2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Canımcım Buketçim senin erkek bebişin olcak galibaa ondan bu belirtiler...Ama olsun nasılsa ilk değil mi o yüzden fark etmez...Benim bi tane oğluşum var şimdi de kız olsun istiyoruz kocacımla ama hayırlısı tabiii bakalım eli ayağı düzgün olsun da başka bişi istemeyiz ama yine de gönlümüzün bi kenarı kız kız olsun diye bağırıyor.Bu arada çin takvimine bakıyorum erkek görünüyo yorumcuya bakıyorum kız artık hayyırlsı demekten başka çare yok herkes için tabiiii...canım hamişler kocaman öpüyorum sizi....

ben ilk öğrendikten sonra yaptırdım kaydımı. şimdide hastaneden geliyorum. kan ve idrar tahlili yapıldı. tüp bebek öncesi bakılmıştı ama doktorum bi daha baktıralım dedi. bi sürü şey bakılıyo. siz yaptırdınız mı?

merhaba kızlar sanırım korktuğum başıma geldi...ya da kendi kendime kuruntu yapıyorum :KK43: şu tablo sizce neyi gösteriyo : reglim 3 gün gecikti ve test yapmak için biraz daha gecikmesini bekliyodum bu arada iştahsızlık ve halsizlik hat safhada. 1 hafta önce de (yani son regl tarihimden 3 hafta sonra) hafif bi lekelenme oldu. reglim erken geldi sandım ama devamı gelmedi. bunu da yerleşme kanaması diye yorumladım. ve ne olduysa dün oldu ! inanılmaz bir ağrıyla kanama başladı. başlangıçta regl gibi diildi rengi kıvamı vs. ağrılar şiddetlendikçe pıhtı düşmeye başladı. 6. saatin sonunda dayanamayıp bi ağrı kesici içtim.uyuya kalmışım...
şimdi sizce buna regl odum gözüyle bakıp yola devam mı etmeliyim, yoksa olası bi düşük ihtimaline karşı dr a gidip içerde parça kalıp kalmadığınan vs emin mi olmalıyım....
(neden bu kadar hassas davrandığıma gelince bundan 2 yıl önce bebeğimi 6 haftalıkken kaybettim. hem de ilk dr randevusunda dr un kapısını çalmak için elimi kaldırdığım anda gelen ani kanamayla :KK43: )

sevgili clementin bence durum her ne ise bir dr. a mutlaka git. en azından kafan rahatlar. yani söylemesi kolay değil tabiiki ama hakkımızda hayırlısını dilemektan başka elimizden birşey gelmiyor. eğer regl olduysan tamam yoluna devam eder bir dahaki sefere şansını denersin. ama eğer düşük gibi bir şeyse sana a zararı olabilir canım. o yüzden bir dr. görün derim ben. Allaha emanet ol.

buketçim teşekkürler. allah inşallah tüm hamişlere sağlıklı sıhhatli bebeklerini almayı nasip eder. benim yalnız satım 21 mayıs ama yumurtlamam geç oldu. 15 haziranda yumurtladım yani döllenme 15 haziran sonrası oldu. şubat değil benim doğum tarihim, tam tarihi yarın druma gidicem allah kısmet ederse kalp atışlarını duymak için. o zaman belli olucak inşallah doğru tarihi yarından sonra size söylerim. :sm_cool:

Tamam canım sen hayırlısıyla git-gel inşallah bebişinin minik kalbinin gübüdük gübüdük atışını görürsün. Yeni tarihini yazarız sen bildirirsin ok?

Canımcım Buketçim senin erkek bebişin olcak galibaa ondan bu belirtiler...Ama olsun nasılsa ilk değil mi o yüzden fark etmez...Benim bi tane oğluşum var şimdi de kız olsun istiyoruz kocacımla ama hayırlısı tabiii bakalım eli ayağı düzgün olsun da başka bişi istemeyiz ama yine de gönlümüzün bi kenarı kız kız olsun diye bağırıyor.Bu arada çin takvimine bakıyorum erkek görünüyo yorumcuya bakıyorum kız artık hayyırlsı demekten başka çare yok herkes için tabiiii...canım hamişler kocaman öpüyorum sizi....

Bilmiyorum canım gören herkes oğlun olcak senin diyor. Tabiki benim için farketmez ilk evet. Sağlıklı olsun hayırlı evlat olsunda kız erkek önemli değil. Ama insan tabi merak ediyo fisfisfis Seninde Allah gönlüne göre versin canım. İnşallah kızın olurşutarafagitti

ben ilk öğrendikten sonra yaptırdım kaydımı. şimdide hastaneden geliyorum. kan ve idrar tahlili yapıldı. tüp bebek öncesi bakılmıştı ama doktorum bi daha baktıralım dedi. bi sürü şey bakılıyo. siz yaptırdınız mı?

Evet canım bende 5. hafta yaptırdım kan ve idrar testleri. Özele gitiğimdede dr.um biriki eksik test var dedi onlarıda 6. hafta yaptırdım. Çok şükür sonuçlarım normal çıktı.

merhaba kızlar sanırım korktuğum başıma geldi...ya da kendi kendime kuruntu yapıyorum :KK43: şu tablo sizce neyi gösteriyo : reglim 3 gün gecikti ve test yapmak için biraz daha gecikmesini bekliyodum bu arada iştahsızlık ve halsizlik hat safhada. 1 hafta önce de (yani son regl tarihimden 3 hafta sonra) hafif bi lekelenme oldu. reglim erken geldi sandım ama devamı gelmedi. bunu da yerleşme kanaması diye yorumladım. ve ne olduysa dün oldu ! inanılmaz bir ağrıyla kanama başladı. başlangıçta regl gibi diildi rengi kıvamı vs. ağrılar şiddetlendikçe pıhtı düşmeye başladı. 6. saatin sonunda dayanamayıp bi ağrı kesici içtim.uyuya kalmışım...
şimdi sizce buna regl odum gözüyle bakıp yola devam mı etmeliyim, yoksa olası bi düşük ihtimaline karşı dr a gidip içerde parça kalıp kalmadığınan vs emin mi olmalıyım....
(neden bu kadar hassas davrandığıma gelince bundan 2 yıl önce bebeğimi 6 haftalıkken kaybettim. hem de ilk dr randevusunda dr un kapısını çalmak için elimi kaldırdığım anda gelen ani kanamayla :KK43: )
Canım hiç ihmal etme zaten ne olduğunu anlayamamışsın eğer düşükse parça kalabilir içinde biran önce git dr.a canım. İşini garantiye al için rahat olur hiçolmazsa acaba mı...? demezsin.Geçmiş olsun canım.

(adayadayı ve buket26 tşkler..)sabaha kadar uyuyamadım...dr.a gittiğimde aptal durumuna düşmekten korkuyorum galiba. yani eğer basit bi regl kanamasıysa olayı abartmış olmaktan. ama durum sizce de biraz farklı değil mi...

(adayadayı ve buket26 tşkler..)sabaha kadar uyuyamadım...dr.a gittiğimde aptal durumuna düşmekten korkuyorum galiba. yani eğer basit bi regl kanamasıysa olayı abartmış olmaktan. ama durum sizce de biraz farklı değil mi...

Sen test yapmışmıydın? Yani gebelik şüphen vardı dimi. Gecikmişmiydi?

Sen test yapmışmıydın? Yani gebelik şüphen vardı dimi. Gecikmişmiydi?

hayır işte test yapmamıştım henüz. 3-4 günlük bi gecikme vardı. yine geçen seferki gibi olursa atlatmam çok zor olur ne kadar geç öğrenisem o kadar iyi diye düşündüm.en azından bir hafta geçsin dedim.ama şu anki regl kanamasına benzemiyo. hani o sonradan yoğunlaşır ya bu nerdeyse kesildi gibi...bi de bu düşünceler girdi bi kere aklıma.yani regl oldum canım sorun yok diyip kafamdan atamıyorum..

clementin zannediyorum sen düşük yapmışsın sancının olması ve pıhtının gelmesi bunun kanıtı zaten ama yinede dr hemen gitmelisin enfeksiyon kapabilirsin bu dönemde enfeksiyona açıksın canım geçmiş olsun

selam hamisler nasilsiniz valla cok cabuk ilerliyosunuz yetisemiyom size dün oglumun dogum günüydü( 2.yas) sabah amcasi geldi cocuklariyla öglende ise gittim ben aksamda oglum babasi ve ben oynamaya gittik güüzel bi gündü bu sabah yine migde bulantisiyla uyandim malesef battaniyi aldim oturma odasinda yatiyom suan valla cocugu olan icin bu bulantilar dahada zormus hic ilgilenemiyorum oglumla televziyn actim ona bakiyor simdi hic halim yok yaaa

canim ins korktugun gibi bir düsük olayi degildir ama doktora görünmekde yarar var sonucta bide parca düstü diyosun bence ihmale gelecek birsey degil bend bundan 5 ay önce 5 haftalik bebegimi düsürdüm bendende syah siyah parcalar düsmüsdü yani normal adet kani gibi degildi rengi filan degisikti Allah hakkinda hayirlisini verir ins

aaa çok ilginç folik asiti neredeyse 8 aydır alıyorum hamilelik öncesi başladım 6+1 im hiç midem bulanmıyor:nazar: folik asitin mide bulandırdığını hiç duymamıştım.zaten 2. aydan sonra folik asitin pek bir manası kalmıyacak.acaba ondan sonra hangi vitaminleri alacağız bilginiz var mı?
aslında 2.aydan sonra vitamin kullanmanın çok manası yok sadece gynoferrosanol ve balık yağı marincap yeterli geliyor doğal yollardan almak gerekli.....

aslında 2.aydan sonra vitamin kullanmanın çok manası yok sadece gynoferrosanol ve balık yağı marincap yeterli geliyor doğal yollardan almak gerekli.....

niye 2.aydan sonra faydasi yokki burda hamilelikden önce hamilelik boyunca e emzirme döneminde bile veriyorlar ben oglumda emzirmeyi birakana kadar almistim ayni ilaci ama simdi degistirmisler simdi hamileikden önce ve hamileleligin 3.ayina kadar var sonra hamileginden3.ayindan sonuna kadar var ama ayni ilac yani folk asit

selam hamisler nasilsiniz valla cok cabuk ilerliyosunuz yetisemiyom size dün oglumun dogum günüydü( 2.yas) sabah amcasi geldi cocuklariyla öglende ise gittim ben aksamda oglum babasi ve ben oynamaya gittik güüzel bi gündü bu sabah yine migde bulantisiyla uyandim malesef battaniyi aldim oturma odasinda yatiyom suan valla cocugu olan icin bu bulantilar dahada zormus hic ilgilenemiyorum oglumla televziyn actim ona bakiyor simdi hic halim yok yaaa
oğluşunun doğum günü kutlu olsun allah uzun ömürler versin inşallah benim daha bulantım yok ama aklım çıkıyor bulantı başlayacak die..bende nöbetten çoktım çok yorgunum

X