2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

Anne Baba Yemini

Anne / Baba Olarak;

Bu yüce varlığa kavuşmamıza izin veren Yaradan’a hep şükredeceğimize; O’nu bildiğimiz ve elde edebildiğimiz en iyi olanaklarla yetiştireceğimize; ruhunu güzelliklerle süslemesine, bedeninin kıymetini bilmesine yardımcı olacağımıza; sevmeyi, ve sevgiyi öğreteceğimize; O’nu sayacağımıza ve O’na saygıyı anlatacağımıza mutlu anında da kederli anında da daima O’nun yanında olacağımıza, ancak “Emek Verdim” diyerek haksız beklentiler içine girmeyeceğimize; O’nun varlığı için ve hayat arkadaşlığı için, hep yanımızda olan eşimize beslediğimiz sevgi, saygı ve güveni her gün tazeleyeceğimize; gözümüzün nuru, evimizin neşesi, hayatımızın anlamı olan “Bebeğimizi” kendi arzularını gerçekleştirmesi yönünde destekleyeceğimize; ama kendi arzularımızı O’nda yaşatmaya çalışmayacağımıza, kendi çıkarlarından önce toplumsal değerleri ön planda tutmasını O’na öğreteceğimize, Anneliğin / Babalığın içimizde yeşerttiği, zenginlikleri, isteyen herkesle mutluluk duyarak paylaşacağımıza; ve O’nu yazıyla, kışıyla, gündüzüyle, gecesiyle, bütün varlılığımızla daima sevip koruyacağımıza söz veririz.

benim hosuma gitti paylaşmak istedim...

Marsg canım sende Bilgede karar kılmışsın:lepi: Hadi bakalım hayırlı haberler alırsın İnşallahkaydirigubbakcemile5

blooms allaha şükür hamileligim iyi gibiyo canım bugun de testimin sonucunu aldım iyiymiş uctum havalara ...ama iki sabahtır kalktıgımda ayaklarım şiş oluyo yıkayınca ayaklarımı su da içince geciyo insallah gecici bir durumdur...sen iyisindir umarım oooh tatilini de yaptın ...

yaz cok hosuma gitti...tesekkurler arkadasim...a.s.

Çok sevindim canım gözün aydın Umarım şişliğin geçicidir çünkü daha çok erken.Son aylarda bende de çok şiş olurdu.Ben de ALLAH'a çok şükür çok iyiyim tatilde baya bi dinlendim.Çocuklar da hamile olduğumu artık biliyolar.Bana karşı çok düşkün oldular.Herşey çok güzel gidio çok mutluyum.Önümüzdeki hafta da detaylı ultrasona giricem çok sabırsızlanıorum.Çünkü ilk defa eşimde benle geliceka.s

blooms cum valla kesin bir tarfinda bozukluk var kahretsin burasi da kucuk yer...baska dr da bulamiyorum ya oofff...ya da iyice yeniden arastirmaliyim belki bulurum...benide sinir ediyo ama napiyim gicik iste...

tebrik ederim canım inşalalh sevincin daim sürera.s.

günaydın güzel anneler güzel bir haftasonu geçiririz inşallah:teytey::teytey::teytey:

ezracım evet güzel bir siteymiş isimlere göre ninni çok hoş bir fikir
kızlar bence bu ninnileri ezberleyip kendiniz söyleyin bebeğinize , o zaman daha farklı olacaktır, sizin sesinizdeki sevgiyi güveni rahatlığı huzuru hissedecektir diye düşünüyorum

ezra bayıldım ben bu ninni ye ay sabah sabah ağlattın beni.

allah izin verirse bizim oğlumuzun ismi inşallah bora olucak canım.

bora nın ninnisini açtık ay çok güzel.

günaydın arkadaslar ben acamadım müzigi meraktan da catladım oglusumun ninnisi nasıldır acaba?
siz üye olupda mı dinlediniz...
marsg doktordan gelince yaz tamam mı bize...
marsg benim ticker senden 1 gün önce ama aynı olması gerekmez mi?

Son düzenleme:
Günaydınnnn bugün güzel bi gün çünkü bu sabah bebişimi gördümhihoyyyt çok rahatladım, artık tamamen bebek şeklini almış, bacakları uzamış gözleri açık, biz onu seyrederken oda sanki bizi görüyoda seyrediyo gibi öyle bakıyo elini oynatıyo sallar gibi, hiç yerinde durmuyo ordan oraya dönüp dönüp duruyo kıpır kıpır, bir yüzünü dönüyo bir poposunu dönüyo, bu hafta erkek olduğu iyice kesinleşir diyoduk ama bacaklarını çarpraz yapıp bağdaş kurdu oturdu resmen göstermedi velet, Allahın nekadar büyük olduğunu her doktora gittiğimde birkez daha hatırlıyorum, bu nasıl birşeydirki içimizde parmak kadar ama herşeyiyle bir bütün insan barındırıyoruz ya, Allahım nelere kadirsin..:Saruboceq:

Bu arada ellerim ve ayaklarımın şiştiğini söyledim doktora, şişmesi için erken ama tansiyonun normal olduğu için çok önemli değil dedi, bu şişliklere tansiyon yüksekliği eşlik ediyosa önemsenip albümin araştırması yapılması gerekirmiş,

en önemli olan şişlikler yüzde özellikle göz kapaklarında olan şişliklermiş arkadaşlar bilginize

Bu arada Yeditepe üniv. hastanesine gidiyorum (doktorum oraya geçtiği için) ve doğum ücretleri 4000-4500 civarındaymış, ne para yahu, inşallah doktorum başka hastaneye gelebilir diye umuyorum daha erken olduğu için konuşmadım bunları

hmm haklisin canim taze oldugu icin kokabilir...ben de bakiniyorum zaten fikir olsun diye...belli olmaz daha da erken alabilirim cok hosuma giden bisey olursa..kismet...

böyle beşik hevesinizi görünce içim kıpır kıpır oluyor
rabbim gözünüzde koymasın güzel arkadaşlarım umarım bi sorun çıkmadan herkes bebeğini sağlıcakla kucağına alıp bağrına basar
bu benim 2. gebeliğim biz beşik olayını aştık ama sizi okuyunca o günler geliyor aklıma
biz eşimle bebeğimiz için bişeyler bakarken gözlerim doluyordu hep gebeliğim çok sorunluydu kimse doğacağını zannetmiyordu
herkes doğsun öyle alırsınız acele etmeyin diyordu o kadar göz yaşı döküyordum ki senağlamaneyse üzmeyeyim sizi çok şükür kızım şimdi çok sağlıklıkaydirigubbakcemile3
şimdi sizi böyle görünce çok hoşuma gidiyor rabbim herkesi esirgesin güzel arkadaşlarım benim herşey gönlünüzce olsun kendinize dikkat edin aman bişey olmaz diye umursamamazlık yapmayın ha gayret ocağa az kaldı hihoyyyta.s.

GÜnaydın , iyi haytasonları arkadaşlar,
çok teşekkürler ezracım. Ben oğluşumun ismini egehan olarak düşünüyorum, ama egehan yoktu. Ege olarak dinledim, o da çok güzeldi.Şimdi kaydettim de arabada evde oğlum adinleteceğim. Onun için cd.ler hazırladım zaten.Yavaş yavaş hepsini dinleteceğim ona.

:CüvCüv::CüvCüv:

Gözünaydın kuzicim, bebişini görmüşsün, seninki de nazlı sanırım, ya da inatçı. Göstermiycem demişklava:
Montesori, kayıt olman gerekiyor.Kayıt olmadan dinleyemiyorsun. Kayıt olunca bilg. a da indirebiliyorsun mp3 ya da farklı bir türü daha vardı unuttum.naniknanik

günaydın kızlar,
ninnilerı beğendiğinize sewındım,bızde bı isim bulabilseydık dinleticez ama nerdeee,babasının bulduğunu ben beğenmıorum benımkıleri o beğenmıo.napcaz bilmem,klava:

montesori canım ,üye olman gerekmıo,ben üye deilim,ama ilk açtığımda bende dinleyemedım,küçük bir kutucuk çıkıor ya, dinleyebılmen için onu çalıştırman gerekıo,eğer senınkıde benımkı gıbı ise çalıştırman güveenlık için engellıyor,zaten o kutucuğun üstunde çalıştırmanız gerekıo dio,ona izin ver yeter ,

meraba arkadaşlar:)
ben de dinledim ninniyi çok beğendim ahh bi de isim bulabilsek..
hepinize ii günler diliorum:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…