2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Rahim ağzinda ve çevresinde kaşinti neden olur bilen dönüş yapsin
sekerim bunun sebebi bir mantar enfeksiyonu olabilecegi gibi alerjik bir reaksiyon da olabilir.hassas bir bolge oldugu icin ve buna bircok sey sebep olabilecegi icin en iyisi doktoruna danısmandır.

ayrıca canım bu donemde akıntılarımız artabilecegini soyluyorlar, ama tabi kasıntısız ve kokusuz olmaları gerekiyor.yani bu donemde kasinti veya koku hamilelik rutini icinde normal kabul edilen bir durum degil.

boyle durumlarin onune gecmek icin ben senelerdir genital bolge icin phi dengelenmis intim sampuanlardan kullanırım, sana da tavsiye ederim hatta butun hamisciklerime siddetle tavsiye ederim ozellikle de bu donemde.

cok gecmis olsun.

ben ayranda icemiyorum ya..
ama gece yatmadan dikiyorum siseyi kafama yumuyorum gözümü artik ice bildigim kadar iciyorum.. sonrada hemen uykuya daliyorum.. yoksa zor..

peki sabah kahvaltısında yoğurt yiyebiliyormusun?benim kalça ağrılarım erken başladı bol bol kalsiyum almam gerek.

SELAM HAMİŞLERRRR....
ben geldim son 5 gündür giremiyordum bir baş ağrısı bir halsizlik hiçbirşey yapmak canım istemiyordu çok şükür bugün iyiyim...kaç gündür yemek bile zor yapıyordum....birşey yapsam hemen yoruluyorum.birde benim 8aylık kızım varya oda çok yoruyor aslında.. nevar ne yok ya nasılsınız nasıl geçiyor sizin hamileliğiniz başınız çok ağrıyormu bunun için ne yapıyosunuz?
veeee geçen cuma doktora gittim utrasona girdim 11-2 günlüktü cuma günü ay bir oynuyor yerinde durmuyr velet ne hareketlilik öyle hop hop hopluyordu valla.. nasıl heyecanlandım anlatamam.ikili teste yaptırdık cuma günü bugün eşim aldı sonucu....bakalım yarın doktora gidicez iyi haberlerle dönerim inşallah size ama değerler düşük bakalım doktorumuz ne diyecek......yarın bu baş ağrısınıda sormam lazım çok stress yapıyorum nedir herhalde bu iki çocuğa naısl bakıcan diye düşünüyosun diyo annem... eeee gurbetteyim tabi düşünürüm annem olsa yanımda düşünmem yani...neyse ben boş vakit oldukça girip yazarım size ...hadi size hayırlı iftarlar....
öptüm kızlar sizi

bocekcim cok gecmis olsun, ama gececek bunlar , benim annem de senin gibiymis hep serumla beslemisler, ben de kardesim de turp gibiyiz, sakın bebege zararlı diye dusunme, o bir yolunu buluyordur,hazirdan yiyordur en kotu ihtimalle:KK66:

cok sukur 3te 2si de gecti bak, bu birkac hafta daha surebilirmis bazı bunyelerde, ama diyorlarki sonra hamileligin balayı baslayacak, o derece rahat edecekmisiz.

3 ay nasıl goz acıp kapayıncaya kadar gectiyse, onumuzdeki 6 ay da oyle gececek insallahh, simdi biz yemek yiyemedigimizi tartısıyoruz, seneye bu zamanlar bebislerimiz ne yiyor ne yiyemiyor onu tartısacagız insallahh:KK66:

SELAM HAMİŞLERRRR....
ben geldim son 5 gündür giremiyordum bir baş ağrısı bir halsizlik hiçbirşey yapmak canım istemiyordu çok şükür bugün iyiyim...kaç gündür yemek bile zor yapıyordum....birşey yapsam hemen yoruluyorum.birde benim 8aylık kızım varya oda çok yoruyor aslında.. nevar ne yok ya nasılsınız nasıl geçiyor sizin hamileliğiniz başınız çok ağrıyormu bunun için ne yapıyosunuz?
veeee geçen cuma doktora gittim utrasona girdim 11-2 günlüktü cuma günü ay bir oynuyor yerinde durmuyr velet ne hareketlilik öyle hop hop hopluyordu valla.. nasıl heyecanlandım anlatamam.ikili teste yaptırdık cuma günü bugün eşim aldı sonucu....bakalım yarın doktora gidicez iyi haberlerle dönerim inşallah size ama değerler düşük bakalım doktorumuz ne diyecek......yarın bu baş ağrısınıda sormam lazım çok stress yapıyorum nedir herhalde bu iki çocuğa naısl bakıcan diye düşünüyosun diyo annem... eeee gurbetteyim tabi düşünürüm annem olsa yanımda düşünmem yani...neyse ben boş vakit oldukça girip yazarım size ...hadi size hayırlı iftarlar....
öptüm kızlar sizi

http://www.e-gebelik.net/gebelik_sikayetleri/bas_agrilari.asp

burda bilgi verilmis canım bas agrılarıyla ilgili, cok gecmis olsun sana da..

vallahi ilac alan arkadaslarimiz da var, ben soguk suyla yıkıyorum sacımı,ama buz gibi... bunu yaptıgımda anında geciyor.tabi sonrasinda cereyanda falan kalıp aman hasta olayim deme

bunun dısında ben onumuzdeki gunlerde hamile yogasina baslayacagim, eger senin de yakınlarda varsa deneyebilirsin, herkes bunu cok oneriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
saruböceq canım kendini beslenemediğin için kötü hissediyorsan doktoun seni hastaneye yatırsın serum al en azından kızının karnı doyar canım:CüvCüv:

Lazanya kullanıcısından alıntı
kızlar hamsikuşum büyümüş hem de bir hafta gerideydik ya 2 hafta ileri şimdi 11 hafta 6 günlük görünüyor allahım hiç durmadı çocuk doktor amcası ölçüsünü zor aldı kolları ayakları kıpır kıpır zıplıyo takla atıyo çok tatlıydı Allah isteyenlere bu mutluluğu nasip etsin inşallah

eh annesine cekmis kıpır kıpır demek ki:KK66: massaallaahhhhh lazanyacim, Allah tamamına erdirsin insalllahhhhh, kucaginda ziplatmayi nasip etsin sana bebisini

merhaba arkadaslar uzun bir sureden sonra tekrar burda olmak guzel cok zor bir donem gecirdim bulanti ve cikartmalarim cok fazlaydi vucutta yogun su kaybindan hastanede kaldim onun disinda zaten hemen hergun acilde yada doktordaydik cok zordu simdi biraz toparlandim ama hic iyi beslenemiyorum 1 bucuk aydir hic bir et urunu yiyemiyorum mantar yemeye calisiyorum onun yerine ama cok halsizim tukenmis durumdayim. bebegime karsi cok suclu hissediyorum kendimi ama mutfaga bile giremiyorum. benim durumumda olan varmi yada olupta simdi tamamen iyilesmis olan varmi duymaya cok ihtiyacim var.

benim de başağrılarım çıldırtıyor dün minoset içtim migrenim vardı benm tetiklemiş hamilelik bir de çok sıcak buralar çileden çıkartıyor-tatlicadiarzu-

canım ben değil ama şuan 17 haftalık hamile olan bir arkadaşım senin gibiydi eskisine nazaran şimdi daha iyi olduğunu söylüyor 15. haftadan sonra düzelmeye baslamış ama hala yemeklerden sonra çıkarıyor umarım sağlığına kavusursun

merhaba arkadaslar uzun bir sureden sonra tekrar burda olmak guzel cok zor bir donem gecirdim bulanti ve cikartmalarim cok fazlaydi vucutta yogun su kaybindan hastanede kaldim onun disinda zaten hemen hergun acilde yada doktordaydik cok zordu simdi biraz toparlandim ama hic iyi beslenemiyorum 1 bucuk aydir hic bir et urunu yiyemiyorum mantar yemeye calisiyorum onun yerine ama cok halsizim tukenmis durumdayim. bebegime karsi cok suclu hissediyorum kendimi ama mutfaga bile giremiyorum. benim durumumda olan varmi yada olupta simdi tamamen iyilesmis olan dvarmi duymaya cok ihtiyacim var.

ay canım cok gecmis olsun yaa,suclu hissetme hic kendini,iyidir o insallah :emir_bebek:
az kaldi dayan insallah 3.5 aydan sonra kesiliyormus cogu insanda bulantilar.

baş ağrısı benide delirtecek kızlar. bugün ben de içtim bi tane minoset. şimdi iyi gibiyim inşallah geçmiştir. midemde bulanıytordu 3-4 gündür bugün dr.a sordum bu haftadan sonra gebelikle ilgili değildir sıcaklardan olabilir dedi. rennie şurup verdi dr. ilk 3 ay yaşamadıklarımı yaşadım yani son hafta.

güzel haberler var ne güzel, inşallah hep daha güzel haberler alırız.

doktorum 2 gün sürdü geçen hafta bana dediki hastaneye yatırim seni.korkmayın diye size bişe demedim ben.
serum vercekti istemedim.
ama gene aynı oldum.kötü oldum.
eğer yarın da devam ederse gidicem doktora.

böcekcim cok gecmis olsun ya..insallah gecer yarına kadar.
:Saruboceq:

bende de hala devam ediyor bende yiyemiyorum.
et yemekleri,kıyma,köfte,salçalı yemekleri tüketemiyorum.
mantar ne alaka onu anlamadım

bence mantar hiç yememeiliyiz kültür mantarı olsa bile sakıncalı olabileceğini düşünüyorum. bu benim şahsi görüşüm ama hamilelik boyunca yemeyi düşünmüyorum.

merhaba arkadaslar uzun bir sureden sonra tekrar burda olmak guzel cok zor bir donem gecirdim bulanti ve cikartmalarim cok fazlaydi vucutta yogun su kaybindan hastanede kaldim onun disinda zaten hemen hergun acilde yada doktordaydik cok zordu simdi biraz toparlandim ama hic iyi beslenemiyorum 1 bucuk aydir hic bir et urunu yiyemiyorum mantar yemeye calisiyorum onun yerine ama cok halsizim tukenmis durumdayim. bebegime karsi cok suclu hissediyorum kendimi ama mutfaga bile giremiyorum. benim durumumda olan varmi yada olupta simdi tamamen iyilesmis olan varmi duymaya cok ihtiyacim var.

canım çok geçmiş olsun.zor bir durum ama normal.inşallah geçer.benimde tiskinmem var.sanki boğazımda bir düğüm var.inşallah geçeceğini ümit ediyorum.seninkide geçicek.geçmiş olsun.

X