2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

dogru haklisin canım, senin alistirman gerekir.
aa ciddimisin maden suyu konusunda inanmiyorum superrr hihoyyythihoyyyt
sorayim bende doktoruma.
unutmam insallah o telasta...

boddimcim ben ne yapacağıma karar vermedim..
bende çalışıcam ama sağıp bırakır mıyım bilmiyorum.
sütümün durumuna bağlı..
sanki bana hiç sütüm olmıcak gibi geliyor.
süt akan varmı göğüslerinden?

günaydın kızlar, ben de kaç gündür sıkıldım, e boş durunca dün evi temizledim bugun de yorgunum. site kapandığında bi mail attım ilgililere o panikle:) eşime de şikayet ettim. sizi de merak ettim:KK43:((

neyse cinsiyeti bellli olanları tebrik ederek başlayım. test sonuçları alacaklara da şans diliyorum. bol sağlıklı sonuçlar alın inşallah:)

boddim canım gittiğin hastanede sor istersen, aylık kiralama sistemi var süt pompaları için. hem de profesyonel aletler duyduğuma göre. arkadaşım da manueli kullanamadı. kişiye göre değişiyo demekki.

çok özlemişim sizi yaaa...

benden süt geldi, hem de bayramda. ama tam süt gibi değil. sarı lekeler ve sertleşmiş bi çamaşır:)))

doktora sordum bunu "endişelenme, süt problemin olmayacak işte sevin" dedi.

dogru haklisin canım, senin alistirman gerekir.
aa ciddimisin maden suyu konusunda inanmiyorum superrr hihoyyythihoyyyt
sorayim bende doktoruma.
unutmam insallah o telasta...
sor canım bende kuzenimin dr gidiyorum o yüzden tekrar sormayacağım onu onayladı çünkü
boddimcim ben ne yapacağıma karar vermedim..
bende çalışıcam ama sağıp bırakır mıyım bilmiyorum.
sütümün durumuna bağlı..
sanki bana hiç sütüm olmıcak gibi geliyor.
süt akan varmı göğüslerinden?
valla böceğim süt akma değilde göğüsümün ucunda beyaz beyaz koyu kıvamlı oluyo ama akmıyo daha ucunda yoğurtlaşıyokaydirigubbakcemile3 ama olmayacak diye düşünme sakın düşünmek bile çok etkiliyormuş ben şimdiden kendimi şarıl şarıl sütüm olacak diye motive ediyorummmhihoyyyt
günaydın kızlar, ben de kaç gündür sıkıldım, e boş durunca dün evi temizledim bugun de yorgunum. site kapandığında bi mail attım ilgililere o panikle:) eşime de şikayet ettim. sizi de merak ettim:KK43:((

neyse cinsiyeti bellli olanları tebrik ederek başlayım. test sonuçları alacaklara da şans diliyorum. bol sağlıklı sonuçlar alın inşallah:)

boddim canım gittiğin hastanede sor istersen, aylık kiralama sistemi var süt pompaları için. hem de profesyonel aletler duyduğuma göre. arkadaşım da manueli kullanamadı. kişiye göre değişiyo demekki.

çok özlemişim sizi yaaa...
evet haftaya perşembe gideceğim sorayım doktoruma sorayım vardır inş öle birşeyleri

selam kızlar:Şeniz:
hepimiz hoşgeldik vallaha ne özlemişim...
bavsecim prensesin hayırlı olsun..
dünde benim ayrıntılı ultrason taramam vardı.kızım yüzünü göstermedi bir ara ayaklarını gözüne sokuyordu.:roflol:
şükürler olsun organ taraması iyi çıktı kalp kapakçıklarındaki kan pompalamasına kadar gördük.
Rabbime şükrediyorum her şey iyi.:Saruboceq:
sizler nasılsınız?

iyi geceler hanimlar keyifler iyidir ins biz hasta olduk oglusumla maleses 1 haftadir salya sümük geziyoz ama evdeki oglusumla degil karnimdaki oglusumla cuma günü ogrenebildik sonunda oglum erkek abisi olacakmis Allah izin verirse ins hepinize hayirli geceler tatli rüyalar

Canım oğluşun hayırlı olsun sana da geçmiş olsun

kizlar carpintilarim icin sonunda doktora gittim , kalp atislarimi dinledi gercektende normalden fazla dedi, kan testi felan istedi yarin yaptiricam bakalim Allahtan hayirlisi

Geçmiş olsun Nazancım haberlerini bekliyoruz.

arkadaşlar cinsiyetimiz belli oldu oğlumm olcakmışş :)

Hayırlı olsun oğluşun canım

günaydın arkadaşlar bende çokk heyecanlıyım pazartesi3 lü test için kan vermiştim biraz sonra arayıp sonucu alacağm

Hemen bize de haber ver canım

boddim benim kuzenimde otomatigide manueli de var.
manuel den daha memnun oldugunu soyluyor.
bende manuel alicam.ben calismiycam ama geceleri babasi besleyecek kaydirigubbakcemile3
bide ilerde sutum azalirsa diye dondurucuya atacagim

Canım dondurucuya atılabildiğini bilmiyodum bakteri üretmesi gibi birşey söz konusu olmaz mı ? Bir de çıkardıktan sonra ısıtıcak mısın nasıl olucak?

Herkese günaydın...Perşembe günü bende bebeşimin cinsiyetini öğrendim... Allah nasip ederse kızımız olacakmış... Öğrenince içim bir tuhaf oldum,çok duygulandım...Benide listeye eklerseniz sevinirim..

Hayırlı olsun kızın canım :)

Bu arada hepinizi çoooooooooooooookkkk özledim.Bir daha ayrılmayalım lütfen.Hepinizi çok seviyorum :):nazar:a.s.:1hug:

existhunder cim;

derin dondurucuda 3 ay saklanabiliyor.
cozulmesi de benmari usulu ile yapiliyor.bununla ilgili bir yazi var bende..onu bulup kopyalayayim.

existhunder cim;

cozulmesi de benmari usulu ile yapiliyor.bununla ilgili bir yazi var bende..onu bulup kopyalayayim.

Ay harikasın valla ben bilmiyordum hiç arakdaşlar bu bilgilerden mahrum bırakmayın Nisanımı :)kaydirigubbakcemile5

* Sutu, dezenfekte posete/kaba alin.
* Ustune sagma islemini yaptiginiz tarihi ve saati mutlaka not edin. Nasil olsa hatirlarim, demeyin, yazin.
* Posetleri ozel kapama parcasi ile kapatin.
* Sutun oda sicakligina gelmesi icin 5-10 dakika kadar bekleyin.
* Sutu kullanacaginiz sureye gore buzdolabi, buzluk ya da derin dondurucuya koyun.
* Sagilmis sut, oda sicakliginda 1 saat, buzdolabinda 24 saat, buzlukta 1 ay, derin dondurucuda ise 3 ay dayanabilmektedir. Daha uzun saklanabilecegini soyleyen kaynaklar olsa da ben guvenemedim ve bu sureleri asan sutleri attim.

Not: Sut, soguyunca yagli kismi ust tarafta birikir. Ikiye ayrismis, homojen olmayan bir gorunum alir. Bozuldu sanmayin.

* Sutun kullanmak icin isitilmasi:

* Donmus ya da buzdolabinda sogumus sutu isitma sekli bain-marie'dir. Yani posetin/kabin, ilik (sicak degil!) su dolu baska bir kap icinde isitilmasi.
* Donmus sut posetini, ilik su iceren kaba batira cikara (suyun icinde surekli birakmayin!) isitin. Isindikca ayrisan suyun ve yagin birbirine karistigini goreceksiniz.
* Sutu asla kaynatmayin, mikrodalgada ya da biberon isiticida isitmayin.
* Isinmis sutu, biberona aktarin ve bebeginize icirin.

* Dikkat edilmesi gerekenler:

* Bebegin bir kismini icip gerisini biraktigi sutu yeniden isitip vermeyin. Verenler oldugunu duydum ama benim icim rahat etmedi, vermedim.
* Bu durumla karsilasmamak icin yeterli miktarda sutu posetleyin. Cok fazla sutu bir posette toplamayin. Eger bir sagmada bebeginizin ihtiyacindan cok sut cektiyseniz, iki-uc posete bolun.
* Birkac tane az miktar sut iceren poset hazirlayin. Bebeginiz bir posetle doymaz ve daha isterse, bu az miktarlari verin ki dolu posetleri bosu bosuna harcamayin.
* Anne sutunun icine su dahil baska hicbir katki maddesi koymayin.
* Eger sagilmis sutu yaniniza alacaksaniz; soguk tutan bir termos icine posetle koyup gittiginiz yerde isitabilirsiniz ya da evde isitip, sicak tutan bir cantaya koyabilirsiniz. Bu is icin ozel uretilmis cantalar bulunmaktadir.
* Gunde 1-2 seferden fazla biberonla sut vermemeye calisin. Hem gaz yapabilir hem de bebeginiz biberona alisip anne memesini reddedebilir.
* Erimis sutu asla bir daha dondurmayin.
* Sutu pompa ile sagmak, sutu azaltmaz tam tersi cogaltir. Arz-talep meselesi.

* Benim sutu sagmada gordugum faydalar:

* Yeni dogum yaptigimda cok yorgundum ve surekli (3 saatte bir) sut icmek isteyen bebekle olusan sonsuz rutin (alt degistir, temizle, emzir, gaz cikar, uyumasini bekle, yatir) bir sure sonra insani daha da yoruyor. Gunde bir kere, ozellikle geceleri, sagdigim sutleri haftada birkac kere, beni uyandirmadan ya da en azindan yatagimdan kaldirmadan esim ya da annem veriyordu. Bu da 6 saat yataktan kalkmamam anlamina geliyordu ki bu benim icin harika bir dinlenmeydi.
* Emzirmeye alisik olmayan goguslerim ilk ay yara olmustu ve cok aciyordu. En azindan gunde bir kez verdigim biberon goguslerimin de dinlenmesini sagladi.
* Bir iki kere de olsa, dogum ve bebek bakimi stresinden kurtulmak icin bebegimi esime ya da anneme birakarak sokaga cikabildim.
* Ozellikle restoran, havaalani, sokak ve magaza gibi halka acik ve emzirme yerinin olmadigi alanlarda yanima sagilmis sut alarak rahatlikla anne sutunu verdim. Gerci ucuncu ay sonunda artik utanmadan her yerde emzirir hale geldim ya... :-)
* Gece daha uzun uyudugundan, emmedigi gogsumde cok fazla miktarda sut birikiyor ve beni rahatsiz ediyordu. Pompa ile bu sutu sagmak beni rahatlatiyordu.
* Ayrica, bebegimizin anne sutu ile beslenmesine esim de katilip kizimizla o da yakin iletisime gecebiliyordu. Esim, besleme isini cok sevmisti ve bu isi yapmak icin hep gonullu oluyordu.
* Ben, sut pompasini ilk 5 ay kullandim. Sonrasinda sadece emzirdim. Hem bebegin aldigi sut sikligi azalmisti, hem de benim vucudum emzirme rutinine cok alismisti. Bebegim 26 aylik ve hala emziriyorum.
Bu yazi http://www.archisugar.com/ dan alinmistir.

existhunder cim;

canim derin dondurucuda bir cok gida gibi 18 ay saklayabiliyorsun, hatta saklama posetlerinin uzerinde de 18 ay yaziyor.

bu arada uzun bir aradan sonra herkese selamlar opucukler sevgiler saygilarrrhihoyyythihoyyythihoyyyt

benim göğüslerimden bişey akmıyor bebkte tepik mepik atmıyor zaten

denizciğim nasılsın canım senin ufaklık uyuyup büyüme derdinde herhalde bide hareketlerini hissetmemek normal bence ilk bebeklerimiz bende genelde akşamları hissediyorum usgde o kadar hareketli olmasına karşın yerleri geniş şimdi 1 ay daha geçsin nasıl hissedeceğiz

günaydııın, bugün takvimim çok hoşuma gitti, 20 hafta diyor ne güzel. Allah tamamına erdirsin inşallah hepimizinki. teyzeleri dün kızımın ilk alışverişini yaptık. ne kadar güzel bir duyguymuş meğer. minik minik, o kadar şirin şeyler ki. hatta bebek odası takımını bile beğendik ama ona erken daha, 7. aydan sonra alacağız. bebek arabası da baktık baby 2 go vardı, çok hafif ve kullanışlı geldi bana, hiç görüp araştıran var mı?

Arkadaşlar dün gece bir rüya gördüm olmaz böyle bişey :))))

Şimdi dr a gitmişim ultrasonla bebeğime bakmış ayağa kalkıyorum göbeğimde meme gib bir çıkıntı elliyorum sert.Allah allah diyorum birazdan bakıyorum bebeğimin parmağı derimin altından gözüküyor sonra ayağı tutuyorum resmen noldu buna diyorum.Dr bakıyor kesesi çok inceymiş ultrasonla dr fazla bakmış ve kese erimiş kesenin dışında kaldığı içinde bebek ordan buradan çıkıyo göbeğimde ayyyy kabus gibiydi ama uyanınca çok güldüm :)))))

benim göğüslerimden bişey akmıyor bebkte tepik mepik atmıyor zaten

daha erken sekerim,20. haftada diyorlar, benim de bu hafta basladi, onceleri dinliyordum kalp atisi gibi geliyordu, tam anlayamiyordum ama birkac gundur otururken, ozellikle muzik caliyorsa hele ki madonna, beyonce gibi kalcasi guzel bayanlarin klipleri donuyorsa şakkıdı bir dirsek bir ayak sallıyor.

muzigin sesini acin, elinizi de koyun gobege bakin neler oluyorsositososito

ya hiphopci olacak benim oglum ya da capkin:dance::teytey::sm_cool:

canim derin dondurucuda bir cok gida gibi 18 ay saklayabiliyorsun, hatta saklama posetlerinin uzerinde de 18 ay yaziyor.

bu arada uzun bir aradan sonra herkese selamlar opucukler sevgiler saygilarrrhihoyyythihoyyythihoyyyt

canım ben 18 ayı yeni duydum maksimum 6 ay diye biliyordum bence 18 ay çok uzun bir süre

günaydııın, bugün takvimim çok hoşuma gitti, 20 hafta diyor ne güzel. Allah tamamına erdirsin inşallah hepimizinki. teyzeleri dün kızımın ilk alışverişini yaptık. ne kadar güzel bir duyguymuş meğer. minik minik, o kadar şirin şeyler ki. hatta bebek odası takımını bile beğendik ama ona erken daha, 7. aydan sonra alacağız. bebek arabası da baktık baby 2 go vardı, çok hafif ve kullanışlı geldi bana, hiç görüp araştıran var mı?

canım bebeiş hazırlıkları kısmından bakarsan ben de babay 2 go aldım 3 tekerleklisi ve oto koltuklu olan modelini çok güzel istersen bir bak sende

Herkese merhabalar arkadaşlar,
KK ya ve sizlere kavuşmak çok güzel. Kaç gündür KK'nın kapalı olmasından dolayı giremiyordum. Cumartesi kontrol için doktora gittik. Dünde detaylı ultrasona gittim.

Birçok arkadaşımız cinsiyetini öğrenmiş tebrik ederim. Bu arada bebeğim detaylı için yüzünü pek göstermedi eli kolu hep yüzündeydi :KK43:

X