2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

slm kizlar, bugun hic keyfim yok, kizkardesimi dis gebelikten dolayi hastaneye yatirmislar, ne kadar yatacagi ne yapacaklari belli degilmis, icim sikilIyor Allah yardimcimiz olsun

nazan geçmiş olsun canım kardeşine
sanırım kızkardeşin türkiye de zor olmalı uzaktan böyle haberler almak
insan yanında olsa bu kadar sıkılmaz tabiki ama dua etmekten başka çaren yok canım bol bol dua et allah biran önce sağlığına kavuştursun inşallah tekrar anneliği tattırsın
sende içini ferah tutmaya çalış bebişini düşün canım

Günaydin annişler;
nasilsiniz bi yaramzlik yoktur umarim.dun 3 lü test sonucu onu aldim bi sorun yok risk çok az. Trisomy 18 riski < 1:10000 sadece biraz kansizliğimiz var ... Okadar biz iyiyiz ama benim kötü kokudan midem bulaniyo yiyeceklerin isminden bile tiksiniyorum... Midem biraz daha hassaslaşti bu arada tekmeyeler de yiyorum.sizde durum ne_?

gözün aydın canım testin çok iyi çıkmış
kansızlık bende de çıktı bakalım bu perşembe gideceğim doktora ne diyecek

kızlar bu arada sağlık ocağına kaydımı yeni yaptırabildim
küçücük bir aletle kalp atışlarını dinletti ebe bana
tüm kan tahlillerimi yaptı birsürü sorular sordu her ay buraya bekliyorum dedi
tetanoz aşısınıda doktoruna sor yaptır derse yapalım dedi
hiç bir süt ürünü yemiyorsan kalsiyumunu karşılamak için günde 3 kase yoğurt yiyecekmişiz yada 1 kase yoğurda 2 bardak ayran eşitmiş onu içecekmişiz mutlaka
birde hergün mutlaka ceviz dedi

iyi haftasonlari güzel anneler ..

nazancim gecmis olsun canim.. insallah hayirli haberler alirsiniz.. rabbim önce saglik versin.. anneligi yine ve yeniden taddirir insallah..

nazan geçmiş olsun canım kardeşine
sanırım kızkardeşin türkiye de zor olmalı uzaktan böyle haberler almak
insan yanında olsa bu kadar sıkılmaz tabiki ama dua etmekten başka çaren yok canım bol bol dua et allah biran önce sağlığına kavuştursun inşallah tekrar anneliği tattırsın
sende içini ferah tutmaya çalış bebişini düşün canım

amin canim tsk ederim, dogru kardesim turkiyede gozum gormeyince daha zor oluyor, bir kizi var sukur bu kazayla olmustu ve uzuluyordu hamile kalmis olmasina, ama suan keske normal hamile olsaydim diyor, herseyin hayirlisini istemek lazimmis demekki bunu birkez daha anladim, kayinvaldesiyle oturuyor aksi gibi kadinda hastanade yatiyor, annemde sehir disina gitmis, yigenimi dusunuyorum iste kim bakacak ilgilenecek diye artik yarin annem donecek o bakar, keske yanlarinda olsaydim hic olmazsa yigenimi alirdim

dis gebelik hakkinda cok fazla bilgim yok ama kac haftadir dis gebelik diyorlardi, neden almiyorlar hala , belki 15-20 gun yatabilirmisim diyo kardesim niye o kadar bekletiyolarki, birsekilde sonlandiramiyorlarmi hamileligi anlamadim gitti yahu

amin canim tsk ederim, dogru kardesim turkiyede gozum gormeyince daha zor oluyor, bir kizi var sukur bu kazayla olmustu ve uzuluyordu hamile kalmis olmasina, ama suan keske normal hamile olsaydim diyor, herseyin hayirlisini istemek lazimmis demekki bunu birkez daha anladim, kayinvaldesiyle oturuyor aksi gibi kadinda hastanade yatiyor, annemde sehir disina gitmis, yigenimi dusunuyorum iste kim bakacak ilgilenecek diye artik yarin annem donecek o bakar, keske yanlarinda olsaydim hic olmazsa yigenimi alirdim

dis gebelik hakkinda cok fazla bilgim yok ama kac haftadir dis gebelik diyorlardi, neden almiyorlar hala , belki 15-20 gun yatabilirmisim diyo kardesim niye o kadar bekletiyolarki, birsekilde sonlandiramiyorlarmi hamileligi anlamadim gitti yahu

bende merak ettim şimdi baktım böyle bir yazı buldum yazdığına göre ilaçla da tedavi olabiliyormuş belkide kardeşininkinide ilaçla tedavi ediyorlardır bir oku istersen

Dış gebelik nasıl tedavi edilir?
Dış gebelik tanısı erken konduğunda, yani henüz tüp yırtılmadan yakalandığında hasta henüz kan kaybetmeye başlamadan laparoskopik yöntemle tedavi şansı oldukça yüksektir. Dahası laparoskopik tedavinin hastanın tüpünün alınmadan "tüpün içinin boşaltılarak" tedavi edilmesini ve böylece tüpünün korunmasını sağlama gibi bir avantajı vardır. Laparoskopi cihazlarının olmadığı yerlerde aynı işlem laparotomi (karnın açılması) ile de yapılabilir.

Yine erken dönemde kullanılan diğer bir tedavi yöntemi de metotreksat adı verilen ilaçla tedavidir. Belli kriterler yerine geldiğinde, hastanın genel durumu da uygun şartları taşıyorsa tek ya da birkaç doz metotreksat ile dış gebelik ameliyat gerektirmeden tedavi edilebilir.

Fallop tüpü yırtılıp iç kanama başladığında ise genellikle tek ve en uygun tedavi laparotomi adı verilen işlemle karnın ameliyat edilerek açılması ve yırtılmış tüpün kısmen çıkarılarak kanamanın durdurulmasından ibarettir.

kızlar eşim biraz önce mailime atmış bunu bende sizinle paylaşmak istedim işinize yarayacağını düşünüyorum

EN SAĞLIKLI 60 BESİN MADDESİ

BESİNLER
NELERİ İÇERİYOR?
NEYE YARIYOR?

ELMA
Pektin, Bioflanovoid, C vitamini
Kolesterol düzeyini düşürüyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

ENGİNAR
Cynarin, bol miktarda B ve C vitamini
Kan şekerini düzenliyor. C vitamini kalbi güçlendiriyor.

AVOKADO
Doymamış yağ asidi
Kalp ve kan dolaşımı için birebir. Kansere karşı koruyucu

MUZ
Potasyum, B6 vitamini, Serotonin, Magnezyum
Rahatlatıyor ve uyumaya yardımcı oluyor.

FASULYE
Demir, Kalsiyum, B ve C vitamini, Protein
Kan ve hücre yapımına yardımcı oluyor.

BROKOLİ
Magnezyum, A ve C vitamini, Potasyum
Kansere karşı koruyor, kasları güçlendiriyor.

ESMER BUĞDAY
Lysin, Lezithin
Beyni ve sinirleri besliyor, öğrenmeyi güçlendiriyor.

MANTAR
Sodyum, Potasyum, Kalsiyum, Magnezyum
Kasları güçlendiriyor, saç ve tırnakları besliyor.

ACI MARUL
Yaşamsal önem taşıyan maddeler, Eser element, Potasyum, Fosfor
Yağ metabolizmasını düzenliyor, felç riskine karşı koruyor.

BEZELYE
Bitkisel protein, Magnezyum
Kolesterol düzeyini düşürüyor, bğırsak kanser riskni azaltıyor.

ÇİLEK
C vitamini, Kalsiyum, Potasyum
Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, metabolizmayı harekete geçiriyor.

REZENE
C vitamini, Uçucu yağlar, Demir, Potasyum, Kalsiyum
Öksürüğü önlüyor, vücuda oksijen alımını artırıyor.

KÜMES HAYVANLARI
Protein, Potasyum, Magnezyum, B vitamini, Çinko
Baş ağrısı sorununa karşı etkili, stresten arındırıyor.

GREYFURT
Folikasit, C vitamini
Kan basıncını azaltır, kan yapımını artırır.

YULAF
Karbonhidrat, Demir, Magnezyum, B vitamini
Enerji sağlıyor, kas kramplarını önlüyor, idrar söktürüyor.

KUŞBURNU
Likopen, C ve E vitamini, Demir
Soğuk algınlığı ve gribe karşı önleyici etkiye sahip.

RİNGA BALIĞI
Omega3 yağ asidi, Sodyum, Potasyum
Damar sertliğini ve yüksek tansiyonu önlüyor.

AHUDUDU
C vitamini, Potasyum, Kalsiyum, Demir, Folikasit
Virüs ve bakterilere karşı koruyor, tümör oluşumuna engel oluyor.

MÜRVER
Potasyum, B1 vitamini, C vitamini
Terleten ve öksürüğü azaltan etkiye sahip. Kabızlığa iyi geliyor.

YOĞURT
Kalsiyum, Riboflavin, B12 vitamini
Bağırsak kanserine karşı bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

FRENK ÜZÜMÜ
C vitamini, Niasin, Kalsiyum
Sinir ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlıyor.

PEYNİR
Protein, Sodyum, Potasyum, Kalsiyum
Kemikleri güçlendiriyor, sinirleri koruyor.

HAVUÇ
A vitamini, Selenyum
Sperm üretimini sağlıyor, vücudu enfeksiyonlara karşı koruyor.

PATATES
Mieraller, C vitamini, Bitkisel Protein, Potasyum
Kansere karşı koruyucu, vücudu toksinlerden arındırıyor.

KEFİR
Asit laktik, Asit laktik bakterileri
Bağırsak enfeksiyonuna, kabızlığa ve gaza iyi geliyor.

KİVİ
C vitamini, Karotionid, Flavonoid
Zayıflatıyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

SARIMSAK
Quercetin, Ajoene ve Allisin
Kansere karşı bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

SOM BALIĞI
Omega3 yağ asidi ve D vitamini
Kemikleri güçlendiriyor, meme kanseri riskini azaltıyor.

PIRASA
Allisin, Çinko, Manganez, Selenyum
Kan basıncını düşürüyor, kalbi ve damarları güçlendiriyor.

MERCİMEK
Çinko ve Aminoasit
Yorgunluğu gideriyor, strese karşı etkili

MISIR
Çinko, Magnezyum ve B vitamini
Stresle savaşıyor, bağırsak kanserini önlüyor.

USKUMRU
Omega3 yağ asidi, D, B6-B12 vitaminleri ve İyot
Kan basıncını düşürüyor, moral yükselten etkiye sahip

MANGO
A ve B vitamini, Çinko
Cinsel enerjiyi yükseltiyor,orgazm yeteneğini artırıyor.

DENİZ BİTKİLERİ
Omega3 yağ asidi, Pantothenik asit
Kolesterol düzeyini düşürüyor, kalp krizi riskini azaltıyor.

SİYAH TURP
C vitamini, Kalsiyum, Potasyum, Demir
Bağışıklık sistemini ve kan dolaşımını güçlendiriyor.

KAVUN
Mahnezyum, Potasyum ve Kalsiyum
Vücuttaki su düzeyini ayarlıyor, idrar oluşumunu artırıyor.

SÜT
Kalsiyum, D, A ve B2 vitaminleri
Kemik oluşumunu teşvik ediyor, bağırsak kanserine karşı koruyor.

PEYNİR SUYU
Sodyum, Potasyum, Kalsiyum, Laktik asit bakterileri
Sindirim sistemi şikayetleri ve mide yanmasına karşı iyi geliyor.

CEVİZ, FISTIK, FINDIK
B ve E vitamini, Çinko, Demir
Sakinleştiriyor, uyumayı sağlıyor, stresi azaltıyor.

ZEYTİNYAĞI
Doymamış yağ asidi, E vitamini
Kötü huylu kolesterol düzeyini düşürüyor, hücreleri koruyor

PORTAKAL
B ve C vitamini, Potasyum, Kalsiyum, Selenyum
Vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlıyor.

PAPAYA
Karotinoid, Enzimler, C vitamini
Kalp hastalıklarını önlüyor, stresi azaltıyor

YEŞİL-KIRMIZI BİBER
Capsaicin, A ve C vitamini, Çinko
Baş ağrısı ve migrene karşı koruyucu etkiye sahip

ERİK
Potasyum, Demir, B vitamini
Vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlıyor, enerji veriyor.

KIRILMAMIŞ PİRİNÇ
Protein, Potasyum, Kalsiyum, Magnezyum
Mide anması ve gaza karşı etkili. Vücuttaki fazla suyu atıyor.

RAVENT
Magnezyum, Manganez, Kalsiyum, B vitamini
Sağlıklı kemiklerin oluşumuna katkıda bulunuyor.

DANA ETİ
Demir, Protein ve Potasyum
Soğuk algınlığı, öksürük ve gribe karşı iyileştirci etkiye sahip.

LAHANA TURŞUSU
Laktik asit bakterileri ve B12 vitamini
Tümör oluşumunu önlüyor.

KEREVİZ
Potasyum, Sodyum, Kalsiyum, Magnezyum
Kabızlık, mide ve bağırsak sorunlarına karşı etkili.

SHIITAKE MANTARI
Lentinan, D vitamini
Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kanser oluşumunu engelliyor.

SOYA
Yağ, E vitamini ve Protein
E vitamini hücreleri koruyor, kanser riskini azaltıyor.

ISPANAK
A vitamini, Folik asit, Magnezyum, E vitamini, Manganez
Sinirleri güçlendiriyor. Özellikle hamilelikte tavsiye ediliyor.

TOFU
Protein, Potasyum, Kalsiyum, Magnezyum
Metabolizmayı uyarıyor. Kemik yoğunluğu için önemli.

DOMATES
Likopen, Folikasit, Tyrosin
Likopen kansere karşı koruyor, folikasit hücre yapımını uyarıyor.

TON BALIĞI
Omega3 yağ asidi, D vitamini, Potasyum, İyot
Kolesterol düzeyini düşürüyor, sinir hücrelerini koruyor.

KABA ÖĞÜTÜLMÜŞ ÇAVDAR
Magnezyum, Karbonhidrat, B vitamini
Enerji sağlıyor, stresi azaltıyor.

KABA ÖĞÜTÜLMÜŞ BUĞDAY
B vitamini, Demir ve Magnezyum
Bacak kaslarındaki krampları yok ediyor. Uyku süresini azaltıyor.

kızlar slm dün testleri yptırdım sonuçlar çok güzel bebeğimin beyin gelişiminde sorun yok yanlızca kansızım dr kan hapımı değiştirdi ayrıca dün akşam beni hataneye kaldırdılar ciddibirşey yok sinirselmiş dr depresyon başlangıcıymış çok sıkılıyorum

kızlar slm dün testleri yptırdım sonuçlar çok güzel bebeğimin beyin gelişiminde sorun yok yanlızca kansızım dr kan hapımı değiştirdi ayrıca dün akşam beni hataneye kaldırdılar ciddibirşey yok sinirselmiş dr depresyon başlangıcıymış çok sıkılıyorum

geçmiş olsun canım ne gibi sıkıntıların oldu da hastaneye gitti ve ne yapman gerekiyormuş?

merhaba güzel Anneler herkese güzel haftasonları diliyorum bebikimle yürüyüşten geldik biraz kaydirigubbakcemile2umarım sizlerde iyisinizdir a.s.

kizlar.. bi ara sivilceler cikmaya baslamiti yüzümde.. sonra kendiliginden azalmislardi.. ama simdi yine varlar.. sizdede oluyormu.. bi atlatamadim gitti sunlari??

slm kizlar, bugun hic keyfim yok, kizkardesimi dis gebelikten dolayi hastaneye yatirmislar, ne kadar yatacagi ne yapacaklari belli degilmis, icim sikilIyor Allah yardimcimiz olsun

canım benim Allah acil şifalar versin kardeşine. çok geçmiş olsun. canım benim aklın burada biliyorum ama senin yapacağın en güzel şey onun için dua etmek. sen doktorlarımıza güven eminim onlar ellerinden gelenin en iyisini yapıp kardeşin eyardımcı olacaklardır.tekrar geçmiş olsun.

canım testlerinin temiz çıkmasına sevindim. kendine dikkat et. geçmiş olsun a.s.

selam kızlarr,
iki gündür giremiyorum meşguldüm birazcık. sesim hala kısık boğazım hala ağrıyor. çok şükürki ıhlamur diye bişi var:kahve:. onunla idare ediyorum işte. halıları geçen hafta yıkatmaya vermiştim ohh misler gibi geldiler valla. bende temizlik yapimde sereyim dedim ve tahmin edin hızır gibi kim yetişti tabi ki canımınnn taaaa en içi bitanem annem yetişti. canım yaa ne kadar duygulandım. senağlama eve gitmesini hiç istemedim keşke yanımızda kalsa.
ne kadar güzel bir duygu annelik diye düşündüm canım yaaa bitanem annemmm seni çok seviyorum.
neyse temizliğimizi yaptık yemeğimizi yedik. eve gitti.
oğluşum iyi teyzeleri arada annesine tekmeler atıyor. ama babasına hala atmadı :teytey:kızdırıyorum bak diyorum bana atıyor sana atmıyorlaelaelaelaelae. bugünlerde daha bi kıpır kıpır canım benim. kasıklarımda benimde ağrı var. ama okulda bi arkadaşım daha var hamile o bende 1 ay önde gidiyor ona soruyorum herşeyi. bi görseniz halimizi çok komik körler sağırlar birbirini ağırlar misali. o soruyo damla nerde ben soruyom yelda nerde.
birde bende yazcam ya kilomu ben tombiştim zatennn şimdi gene öyleyim ama çok fazla kilo almadım. boyum 1,70 kilom 86 idi şimdi 87,5 bugün itibariyle 19+0 günlük anne adayıyım. ohh en tombiş benim işte hıh rahatladım yaaa.
bu arada babamız dellendi. telefonla konuşuyom az konuş diyor bilgisayarın başına geçiyorum yeter diyor radyasyonla kafayı bozdu. öyle ki modemin olduğu odada bile fazla durma diyor. :asigim:bebeğimize şimdiden ne kadar düşkünnnn ayy Şeniz.
neyse ne çok yazdım ki yaf. Allahıma bin şükür mutluyum huzurluyum.
Allahım herkese sağlık, mutluluk ve huzur versin. bebişlerimizi de sağlıkla kucağımıza alacağımız günlerde hayırlısıyla gelir inşallah. a.s.:nazar:

merhaba kızlar üçlü testi verdik sonuç hafataya cıkacak sizinkide mi iki haftada çıkmıştı ya?beklemesi zormuş insan yinede endişeleniyor.nazancım cok geçmiş olsun inşalah en kısa sürde iyileşir kardeşin

selam arkadaşlar,
nazan geçmiş olsun canım, Allah acil şifalar versin kardeşine. test sonucu iyi çıkan arkadaşlar tebrik ediyorum.
yaw arkadaşlar benim tembel kızımda hala tık yok, acaba tekmeliyorda ben mi hissetmiyorum? bağırsaklarım çok hareketli bu günlerde arada karışıyoda ben mi anlamıyorum? tarif edilebilecek bişey mi bu tekmeler? yada şöyle sorayım tekme olduğunda bağırsak hareketiyle karıştırılabilir mi? yoksa dah farklı bişey mi?

kizlar.. bi ara sivilceler cikmaya baslamiti yüzümde.. sonra kendiliginden azalmislardi.. ama simdi yine varlar.. sizdede oluyormu.. bi atlatamadim gitti sunlari??

canım benimde cıktı hemde 4-5 tane kocaman sivilceler.genelde bu dönemlerde olurmuş.bende 19+2 günlük hamileyim.Hamilelik öncesi hiç cıkmazdı ,şimdi ara ara cıkıyor.

selam kizlaaarr ben bugun tatilden dondum okullar tatildi esimle baska bi sehre gidip biraz tatil yaptik vee orda bi tane ozel klinik bulduk ultrason icin inanilmaz heyecanliydim neyse gittik cok tatli bi doktor vardi gelgelelim bizimkinin bacaklari kapaliydi neyaptik ne ettik acmadi sonra dr kalk dedi bana dedim bitti herhalde ogrenemiycem cinsiyetini sonra dr icerden bana kola getirdi yarisini ictim bi kac egsersiz yaptirdi sonra tekrar bakti nasil dua ediyorum bu arada lutfen bebegim ac bacaklarini diye veee dr gozlerime bakip kizin olucak dediiiiiiiiiiiii. o ani asla unutamam herhalde cook guzeldi nasil bir mutluluktur bu Allah tamamini erdirir insallah. sonra gidip kizimiza cok guzel bi elbise aldik:)) Allahim bu guzel duygulari isteyen herkese yasatir umarim:))

selam nasılsınız benim midem çok yanıyor sizinde öylemi şuan açım ama korkudan yiyemiyorum heeee bide ben hala elevit i kullanmıyorum acaba bisakıncası varmıdır dr gitmemede 2 hafta var ne yapsam acaba rahatsız olan arkadaşlarada allah acil şifalar versin

X