2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

ya ben yanlışmı yazdım anlamadım 15 günde ikikez gidiyorum. bi kontrol için birde test sonucunu göstermek için normalde bende ayda 1 gitmiş oluyorum. benim doktorum yakacık doğum evinde görevli ama kendi muayanesine gidiyorum. testleride hsatanede yapdırıyorum ve bugünde üçlü testtin sonucunu alıcam inş temiz çıkar dua ediyorum.

günaydın kızlar bu kramp konusunu baya bi sayfa önce sizlere söylemiştim ama pek kimse aldırmadı daha yaşamadıkları için.. şimdi ise bir bir yaşayınca anlatılıyor işte... neyse ben söliyim doktor size bu kramplar için kalsiyum ve magnezyum takviyesi yapacak ve bişeyiniz kalmayacak. ben hergün düzenli içiyorum ve bir daha yaşamadım...

bu arada ayda 1 kere seni muayene eder canım. ikinci gidişin sadece sonuç değerlendirmesi olur bu bütün doktorlarda böledir. herhangi bir test yapılmamışsa zaten ayda 1 çağırır seni.

beni ilk üç ay 15te bir muayne etti 12haftadan sonra 5haftada bire geçtik sona doru yine 15te bir olacak etrafımdaki çoğu hamilede benim gibi 15te bir yani ayda iki kere muayne oluyo küçükken bebğin gelişiminin takibi için

Blooms çok geçmiş olsun canım, allah daha büyüğünden saklasın.:Saruboceq:

Ekinsu inşallah testlerinin sonucu iyi çıkarda, rahatlarsın.:Saruboceq:

Kan çiçeğim bi sen bi ben kaldık herhalde cinsiyet öğrenemeyen, bakalım benimki ne yapacak çarşamba günü, bi dahaki haftada 20 haftalık olacak,üstelik ayrıntılı ultrasona gireceğiz. çatladım anam meraktan.kaydirigubbakcemile5

miniğim ya cok alıngan gördüm seni :)) valla ya gecmiş olsun falan demişizdir kes,in diye düşünüyorum valla kusura bakma belkide atladık ama kramplarının gecmesine sevindim inşbidaha yaşamassın. kalsiyum ve magnezyum takviyesi derken ilaç olarakmı veriyor

miniğim ya cok alıngan gördüm seni :)) valla ya gecmiş olsun falan demişizdir kes,in diye düşünüyorum valla kusura bakma belkide atladık ama kramplarının gecmesine sevindim inşbidaha yaşamassın. kalsiyum ve magnezyum takviyesi derken ilaç olarakmı veriyor

kalsiyum sandoz şu suda eriyenlerden, magnezyum ise bi toz onuda suda eritip içiyorsun

ha bu arada buda çok önemli kalsiyumla magnezyumu aynı anda içmememi söyledi farklı zamanlarda içmek gerekiyormuş

aynen kalsiyum günde bi tablet magnezyumda aynı evet toz hatta normal içemiyosan meyve suyuna katabilirsin bana şimdilik haftada bikaç defa dedi ama belki ilerde arttırır

kızlar bu magnezyum ve kalsiyumu sadece kramp olanlara mı veriyorlar , ilerleyen haftalarda rutin olarak vereceklermi acaba herkese

ha bu arada buda çok önemli kalsiyumla magnezyumu aynı anda içmememi söyledi farklı zamanlarda içmek gerekiyormuş

bunu bilmiyodum bide bumu çıktı yok demiri süt ürünleriyle alma yok öbürünü aç içme :))) ayyy unutuyorum bazen sabah kahvaltı arası balık yağ, ardından ne aç ne tok elevit, öğle yemeğinin ardından tok kalsiyum, gece yataken demir :))) anam bütün gün hap içmekle geçiyo magnezuyumu nereye sıkıştırsam heralde oda akşam yemeğinden sonra alırım daha içmedim hiç

ekincim bana zaten vereceini söylüyodu geçen hafta gittiğimde sordum ne zaman die yazıyorum başlayalım artık dedi benim kramplarım olmadı daha çok şükür ama kızlar gerçekten ihmal etmeyin çok etkisi varmış

X