2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

Canım minik burnu belli ve çok şirin maşallah Allah nazardan saklasın Rabbim sağsalim kucaklamayı nasip etsin
benim doktrum yaptırsan iyi olur diyor ya onu yaptır diyor yada as diyor eğer as yaptırmıycaksan ultrasonu mutlka yaptır diyor benden as den korkuyorum
sonuçlarım da
2liye göre 1/4600
3lüye göre 1/76 yaşa görede 1/129 diyor napcamı şaşırdım değerlerim iyimi anlayamadım canım

marsg kız bizim bebeğin resmine çok benziyor
biz kendimizi mi kanırıyoruz bana benziyor babaya benziyor diye, sanırım şu haftalarda bütün bebekler aynı :)))))

:))))))))))

dimi bencede.

doktor iri bir bebek olucak dedi. babaya benziycek dedi.

kolu bacağı uzun çünkü. 19+5 h ama 20+5h değeri veriyor.

baktı eşime baba iri ona benziycek dedi.

eşimde o saatten sonra bana benziyor diye havalara uçtu :)))

zaten ilk çocukların yüzde doksanı hep babaya benziyor:bbo:

ben bunu kendime benzetmek için hep ayna bakıyorum eşimin
yüzüne hiç bakmıyorum a.s

eee marsgcım isim düşünmeye başladınmı :))) ve kaynanan alıştımı bu habere :))) anladın sen onu

valla alışmış güzelim . eşim söylemiş bu kist olayını ... o da hiç önemli değil kız erkek sağlıklı olsun falan demiş ama konuşmadım bida :)) ben

isim düşünemedik daha şu ultrasonu bekliyorduk sanırım psikolojik.

artık ararız birşeyler. sen buldunmu kopya çekelim senden. bu arada 324 gr çıktı bu kez. rejimde kızım sanırım :)) 350ydi pazar günü değişiyor ultrasondan ultrasona demek.

ay gördüm ya şimdi daha da bir sahiplendim. doğmuş da görmüş gibi oldum. çok güzel bu ultrason ya

valla maşallah çok şeker marsg allah nazarlardan saklasın

linay benim gittiğim ayrıntılı ultrason 4 boyutluydu yani tek makinaydı, renk olayıda aynı marsgın bebişinin resmi gibiydi sarı fonda, ama başka türlüsü varmıdır bilemiyorum

kızlar bu 4 boyutlu ultrason bir göz yanılmasıymış o nedenle bebekleriniz hep birbirine benziyor... bebeğin profilden olan fotosunu alıp 3 boyutlu hale çeviren bir programmış ssadece yani bebeğin gerçek görntüsü değilmiş. hani bir bilgisayar programı var 3 D face gen modeller diye onun yaptığının aynızı o programada profillerden çekilmiş resimlerinizi eklediğiniz zaman size 3 boyutlu resminizi çıkarıveriyor.

ayyy kuzuuummmmmmm kız nasıl bir güzellik bu böyle maşşalaaaaaaaaah tüüü tüüüü canım benim taş gibi kız bu kist mist dayanmaz buna valla sen hiiiç kafanı takma

çok güzel dimi aşık oldum bende görünce. aynı uyuyan bir bebek gibi. daha ne kadar minik halbuki herşeyi belli. ah miniğim doğsada alsak kucağımıza hep koynumda yatırcam kuzumu

gamzecim, sen kaç haftalıksın..
önce bir detaylı usg ye gir sonuca görede as yaptırırsın ozaman..

evet ya doğru zaten bazı doktorlar bu 4 boyutluya estetik ve ticari gözüyle bakıyorlar

marsg ,hem detaylı hem 4 boyutluylamı bakıldı..yoksa ikiside tek makinamı ?

tekrar gözünaydın kızın için :)))

tek makine canım. siyah beyaz baktı bir yarım saat flan. organlara, damarlara, bayagı bir ölçtü biçti.

sonra biz çok üzgünüz moral olsun diye renklide gösterdi uzunca süre... 40 tane foto çekmiş.
cd ye yazdı verdi hepsini. yani keyfi olarak bize 10-15 dk bebişimizi izletti. öylegüzel pozlar verdiki ... bir ara parmağı agzındaydı emiyor gibi. yuzunu buruşturuyor sonra gülüyor.
ya acayip güzeldi.

yaa bend egircem ozamn ultrasonda bukadar net herşeyi belli oluyorsa nasıl güzel bir histir.
Allah analı babalı büyütsün canım çok talı bir kız RAbbim olmayanlra nasip etsin nişallah

allahım mimik de yapmaya başlamışlarmı yani bunlar kız bi doğsunlar ben gösterecem onlara valla... hepinizinkinide tek tek gelip yerim valla harbiden hepimizin bebekleri oldu bunlar...

marsgcım ya bu sohbet odalarında konuşuyorlarmışya bizimkiler nasıl bişey bu oradan konuşmak daha hızlı ve rahat oluyorsa hepimizi oraya geçelim...

oh be sonunda yani sen en başından beri bunu diyodun zaten sağlıklı olsunda neyse kötü bi dersle oda anlamış halbuki arkadaş koca kadın onların daha bilinçli bizim cahil olmamız lazım :))))
öyle gram farklıları olur endişe etme zaten atıyorum doktor sana en son 3.200 desede 100-200 aşağıda doğuyolar
biz liste yaptık ama en sıcak gelen ve en çok üstünde durduğumuz ELİF DEFNE

güzelim bence hiç düşünmeden iyi bir doktora git doppler ultrasona gir.

ense kalınlığı, kafa cevresi, kol bacak uzunlukları, mide, bağırsak, eller , ayaklar, burun, dudak ya aklına ne gelirse bütün hepsi tek tek inceleniyor.

hepsinin bir değeri var bunlarda sorun görürse as isteyebilir.

bizdeki gibi kist olan fakat sorun olan bebeklerde 3lü teste çıkarmış. ayrıca elleri de sımsıkı kapalı olurmuş. bizde ilk ellerine baktı mesela açıktı bizimkinin elleri. hiç korkmadan devam edebiliriz artık dedi muayeneye.

marsg allah nazarlardan sakalsın maşşallah de kendi içinden de anenin nazarıda cok degermiş onutmayın,, g

gamze üzme kendini bukadar herşeyde bi hayır vardır tabiki bi çok şey para için yapılıyor ama elimizi kolumuzu bağlıyorlar malesef sen yinedeilk olarak ayrıntılıyı yapdır için rahatlamassa veya doktorunund atavsiyesiyle as yapdırırsın.

bu arada biz sadece defneyi kullanmayı düşünüyoruz elif nüfusa ya E. olarak yazılcak yada sadece kulağına okuncak nüfusa iki isim yazılınca tek kullanılşınca çocuk çok zorlanıyo özellikle okul hayatında aslında elif defne kullanmak isterim ama bizim soyisim uzun o yüzden çok zorlanır çocuk

mrsg gözünaydın hayatım harika haberler getirmişsin ayyyyyyyy maşallah bayıldım fotolarına allahım o ne pozlar son resimde cok bir magazinel cıkmıs plajda güneşlniyor gibi ...birinci resimde de uyuyan güzel gibi aynı...ben bebegimi hiç böyle ultrasonda göremicek myim yaaaaaaa bizde sadece doktor anlıyo o kadar ...
linay üsküdar yunus emre hastanesine gidiyorum ben sen avicennaya dimi sizin ultrasonlar nasıl marsg bu fotolar 3 boyut mu 4 boyut mu yani ultrason bende acaba z.kamilde böyle ultrasonamı gircem...

çok hazırlamıştı kendini oğlumun oğlu falan diye daha yeni evlendiğimizde. hamile kalıp birde doktor erkek deyince havalara uçtu.

sonra kıza alışamadı :))) kadıncağız çok iyi niyetlidir aslında çok severim :)) ikinciye inşallah allah onun gönlüne göre verir

şu listeyi yolla banada. bakalm bi eşim çok zor begenir.

bekarken kızımız olursa ezgi koyalım diyordu . belki dönüp dolaşıp ezgi koyarız.

yagmur ve nehiri seviyorum ama arkdaşlarım koydu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…