2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

ne güzel iyi haberlerinizi aldıkça bizlerde iyi oluyoruz...benimki yerinden kımıldamamıştı sizikiler el sallıyor taklalar atıyor..galiba benimkisi biraz hantal yada inatçı bakalım hareketlerini ne zaman duymaya başlıycaz....kız dedi heee emin olmasada sağlıklı olsunda cinsiyetleri önemli değil ben öyle düşünüyorum en azından...

evet canım ama benim içime hep kız doğuyordu demek ki doğru hissediyormuşum Allah sağlıklı sıhhatli doğmalarını nasip etsin bütün yeğenlerimin ve bebişiminkaydirigubbakcemile3

selam kızlar... ense kalınlığı ölçümüne gittim. nt:1,5mm. normal mi kızlar

günaydın edalı, normal bir ölçüm. risk 3 te başlıyo zaten.endişelenme. ileriki dönemlerde gerek görürlerse başka testleri de yaptırıyolar.:) okuduğum kitaplarda ve nette 3 diyo ama onların yalancısıyım.

ayy kızlar nasıl heycanlanıyorum gün geçtikçe bebeğim olacağı için nasıl bir duyguymuş bu ya
ay allahım onu bi kucağıma alsaydım

doktordan geldim arkadaşlar bebişim çok sağlıklıymış:nazar::nazar::nazar: hatta annesiyle babasına el salladı gelişiminden de 1 hafta önce gidiyor doktor dedi ki çok emin değilim ama büyük bi ihtimal kız dedihihoyyyt

haydi iyi masallah...Allah sonuna kadar saglikli götürmeyi nasip etsin insallah hepimize...

kizlar bu arada sizinle ilginc bir bilgiyi paylasacagim. az önce internetten bazi bitkilerin faydalarina bakarken incirinkine de baktim. masallah yok yok yani incirde de ama bunu ilk defa duydum...direk alinti yapiyorum :

"incirin bir faydasi da su: vucutta, ozellile boyun cevresinde olusan sigile benzeyen et parcaciklarina cok faydaLI. sigilin ustune incir sutunu surun, bir kac gunde yok oluyo. ama dikkat edin. incir sutu cilde degmesin, yakiyor.hayret edeceksiniz"

cok ilginc degil mi?

ya ayrica birsey soracagim kizlar. Bitki caylarindan hangisini icmemiz tavsiye edilirken hangisini icmemiz tavsiye edilmiyor bu sürecte? bilen varsa el-cevap lütfen :)

günaydın herkese kızlar.dün geç yatınca bugünde geç kalktık biz.
sizler sohbeti kuyulaştırmışsınız yine.
öykübebek güzel haberlerle gelmişsin bak çok güzel.rabbim gönlüne göre versin.kız olucakmış sanırım allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.
edalı canım 1.5 mm normal hiç endişelenme hayatım.
nazancım yavru kuşum bebişine hiç bişeycik olmayacak,sen çok güçlü bir annesin onu bırakmayacaksın,bebişinde sana sımsıkı tutunacak.ben ilk başlarda tuvalete oturunca düşecek sanırıyordum doktorlar düşmesini bekliyoruz deyince.oturmaya korkuyordum.bak hepsi geçti canım.eşinin yaptıklarına sinir oluyordun ikisini bir görmüşsün.rabbim korusun meleklerimizi.
lavinia canım üzüldüm.ayak ağrısı zor olur hele bide yürüyemeyince.çok çok geçmiş olsun.tez zamanda geçer umarım.
kazanyacığım hadi bakalım hangi cinsiyetle geleceksin,sağlığı iyi olsunda.bol şans.
hepinize kucak dolusu öpücükler.

kızlar hamsikuşum büyümüş hem de bir hafta gerideydik ya 2 hafta ileri şimdi 11 hafta 6 günlük görünüyor allahım hiç durmadı çocuk doktor amcası ölçüsünü zor aldı kolları ayakları kıpır kıpır zıplıyo takla atıyo çok tatlıydı Allah isteyenlere bu mutluluğu nasip etsin inşallah:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

kizlar bu arada sizinle ilginc bir bilgiyi paylasacagim. az önce internetten bazi bitkilerin faydalarina bakarken incirinkine de baktim. masallah yok yok yani incirde de ama bunu ilk defa duydum...direk alinti yapiyorum :

"incirin bir faydasi da su: vucutta, ozellile boyun cevresinde olusan sigile benzeyen et parcaciklarina cok faydaLI. sigilin ustune incir sutunu surun, bir kac gunde yok oluyo. ama dikkat edin. incir sutu cilde degmesin, yakiyor.hayret edeceksiniz"

cok ilginc degil mi?

ya ayrica birsey soracagim kizlar. Bitki caylarindan hangisini icmemiz tavsiye edilirken hangisini icmemiz tavsiye edilmiyor bu sürecte? bilen varsa el-cevap lütfen :)

bildiğim kadarıyla adaçayı, simanike, maydanoz hamilelere önerilmiyo. ibrahim saraçoğlunun kitabında yazıyodu.

Hamilelikte kullanılması sakıncalı olan bitkiler

Bitki Olası etkisi

Aloe Vera Yaprakları müshil etkisi gösterdiğinden ağızdan alınmamalıdır

Sarı çiğdem, Cohosh, (Colichicum autumnale) Yüksek dozlarda alındığında hücre bölünmesini etkileyerek doğum defektlerine neden olabilir.

Fesleğen (reyhan) yağı Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Kanotu (Sanguinaria canadensis) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. Kusmaya neden olabilir.

Aslan kulağı (Caulophyllum thalictroides) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Karanfil yağı Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Eşekkulağı, karakafes (Symphytum officinale) Bebek için toksik maddler içerdiğinden kullanılmamalı dır.

Pamuk kökü (Gossypium herbaceum) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Dong quai (Angelica polymorpha var. sinensis) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Koyungözü (Tanacetum parthenium) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. .

Kırlangıç otu (Chelidonium majus) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. .

Ardıç ve ardıç yağı (Juniperus communis) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Ökseotu (Viscum album) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. İçerdiği toksik maddeler plasentadan bebeğe geçebilir.

Yarpuz (Hedeoma pulegioides) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Kınakına (Cinchona officinalis) Geçmişte sıtma tedavisinde kullanılan bu bitki körlük ve komaya neden olabilir.

Yalancı Ginseng (Panax notoginseng) Doğum anomalilerine neden olabilir.

Sedefotu (Ruta graveolens) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Kafuriye (Artemisia abrotanum) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. Doğum anomalilerine neden olabilir.

Adasoğanı (Urginea maritima) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. Doğum anomalilerine neden olabilir.

Solucan otu(Tanacetum vulgare) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. Doğum anomalilerine neden olabilir.

Yabani yer elması (Diascorea villosa) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Hamilelikte aşırı miktarlarda kullanılması zararlı olabilecek bitkiler.
Bitki Olası etkisi

Akçaağaç (Rhamnus frangula) Çok kuvvetli bir müshildir ve bu nedenle yüksek dozlarda uzun süre kullanılmamalı dır.

Melekotu (Angelica archangelica) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Anason ve anason tohumu yağı (Pimpinella anisum) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır, düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir ancak yağı kullanılmamalı dır.

Kimyon (Carum carvi) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Akdiken kabuğu (Rhamnus purshiana) Çok kuvvetli bir müshildir ve bu nedenle yüksek dozlarda uzun süre kullanılmamalı dır.

Kereviz tohumu ve yağı (Apium graveolens) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Papatya yağı Rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak papatya çayı içilebilir.

Tarçın (Cinnamomum zeylanicum) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Çuha Çiçeği(Primula veris) Çok kuvvetli bir müshildir ve bu nedenle yüksek dozlarda uzun süre kullanılmamalı dır.

Rezene ve rezene yağı Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Çemenotu (Trigonella foenum-graecum) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Sarımsak(Allium sativa) Yüksek miktarlarda tüketilmesi mşde yanmasına neden olabileceği gibi emzirme döneminde süte kendine özgü kokusunu verebilir.

Yasemin yağı Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır.

Kore Ginsengi (Panax ginseng) Yüksek dozlarda alınması kız bebekte erkeklik hormonlarının yükselmesine neden olabilir.

Lavanta (Lavendula argustifolia) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Meyankökü (Glycyrrhiza glabra) Yüksek dozlarda kan basıncını arttırabilir.

Yaban kerevizi (Levisticum officinale) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Mercanköşk, keklik otu (Origanum vulgare) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Sarısakız, mür (Commiphora molmol) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Maydonoz (Petroselinum crispum) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı ve fetusu irrite edici etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Nane yağı Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak kuru nane ya da nane yaprağı yemeklerde kullanılabilir. nane yağı ise kullanılmamalı dır.

Ahududu yaprağı ve çayı (Rubus idaeus) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır. Doğumu kolaylaştırmak için kullanılabilir.

Ravent kökü(Rheum palmatum) Çok kuvvetli bir müshildir ve bu nedenle yüksek dozlarda uzun süre kullanılmamalı dır.
Biberiye ve biberiye yağı Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Safran (Crocus sativa) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Adaçayı Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.
Sinameki (Senna alexandrina) Çok kuvvetli bir müshildir ve bu nedenle yüksek dozlarda uzun süre kullanılmamalı dır.

Siyah çay(Camellia sinensis) Fazla miktarda alınması çarpıntıya neden olabilir.

Kekik yağı (Thymus vulgaris) Rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi olabilir ancak kuru kekik yemeklerde kullanılabilir.

Mine çiçeği (Verbene officinalis) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

tebessüm canım bunu oku istersen.

kızlar hamsikuşum büyümüş hem de bir hafta gerideydik ya 2 hafta ileri şimdi 11 hafta 6 günlük görünüyor allahım hiç durmadı çocuk doktor amcası ölçüsünü zor aldı kolları ayakları kıpır kıpır zıplıyo takla atıyo çok tatlıydı Allah isteyenlere bu mutluluğu nasip etsin inşallah:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

oo canım benim masallah buyumus suna bak.hadi gecmis olsun canım

cok ilginc degil mi?

adacayı kesin yasak ama benim doktorum gunde 2 fincandan fazla hicbi bitki cayini icme dedi bilgine :emir_bebek:

ay darısı başımıza allahım ne güzeeelllllllll
ben her sabah 1 fincan elma çayı çiyorum.çok seviyorrum.
sen kendinmi yapıorsun çayı

masallah ya...ben de son kontore gittigimde el kol hareketlerine sahit olmustum..harika bir duygu hakikaten. "annecim ben iyiyim benii merak etme" der gibi el sallamisti :nazar: :1hug:

umarim yakinda kipirtilarini da duymaya baslarim...

ay darısı başımıza allahım ne güzeeelllllllll

sen kendinmi yapıorsun çayı

evet canım.elma kabuklarını kaynatıp içiyorum.iki üç çeşit elma olursa daha güzel oluyor.ben zaten hamileliğimin başından beri elma da yiyorum sürekli.cokacimcoook
çok kaynatma ama acımsı olur.

kızlar bugün bel ve kasık ağrım var adet olacakmışım gibi bide ayaklarım üşüyor sizdede oluyormu

evet canım.elma kabuklarını kaynatıp içiyorum.iki üç çeşit elma olursa daha güzel oluyor.ben zaten hamileliğimin başından beri elma da yiyorum sürekli.cokacimcoook
çok kaynatma ama acımsı olur.

h anladım
ya benim kasıklarım belim neden ağrıyor bu gün bide neden üşüyor ayaklarım ya su sıcakta hemde

canımmm gözün aydınn :nazar:
seninki bi karar vermedi, 1 hafta ileri mi gitsem geriden mi gelsem kaydirigubbakcemile3

X