2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

benim eşim de karadenizli hatta karadenizli müteahhit:jeyyar: babası rizeli anne tarafı trabzonlu zaten dier yerleri karadenizden saymıolar çok bilmişler:roflol: bizimkiler 7 kardeş benimki en küçük( en yakışıklısı:) kız olursa küçük görümceme benzesin o çoook güzel ama bakın 5 ay sonra demişti dersiniz kesin kayınvalideme benzicek. buarada ben hep kız gibi konuşuorum ama belli diil henüz, cuma sölicek inşallah doktor bakalımm

şansa bak benim eşimde mimar ...evet yaaa orduyu giresunu karadeniz saymıyolar görümcemler güzel kaynımda yakısıklı benim kociş en küçük hemde en güzelleri ama hiç karadeniz erkegine benzemez cok incedir kibardır evde ben ne iş yaparsam o da yapar ama annesinin yanında yapınca kayınvaldem kızıyo oglum erkek milleti iş mi yapar bırak kız yapsın diyo:dilcikar:benim için ... hepside erkek bebek hastasıydı kayınpederimin yok erkek torunu bizimki erkek ya uctular havalara adını vercek kayınpederim metin olcak oglumun adı aman isim neysede hepsi yelken burun bizim bebişin bana benzesin burnu...

:))) yelken burun süper ya :))

iyi bari erkek olmuş.

fato vardı hatırlıyormusunuz. oğlu olması için baskı görüyordu bayagı kocasının tarafında sesi çıkmıyor. neyi olacak acaba. ilk çocuğu kız diye laf etmişlerdi ona çok

şansa bak benim eşimde mimar ...evet yaaa orduyu giresunu karadeniz saymıyolar görümcemler güzel kaynımda yakısıklı benim kociş en küçük hemde en güzelleri ama hiç karadeniz erkegine benzemez cok incedir kibardır evde ben ne iş yaparsam o da yapar ama annesinin yanında yapınca kayınvaldem kızıyo oglum erkek milleti iş mi yapar bırak kız yapsın diyo:dilcikar:benim için ... hepside erkek bebek hastasıydı kayınpederimin yok erkek torunu bizimki erkek ya uctular havalara adını vercek kayınpederim metin olcak oglumun adı aman isim neysede hepsi yelken burun bizim bebişin bana benzesin burnu...

valla bende malatyalıyım ama benim burnumda laz burnudur.estetik oldum: dur bakalım önceki halime mi benzicek yoksa yapay halimemei görürüz yakında.inş eşiminkine nbenzer onun burnuda güzeldir. kıs herkes kaynanaların en güzel oğlunumu almış benim kocamda 2 kardeşler ama en yakışıklısı tabiki benimkisi. buarada benim kaynanmla aram yok 3 yıldır evliyim hiç uyuşamadık hamile olduğumu duymuşlardır ama tepkiletrini bilmiyorum çok isterdim iyi anlaşabilmeyi ama olmadı.

benim kayınpederim çok şeker kendi dedemden farksız(dedemden büyük) keşke onun adını koysak ama aşkımın abisi koymuş ya da onun gözleri bebişte olsa..

marsg hatırladım fatoyu nerelerde acaba yok ne zamandır ...
smrisk kayınvalidenler aramadı mı hamile oluca tebrik etmediler mi seni...

smrisk istanbul da kimde oldun ameliyetı bizde eşim için doktor arastırıyoruz erdem hastanesinde iyi bir doktor varmıs ama birde şişliğin morlugun ne kadar sürede indi...

valla bende malatyalıyım ama benim burnumda laz burnudur.estetik oldum: dur bakalım önceki halime mi benzicek yoksa yapay halimemei görürüz yakında.inş eşiminkine nbenzer onun burnuda güzeldir. kıs herkes kaynanaların en güzel oğlunumu almış benim kocamda 2 kardeşler ama en yakışıklısı tabiki benimkisi. buarada benim kaynanmla aram yok 3 yıldır evliyim hiç uyuşamadık hamile olduğumu duymuşlardır ama tepkiletrini bilmiyorum çok isterdim iyi anlaşabilmeyi ama olmadı.
hamile olduunu duyunca aramadılar mıı:kızgın: onların büyüklük yapıp aramaları lazım zaten 2 evlatları varmış neese bebek doğunca deişirler belki.. belli olmuo bu işler ya insanın kendi ailesi gbi olamaz tabiki de saygıyla idaryle yürüyo herşey.ben de bazen üzülüorum ama sonra diorum onlar olmasa kociş olmazdı die unutuorum

selam hanımlar ,sohbetiniz bol olsun :)

çocukların benzeme safhasına kadar gelmişiz bu da güzel :))
montesori senin oğluşun sütlü kahve olur ozaman,buğday tenli iyi olur yani :))
anneler güzel babalar yakışıklı ee çocukları şahane olur tabii :))

alisha ,sen ne çok seviyorsun kayınvalideni öyle :))
daha ultrason resminden ona benzetmişsin bravo valla :))
nasıl sevinçten uçar şimdi bana benziyor diye..vasfiye kızımız geliyor :)))

benim kocam tek erkek. 3 ablası var :))

hepsi birbirinden iyidir görümcelerimin ama annemle aynı yaştalar tabi saygılı bir şekilde devam ediyoruz.

kayınvalidemde tatllıdır ananemle aynı yaşta o da. hepsiyle iyi anlaşırız ama çok sık gitmem ben mesafeli bir insanımdır zaten.
o yüzdende güzel gidiyor herşey.

eşim küslük gibi birşeyi asla kabul etmez zaten ona çok ters ailesi çok önemlidir.

smrisk bebeği görmeye gelirler muhakkak görülmezmi melek hiç.

bu arada hepsi birbirinden güzeldir görümcelerimin. kocamda yakışıklıdır. kardeş sanıyorlar bizi heryerde ikimizde kumralız :))

linay bende seni bekliyordum.

eşin randevu aldı ya prof mu bakıyor acaba usg ye. doktorun özellikle bir doktora yönlendirdimi seni. yoksa kim olursa o gün o mu bakıcak acaba...

alisha ,sen ne çok seviyorsun kayınvalideni öyle :))
daha ultrason resminden ona benzetmişsin bravo valla :))
nasıl sevinçten uçar şimdi bana benziyor diye..vasfiye kızımız geliyor :)))[/QUOTE
çekiştirio gibi oldum yaa aslında ii kadın kendi halinde, tencere tencere yemekler yollar hep bişi yaparlarsa bi tepsi de bana, daha dün mantısını yedim çok nankörümkötükedihüso belki bu kadar çok yemeğini yedim die benzio olmasınsırnaşık şey

linay bende sana bakıyodum benim doktor ayrıntılı ultrason istemedi daha ama ister 22.haftada filan zeynep kamilden nasıl randevu aldın yakın bana birazdan gidiyim alıyım anlatır mısın canım bizim bebiş bana da bugday olcak gibi geliyo ama hadi bakalım görcez...

linay bende seni bekliyordum.

eşin randevu aldı ya prof mu bakıyor acaba usg ye. doktorun özellikle bir doktora yönlendirdimi seni. yoksa kim olursa o gün o mu bakıcak acaba...

marsg, prof bakmıyordur orda ama bu işin uzmanı bakıyor.
sadece doktorum git dediği için gideceğim.
çok büyük beklentilerim yok aslında
ama istanbulun büyük doğum hastanelerinden biri
son sistem makinalar var dedi doktorum.

eğer istediğim gibi olmazsa medipol de Hakan Apaydın var
ona gideceğim..kimden duyduysam herkes çok memnun kalmış..

smrisk istanbul da kimde oldun ameliyetı bizde eşim için doktor arastırıyoruz erdem hastanesinde iyi bir doktor varmıs ama birde şişliğin morlugun ne kadar sürede indi...

valla benim et kemik sinüzit hepsi vardı hepsini aldılar suratım çok şişmişdi morlukalrım çokdu hepsinin tamamen gecmesi 15 gün surdü morlukalrda 1 hafta kadar sürdü eğer hemen şişliklerin morlukalrın gitmesini istiyorsan sürekli suratına buz koyarsınız zaten doktorda söylüyor neyapman gerekdiğini. doktoruma gelirsek kadıköyde özel selimiye hastanesinde görevli çok met ettiler amaliyat olan arkadaşalrımın tavsiyesiyle bende gittim ve cok hastasını gördüm hepsinin görününmü oldukca doğğaldı herkes memnundu anlıycan ismi coşkun şanverdi.

ayrıntılı ultrason

18 ile 22. haftalar arasında bir ultrason daha yapılır.

Böylece, bebeğinizin gelişimini ya da kesin doğum kusurları varsa onları tespit etmek, plesenta ya da göbek bağının durumunu görmek, gebelik yaşının kesinleştirilmesi mümkün olur. Bu muayenede, bebeğinizin tekmelediğini, uyandığını, yuvarlandığını veya baş parmağını emdiğini görmeniz ihtimali çok yüksektir. Eşinizi bu muayeneye getirmek önem taşıyor. Bebeğinizin resimlerini almayı unutmamanızı da tavsiye ediyoruz.

Eğer bir kız çocuğu sahibi olacaksanız, kızınızın vaginası, uterusu ve fallop tüpleri oluşmuştur bile. Bir erkek çocuğu sahibi olacaksanız, cinsel organını görebilirsiniz. Ancak erkek cinsel organı bazen saklanabilir, tabi bu bebeğinizin hangi pozisyonda olduğuyla da doğrudan ilgilidir. :)) benimki saklıyormu acaba bak şimdi :))))))))

linay bende sana bakıyodum benim doktor ayrıntılı ultrason istemedi daha ama ister 22.haftada filan zeynep kamilden nasıl randevu aldın yakın bana birazdan gidiyim alıyım anlatır mısın canım bizim bebiş bana da bugday olcak gibi geliyo ama hadi bakalım görcez...

montesori, 20-23. haftalar arası istiyecektir mutlaka..

hastaneye girince sağdaki binaya git, orada önce kayıt oluyorsun.
2 ytl ye sana mavi bir kart veriyorlar.yani artık zeynep kamillisin :))
sonra yine aynı yerde vezneye gidip detaylı ultrason istediğini söylüyorsun
onlarda seni gebe izlem polikliniğine gönderiyorlar..
eşime 55. sırayı vermişler sırayı beklemeden dalmış doktorun odasına
hocam valla çok bunaldım bekleyemiyeceğim sadece usg için randevu alıcam demiş :))
sen de öyle yaparsın :)) o da gebelik haftana göre 5 nolu odaya gönderiyor seni
ordanda randevu veriyorlar sana..bana 5 eylül vermişler tam 23. hafta oluyor..

umarım anlatabilmişimdir:))

selimiye mi ben oranın kbb sine giderim sürekli üsküdar daki dimi benim doktorum ahmet ayyürek ona mı oldun yoksa...

X