2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

sağol canım..ben hala inanamıyorum kendime nasıl böyle bişey yaptım :)
hala korku var içimde aslında bunca rahatlıktan sonra nasıl yapacağım diye
allah yardım eder inşallah a.s

waterfull oğlunda pek bi yakışık maşallah,benim oğluşumda
böyle yakışıklı bir delikanlı olur inşallah :))
marsg gibi bende çok heves ediyorum boyumca oğlum olmasını a.s

Allah yardım olsun.Bir arkadaşımın annesi biz üniversitedeyken doğum yapmıştı.Maşallah gayet de rahattı.Senin de kızın var sana en büyük yardımcı o olur inşallah.

...

bu arada ezra2001 hosgeldin nasilsin bakim?:icecream:[/B][/QUOTE]

iim canım şükür ,tatılımın son günlerı keyfını çıkarıorum pztesi işbaşı artık,
sen nasılsın oralarda

canım dedım ya eşim 1 haftadır izinlıydı ,bizde pek ewde durmadık,
kızım iyi teyzesi habıre pıt pıt tekmelıo,1 haftamız kaldı kontrole bakalım bızde ayrıntılıya giricez,dinlenıorum canım da artık paztesi okul a başlıorum 2 aydan sonra zor gelecek çalışmak walla,
sen nasılsın bu saatte hayırdır kalmazdın sen iştemısın hala

okumamışım o kısmı :)) doktor dinlen diyo bizimki geziyo :))

aman iyi olsun güzelim allah sağlık verisn hepsine.

ben kaldım bu ara işler çok...

arada bakıyorum neler yazıyorsunuz diye :))

okumamışım o kısmı :)) doktor dinlen diyo bizimki geziyo :))

aman iyi olsun güzelim allah sağlık verisn hepsine.

ben kaldım bu ara işler çok...

arada bakıyorum neler yazıyorsunuz diye :))

canım o geçen haftaydı paso yattım zaten o zaman,gezdık dedısem ew gezmesı ,kayınwalıdeme falan gıttık orda kaldık ,bende böleyım dıe bırakmadı saolsunlar,
walla bu saatte hala çalışıon allah yardımcın olsun bide cuma bugun ya

sağol canım..ben hala inanamıyorum kendime nasıl böyle bişey yaptım :)
hala korku var içimde aslında bunca rahatlıktan sonra nasıl yapacağım diye
allah yardım eder inşallah a.s

waterfull oğlunda pek bi yakışık maşallah,benim oğluşumda
böyle yakışıklı bir delikanlı olur inşallah :))
marsg gibi bende çok heves ediyorum boyumca oğlum olmasını a.s

canım inşallah allah gönlünüze göre versin, senin ki yola çıktı geliyor zaten.allahın izniyle 4-5 ay sonra kucağında.margs ta inşallah ikincide bir oğlu olur, o da muradına kavuşur. Kız çocuğu farklı, ama erkek çocuğu daha bir farklı.:dance:

selam kızlar bişey sorucam ben 19.haftaya girdim kendimi nekadar zorlasamda süt içemiyorum benimle aynı durumda olan varmı:uhm:peyniri çok severim yiyorum,ayranda içmeye çalışıyorum midemde problemli süt içince çok ağrıyo dr.um mide ilacına çok yüklenme sık sık alma dedi ne yapcam bebek kalsiyum depolarından çekince bende kramplar olacak diyede korkuyorum:1shok:

selam kızlar bişey sorucam ben 19.haftaya girdim kendimi nekadar zorlasamda süt içemiyorum benimle aynı durumda olan varmı:uhm:peyniri çok severim yiyorum,ayranda içmeye çalışıyorum midemde problemli süt içince çok ağrıyo dr.um mide ilacına çok yüklenme sık sık alma dedi ne yapcam bebek kalsiyum depolarından çekince bende kramplar olacak diyede korkuyorum:1shok:

Elagülce, süt bazı bünyelerde sorun yapabiliyor. Onun yerine süt ürünleri yemeye çalış bol bol. Yoğurt, peynir, ayran, sütlaç, muhallebi türünde süt ürünleri de kalsiyum almanı sağlar.
1 bardak süt= 2 bardak ayran=2 kase yoğurt gibi dengeleyebilirsin

bende aynı şekilde sütü asla içemiyordum peyniri zaten hiç yemem sevmem halada yemiyorum ama sütü zorla içiyorum. sütü kaynatıp içine azıcık kahve ve şeker atıyorum bu şekilde günde 2bardak içebiliyorum bide öyle dene kahve yada kakao atarsan belki içebilirsin...

canim ben de senin gibiyim,sutu hic icemem..
ama onun yerine yogurt yiyorum,peynir yiyorum, zaten bunlar da sut urunleri senin ve bebisinin kalsiyum ihtiyacini karsilar ...illaki sut icmene gerek yok,sut urunleri tuketirsen o da yeterli olacaktir.

Günaydın arkadaşlar,işler çok yoğun olduğu için giremiyorum.10 günde tatildeydim epeyce bir zaman oldu yani.sizler bayaa bi kaynaşmışsınız.çoğu arkadaşların oğlu olucak.bu yıl erkek yılı,benimde oğlum olucak.çin takviminde kız çıkıyodu ama malesef.ben biliyodum zaten erkek olucağını.kaynana olucaz artık napalım:)

herkese günaydın...cemrem oglun hayırlı olsun dedigin gibi bu sene erkek yılı olacak galiba...cevremde kimi duysam oglu oluyo...barclii günaydın nbr ...

canım görümcemin de aynı sorunu vardı o laktozsuz süt tüketti hamileliği boyunca bir çok markanın var sanırım.
ben pınar sütün sitesinde bu yazıyı buldum umarım sanada faydası olur.

Laktozsuz Süt

Süt içtiğinizde; mide ve barsaklarınızda sancı, şişkinlik,gaz ve ağrı şikayetleriniz oluyor ise Laktozsuz süt tam size göre!!!

Kemik gelişmesinin ve vücut şeklinin oluşumunun temeli kalsiyumun ana kaynağı olan süt, insan sağlığı için esas olarak bilinen hemen hemen tüm vitaminleri ve elementleri içerir.

Bazı kişiler süt içtikten sonra mide veya bağırsaklarında gaz oluşmasından şikayet ederler.Bunun nedeni sütte bulunan süt şekerini yani laktozu sindirememeleridir.Birçok kişi Laktoz İntoleransı olarak adlandırılan bu durumun bilincinde olmadan süt tüketmeye devam etmekte veya süt içmekten vazgeçmektedir.

Dünyada, laktozu yani süt şekerini sindiremeyen topluluklar bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar Türk halkının da bu gruba dahil olduğunu göstermektedir. Türkiye nüfusunun yaklaşık %10'luk bir kesimi laktoza tolereli fiziksel yapıya sahip değildir. Laktozun problem yarattığı kesim daha çok yetişkinlerdir.

Pınar Denge Laktozsuz Süt, laktozsuz özel formülü ile sütün kolay hazmedilmesini sağlar.
Pınar Denge Laktozsuz Süt; sütteki laktozu sindiremeyen ve sütün besin değerlerinden faydalanamayan kişilerin rahatsız olmadan ve bağırsaklarında gaz oluşmadan süt içmelerini sağlar.

X