2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

günaydın güzel anneler................:dance::dance::dance:

linaycım üzüldüm canım testin riskli çıkmasına inşallah amniyosentez de problem çıkmaz diğer konudaki düşüncelerinede tamamen katılıyorum allahın takdiri tabiki ilerde ne oluruz bilemeyiz ama riskini bilerek dünyaya özürlü bir bebek getirmek ihtimali işte burada durup biraz düşünmek lazım.........

nazo cum bak sen adamın terbiyesizliğine keşke plakasını alıp şöförler odasına şikayet etseydin.bide hakaret ediyor , ben bile oturduğum yerde sinirlendim sen ne hale gelmişsindir kimbilir.sana söylediği sıfat ancak ona yakışırmış ya neyse

Son düzenleme:
saol talyacım sorma salya sümük ağladım yol ortasında çok sinirlerim bozuldu elinde olsa arabadan inip dövücekti nerdeyse ya eşimde dedi keşke plakayı alsaydın die ama o sinirle unuttum nası uzaklaştığımı bilemedim belkide almamam iyi olmuş bu sefer eşimin başı belaya gircekti oda zaten dedi boşver üzme canını belki gidip kaza yapıcaktı bahane olmuş inmişin

benneyaptımki
slm canım..benim şimdilik iyi iğnelere devam,benimde 2 tane var ama düşük deil.bitanesi 2,5 aylık,bitaneside 2 aylıkken karnımda ölüyo,gelişmeyip kalıyo.araştırdık hiçbişey çıkmadı.sonra ben doktorumu değiştirdim,bu doktorum tahliller istedi,kromozomlara baktırdı ve hiçbişey yoktu ama kan pıhtılaşması olduğu ve o yüzden bebeğin öldüğü ortaya çıktı.şimdiki doktorumun kontrolü altında hamile kaldım ve devam ediyoruz artık.hayırlısıylada bi doğursak.tatile gitmek istediğimi söyledim doktoruma,güneşlenmek yok dedi:1rolleyes:birde saat 10 ile 3 arasında denize girmek yok dedi offf yaaaa.sen gittinmi tatile canım?

Merhab güsel anneler,
nasılsınız. Linaycım üzüldüm senin adına ama sıkma canını Allahım gönlüne göre versin inşallah. Güzel düşün güzel olsun Eğer Bu dünyada kısmeti varsa bebeğinin inan gelir dünyaya ben de hala tedirginim korkuyorum yaptırıp yaptırmamak arasındayım. Yaparsakda düşme riski var pazartesi bir düştüm etkisinde kaldım ya bişey olursa diye eğer kötü gittiğini herşeyin bilsem nasıl dayanırım bilmiyorum. Çok riskli bir test korkuyorum ama yapcak bişey yok hayırlısı demekten başka sende bozma moralini sevgiler

Arkadaşlar herkese merhabalar....ben bu ambiyosentez olayına karşıyım...siz bunu bebeiğinizin sağlıklı olup olmadığını anlamak için yaptırıyosunuz ama onu ne kadar riske attığınızın farkındamısınız...ölüm riski var...Allaaaaahh korusun belkide hiçbirşeyi yoksa bile test sırasında herhangi birşey olabilir...Allah ım tabiki muhtaç etmesinn...inşallah yaptırmaya gerek kalmaz ama...farzedelimki öğrendinizzz..o zaman ne olucak...o zaman ne yapıcaksınız...eğer bunulnla ilgili bir kararınız varsaa tabiki bilemem..ama zaten yapıcak birşeyiniz yoksa ben hiç yaptırmayın derim...Allaaahhhhımmm inşallah yapmaya gerek kalmaz....hepimizin sağlıklı çocukları olur..

bende az çok senin gibi düşünüyodum sennur ama bu sonuca göre hareket edecek arkadaşlar var daha önceden sıkıntı çekip aynısını yaşamak istemeyen arkadşlar onların yaptırıp rahatlamaktan başka yada karar almaktan başka çareleri yok kendilerince herkesin fikrine ve yaptılarına saygı duymak zorundayız

bakın aynı olay başımızdan gecdi, abimin ilk cocuğunda o test yapılmadı ve cocuk 7 ay yaşadı

ikinci cocuğunda testle sağlıklı olduğunu öğğrendiler be kızımız şuan 8 yaşında, üçüncü cocukda teste gerek duymadılar, cocuk şeker hastası, motor geriliği var, fizik tedavşisi görüyor, allahın takdırı ama o hayatta acı cekerken isyan bile edesin geliyor, okadar vahim durumda, bu acılar sıkıntılar üstüne bir aile bölündü, yengem cok bunalmışdı careyi ayrılıkda gördüler o zorluklarla elde ettikleri cocukalrı şimdi annesis bırakdı. bence gerek varsa önleminide almak lasım, eskisi gibi vitaminli besinleri tüketemiyoruz. herşey hormanlu .doğan cocukların / 50 side riskli oluyor düşüncelerinize saygı duyuyorum ama gerek varsada bence yapılması gerekiyor acı çekmek için çekdirmek için dünyaya gelmemesi kendi düşünncem daha iyi. allahım herkese güzel sağlıklı bebekler nasip etsin , allahın verdiği canı elbette allah alır. ama öyle kötü zamnda şartlarda yaşıyoruzki belki aldırmaya bile mecbur kalıyoruz allah hepimizin yanında olsun inş

merhaba cemrem.ben tatile gitmedim zaten tatil bölgesinin tam içindeyim.doktorun o saatler içinde girme dediyse güneş çarpmasın diye demiştir.dikkat et kendine havuza sakın girme.benim arkadaşımın birisi intahap kaptı havuzdan.tatile nereye gitmeyi düşünüyorsun.

Elbetteeeki herkesin kararına karşı saygılıyım...Allahım hiç böyle bir kararı vermek zorunda bırakmasın....

ayyy unuttum ya evet sen antalyadaydın demiii,denizliye gelmeyi düşünüyordun hatta,yaa bende unutkanlıkta başladı ,yaşlanıyomuyum neee:))evet güneş zararlı dedi,ayrıca vücutta leke bırakıyomuş öyle söyledi.ama gidicem yinede güneşlenmem,söylediği saatlerde denize girmem napıyım.didime gitmek istiyoruz.havuzu sevmiyorum zaten,pis oluyor ve kloraklı su insanın vücudunu mahvediyo.nasip olursa ağustos 13-14 gibi gidicez.antalyada benim akrabalarım var,orasıda çok güzel.

sennur cum,
Sende haklısın belki ama o bebekelrede bunu yaşatma hakkımızın olmadığını düşünüyorum öğrendiğimde ki bunu emin biri olduğunu düşünüdüğüm kendi doktorum yapacak ozaman daha rahat olucam. Kendi adıma konuşuyorum ben tabiki. Kuzenimin bir oğlu var rahatsız çok geç yürüdü hala daha çok zor konuşuyor hiç bir okul almadı onu annesi evde kendi öğretti okuma yazmayı şimdi 13 yaşlarında herkes OKS ye hazırlanıp sınava girerken o hala özel okulda okuyor çok acı böyle insanları görmek anne baba zaten bittmiş durumdalar Allah hakkımızda hayırlsını versin bebekelrimize de güzel yazılar yazsın herkesin gönlüne göre olsun herşey kimsede kimseyi bu konuda yargılamasın sevgiler

evet allah izin verirse gelmeyi düşünüyorum denizliye.umarım güzel bir tatil geçirirsin.insanın ihtiyacı oluyor ara sıra değişikliğe.

sen iğneler için rapor çıkartışmıydın.nasıl çıkartılıyo:sm_confused:r.benim doktorumun bir bilgisi yokmuşta.:sm_confused:

ezra cuma kontrole gittiğimde ben soruyum ona göre yaptırırım...
kızlar bir arkadaş elif şafak ın siyah süt adlı kitabından bahsetmişti ben bugun aldım güzel bir kitap sizlere de tavsiye ederim...

merhaba montesori,
ben bahsetmiştim o kitaptan sevmene sevindim,
ben su gibi içmiştim:)
sınav dün açıklandı biliyosun?kaç aldın?ben 78 küsür,
ilk atamalar için işime yaramaz ama kısmet hayırlısı olsun.

arkadaşlar benim 20 lik dişi çıkıyor.fazla bir ağrım yoktu hafif baş ağrım vardı ama bugün iyice arttı.doktora gitmek en iyisi.

merhaba canım tekrardan.öğleden beri çok yoğundum anca geçebildim bilgisayarın başına.çalışmaktan sıkıldım,gerçektende ihtiyacım var.iğnelere rapor çıkarttım.gittiğin doktor devlet hastanesi doktorumu?yoksa üniversite doktoru falanmı?benimkisi üniversite doktoru,hastaneden dosyanı getiriyosun,doktorun sana iğneyi ve teşhisini yazıyor,gebeliğin boyunca kullanabileceğinide yazıyor.sen onu tekrar hastaneye götürüyosun,kayıt ettirip rapor kalemi oluyor bu heyet raporu için oraya teslım ediyoson onlar seni yönlendiriyor zaten.ordan sana kaç gün sonra çıkacağını söylüyor.ogün gidip alıyosun.o raporuda doktoruna götürüyosun doktorun karnene yazıyo ve eczaneye raporla birlıkte gösterıyosun,ilaçlarını alıyosun para ödemeden.ama şurasıda var teşhisini yanlış yazarsa olmuyor.parasını yani yüzdesini ödemek zorundasın,yada tekrardan düzelttirip rapor çıkartıyosun.bana dr.30 tane yazdı 1 kutunun içinde 2 tane var 60 gün yapıyor 2 aylık iğnemi aldım ben.hem bitti bitmedi,eczanede varmı yokmu derdi olmuyo canım.çıkartırsan iyi olur senin içinde.%20 si baya tutuyor.denizliye gelirsen beklerim,tanışmış oluruz.

ne güzel yazmışsın canım ya ben de senin gibi düşünüyorum eğer böyle bir şeyle karşılaşırsam ki allah korusun :Saruboceq: bende aynı yolu tercih ederdim hergün eriyip bitmek ve kahrolmaktansa buna başta son verirdim.
balım geçmiş olsun bende de var o 20 lik diş sorunu arada bir hortluyor.
linaycım çok üzüldüm inşallah amniyosentezin çok iyi geçer..
nazocum değermi o adam akıttığın göz yaşına bak bebeğinde üzülmüş etkilenmiştir kıyamam ya insan bir anda tutamıyor kendini helede beklemediğin biranda olursa bir anda boşaltı veriyor işte hamileliğin kötü yanları da bu duygusallık.:a015:

hafta sonu izine çıkıcam kızlar çok yoruldum buna ihtiyacım var:teytey:

herkese meraba:)
kötü şeylerden bahsedilmiş hep üzülüorum okudukça ama yapacak bence de bişi yok Allah akıl vermiş,insanoğlu da bu aklı kullanıo ve hergün yeni şeyler öğrenilio..Allah korusun benim başıma gelirse onun o mahsun halini ömrüm boyunca görmektense kendi kendime mutsuz olmayı yeğlerim..

şimdi doktordan geliyorum bende.20 lik dişin üzerine diş etim büyüyünce altında kalmış o yüzden acıyormuş dişim.neyse bir iğne vurup eti kesip aldılar.hamilelikte diş etleri büyürmüşya o yüzden olmuş.tekrar olursa yine alıcaz eti dedi.benim anladığım bu.dişçi korkusuyla o anda doktorun söylediğini tam anlamamış olabilirim.

cemrem teşekkür ederim.ama benim doktorum özel hastahanede.bilmiyorum artık özel hastahanede çıkartılırmı araştırcam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…