2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba güzel anneler.. hepinize iyi haftalar. .
bi haftayi daha geride biraktik. bi haftayi daha eskitmeye bugün kalktik..
zaman aslinda ne kadar cabuk geciyor.. yarisini devirdik nerdeye hepimiz..

böyle tümüyle baktikmi epey zaman gecmiste.. bugün 3 de randevum var.. son saatler mümkünü yok gecmek bilmez artik..

Kizlar acil yardim çok kötüyüm karnim kasilarim çok ağriyor .dr cevp vermiyo çok kötuyum ne yapabilirim derin nefers aliyorum nefesim bile tikaniyo ölcem galiba ne olur yardim edin

2 kilo verdinmi yani:1shok::1shok: aman allahım hemen bırakıyorum..ben eşime dedim yemekleri tuzsuz yapsam sen sonra katsan diye olur dedi ama ben başlayamamıştım..peynir zeytin tuzlu onları ne yapacağız peki.hemen bırakıyorum haftaya söylerim size durumu

peyniri tuzsuz peynir aldık, tam tuzsuzunu bulamadımda %67 azaltılmış tuzu tadı kireç gibi çok hoş değil ama peynir işte, zeytinide yıkıyorum tuzu iyice gidene kadar suda bekletiyorum kahvaltıda 3 tane falan yiyorum. yemekler gene bi nebze ama çorbalar çok kötü oluyor. ama sağlık ve bebek söz konusu olunca alışıyor insan.

Kizlar acil yardim çok kötüyüm karnim kasilarim çok ağriyor .dr cevp vermiyo çok kötuyum ne yapabilirim derin nefers aliyorum nefesim bile tikaniyo ölcem galiba ne olur yardim edin

lavinia sakin ol canım, derin nefes almaya çalış uzanamıyorsan bile ayaklarını uzat bekle bakalım azcık. hadi hemen geçsin inşallah.

oncelikle cok sakin ol burnindan yavas yavas nefes al agzindan geri ver ve icinden surekli hic biseyim yok simdi gecicek de ayakta durma yat ayaklarinin altina yuksek yastik koy

peyniri tuzsuz peynir aldık, tam tuzsuzunu bulamadımda %67 azaltılmış tuzu tadı kireç gibi çok hoş değil ama peynir işte, zeytinide yıkıyorum tuzu iyice gidene kadar suda bekletiyorum kahvaltıda 3 tane falan yiyorum. yemekler gene bi nebze ama çorbalar çok kötü oluyor. ama sağlık ve bebek söz konusu olunca alışıyor insan.

bende nerdeyse cekirdek citler gibi zeytin yiyorum.. günde 20-25 tane falan.. eskiden bu kadar sevmezdim.. simdi delisi oldum diyebilirim.. sonra da doktor firca attimi bozulurum.. yeme dimi
:mymeka:

selam güzel mart anneleri,
denizcim tahliller iyi çıkmış gözün aydın.
laviniacım sanada çok geçmiş olsun.
bende bu aralar çok gaz sıkıntısı çekiyorum.
bu arada yemek yemek kadar güzel birşey yoookk yaşasın oburluk ve tombişlik.
hepinize iyi geceler çokk öptüm hepinizi .

gaz sancisi olabilir yada usutmussundur sakin baska kotu bisey dusunme battaniyenin altina gir kapat gozlerini iyi seyler dusun sonra bize mutlaka haber ver canim.

tatlı hamiş hanımlarım benimmmmm!!!
öncelikle gündem maddelerine cevap verelim :)
1-) benim bacak aram, özellikle sol bacağım iç kısmı acaip acıyo çok ayakta kaldığım zaman. tek çaresi dinlenmek ve dinlenirken de ayaklar yukarı göbiş aşağı :):)
2-) gaz gaz gaz, zaten küçük tüp potansiyelim vardı benim taa kızlıktan, şimdi büyük tüp oldum yani :) doktorum rennie duo verdi, reflü ve gaz sancısı için. çok sıkıştırdığı zaman içiyorum bi ölçek :)
3-) bende fazla ödem yok sanırım, şişlik hissetmiyorum, yüzüğüm parmağımda, akşamları bazen ayaklarım şişiyo ama biraz. yinede TUZU BIRAKMALIYIZ. doğum sırasında yüksek tansiyon hastalığı oluşabilirmiş. tuz - tabi fazlası- zararlı kızlar, yemeyelim yedirmeyelim, biri bunu bana da hatırlatsın :)
4-) taa kaçıncı haftalara geldik, yarıları geçtik, çoook tatlı hissediyorum kendimi, Allahım hem şişkoyum hem tatlı :):) bide ağlak ve tabiki sadece evde :) goncam senin ağlamana alıştık da bundan bebekte etkileniyo ona bozuluyorum dedi ki bu iptal sınırına geldiğinin göstergesi :):):)
5-))) işte böylee... anlatın bakalım sizde ne var ne yokkkkkkk ?????

nefesin bile tıkanıyosa gazdır o güzelim,
canın çıkcak gibi olur doğrudur.
soda al bide ılık süt,
bacaklarını kaldır yukarı, karnına hafif hafif masaj yap, rahatlatmaya çalış.

Jnm larin işteyim gaz için dr şurup vermişti içtim banamsin demiyor.sağ kasik tarafim çok fena kuru ağri

kızlar benim kasıklarımda sancı olduğunda hemen uzanıyorum. bacaklarımı yukarda tutuyorum.
ama daha kesin bi çaresi var ayak altına sıcak su torbası koymak. gazı hemen alıyo ve rahatlatıyo. regl dönemlerimde kasıklarımdan çok şikayet ederdim ve acayip gaz olurdu bu yöntemi şimdi de uyguluyorum.

UYARI:bu arada sıcak uygulamasını sakın ama sakın karın ve çevresine, başa uygulamayın. çok ama çok tehlikeli. ayak ve bilekler rahatlatır sizi.

lavina sakin ol canım aynısı bana oldu geçende ..belimin arkasına yastık koyupp ayaklarımı uzattım derin derin nefes aldım
geçti...telaşlanma daha kötü olursun..

kızlar buraada az önce bir arkadaşımla konuştuk...kızının adını ne koyacaksın dedi bende gülsima dedim gülyüzlü anlamında.o ne beee diye kahkaha attı..türkçe isimler çuvalamı girdi dedi.bende türkçe kelime haznen darsa ben bilemem dedim...çok eleştirdi bir sürü şey söyledi..sinirlerim bozuldu...bende onun kardeşinin adını söyledim çokmu anlamlı sanki diye...beni ona sevketti...neyse en son dedim senin beğenmen deil bizim beğenmemiz önemli dedim..anlamının güzel olması önemli dedim konuyu kapattım ama çok kızdırdı beni yaa.benimde beğenmediim çevremde koyulan bir sürü isim var..ben kimsenin suratına eleştirmem.onlar anne-baba karar vermiş beğenmiş koymuşlar bize laf söylemek düşmez..hemde yüzlerine karşı

Son düzenleme:
isim konusunda eleştriler insanı sıkıyo cidden hem GÜLSİMA eski Türkçe değil ki:S yani anlaşılıyo sen stres yapma. biz de "likya" koymak istiyoduk ama bizimle de dalga geçtiler. oysaki anlamı "ışık ülkesi" demek. ayrıca dışarda değil ülkemizde yeretmiş eski bir yerleşim yeri.

kuzenim de "asrın" ismini koymuş, kız ismi diye dalga geçiyolarmış. amannnn takma sen kimseyi...

X