapılmaktadır. Bu amaçla 50 gram şeker içilmesini takiben, bir saat sonra kan şekeri ölçülür. Eğer yüksek düzeyler saptanırsa daha detaylı tetkiklere geçilir. Gebeliğe bağlı diabet genellikle diyet ile kontrol altına alınabilir.

mrb kızlar, herkese hayırlı ramazanlar.
montesori sevindim hayatım ilaç kullanmayacağına, bak üzülmene deymedi.Sadece diyetle olacacakmış.Seninle aynı dert bende de var dr. konusunda. Benim dr. umda bir çok şeyde özenli değil, troit testi bende hiç yaptırmadım, istemedi benden.Cuma günü gittiğim hastanedeki dr. troit testinin yapılması lazımdı, hiç yapılmadı mı, hemen yaptır dedi.kaydirigubbakcemile3 4-5 tane test yazdı , şeker yüklemesi, troit, hemoglobin ,1-2 test daha. Bunları yaptır dedi, aşıyı yaptırdın mı diye sordu.şeker yüklemesiyle arasında 2-3 gün olması lazımmış.Yaşımdan dolayı a.syi yaptırman lazımdı dedi.
Anlayacağın her dr. farklı davranıyor, hangisinde rahat olabilirsin diye araştırman gerekiyor.
Şmrısk yakında, uykunun arasında tekmelerle uyanacaksın hayatım:roflol:sağıma dönüyorum, beyefendi rahatsız olup tekmelemeye başlıyor, sırt üstü yatıyorum belim ağrıyor, soluma dönersem bir süre sonra o da uyumaya başlıyor.
Kızlar mobilya konusunda boyalara çok dikkat edin.Ben park yatak alacağım, beni uzun süre idare eder diye düşünüyorum.Ama mobilya alacak olanlar, boya işine dikkat etsinler, bebişlerimiz zehirlenmesin, biz onları nelerden korumaya çalılşıyoruz, mobilyacıla nerede ucuz iş onu yapmaya çalışıyor.
nazobülo geçmiş olsun diş ağrın hayatım, margs az çekmedin sende dişten. Bir an önce geçsede sende rahatlasan şu diş ağrısından.

hoşgeldin waterfullcum. sorma bebekten çekmedim dişimden çektiğim kadar :))

dişçim bile acıyor halime. ama Allah acımadı bir türlü. bakalım umarım bu son olur. her seferinde antibiyotik tedavisi ve lokal anestesi yapılmasına sinir oluyorum.

hep derdim hamileliğimde ilaç kullanmıycam diye ama insan öyle bir duruma geliyor ki mecbur oluyormuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…