2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Sormayın arkadaşlar. Randevumuz 13:00 deydi ama dr. bizi 1 saat bekletti. Yemeğe gitti.
Hani biliyosunuzya ultrasonu biraz karanlık. Dr. inceledi bebişimizin gelişimi güzelmiş. Baş ölçümü ve bacak ölçümü yaptı. Gelişimi haftasıyla aynı gidiyor :nazar: Ama hiç cinsiyet falan söylemedi. Ben dayanamadım sordum. Daha göremeyiz erken dedi. 3 hafta sonra öğrenecekmişiz. Hem üçlü testi de yapıcaz.
Ama ben çok heveslenmiştim. :mymeka:
Anlaşılan sabrımız az geldi 3 hafta daha ekledik.
Dönüştede arabamızın tekeri patladı.
Bide tekere bakarken kolumu arı soktu.
Tüm aksiliklere rağmen bebişimin kıpırtısı gözümün önünden gitmiyor. 1 aydır görmüyordum ne kadar büyümüş maaşallah. :emir_bebek:

Sormayın arkadaşlar. Randevumuz 13:00 deydi ama dr. bizi 1 saat bekletti. Yemeğe gitti.
Hani biliyosunuzya ultrasonu biraz karanlık. Dr. inceledi bebişimizin gelişimi güzelmiş. Baş ölçümü ve bacak ölçümü yaptı. Gelişimi haftasıyla aynı gidiyor :nazar: Ama hiç cinsiyet falan söylemedi. Ben dayanamadım sordum. Daha göremeyiz erken dedi. 3 hafta sonra öğrenecekmişiz. Hem üçlü testi de yapıcaz.
Tüm aksiliklere rağmen bebişimin kıpırtısı gözümün önünden gitmiyor. 1 aydır görmüyordum ne kadar büyümüş maaşallah. :emir_bebek:

hoşgeldin gülüm.
nazar deymiş anlaşılan.neyse allah daha büyüklerinden saklasın.iyisiniz şimdi dimi?senin doktorda benim gibi anlaşılan.ama benim doktor 3 lü teste gerek kalmayacak bakıcaz dedi.
hadi hayırlısı olsun.geçmiş olsun kendine ve miniğe dikkat et canım.

ay neyse bunada şükür diyelim bebişler tüm aksilikleri unutturuyor bize.hayırlısı olsun, bende cinsiyeti için bekliyecem olsun geç olsun net olsun demi.arı sokmasını bir zararı yok acıdan başka hatta antibiyotik etkisi yaparmış iyi gelirmiş beni bundan önceki gebeliğimde arı sokmuştu doktoru aramıştık öyle demişti.bebişini gördün gözün aydın diyelim.

kızlar benim doktorsa bidahaki gidişimde 4lü test yaparız dedi ben de olur dedim heyecandan soru sormayı unuturyorum doktordayken geldikten sonra tek tek sorular geliyo aklıma ben herşeyi doktora bıraktım ayrıca çok ciddi biri bi de kalabalık oluyo şimdide merak ediyom ikiliye gerek yok dedi üçlüyede gerek yok ama dörtlü testi yapacak aranızda benim gibi olan varmı?

buketçim bebeğin iyi ya bence en önemlisi o, insan cinsiyetini elbette merak ediyor ama ne yaplaım geç olsun güç olmasın. aksilikler için de geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.
benimde öyle bir başım ağrıyor ki anlatamam, oturup oturup kalkıyorum pc'nin başından. neyin nesi bu baş ağrısı anlamadım. zaten son 2 haftadır akşamları mideden hiç rahat edemedim şimdi bir de baş ağrısı çıktı.

hoşgeldin gülüm.
nazar deymiş anlaşılan.neyse allah daha büyüklerinden saklasın.iyisiniz şimdi dimi?senin doktorda benim gibi anlaşılan.ama benim doktor 3 lü teste gerek kalmayacak bakıcaz dedi.
hadi hayırlısı olsun.geçmiş olsun kendine ve miniğe dikkat et canım.

Evet sanırım nazara geldim. Ebe hanım gözünü ayırmadı benden. Yaşımı sordu 29 deyince hiç göstermiyosun dedi. Bide çok iyi gördüm seni, yakışmış hamilelik ,güzelsin...vs. dedi...
Bak ya günahını almayım dedim ama nazarı değdi sanırım naniknanik

Evet sanırım nazara geldim. Ebe hanım gözünü ayırmadı benden. Yaşımı sordu 29 deyince hiç göstermiyosun dedi. Bide çok iyi gördüm seni, yakışmış hamilelik ,güzelsin...vs. dedi...
Bak ya günahını almayım dedim ama nazarı değdi sanırım naniknanik

bunları söylerken maşallah demedi mi?gelirsem onu bir güzel..:eek:klava:
biz ne zorluklarla bebişlerimize bakıyoruz.olmaz ama.kızıyorum böyle insan bi maşallah nazar deymesin falan der yanii.:nazar: :1hug:

ay neyse bunada şükür diyelim bebişler tüm aksilikleri unutturuyor bize.hayırlısı olsun, bende cinsiyeti için bekliyecem olsun geç olsun net olsun demi.arı sokmasını bir zararı yok acıdan başka hatta antibiyotik etkisi yaparmış iyi gelirmiş beni bundan önceki gebeliğimde arı sokmuştu doktoru aramıştık öyle demişti.bebişini gördün gözün aydın diyelim.

Sağol canım. Kolum yandı bi baktım arı iğnesini bırakmış kaçıyo. Hemen iğneyi çıkarttım. Kolonyalı mendil sürdüm. Biraz yandı sonra kızardı. Ama eve gelinceye kadar geçti. İzi bile yok şimdi.

bunları söylerken maşallah demedi mi?gelirsem onu bir güzel..:eek:klava:
biz ne zorluklarla bebişlerimize bakıyoruz.olmaz ama.kızıyorum böyle insan bi maşallah nazar deymesin falan der yanii.:nazar: :1hug:

Evet ya bendende bi oklava....
Demedi. Güleryüzlü bi ebe ama.... işte...
Neyse atlattık şükür.

Evet ya bendende bi oklava....
Demedi. Güleryüzlü bi ebe ama.... işte...
Neyse atlattık şükür.

hadi gelmiş geçmiş olsun.bir daha yaşanmasın inşallah.vallaha bu saate kadar seni bekledim nette.geldin iyisin şimdi ben kaçıyorum.iyi geceler tatlı rüyalar canım.:1hug: Şeniz

Folik plusa devam edicez. Ben iştahım yok dedim.Elevit de verdi. Ordaki tartıya göre 1 ayda 400 gr. almışım. ( evdekine bakarsak 1 kilo ama )

Bide boğazımda düğüm var gibi yutkunuyorum gitmiyo. Sanki geğirince gidecekmiş gibi oluyo. Bu şikayetimi söyledim. Dr. reflü gibi dedi. Gaviscon verdi. Bakalım onu kullanıcam.

hadi gelmiş geçmiş olsun.bir daha yaşanmasın inşallah.vallaha bu saate kadar seni bekledim nette.geldin iyisin şimdi ben kaçıyorum.iyi geceler tatlı rüyalar canım.:1hug: Şeniz

Sağol canım benim. Kıyamam iyi geceler bebişinle sana. Datlı datlı uyuyun emi.

buketçim geçmiş olsun canım allah beterinden saklasın.
senin ve bebişinin iyi olduğuna sevindim canım

günaydıııııııııııııınnnnnnnnnnnnkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
bugün en erkenci benim sanırım. öptüm bebişleri, gününüz çooooooook güzel geçsin.

kızlar dün dktr gittiğimizde bi tiyo aldım sizlerle de paylaşmak istedim.bi aktarcıya git ve gebelik için hazırlanan bitkisel karışım yağ varmış onu hergün vucuduna sür dedi.bu çatlak olmasını engelliyomuş yavaş yavaş göbüşler büyümeye başladı.göğüs karın kalca ve ayak bolgelerini masaj şeklinde sizde her gün uygulayın.etkili oluyomuş hatta bu stılan kremlerden daha etkili olduğunu söyledi.denemeye değer dimi ama?

canım içinde neler varmış? hani direk o şekilde bulamazsak karışım yapabiliriz diye sordum.

kızlar dün dktr gittiğimizde bi tiyo aldım sizlerle de paylaşmak istedim.bi aktarcıya git ve gebelik için hazırlanan bitkisel karışım yağ varmış onu hergün vucuduna sür dedi.bu çatlak olmasını engelliyomuş yavaş yavaş göbüşler büyümeye başladı.göğüs karın kalca ve ayak bolgelerini masaj şeklinde sizde her gün uygulayın.etkili oluyomuş hatta bu stılan kremlerden daha etkili olduğunu söyledi.denemeye değer dimi ama?

ya lavinia benim yazdığım cevap seninkinin üstünde çıktı belki görmezsin karışımın içinde neler var diye sormuştum. karışım halinde bulamazsak kendimiz karıştırabiliriz.

jnm bilmiyorum eşim alacak bugun alırken söyleyim içinde ne var diye sorsun yazsın bana getirsin ben yine yazarım dkr sordum nedir diye tamamen bitkisel karışım kendileri yapıyor dedi söylediğinizde zaten kendileri verir dedi bana ben öğrenirim.

birde akıntısı olan arkadaşlar varsa yarım litre sıcak suya soda (poğça yapılırken kullanılan soda) 1 paket atsın su ılık olunca ve soğuyunca vajınal bölgesini pecete yardımı ile hafif sürsün.bunuda dkr dedi.eğer çook faz la ise dkr yanına şampuan yada yardımcı ilaç veriyor.benim dkr.ilaç kullanımını pek önermıyor zorunda oldukça.sadece doğum olana kadar bi kan şurubu verdi ve onu içmemi söylemişti belki bu bilgiler bazı tatlı annişlerin işine yarar.

X