2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

linay atasehirde tülin hanım dı sanırım yada tülay adında bir kadın dogumcu var arkadasım ona gidiyodu cok memnundu sen nereye gidiyosun...

linay atasehirde tülin hanım dı sanırım yada tülay adında bir kadın dogumcu var arkadasım ona gidiyodu cok memnundu sen nereye gidiyosun...

canım ben içerenköy de Avicenna hastanesi var oraya gidiyorum..hep gittiğim doktor
hem kardeşimede o doğum yaptırmıştı,bildiğimiz bir doktor yani..
üstelikte hastanenin doğum fiyatları oldukça iyi..
hem de evime ve işime yakın olduğundan orayı tercih ettim..

linay ı ayrıntılı ultrason için eşin randevu aldımı ?

ben hasekiyi arıyorum bilgisayardan kadın doğuma alabiliyorsun. doktor muayene ediyor sonra mı acaba yönlendiyor.

bu internationladaki prof var mış işte 585 ytl istiyorlar. ssk ylada anlaşmaları yok.

doktorumuzda en iyisi o istanbulda diyor ona yönlendiriyor.

günaydın hanımlar nasılsınız?
montesori çok şeker maviş oda inşallah sağlıkla bebişinizi büyütürsünüz ben de oda almak istemiorum çok kısa bi süre için gerek yok büyüsün öle alırız
marsg cnm geçmiş olsun, ben de ayrıntılı ultrasonda 5cm lik miyomum olduunu öğrendim rahmimde, ama tabi insan kendini düşünmüyo bebek önce geliyo, bana da zamanla kaybolur hamileliliin keyfini çıkar dedi doktor. sen de içini ferah tut cnm herşey insanlar için ve inan Allah masum melek bebişlerimizi koruyor ben böyle düşünmesem hergün doktor kapılarında olurdum heralde, şükredip dua etmekten başka bişey ii gelmio böyle zamanlarda.

sağol alisha cım. bende kist var deyince doktor bende var sandım.

bebeğin beyninde deyince neye uğradığımızı şaşırdık.

dua etmekten ve beklemekten başka şansımız yok.

allah hepimizin yardımcısı olsun

alisha begendigine sevindim sadece beşik alcaz biraz büyüsün de ...
aman saglıklı olsun ben onu yanında da yatırırım marsg nin yazdıklarını okuyunca hevesim kaçtı birden...allah hepimizin meleklerini ocak ayında saglıkla sıhhatle ellerimize versin yeter...

linay ı ayrıntılı ultrason için eşin randevu aldımı ?

ben hasekiyi arıyorum bilgisayardan kadın doğuma alabiliyorsun. doktor muayene ediyor sonra mı acaba yönlendiyor.

bu internationladaki prof var mış işte 585 ytl istiyorlar. ssk ylada anlaşmaları yok.

doktorumuzda en iyisi o istanbulda diyor ona yönlendiriyor.

marsgcım bu hafta alacak randevuyu ,önümüzdeki hafta gitmeyi düşünüyorum ben
hem as sonuçları çıkacak,onları da almış olurum diye düşündüm..

zeynep kamilde ayrı bir odada yapılıyor bu usg ,sadece onun için randevu
alınabiliniyor sanıyorum..ama telefonda dediğin gibi kadın doğuma randevu veriliyor.

seninkinin istediği ücret çokmuş,gerçi insanın gözüne gelmiyor ama..
canım medipol de Hakan Apaydın diye bir doktor var çok methediyorlar,orada 130 ytl ye
çekiyorlar orayıda bi denesen..

işte bende hasekiye giderim diyordum biliyorsun. ama böyle sorun çıkınca bizim doktor da illa internationlada ki murat yayla en iyisi o deyince bizde mecbur ona bakalım dedik.

bizim doktor çok güveniyor sizide en iyi o yönlendirir diyo. sonra pişman olmak istemiyoruz ama çok ciddi para istiyorlar.

alisha begendigine sevindim sadece beşik alcaz biraz büyüsün de ...
aman saglıklı olsun ben onu yanında da yatırırım marsg nin yazdıklarını okuyunca hevesim kaçtı birden...allah hepimizin meleklerini ocak ayında saglıkla sıhhatle ellerimize versin yeter...

inan benimde hevesim kaçtı acayip hevesliydim. kıyafetlere, reklamlara bile bakamıyorum.

allahım daha neler göstericek bize bilmiyorum.

kızlar ben de bazen şu cinsiyeti çok abartıorum marsg şimdi kızmış diyince kötü oldum, hep hayalim kız bebiş kendimi bildim bileli, bi de o kdar çok 3 oğlu olan tanıdıım var ki sanki benim de kızım olmıcak gibi gelio. halbuki ne kadar yanlış Allah nasıl isterse onu verir sağlıklı olsun gerisi boş, bak benim bi arkıma 9 ay erkek dediler kızı oldu ve o kadar mutlu oldular ki onu öyle sağlıklı görünce, insan doğunca kollarına alınca hiçbişeyin önemi kalmıomuş bunu anladım gözün kız erkek grmüyo ki o senin bebeğin senin kanından ufacık parçan canın oluyo..

kızlar ben de bazen şu cinsiyeti çok abartıorum marsg şimdi kızmış diyince kötü oldum, hep hayalim kız bebiş kendimi bildim bileli, bi de o kdar çok 3 oğlu olan tanıdıım var ki sanki benim de kızım olmıcak gibi gelio. halbuki ne kadar yanlış Allah nasıl isterse onu verir sağlıklı olsun gerisi boş, bak benim bi arkıma 9 ay erkek dediler kızı oldu ve o kadar mutlu oldular ki onu öyle sağlıklı görünce, insan doğunca kollarına alınca hiçbişeyin önemi kalmıomuş bunu anladım gözün kız erkek grmüyo ki o senin bebeğin senin kanından ufacık parçan canın oluyo..

çok doğru canım. bak işte cinsiyet nasılda arka planda kalıyor normade kız dediklerinde ben havalara uçardım. hep hayalim bir kız bebekti ... ama hiç umrumda değil. o kadar öenmsizki şu an benim için. sadece sağlıklı olması için dua ediyorum.

bu prof ya onuda ekliyorlar heralde. aman insan kazıklamaktan başka bişey değil ama elimiz kolumuz baglandı bizimde.

gitmeyip pişman olmayalım sonra diyoruz.

Kızlar günaydın.

iyi haftalar bizim için çok kötü bir haftasonu ve çok kötü bir hafta

cumartesi günü kontrole gittik.

bebeğimizin beyninde 9,6 mm kist olduğu saptandı.

doktorun demesine göre kendiliğinden kayboluyormuş ve bebekte herhangi bir hasar bırakmıyormuş bu kistler genelde.

3lü tetste sorun olmadığı için daha az endişeli doktorumuz.

berbat bir hafta sonu geçirdik 3 gündür ağlıyorum çok sinirlerim bozuldu.

ailelerimize şuan için söylememem kararı aldık. ama ben patlamak üzereyim çok mutsuzum.

haftaya çarşamba günü ayrıntılı ultrosona giricez. internationlada murat yayla varmış prof. işinin en iyisiymiş. orda herşey belli olurmuş. umarım olur.

sizi üzmek istemezsim ama. çok daraldım. paylaşmam lazım birileriyle.

bu arada son olarak bebeğimizin kız olduğunu söylediler. şok üstüne şok yaşadık yani.

KOROİD PLEKSUS KİSTİ
Koroid Pleksus Kisti (Choroid Plexus Cysts) (CPC)

Koroid pleksus beyinde bulunan ve beynin içinde bulunduğu sıvıyı üreten bir dokudur. Bu dokunun içinde içi sıvı dolu ve koroid pleksus kisti diye adlandırılan kistler bulunabilir. Bu kistler normal gebeliklerin de %2'sin de bulunabilir. Bu kistler genellikle gebelik ilerledikçe genellikle kaybolurlar ve bebeğin beyin gelişimini veya zekasını etkilemezler. %90'dan fazlası 28. gebelik haftasına kadar kaybolur ve kaybolduktan sonra tekrar oluşmazlar.

Ancak bu kistlerin küçük bir kısmı trizomi 18 (Edward's sendromu) denen kromozomal bozukluk sendromu ile birlikte olabilir. Ancak koroid pleksus kisti bu sendromun tek belirtisi değildir. En sık trizomi 18 eşlik etmekle beraber dha nadiren trizomi 21 yada trizomi 13 de eşlik edebilir. Bu nedenle koroid pleksus kisti saptanan hastalar ayrıntılı ultrason ile başka anomalilerin varlığı açısından araştırılmalıdır. Ayrıca anne yaşı ailede kromozomal hastalık olup olmadığı ve üçlü tarama testi sonuçları da değerlendirilmelidir. Eğer ultrason ve diğer bahsedilen testler normalse bunun izaole (tek başına) bir kist olduğu düşünülür, kromozomal anomali olmayacağı düşünülür ve amniosentez önerilmez, gebeliğin normal takibine devam edilir, ek girişim yapılmaz.

Bu kistlerin boyutu, sayısı, kaybolup kaybolmaması trizomi 18 olma riskini değiştirmez. Trizomi 18 riski ultrasonda koroid pleksus kisti dışında başka anomaliler görülüp görülmemesi ile ilişkilidir. Ultrason ile başka anomaliler de görülüyorsa yüksek oranda kromozomal anomali olabileceği için amniyosentez (karından su alarak inceleme) ile tanı kesinleştirilmelidir.

ACOG (American College of Obstetricians and Gynecologists) tarafından izole yani tek başına koroid pleksus kisti varlığında (başka anomali izlenmediğinde) amniosentez sadece üçlü tarama testi sonuçları anormalse veya hasta 32 yaşından büyükse önerilmektedir.

Canım lütfen içini ferah tut.Dr. demiş zaten geçiçi die.ALLAH başka keder vermesin.Eminim bebişin gayet sağlıklı iyi şeyler düşün iyi olsun:nazar:Cinsiyeti konusunda çok haklısın insan kendini alıştırıor ve birden şok, bende bundan korktuğum için cinsiyetini kimseye söylemiorum.Benim detaylı ultrason randevumda Cumartesiye Memorial'de Cihangir Bey varmış dr ona yönlendirdi.Benim iki arkadaşımda ona gitmiş çok suratı asık diolar.Hatta bi arkadaşım ikiz bekliodu o kadar rahatsız olmuşki doktoruna bidahaki kontrolde ona gitmek istemediğini söylemiş.Doktorda bu konuda çok uzman olduğunu ve idare etmesini söylemiş.Bende bunları duyduktan sonra çok tedirgin oldum.İnşallah hayırlısıyla atlatırım.SenBilgede hangi dr. gittin?

kızlar günaydın hepinize,
marsg canım çok üzüldüm ama sonra gönderdiğin yazıyı okuyunca rahatladım bıraz olsun,sonuçta senın 3 lü testın normal çıkmış,buda kistın geçici olduğunu doğruluo bence,dr na inan ve guven ewham edilecek bir durum olsa eminimkı söylerdı,ama onunda içi rahat bence sende içini rahat tut,hiçbirşey çıkmayacak görürsün,bu arada hem kendını hem bebişini huzursuz etme,bol bol dua et,bızımde dualarımız senınle,

bu prof ya onuda ekliyorlar heralde. aman insan kazıklamaktan başka bişey değil ama elimiz kolumuz baglandı bizimde.

gitmeyip pişman olmayalım sonra diyoruz.

margs için hangi doktorda rahat edeckes eona git para işi birazda maddiyata bağlı egfer elindede varsa yapacak en güzel şey bebeişin için kullanmak.herşey para tuzağı olmuş , hamileliğimin ilk aylarında ne sıkıntılar yaşamışdım hatırlarsan . yok sarılık yok kızamıkcık bebeği aldır yok şu testi yapdır bunaltmışlardı resmen ama hepsi geride akldı allahın izniyle hiçbişleyde olmıycak ben artık kendimi bu şekilde motive etmeye çalışıyorum allhın dediği olur.

marsgın hem hastane ismi hemde doktorun prof olmasından dolayı fiyatı çok yüksek..

blooms dediğin doktoruda duymuştum, iyi bir doktor..orda bir de dr.Altuğ var kardeşim onda doğum
yapmıştı..orda bile fiyat 270 ken ınternatınol da çok uçuk rakamlar..

zaten şu an ki acizliğimizden yararlanıyorlar birazda...biliyorlarki hiçbir şeyi esirgemiyeceğiz..
elimizden geleni yapacağız ,bizlerden faydalanmaya çalışıyorlar...

X